صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه با بدبینی همسر خود مقابله کنیم

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

چگونه با بدبینی همسر خود مقابله کنیم

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و درود فراوان خدمت دوستان
    در این تاپیک راه های از بین بردن بدبینی را در روابط خانوادگی مورد بررسی قرار میدهیم.

مقدمه

مسئلهء ازدواج و زندگی مشترک یکی از ظریفترین و حساس ترین مسائل زندگی است بنابراین باید در تمام دوران زندگی مشترک یعنی از نقطه ئ آغازین آن که مسئله خواستگاری و جواب مثبت دادن به طرف مقابل است باید با دقت کافی باشدو همچنین دوران نامزدی , عقد, عروسی و بالاخره دوران بعد از عروسی که خود به مراحل گوناگون تقسیم می شود و هر مرحله ای ویژگی های خود را دارد و آگاهیهای را لازم دارد که باید به تدریج آن آگاهی ها را کسب کرد.
    آنچه که دوره نامزدی و دوران عقد مهم است شناخت ویژگیهای شخصیتی همدیگر و آشنایی عمیق نسبت به خانواده و مهمتر از همه دوره ای است که باید اعتماد همدیگر را جلب نمود بنابراین دورهء اعتمادسازی است لذا باید بسیار ظریف عمل کرد به نظر می آید توجه به برخی نکات اثر قابل توجهی در ایجاد اعتماد برای طرفین می تواند داشته باشد.
    ویرایش توسط محمد : ۱۳۹۰/۰۵/۲۵ در ساعت ۲۳:۲۷
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

2.  

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

اشنایی با بدبینی

بدبينى يا سوء ظن، از بيماري هاى خطرناك روانى است كه هر كس به آن گرفتار شود، ناراحتي، رنج ها و دردها در انتظار اوست. اين بيمارى گاه چنان شدت مى يابد كه شخص ‍ مبتلا، به هر چه مى نگرد يا به هر چه فكر مى كند، مى كوشد نقص يا عيبى در آن بجويد و نيكويي هاى آن را از نظر دور كند. سوء ظن به معناي بدگماني بوده و يکي از رذائل اخلاقي است که در دين اسلام و در قرآن کريم به شدت از آن نهي شده است.
    بدبين يا بايد از همه كناره گيرد يا فقط تظاهر به دوستى كند و خود را چنان بنمايد كه در باطن آن گونه نيست و چون به اشخاص و رويدادها با عينك بدبينى مى نگرد، نمى تواند با بى طرفى و بى نظرى، آن ها را بررسى كند و آن پديده يا شخص را آن گونه كه هست بشناسد. در نتيجه، دچار قضاوت نادرست مى شود و اين خود موجب عقب ماندگى است و نيز موجب بهره نگرفتن از فرصت ها و افراد با ارزش است.
    سوء ظن باعث جستجو در كار ديگران مي شود كه عوارض خطرناكى دارد و نيز موجب غيبت و بدگويى از ديگران مي گردد كه آن نيز گناهى بزرگ و زيانبار است.
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

تقسيمات بدبيني:

در روان پزشكي، بدبيني به سه گروه تقسيم مي شود:
    1- اختلال شخصيت بدبيني
    2- اختلال هذياني يا هذيان بدبيني
    3- بيماري اسكيزوفرنيا، نوع پارانوئيد يا بدبيني
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    1,826
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    15
    گالری
    0

اختلال شخصيت بدبيني

فرد مبتلا به اختلال "شخصيت بدبيني"، به همه چيز و همه كس، به ديده شك و ترديد نگاه مي كند و حالت دفاعي به خود گرفته و آن ها را تهديد آميز تلقي مي كند.حتی اگر موردی برای شسک و تردید وجود نداشته باشد , در ذهن خود برای طرف مقابل و برای شک خود دلایلی را طراحی میکند.(البته نه در حد هذیان بینی).
    برای مثال در روابط زن و شوهر
    اگر زن یا مرد (طرف مقابل فرد بدبین) به هر دلیل دیر به منزل مراجعه کند , فرد بدبین حتی اگر دلیل این دیر کرد را بداند بازهم در ذهن خود تصوراتی ناشی از خیانت (رایجترین شکل بدبینی) ایجاد میکند.
    یا در روابطی غیر از روابط دو همسر , این دیر کرد باعث به وجود امدن تفکرات و تصورات منفی میشود.تصوراتی از قبیل اتفاقات ناگوار و ...
    Bu dünyanın gidişine
    Bir çare bulsam ...
    Güneş olsam her karanlık
    Yüreğe doğsam

نوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

1- صادق بودن با همسر
    2- اعتماد نسبی به همسر
    3- ابراز عشق فقط به همسر
    4- گفتن اینکه او چقدر برای ما مهم است و دیگران دیگر در زندگی او مهم نیستند و فقط او را دوست دارد.
    5- زیاد به همسر گیر ندیم این کارو بکن این کارو نکن

نوشته
    267
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من با کارها و رفتار خودمون میتونیم اصلاحش کنیم و با کارهای خوبمون شرمندش کنیم نه این که تو روش بیاریم بلکه کاری کنیم که خودش به فکر بره و خودشو اصلاح کنه- تو این راه باید صبور باشیم و فراموش نکینیم که اجر صابران باخداست
    من نمیدانم که چرا میگویند: اسب حیوان نجیبی است، کبوتر زیباست وچرا درقفس هیچ کسی کرکس نیست؟گل شبدر چه کم از لاله ی قرمز دارد؟
    چشم ها را باید شست،جور دیگر باید دید
    http://ehda.ir
    http://www.juyom.ir
    http://www.100raz.com

نوشته
    125
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت همگی
    به نظر من گذشته از این بیماری هایی که دوستان گفتند،خانم ها کلا یه جور بدبینی نسبت آقایان دارند و به کارهای آقایان ،مثلا تلفن هایی که بهشون میشه،خیلی زود مشکوک میشن...واین خود زمینه ی خیلی از اختلافات رو بوجود میاره. به نظر خود من و تجربه ای که از زندگی خودم دارم اینه که زن و شوهر هیچ وقت نباید به درد دل های دوستانه ی خود فاصله دهند...یعنی خانم هر چی رو که نسبت به همسرش فکر میکنه رو به زبون بیاره و مرد سعی کنه به این حس زن احترام بذاره و توضیحات لازم رو بده....در غیر این صورت کوچکترین سوء تفاهم ها تبدیل به بزرگترین اختلاف ها و سوء تعبیر ها میشود.
    زن و شوهر در بسیاری از موارد سعی میکنن که شبهات زندگی رو بدلیل کم اهمیت بودن به زبون نیارن ولی نمیدونن که انباشته شدن همین احساسات حقیر میتونه به خیلی از بدگمانی ها دامن بزنه....در چنین مواقعی،البته به نظر من،صداقت تنها راه چاره است...بشرطی که نذاریم این بدبینی ها بقول دوستانمان تبدیل به بیماری بشه.
    اگر میتوانستم یک کلمه از تمامی کلمات دنیا را حذف کنم نمیدانم بین دروغ و غرور کدام را انتخاب میکردم؟

ما یا انسانیم یا قضاوت میکنیم....

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

مثبت‌نگر باشیم

با بیاد آوردن لحظات شیرین زندگی بدبینی را از خود دور کنیم،

به رفتارهای خوب همسرمان بیشتر بیندیشیم

و

جنبه‌های خوب زندگی را فراموش نکنیم

ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

و

چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    استاد درس معارف ميگفت : بد بيني يك جور مريضي است - مريضي كه از محيط به انسان منتقل ميشه - اين بد بيني ريشه در تربيت كودكي داره - ميگفت يك انسان همان گونه كه از پرتگاه ميترسه و وقتي به كوه ميره خوب حواسشو جمع ميكنه - يك ذوج هم بايد خوب حواسشون باشه كه كاري نكنند كه موجب بدگماني بشه ( يعني پيشگيري كنند) - به ما نصيحت كرد كه هيچ وقت به سمت كسي كه پيش از شما با كسي ديگه در ارتباط بوده نريد - چون خودش مشاور خانواده هست - حرفهاي قشنگ زيادي در اين باره زد اگر يادم اومد به شما هم ميگم.
    به نظر من مرد ميتونه نسبت به زن حساس بشه ولي زن نميتونه - اومديم و يك مردي خواست تا سقف قرارداد استفاده كنه(چهارتاااااااااااااااا اا) - خيلي هم مفيد هست - مخصوصا براي جامعه - فكرشو كنيد - هر مردي چهارتااااااااا- اون وقت خيلي از مشكلات جامعه حل ميشه .
    هه شوخي كردم حال و هواتون عوض بشه

شيشتايياش
    باي باي

11. تشکر

نوشته
    1,774
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    24 روز 5 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    82
    آپلود
    0
    گالری
    45

و اما كلام خودم:
    به نظر من مرد ميتونه نسبت به زن حساس بشه ولي زن نميتونه - اومديم و يك مردي خواست تا سقف قرارداد استفاده كنه(چهارتاااااااااااااااا �اا) - خيلي هم مفيد هست - مخصوصا براي جامعه - فكرشو كنيد - هر مردي چهارتااااااااا- اون وقت خيلي از مشكلات جامعه حل ميشه .
    چگونه با بدبینی همسر خود مقابله کنیم چگونه با بدبینی همسر خود مقابله کنیم چگونه با بدبینی همسر خود مقابله کنیم چگونه با بدبینی همسر خود مقابله کنیم چگونه با بدبینی همسر خود مقابله کنیم

برگ در انتهای زوال می افتد و میوه در ابتدای کمال
    ؛
    بنگر چگونه می افتی همچون برگی زرد یا سیبی سرخ

13. تشکر

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری