جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدای ارزش ها

نوشته
    14
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدای ارزش ها

با سلام
    دیشب مشغول دعا کردن بودم در جمله آخر دعام بون فکر و ناگهانی گفتم خدایا دعایم را استحجاب کن به حق همه چیز هایی که برات ارزش دارن بعد فکر کردم آیا واقعا چیزی برای خدا ارزش داره؟اون که قدرت مطلقه البته خودم یه سری ایده برای خودم دارم اما دوست دارم جواب رو از زبان کارشناسان محترم این سایت بشنوم.

كارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۵/۲۰ در ساعت ۱۰:۴۱

2.  

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza89 نمایش پست
    با سلام
    دیشب مشغول دعا کردن بودم در جمله آخر دعام بون فکر و ناگهانی گفتم خدایا دعایم را استحجاب کن به حق همه چیز هایی که برات ارزش دارن بعد فکر کردم آیا واقعا چیزی برای خدا ارزش داره؟اون که قدرت مطلقه البته خودم یه سری ایده برای خودم دارم اما دوست دارم جواب رو از زبان کارشناسان محترم این سایت بشنوم.

كارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما

هر عمل نیکی که برای رضای خدا انجام شود در نزد خداوند ارزشمند است. هر عمل زشت و بدی که به خاط خدا ترک شود در نزد خداوند ارزشمند است ولو این اعمال در نزد ما بی ارزش و کم مقدار باشد.

خداوند قادر و قدرت مطلق است یعنی هیچ قدرتی فوق قدرت خداوند وجود ندارد. قادر مطلق بودن خداوند هیچگونه منافاتی با ارزشمند بودن اعمال بندگان در نزد خداوند ندارد.

در روایات اهل بیت بهترین اعمال و بهترین بندگان بیان شده است. بهترین بندگان کسانی هستند که بهترین و ارزشمندترین اعمال را انجام می دهند.

إِنَّ أَفْضَلَ النَّاسِ عِنْدَ اللَّهِ مَنْ كَانَ الْعَمَلُ بِالْحَقِّ أَحَبَّ إِلَيْهِ وَ إِنْ نَقَصَهُ وَ كَرَثَهُ مِنَ الْبَاطِلِ وَ إِنْ جَرَّ إِلَيْهِ فَائِدَةً وَ زَادَهُ .
    (نهج البلاغه،خطبه125،ترجمه فیض الاسلام)

بتحقيق برترين مردم نزد خدا كسى است كه عمل بحق را بيشتر دوست داشته باشد از باطل اگر چه حق به او زيان رسانده و اندوهگينش نمايد و باطل سود داشته و بهره‏ مندش سازد.

خدای ارزش ها

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف دینی

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

جمع بندی

با سلام

با توجه به این که بیش از یک ماه از پاسخ به سوال استارتر تاپپیک می گذرد و ایشان پیگیر بحث نبودند و یا از پاسخ داده شده قانع شده اند ، تاپیک بسته می شود. پست جمع بندی ، پست شماره 2 است.

خدای ارزش ها

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف دینی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری