صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون»

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2

  ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون»
  حجت الاسلام ابراهیم پور با اشاره به دیگر اشکال موجود در سخنان کلهر تصریح کرد: وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم چادر مشکلی را بدترین پوشش می داند، در صورتی که نظر بزرگان و مراجع غیر از این است.
  مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی، با انتقاد از دیدگاه های کلهر در ویژه نامه خاتون و پاسخ به هشت ایراد مقاله وی گفت: ما کتابی به عنوان صدف آسمانی با موضوع چادر از زمان هخامنشیان تا بعد از انقلاب اسلامی برای مقطع ابتدایی نوشته ایم، من فکر می کنم آقای کلهر حداقل باید این کتاب را بخواند.

  حجت الاسلام محمدمهدی ابراهیم پور، مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی،‌ در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به توزیع و انتشار ویژه نامه خاتون به بیان نقدهای خود درباره دیدگاه های مطرح شده از سوی کلهر در این ویژه نامه پرداخت.ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون»

  وی با بیان اینکه دیدگاه آقای کلهر در خصوص حجاب و پوشش در ویژه نامه خاتون دارای تناقضاتی است ،تصریح کرد: نخستین اشکال این است که طبق آنچه در مجله آمده ظاهرا سؤالات و جواب‌هایی که در این گفت‌وگو وجود دارد خاص است و به صورت آزاد تنظیم نشده است.

  این فعال عرصه عفاف و حجاب افزود: در مقدمه اشاره شده که این گفت و گو در سال 89 تنظیم شده است، اما آقای کلهر در گفت و گویی که بعد از انتشار ویژه نامه خاتون داشته اشاره کرده که این گفت و گو دو سال قبل انجام شده و این نظرات دو سال قبل من است.ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون»

  حجت الاسلام ابراهیم‌پور تصریح کرد: در خصوص 26 سؤالی که از ایشان شده است، تناقضات آشکاری وجود دارد و وی اظهارنظرهای غیر تخصصی در مسائل داشته است.

  وی اظهار داشت: اشتباه اول وی در مورد خود چادر مشکی است که سؤال برانگیزترین بخش این گفت و گو نیز همین جا است، وی گفته چادر مشکی از زمان ناصرالدین شاه وارد شده در حالی که این گونه نیست.

  حجت الاسلام ابراهیم پور بیان داشت: قبل از ناصر الدین شاه و حتی از زمان هخامنشایان تا دوران قاجار رنگ چادر از رنگ های مختلفی از جمله ارغوانی، سفید، زرد، آبی، بنفش و مشکی بود و این گونه نبوده که رنگ مشکلی از اروپا و در زمان ناصر الدین شاه به ایران وارد شده باشد، بلکه قبل از آن نیز زنان ایرانی از چادر مشکلی استفاده می‌کردند.

  حجت الاسلام ابراهیم پور با بیان اینکه چادر مشکلی دستاورد ناصرالدین شاه از غرب به ایران نیست و پیش از آن نیز وجود داشته است، ادامه داد: ناصرالدین شاه در سفری که به اروپا داشت با شرکت در مجالس عیاشی و دیدن رقص زنان سعی کرد لباس چسبان که در مجالس رقص استفاده می شد را به ایران آورد و در آن زمان به زنان حرمسرای خود دستور داد که لباس خود را طبق آنچه او در اروپا دیده است تعویض کنند، البته بعدها رضاخان در سفر خود به اروپا به همین شکل و سبک کشف حجاب را شروع کرد.

  حجت الاسلام ابراهیم پور با اشاره به دیگر اشکال موجود در سخنان کلهر تصریح کرد: وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم چادر مشکلی را بدترین پوشش می داند، در صورتی که نظر بزرگان و مراجع غیر از این است.

  وی افزود: در سؤالی که از محضر علما و مراجع شده، آمده است «عده ای همراه با تبلیغات فرهنگی دشمن در روزنامه ها و سخنرانی‌های خود می‌گویند چادر مشکلی برای بانوان مکروه است و باید پوشش جدید مانند مانتو و کت و دامن با رنگ های متنوع جایگزین چادر شود، آیا چنین حرف و اقدامی صحیح است یا خیر؟»

  حجت الاسلام ابراهیم پور گفت: مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال می فرمایند «این صحبت صحیح نیست و بهترین نوع حجاب و پوشش چادر است و چادر سیاه هم بی اشکال است و کراهت ندارد» این نظر مقام معظم رهبری تمام مقاله آقای کلهر را پاسخ می دهد. البته از نظر علمی نیز این بحث قابلیت طرح دارد.

  وی اضافه کرد: البته آقای کلهر شبهه ای داشتند که چادر صورت زن را قاب می کند، البته اصل این نگاه اشتباه است و در جای خود پاسخ دارد.
  ویرایش توسط شهید علی اصغر پازوکی : ۱۳۹۰/۰۵/۲۹ در ساعت ۱۳:۰۷


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  حجت الاسلام ابراهیم‌پور تصریح کرد: اشتباه سومی که وی دارد این است که با استناد به قرآن در مورد چادر فلسفه بافی می کند و تاییدات غیر واقعی ارائه می دهد که نظرات مراجع و علما این است، در حالی که این گونه نیست.

  وی افزود: اشتباه دیگری که ایشان مرتکب شده ارائه فلسفه من درآوردی درباره حجاب زنان گیلکی است، وی می گوید چون زنان گیلکی زندگی شان وابسته به این است که پاچه خود را بالا بزنند پس اشکال ندارد که حجابشان به این شکل باشد. اگر ما بخواهیم این فلسفه را درنظر بگیریم اشکالات متعددی وجود دارد البته استثنائاتی در این خصوص داریم، اما مصداقی که ایشان مطرح کردند با آن فلسفه‌بافی که مطرح می کند جایگاه ندارد.

  مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی بیان داشت: اشتباه پنجمی که آقای کلهر داشته ارائه روایات به صورت ناقص است، ما روایاتی درباره کراهت رنگ مشکی داریم، اما ایشان روایات را به صورت ناقص می آورد، همان روایات که کراهت رنگ مشکی را مطرح کرده استثنائاتی هم دارد که ایشان یا بلد نبوده و یا نخواسته ذکر کند.

  حجت‌الاسلام ابراهیم‌پور اشتباه ششم کلهر را برداشت ناقص وی از قرآن درباره پوشش زن دانست و گفت: وی می‌گوید در قرآن سه تکه روشن برای لباس زن تعریف شده است که شال روی سر، پیراهن و پوشش پا است، در صورتی که اگر ایشان به آیه 59 سوره احزاب مراجعه می کرد می دید که ما جلباب را داریم که از پوشش های قرآنی مورد تایید است و در صدر اسلام حضرت زهرا(س) از آن استفاده می‌کرد.

  وی افزود: اشتباه هفتم وی این است که فتوا بر تجویز دوچرخه سواری و موتورسواری زنان می دهد، ایشان نباید در این مساله اظهار نظر می کرد، تحلیل ایشان نیز اشتباه است. وی می گوید همان گونه که زنان می توانند بر ترک موتور بنشینند می توانند موتورسواری و دوچرخه سواری هم بکنند در صورتی که بین این دو فرق هست.

  حجت الاسلام ابراهیم پور گفت: نویسنده مقاله می‌گوید خواهش می‌کنم دوچرخه و موتورسواری را از کیش شروع نکنید، در خیابان جمهوری کاسب های زیادی هستند و زنان به خاطر خرید و مسائل کاری که دارند و تردد می کنند می توانند موتورسواری کنند و ایشان با این تدبیر می خواسته ترافیک تهران را درست کند، در صورتی که نگاه مرد نامحرم تفاوتی ندارد که در چه مکانی باشد.

  وی یادآورشد: در مورد مساله دیگر که بسیار مهم است توهین به فهم علما و تعیین تکلیف برای ایشان از سوینویسنده است، وی در سؤال 22 می‌گوید ما باید سؤالات روز را پیش اهل فقه ببریم و جواب روز بگیریم بعد در ادامه می گوید اینجا (در مورد دوچرخه سواری) هم باید راهکار پیدا شود، راهکار را فقیه نباید پیدا کند، راهکار را من و شما که اهل رسانه ایم و کسانی که متخصص هستند باید پیدا کنند.

  این فعال عرصه حجاب و عفاف تاکید کرد: این مساله شرعی است، راهکارش را خود مراجع می فهمند و می دانند که آیا دوچرخه سواری اشکال دارد یا ندارد؟ این در حوزه صلاحیت شما نیست. اگر شما می خواهی راهکار بدهی پس چرا می‌خواهی پیش مراجع بروی؟ این توهین آشکار به مراجع است و تنها نظر مراجع را در تایید نظرات خود مطرح می‌کند.

  مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی در پایان تصریح کرد: ما کتابی به عنوان صدف آسمانی با موضوع چادر از زمان هخامنشیان تا بعد از انقلاب اسلامی برای مقطع ابتدایی نوشته ایم، من فکر می کنم آقای کلهر حداقل باید این کتاب را بخواند.

  وی بیان کرد: سطح مطالب ایشان بسیار دچار اشکال و ایراد است و ایشان اشراف تفسیری، تاریخی و فقهی به مساله نداشته و متاسفانه در هر سه مورد نظر داده است.


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2
  پاسخ مستند خسرو معتضد به کلهر: مجبوري تاريخ بفرمايي و مردم را مستفيد كني؟

  ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون» ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون»
  اولاً ناصرالدين شاه چادر سياه را از اروپا به ايران به ارمغان نياورد و چيز ديگري آورد كه رنگ آن سفيد بود و نه سياه. همه كتابهاي تاريخي قاجار از يادداشتهاي دوستعلي خان معير الممالك نوه دختري ناصرالدين شاه و مداح او، تاعلي خان ظهير الدوله و كتاب مرحوم دكتر يحيي ذكا و كتاب تاريخ اجتماعي واداري قاجاريه...
  ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون» ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون»
  ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون»چادر سياه، نه سوغات سفر ناصرالدين شاه از مجالس اشرافي فرنگستان است، نه ارتباطي به شاه بوالهوس قاجار دارد. من نمي دانم برخي چه اصراري دارند، مطالبي بگويند كه سپس ناچار به تكذيب و ترميم و وصله زدن و رفو كردن آن شوند.

  جناب گوينده اين اطلاعات تاريخي بكر، به بي راهه زده، گل گفته و در سفته، كه در حقيقت ماجراي «حسن و حسين هر سه دختران معاويه» است. پدر جان !دوست دانشمند من! اي مرد انديشمند! هزاران آفرين بر تو! راستي مجبوري تاريخ بفرمايي و مردم را مستفيد كني؟

  اولاً ناصرالدين شاه چادر سياه را از اروپا به ايران به ارمغان نياورد و چيز ديگري آورد كه رنگ آن سفيد بود و نه سياه. همه كتابهاي تاريخي قاجار از يادداشتهاي دوستعلي خان معير الممالك نوه دختري ناصرالدين شاه و مداح او، تاعلي خان ظهير الدوله و كتاب مرحوم دكتر يحيي ذكا و كتاب تاريخ اجتماعي واداري قاجاريه نوشته عبدا... مستوفي و كتاب سردنيس رايت؛ «ايرانيان در ميان انگليسيها و انگليسيها در ميان ايرانيان» را كه بخوانيد آگاه مي شويد. ناصرالدين شاه در سفر اول فرنگستان 1290/1873 خواهان مسلمان كردن و صيغه شدن و آمدن چند زن زيباي بالرين (رقاصه) فرنگي به ايران شد.

  آن پادشاه بوالهوس، نه در سن پطرزبورگ، نه در لندن، نه در برلين، نه در وين و نه در ميلان كه از اپراخانه اسكالا ديدن كرد اما به هدف خود نرسيد و بالريني پيدا نشد به ايران بيايد و افتخار همسري شاهنشاه را بيابد!

  در سفر بعد دستور داد به تعداد زنان حرمش، شليته يعني دامن سفيد رقص كوتاه و شلوار چسبان سفيد رقص، خريداري كنند. اين لباس زشت و نامناسب با اخلاق و عادات و عرف و عفت زنان ايراني را به ايران آوردند و در دربار رايج كردند. لباس تنگ و نامتناسبي بود كه متأسفانه تعدادي از خانواده هاي اشرافي هم از آن استقبال كردند و مانند ميني ژوپ و ماكسي ژوپ دوره اي داشت و تمام شد و مردم آن البسه را دور ريختند. البته شليته ها را بلند و شلوارها را گشاد و سياه كردند كه سالها زنان طبقات پايين مي پوشيدند. اين لباس فقط ناصرالدين شاه هوسباز را خشنود مي كرد.

  اين لباس كه براي زنان اروپايي، آن هم زمان بالرين مناسب بود به تن زنان و دختران ايراني كه در آن زمان از مد متداول داخلي يعني چاقي و فربهي بسيار پيروي مي كردند، بسيار زشت و نابرازنده بود و همه نويسندگان منتقد از جمله حاج «زين العابدين مراغه اي» نويسنده كتاب سياحتنامه ابراهيم بيگ از اين لباس جلف و بي آبرو بدگويي كرده و رواج دادن آن را در ايران از هوسبازي هاي ناصرالدين شاه دانسته اند.

  حالا بفرماييد شخصي كه روزنامه نگاري قديمي، آدمي خوب و نيك نفسي هست و با بنده هم سابقه دوستي دارد، مصاحبه مي كند و شلوار باله و شليته را كه عالم و عامي مي داند، ناصرالدين شاه از فرنگستان سوغاتي آورده با چادر سياه كه دو هزار و پانصد سال در ايران؛ اول به صورت تخت روان، دوم به صورت روپوش و سرپوش خانمها سابقه داشته اشتباه مي گيرد، بعد هم عذر بدتر از گناه مي آورد كه مصاحبه دو سال پيش انجام شده چرا حالا چاپ شده، خوب دو سال از تاريخ مصاحبه گذشته باشد، سخن واهي و مشكل آفرين كه با گذشت زمان ترميم نمي شود !در مورد چادر سياه خدمت خوانندگان عزيز توضيح مي دهم، ايرانيان از دوران هخامنشيان (ويل دورانت، تاريخ تمدن، جلد اول- شرق زمين گهواره تمدن) بعلت غيرتمندي خاصي كه داشتند زنان خود را به بيرون از خانه نمي فرستادند.زنان محترمه پاي پياده در خيابانها حركت نمي كردند. سوار تخت روان مي شدند كه پارچه اي سياه روي آن مي كشيدند و آن را چادر مي خواندند. تصوير زن ايراني به علت غيرتمند بودن ايرانيان در تخت جمشيد بر سنگ حكاكي نشده است.

  پارتي ها و ساساني ها آزاديهاي بيشتري به زنان دادند و نقاشي هايي از زنان در بيشابور و در طاق بستان ديده مي شود. همه آداب و سنت ايراني پس از اسلام، بويژه در دوران عباسيان به اعراب منتقل شد. پس چادر و حجاب قبل از اسلام هم بوده اما چاقچور و روبنده و پيچه رسم درباري بوده است.زنان ايراني همواره بسيار محجوب و متدين و محترمه بوده اند. از ابتدا نه لباس جلف زنان يوناني و رومي را مي پوشيدند نه مانند زنان عرب يك پتوي سياه يا شال كلفت سياه دومتري را روي سر مي انداخته اند.

  در دوراني نيز كه پتوها و شالهاي سياه عراقي در خوزستان متداول شد، به هيچوجه با استقبال روبرو نشد.

  زن ايراني لباس و چادر متين سياه يا سفيد گلدار خود را داشت. در خانه چادر سفيد بر سر مي كرد يا بدون چادر در اندروني زندگي مي كرد و در بيرون، چادر سياه مي پوشيد. بنده به ياد مي آورم مرحومه والده ام را پيوسته چادر سفيد در منزل و چادر سياه در بيرون بر سر مي كرد و گاهي روسري و مانتوي موقر قهوه اي يا سياه و بنفش مي پوشيد.من باور دارم كه اسلام به زنان آزادي بسيار داده و زنان مسلمان حتي به عنوان كمك رسان و پرستار در جنگها حضور مي يافته اند.

  اسلام قرص صورت و كفين را براي زنان آزاد گذاشته است. اما پيچه و روبنده اي كه چهره را بپوشاند، در ادوار بعد و بويژه در اعصاري كه سلاطين، هزار زن مي گرفتند يا كنيزان بسيار مي خريدند و نگران بودند كسي آنها را ببيند، رواج يافت.

  مسأله چادر سياه كه بانوان ايراني شايد هزار سال است بدان خو كرده اند به اين دليل كه رنگ سياه متعلق به «آل عباس» بوده و رنگ سبز از آن آل علي(ع) گاهي مورد ايراد قرار گرفته است كه اين هم دلايل محكمي ندارد.


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  2,426
  مورد تشکر
  10,522 پست
  حضور
  22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  4
  گالری
  28

  انتقاد شدید آیت الله صافی از مروجان نشریه "خاتون"
  به نام خدا

  انتقاد شدید آیت الله صافی از مروجان نشریه "خاتون"

  ۲۹ مرداد ۱۳۹۰
  آيت‌الله صافي گلپايگاني گفت: چرا بايد به نام روشنفكري همه مقدسات اسلام زير سوال برود؟ اين اشخاص از كجا پيدا شدند كه اين‌چنين به احكام الهي حمله مي‌كنند و هر روز درصدد تغيير هويت اسلامي جامعه هستند؟ چرا قوه‌ قضاييه و دادستاني به وظيفه اصلي خود عمل نمي‌كنند؟

  به گزارش ايسنا،‌ اين مرجع تقليد در ديدار جمعي از طلاب مدرسه علميه خاتم الاوصياء، مطالبي را پيرامون فضيلت ماه مبارك رمضان، فلسفه‌ دعا و نيايش، ضرورت بهره‌بردن از آثار و بركات اين ماه بزرگ و همچنين اهانت بعضي از سست عقيده‌ها و روشنفكران تصنّعي به مقدسات اسلامي بيان کردند.

  وي با انتقاد از رويكرد دين‌ستيزي مجله‌اي كه اخيراً با پول بيت‌المال مسلمين و در تيراژ بسيار زياد و به طور رايگان منتشر شده است، گفت: عده‌اي به جاي اينكه مشكلات مردم مانند گراني، تورم، بيكاري و ... را برطرف كنند، به مقدسات جسارت مي‌كنند. اهانت بزرگي كه بعضي از نويسندگان اين مجله به ساحت مقدس اسلام كرده‌اند، دل هر انسان مؤمن و شيعه‌ي اميرالمومنين (ع) را به درد مي‌آورد.

  اين مرجع تقليد با بيان اين‌كه همه مسوولند و بايد از دين در مقابل اين هجمه‌ها دفاع كنند، ادامه داد: چه شده است كه عده‌اي در اين زمان به خود جرات مي‌دهند اين چنين به مقدسات مذهب توهين كنند؟ چرا قوه‌ قضاييه و دادستاني به وظيفه اصلي خود عمل نمي‌كنند؟ چرا بايد بنام روشنفكري همه مقدسات اسلام را زير سوال برد؟ اين اشخاص از كجا پيدا شدند كه اين چنين به احكام الهي حمله مي‌كنند و هر روز درصدد تغيير هويت اسلامي جامعه هستند؟

  آيت الله صافي با بيان اين كه اين اشخاص قلب مقدس امام زمان (ع) را آزردند، گفت: بايد قوه قضاييه اين افراد را تعزير كند تا براي كساني كه قصد تعرض به مقدسات را دارند درس باشد. اين آقايان نمي‌دانند كه مملكت صاحب دارد و اينجا مملكتِ امام زمان (ع) و مملكتِ هزاران شهيد انقلاب اسلامي است. در اين شب‌هاي قدر از خدا بخواهيد كه خداوند اين‌ها را هدايت كند و اگر قابل هدايت نيستند به جزاي اعمال خود برساند.

  اين مرجع تقليد با بيان اين كه حجاب و چادر براي زن افتخار است و كرامت و شخصيت واقعي زن در حفظ حجاب، عفاف و عدم اختلاط زن و مرد است تاکيد کرد: مردم مسلمان ايران هرگز فريب اين اشخاص را نمي‌خورند و با هوشياري و بيداري و با امر به معروف و نهي از منكر از دستورات شرع مقدس اسلام و آرمان‌هاي مقدس نظام اسلامي دفاع مي‌كنند.
  ...
     
  وي در ادامه با استشهاد به آيات و روايات متعدد درباره ماه مبارك رمضان و نيز اهميت دعا، گفت: مهمترين فايده‌اي كه اين ماه براي انسان دارد؛ رسيدن به عالي‌ترين مقام عبوديت و بندگي، معرفت، خودسازي و تكامل روح و جان انسان است كه وجود اين همه آداب انسان سازي، خود دليل اَكمل است بر اين كه دستورات اسلام همه از عالم غيب و مطابق با فطرت پاك انساني است.

  وي با اشاره به فوائد و بركات اين ماه شريف، افزود: در اين ماه با تلاوت قرآن كريم و استفاده از ادعيه وارده از معصومين عليهم السلام، روح ايثار، گذشت، فداكاري و مواسات با برادران ديني در انسان پديد مي‌آيد و رذايل اخلاقي از بين رفته و انسان با اطاعت از فرمان الهي به درجه اعلاي بندگي مي‌رسد.

  آيت الله صافي گلپايگاني با تأكيد بر الگوبرداري از شيوه و منش زندگي مولاي متقيان علي (ع)، اظهاركرد: نكته مهمي كه ما بايد از اين ماه بزرگ برداشت كنيم، شناخت روش و سيره ائمه معصومين عليهم السلام بخصوص مولاي متقيان حضرت اميرالمومنين (ع) مي‌باشد. روش حكومت‌داري، عبادت، زهد و پارسائي آن بزرگوار براي همه درس است و محاسبه‌ي نفس، تواضع، انكار منكر و ابطال باطل از ويژگي‌هاي مهم و آموزنده‌ي آن حضرت است.

  اين مرجع تقليد در ادامه افزود: عدالت به معناي واقعي كلمه را آن امام مظلوم در جامعه پياده كردند؛ عدالتي كه فقط با عمل و رفتار قابل تحقق است نه اينكه فقط شعار بدهيم و به آن عمل نكنيم.

  آيت الله العظمي صافي در توصيه‌اي به طلاب، خاطرنشان کرد: در حالي كه مشغول تعليم و تدريس هستيد، بايد به آن چه در جامعه مي‌گذرد توجه داشته باشيد و بدانيد كه دشمن از فرصت‌هاي مختلف درصدد ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامي و باورهاي ديني مردم است.

  وي در پايان با تقدير از طلاب مدرسه خاتم الاوصياء(ع) اظهاركرد: شما خودتان را به امام زمان (عليه السلام) فروخته‌ايد و سرباز آن آقا هستيد، سعي كنيد كه رضايت حضرت را با درس خواندن، تهذيب نفس، كسب اخلاق حميده اسلامي و بيان صحيح احكام و تبليغ دين بدست آوريد. من براي موفقيت شما دعا مي‌كنم و از شما هم ملتمس دعا هستم.


  یا علی
  به نام خدا

  [SIGPIC][/SIGPIC]

  کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

  (شادی روحشان صلوات)


  آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
  و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

  منو دل کندن از دل بر محاله...

  یا علی


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  2,426
  مورد تشکر
  10,522 پست
  حضور
  22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  4
  گالری
  28  به نام خدا

  اسخ‌هاي فقهي آيت‌الله خاتمي به ‌ويژه‌نامه «خاتون»
  زنان عصر پيامبر(ص) پوشش مشکي داشتند
  امام جمعه موقت تهران تأکيد کرد: ‌اينکه رنگ مشکي چادر ‌‌را سوغات ناصرالدين‌شاه مي‌خوانند، بسيار نادرست است، چراکه زنان انصار در عصر پيامبر(ص) نيز از پوشش مشکي رنگ استفاده مي‌کردند. درضمن ‌‌فقها رنگ مشکي را براي ‌کفش و عبا مکروه نمي‌دانند که چادر هم در حکم عباست. ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون» ایرادات فقهی مصاحبه کلهر با ویژه نامه «خاتون»

  صدای شیعه: آيت‌الله خاتمي عضو هيأت رئيسه مجلس خبرگان رهبري، در‌باره مطالب منتشرشده در ويژه‌نامه خاتون ضميمه روزنامه ايران، اظهار داشت: با توجه به اصرار مقام معظم رهبري مبني بر اينکه آرامش بر جامعه حاکم باشد و از تنش جلوگيري شود، به نظر مي‌رسد کاري که اين در اين مجله صورت گرفت، نقطه مقابل اين رهنمود است.

  وي گفت: با توجه به حساسيت فوق‌العاده متدينين در مسئله حجاب و عفاف و رنجش فوق‌العاده آنها از وضعيت بدحجابي کنوني، انتظار اين بود که روند اين مجله بيشتر به سمت تشويق به حجاب، چادر و تشويق به چادر مشکي مي‌شد که متأسفانه برآيند کل مجله چنين نيست.

  عضو هيأت رئيسه مجلس خبرگان رهبري درادامه با انتقاد از برخي مصاحبه‌هايي که در اين مجله به چادر مشکي حمله کردند و چاپ برخي از تصاوير و عکس‌هاي آخر مجله خطاب به دست‌اندرکاران اين مجله گفت: منصفانه، دوستانه و خيرخواهانه به تهيه کنندگان اين نشريه توصيه مي‌کنم‌ به جاي توجيه سخنان ‌نادرست و دفاع از آن، از مردم عذرخواهي کنند که اين هم به نفع آنها و هم براي کشور بهتر است‌ تا سفره چالش احتمالي جمع شود.

  * ‌رنگ مشکي براي کفش و عبا ‌مکروه نيست/ چادر هم حکم عبا را دارد

  آيت‌الله خاتمي افزود: اينکه به پوشش چادر مشکي توهين مي‌شود و آن را سوغات ناصرالدين شاه مي‌خوانند، بسيار نادرست است، لذا بايد يادآور شوم که زنان انصاردر عصر پيامبر نيز از پوشش مشکي رنگ استفاده مي کردند و از سويي اينکه گاه گفته مي‌شود که لباس مشکي مکروه است. پاسخ اين است که اولاً همان فقهايي که لباس مشکي را مکروه داشته‌اند‌، بيان مي‌کنند به جزء کفش و عبا، که چادر هم در حکم عباست.

  وي با يادآوري حکم آيت‌الله بهجت مبني بر اينکه "زن با چادر بهتر مي‌تواند بدن و زيور خود را بپوشاند و چادر سياه مثل عباي سياه کراهت ندارد "، خاطرنشان کرد: چادر مشکي مصداق تعظيم شعار الهي است و خانمي که از چادر مشکي استفاده مي‌کند، به اين معنا است که او به حکم مسلم خداوند بها داده و تعظيم شعار کرده است و به عنوان ثانوي مي‌توان گفت چادر مشکي مستحب است.

  عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم متذکر شد: در فضايي که برخي افراد به سرعت به سمت بدحجابي تمايل دارند، ابراز اين نظرات دميدن در آتش بدحجابي و يا بي‌حجابي است. ضمن آنکه سخن گفتن از موتورسواري و دوچرخه‌سواري بانوان، با توجه به اينکه موتورسواري و دوچرخه سواري آنها مستلزم مفاسد فراوان است، صحيح نيست، بنابراين برآيند مطالب اين مجله قابل دفاع نبوده و داراي اشکال و نقد بسيار است، لذا دست‌اندرکاران به جاي دفاع از اين کار، ‌عذرخواهي کنند.

  آيت‌الله خاتمي با تأکيد بر اينکه عفاف و حجاب در کشور سرمايه‌اي‌ ارزشمند است، هشدار داد: دشمن همين نطقه ارزشمند را همواره مورد هدف قرار مي‌دهد و با استفاده از ماهواره مدام تلاش مي‌کنند حجاب را از جامعه بزدايند، انتظار ما از آقايان اين است که ‌اين واقعيات را ببينند.

  وي افزود: مسئله بدحجابي فقط صرفا موضوعي اجتماعي نيست، بلکه يک موضوع سياسي هم هست که دشمنان از آن به عنوان ابزار استفاده مي‌کنند، البته همه بانوان بدحجاب نمي‌دانند که حجاب درست و کامل چيست و بدحجابي آنها از سر ناآگاهي است، اما مديريت دشمن در پس پرده موضوع عفاف و حجاب مشهود است، بنابراين انتظار اين بود که مجله خاتون عليه اين اقدامات عمل مي‌کرد، نه اينکه در راستاي برنامه دشمن مصاحبه‌هاي اين‌چنيني منتشر کند.

  اين استاد برجسته حوزه علميه قم با انتقاد از چاپ عکسي از وي با حالت عصباني در بخش گشت ارشاد ادامه داد: نکته ديگر اينکه در اين مجله در بخشي گشت ارشاد، عکسي که از اينجانب منتشر کرده‌اند، همان عکسي است که رسانه‌هاي بيگانه همواره از آن استفاده مي‌کنند تا به اين وسيله اين طلبه ناچيز را چهره‌اي خشن به مردم معرفي کنند، بنابراين من از استفاده از اين عکس توسط مسئولان اين مجله آن‌هم کنار گشت ارشاد گله‌مندم، اما بايد تأکيد کنم که ما طرفدار قانون هستيم و هيچ کس حتي گشت ارشاد ذره‌آي حق ندارد از قانون عدول کند.

  آيت‌الله خاتمي در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ‌دغدغه و انگيزه ما ‌گسترش حجاب و عفاف در جامعه اسلامي ‌است و معتقديم نه تنها وظيفه نيروي انتظامي، بلکه وظايف همه نهادهاي مرتبط با مصوبه شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي که ‌300 ماده ‌براي 26 نهاد وظيفه تعيين شده است، بايد اجرا شود، چراکه کاملترين مصوبه براي موضوع عفاف و حجاب است.

  وي گفت: آنچه ‌براي متدينين جامعه نگراني ايجاد کرده است، ‌اين است که مردم ما احساس مي‌کنند بدحجابي به خصوص در کلان شهر‌ها در حال گسترش است و تحقيقاً از اينکه مسئولان ‌دغدغه و نگراني لازم و کافي را ندارند و بدحجابي را امري طبيعي عنوان مي‌کنند، نگرانند.

  عضو هيأت رئيسه مجلس خبرگان رهبري در خاتمه با طرح اين سئوال که چرا مسئولان اجرايي به اين باور نمي‌رسند که اين روند در شأن نظام اسلامي نيست، گفت: ما علاوه بر آنکه بر اهتمام مسئولان به موضوع عفاف و حجاب داريم، همانطور نيز به بر قانون‌گرايي، رسيدگي به وضع محرومان و مستضعفان، اصلاح نظام اداري کشور، ‌اصلاح رابطه‌مداري در برخي اداران و برخورد با مفسد اقتصادي تأکيد داريم.
  فارس

  یا علی
  به نام خدا

  [SIGPIC][/SIGPIC]

  کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

  (شادی روحشان صلوات)


  آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
  و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

  منو دل کندن از دل بر محاله...

  یا علی


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  125
  مورد تشکر
  268 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  حالا یه شیر پاک خورده ای بیاد بررسی کنه ببینه این خاتون ها و امثال اینها از کجا داره اب میخوره
  حتما خاطرتون هست که چند سال پیش به خاطر کاریکاتور نیستانی چه خونی به پا شد
  ایران توقیف شد
  نیستانی رو گرفتن(و ما برای همیشه از دستش دادیم)
  اون قومیتی که احساس کرده بود بهش توهین شده کلی شلوغ کاری کرد
  اما حالا...؟!
  واقعا چرا؟؟؟؟؟
  به نام خدا نه خدای دیروز و امروز و فردا،خدای پریروز و پس فردای تاریخ.


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2


  سید مهدی طباطبایی:

  در ویژه نامه خاتون فردی حرفی زده در مورد اینکه چادر از کجا و چطور آمده است. چقدر از حرف‌هایش را تایید می‌کنید؟

  مشکی از زمان پیغمبر(ص) بوده است. مهاجرین که به مدینه آمدند روی سر زنان انصار چادر مشکی بوده. در زمان ناصرالدین شاه که با ملکه انگلیس ملاقات داشت، لباس ملکه مشکی بود و آن را یک احترام تصور کرد. در آن زمان هم مشکی در ایران کم بود ولی زن‌ها می‌پوشیدند. حتی چادر کعبه هم از مشکی است. اینکه دیگر برای زمان ناصرالدین شاه نیست! نمی‌گوییم آن کارهایی که در مورد ناصرالدین شاه گفته شده انجام نشده ولی فقط برای دستگاه سلطنتی‌اش این کار را کرده. در واقع از مشکی برای لباس عیاشی استفاده می‌کرد.


 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  نامه دور از ادب جوانفکر به مکارم‌شیرازی: شاید حکم ارتداد و مرگ برای‌مان صادر شود، اما واهمه‌ای نداریم!

  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : علی اکبر جوانفکر سرپرست موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران با هدف شبهه‌زدایی و تنویر افکار، نامه‌ای خدمت آیت‌الله مکارم شیرازی ارسال کرد.

  متن این نامه به شرح زیر است:‌

  بسم الله الرحمن الرحیم

  محضر مبارک حضرت آیت الله مکارم شیرازی (دامه ظله)
  با سلام و تحیت

  اینجانب علی اکبر جوانفکر سرپرست موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران اجازه می خواهم در ارتباط با ویژه نامه خاتون(1) که سخنان عتاب آلود حضرت عالی را درپی داشته است، نکاتی را جهت شبهه زدایی و تنویر ذهن حضرت عالی و مردم شریف ایران به استحضار برسانم‌، با این امید که از این رهگذر به وظیفه خود در دفاع از حیثیت همکاران مومن، دلسوز و پرتلاشم در روزنامه ایران و ویژه نامه وزین خاتون عمل کرده باشم. ما خود را مصون از خطا و اشتباه نمی دانیم، همانطور که حضرت عالی مستحضر هستید‌، آثار برجسته فکری و رسانه‌ای در معرض بیشترین ارزیابی‌های انتقادی قرار می‌گیرند و هنگامی که این مهم با جهت‌گیری‌های سیاسی و گاها مغرضانه در هم آمیخته می‌شود، فرصت ها برای بررسی عالمانه و منصفانه یک اثر از دست می‌رود.

  رسانه‌های ارتباط جمعی از قول حضرت عالی مطالبی را در ارتباط با ویژه‌نامه خاتون منتشر کرده‌اند که در زیر فرازهای آن آمده است‌:

  1- یکی از روزنامه‌ها که وابسته به برخی مقامات است.
  2- هزینه زیادی از بیت‌المال خرج این ویژه ‌نامه شده است.
  3- تمام این ویژه نامه در سست کردن اعتقاد مردم به حجاب اسلامی و ترویج بی بند و باری در میان جوانان خلاصه می‌شود.
  4- در این ویژه نامه ورزش دختران را ترویج می‌کنند.
  5- در یکجا جسارت را به حد اعلی رسانده و می‌گوید چادر مشکی که پوشش بانوان ایرانی است، بدترین نوع حجاب است‌.
  6- همه افراد اهل اطلاع می‌گویند این کار برای این است که آرای یک گروه بی‌بندوبار را برای انتخابات آینده به دست آورند.
  7- خاک بر سر آن مقامی که به وسیله آن کثافت‌کاری‌ها به دست بیاید.
  8- این مقامات چه ارزشی دارد که مقدسات را زیر پا می‌گذارید.
  9- انشاء‌الله آرزوهای‌شان را به گور می‌برند.

  اینک اجازه می‌خواهم به موارد فوق پاسخ دهم:

  1- روزنامه ایران به هیچ مقامی وابسته نیست. صاحب‌امتیاز روزنامه ایران و مجموعه دیگری از روزنامه‌ها‌، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی است. ویژه‌نامه خاتون به همت جمعی از نیروهای متدین و حزب‌اللهی تهیه شده و بنده نیز دستور انتشار آن را صادر کرده‌ام و هیچ مقام و مسئول دیگری در آن دخالت نداشته است.

  2- روزنامه ایران و ویژه‌نامه‌های متعلق به آن با استفاده از بودجه دولتی یا منابع عمومی اداره نمی‌شوند‌، بنابراین برای انتشار این ویژ‌ه‌نامه، حتی یک ریال از بیت‌المال هزینه نشده و طبق روال همیشگی‌، هرگونه هزینه‌ای از محل جذب آگهی تامین می‌شود.

  3- صفحه آغازین ویژه نامه به یک حدیث قدسی در بیان مقام و مرتبت حضرت فاطمه زهرا(س)‌، والاترین زن در تاریخ بشریت مزین شده و در یک صفحه نیز مقدمه قانون اساسی پیرامون نقش زن در تحکیم بنیان خانواده آمده است.

  در ادامه این ویژه‌نامه‌، مطالب زیر دیده می‌شود:

  - سخنان شهید مرتضی مطهری در زمینه اخلاق جنسی و نیاز امروز اخلاق پزشکی، برگرفته شده از مجله مکتب اسلام که حضرت عالی پایه‌گذار آن بوده‌اید. ‌

  - تبیین مفاهیم فقهی مرتبط با موضوع زن و حجاب از لسان فقیه عالیقدر حضرت آیت الله حائری شیرازی
  - تبیین حقوق اساسی شهروندی در نظام مقدس جمهوری اسلامی از لسان معاون محترم حقوقی ریاست‌جمهوری
  - مصاحبه با آقای مهدی کلهر فرزند آیت‌الله میرزا عبدالعلی تهرانی و برادر حضرات آیات مجتبی و مرتضی تهرانی در باره زیبایی شناسی لباس در تمدن ایران بعد و قبل از اسلام
  - گفت و گو با خانم سوسن کشاورز متخصص مسائل تربیتی و آموزشی در باره مباحث تربیتی دختران در حوزه آموزش و پرورش
  - گزارشی خواندنی در باره سرخوردگی زنان از فرهنگ غربی و گرایش به اسلام عزیز
  - بررسی ماجرای شهادت مظلومانه بانوی محجبه مصری در بی‌دادگاه کشور آلمان
  - سخنان محقق برجسته علوم اسلامی و عضو شورای عالی نقلاب فرهنگی‌، جناب آقای رحیم پور ازغدی در باره حجاب از دیدگاه اسلام
  - مصاحبه با دوتن از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در باره دستاوردهای فرهنگی دولت‌های نهم و دهم
  - مصاحبه با محقق ارزشمند جناب آقای زرشناس در‌باره ریشه‌دار نبودن فمینیسم در ایران
  - مصاحبه با عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در باره عملکرد فرهنگی احزاب
  - مقاله ای از دکتر سید عباس صالحی در باره پوشش در تمدن اسلامی
  - گفت وگو با دکتر محمود گلزاری روان‌شناس و استاد علوم تربیتی در باره مشکلات زوج‌های جوان
  - مطلبی با تاکید بر اینکه 'فاطمه' و 'زهرا' پرطرفدارترین اسمهای دخترانه هستند
  - تبیین راهبردهای فقهی در عرصه‌های آموزشی و حوزوی از لسان حجت الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران
  - دسته‌بندی نظرات رئیس‌جمهور محترم در موضوع فرهنگ و امور تربیتی و حوزه زنان و خانواده
  - مصاحبه با حجت‌الاسلام شریف زاده مدیر محترم سابق حوزه مروی و مدرس حوزه و دانشگاه پیرامون ابعاد وجودی زن در جایگاه معرفتی اسلام
  - روز‌شمار فعالیت گشت ارشاد و تبعات ناشی از آن با رویکرد تبیین بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
  - تبیین ضابطه‌مندی در پوشش زنان با استناد به آیین‌نامه‌های آموزشی و انضباطی در دانشگاه‌های مختلف جهان
  - گزارش تحلیلی و تحقیقی از هویت‌زدایی زن ایرانی در سینمای قبل از انقلاب
  - ارائه گزارش‌هایی در باره موفقیت زنان محجبه ایرانی در عرصه‌های مختلف بین‌المللی از جمله در ورزش
  - مصاحبه با دانشجوی نمونه و محجبه ایرانی که موفق به کسب لوح افتخار از دست مقام معظم رهبری شده است
  - گفت و گو با معاون اجتماعی نیروی انتظامی از دست اندرکاران گشت ارشاد
  - حکایتی از شیخ علی اکبر نهاوندی (رض) در موضوع توبه
  - مصاحبه با آقای ده‌نمکی از کارگردانان متدین و موفق سینما در حوزه دفاع مقدس
  - مصاحبه با آقای الله‌کرم و از افراد منسوب به تفکر فرهنگی حزب‌الله
  - دفاع از شرافت زن ایرانی در اعماق تاریخ با استناد به تحقیقات باستان شناسی و نظرات کارشناسی مورخین
  - مصاحبه با دکتر فیاض‌، دانش آموخته حوزه و استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران در باره فرهنگ جنسی در اسلام
  - دسته‌بندی موضوعی در باره حوزه زنان برگرفته از نص بیانات حضرت امام (رض) و مقام معظم رهبری

  با درنظر گرفتن مطالب فوق و بدون نادیده گرفتن برخی ضعف‌های احتمالی‌، آیا درست است که تمام این ویژه‌نامه را موجب سست کردن اعتقاد مردم به حجاب اسلامی و ترویج بی‌بندو باری در میان جوانان بدانیم؟ انتظار دارم حضرت عالی راهنمایی فرمایید که در کدام بخش از ویژه‌نامه وزین خاتون به سست کردن اعتقاد مردم به حجاب اسلامی پرداخته‌ایم یا بی بندوباری میان جوانان را ترویج کرده‌ایم؟

  4- در زمینه ورزش بانوان‌، به معرفی زنان محجبه و موفق ایرانی در عرصه‌های ورزشی پرداخته‌ایم. از این طریق همچنین تلاش کرده‌ایم تا تبلیغات مسموم و سیاه نظام سلطه علیه زنان مسلمان و پرافتخار ایرانی خنثی شود. معرفی دختران نمونه ایرانی که در عرصه‌های مختلف از جمله ورزش به مقام و مدال دست یافته‌اند‌، یک امر رایج در رسانه‌های ارتباط جمعی کشور است، بنابراین اگر ویژه‌نامه خاتون به ترویج ورزش دختران در چارچوب ضوابط و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پرداخته باشد‌، عملی خلاف شرع انجام نداده و صرفا به وظیفه خود عمل کرده است. مقام معظم رهبری در بسیاری از مواقع از جمله در دیدار با بانوان فاتح قله اورست بر ضرورت زمینه سازی برای نشان دادن اراده و عزم بانوان ورزشکار و مسلمان ایران تاکید کرده‌اند.

  5- فارغ از تایید یا رد نظرات پژوهشی جناب آقای کلهر‌، بر این باوریم که در سخنان ایشان به هیچ‌وجه بحث اهانت به چادر به عنوان حجاب برتر مطرح نبوده و نیست. ایشان ضمن تفسیری محققانه از پوشش و حجاب در جامعه دینی و تقدیس آن‌، رنگ سیاه پوشش را در چارچوب یک بحث تاریخی مورد بررسی قرار داده است . برداشت روشن از اظهارات آقای کلهر در باره هماهنگ بودن چادر مشکی با فلسفه حجاب به جهت قاب شدن چهره زن‌، فقط و فقط به موضوع رنگ مشکی باز می‌گردد و ایشان نه تنها اصل چادر را زیر سووال نبرده بلکه در جای‌جای این گفت‌و‌گو بر اهمیت و ضرورت آن تاکید نیز ورزیده است‌، بنابراین مرتبط کردن این موضوع به حد اعلای جسارت به حجاب اسلامی خلاف مروت است.

  6- مردم عزیز و سربلند ایران یعنی کسانی که برای تعیین سرنوشت خویش در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند‌، انسان‌هایی شریف‌، متدین و اهل خرد و معرفت هستند بنابراین اگر فرض ناصواب این باشد که ویژه‌نامه خاتون برای اهداف انتخاباتی منتشر شده است‌، دور از انصاف و عدالت است که مخاطبان آن یعنی قاطبه مردم شریف ایران را یک گروه بی‌بندو‌بار توصیف کنیم. ضمن آنکه تصریح می‌کنم ساحت ویژه‌نامه وزین خاتون از اینگونه نسبت‌‌های خلاف واقع‌، کاملا بری بوده است.

  7- دست‌اندرکاران ویژه‌نامه خاتون، عناصری متدین‌، دلسوز و فرهنگی محسوب می‌شوند و به دنبال کسب مقام و قدرت نبوده و نیستند. نسبت دادن 'کثافت‌کاری' به یک اثر فاخر فرهنگی‌، برای جامعه اسلامی یک شوک سنگین محسوب می‌شود.

  8- همه وجود دست‌اندرکاران روزنامه ایران به مقدسات اسلامی پیوند خورده است و ادعای زیرپا گذاشتن مقدسات‌، تهمت بزرگی است که هرچه در ویژه‌نامه وزین خاتون به جست‌و‌جوی مصادیق آن پرداختیم‌، چیزی نیافتیم. مستدعی است چنانچه مصداقی برای این ادعا وجود دارد، اعلام شود تا نزد خداوند متعال به خاطر غفلت و بی‌توجهی استغفار کنیم.

  9- ممکن است بنده و همکاران عزیزم در ویژه‌نامه خاتون به‌خاطر گناه ناکرده به صورت غیابی به ارتداد و صدور حکم مرگ محکوم شویم اما این امر را نمی‌توان کتمان کرد که ما جز عزت روز افزون اسلام عزیز‌، شوکت و سربلندی ایران اسلامی و پیشرفت و اقتدار ملت بزرگ ایران هیچ آرزویی در سر نداشته و نداریم. ما به رضای الهی دل بسته‌ایم و جز از خدای رحمان و رحیم، از هیچ‌کس و هیچ چیز واهمه نداریم‌.

  در این برهه از زمان که آماج حملات ناجوانمردانه بدخواهان و بدسیرتان قرار گرفته‌ایم‌، از خداوند متعال مسالت می‌کنیم تا به لطف و رحمت واسعه‌اش‌، همگان را به راه راست هدایت فرماید و ما را برای خدمت به بندگان خدا و برافراشته نگاه داشتن پرچم عدل و انصاف و مروت ذیصلاح قرار دهد.


 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  در این برهه از زمان که آماج حملات ناجوانمردانه بدخواهان و بدسیرتان
  !!!!!!!!!!!.................

 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  به گزارش جهان، خبرگزاری رسا در مطلبی با عنوان "چاره صد عاقل برای درآوردن سنگی به نام خاتون از چاه" نوشت:

  همین که خاتون پا روی پیشخان گذاشت صداها از این سو و آن سو برخاست، برخی این کارش را سیاسی دانستند و برخی ضد دینی. بازار تکذیب و تاییدها هم رونق گرفت، یکی همکاری‌اش با خاتون را انکار کرد و دیگری از تلخیص مطلبش گلایه. خاتون در حالی آمد که شاید کمتر کسی انتظار آمدنش را می‌کشید چون یک کار داخلی و وابسته به دولت بود وگرنه ده‌ها شبکه فارسی زبان از صبح تا غروب هزاران مرتبه شدیدتر از این شبهات را مطرح می‌کنند. برخوردهای مختلفی با خاتون شد ولی به نظر می‌رسد بهترین نوع برخورد دفاع و تهاجم علمی به شبهه باشد وگرنه با تشکیل دادگاه و توقیف نمی‌توان این فکر را از جامعه پاک کرد، هرچند این کار هم لازم است. باید خاتونی پاک، بی‌پیرایه و جذاب به میدان فرستاد تا دید خاتون ما بیشتر خریدار دارد یا خاتون آنها.

  خبرگزاری وابسته به حوزه علمیه همچنین در بخش دیگری از همین مطلب نوشت:

  اظهار نظرهای جنجال برانگیز و غیر کارشناسانه در عرصه های حساسیت زا، ظاهرا به برنامه کاری گروهی موسوم به جریان انحرافی تبدیل شده است. ویژه نامه روزنامه ایران در خصوص حجاب با نام خاتون را می توان آخرین حرکت از سوی این افراد دانست که با موضع گیری ها و ناراحتی متدینان و عالمان دین مواجه شد. حضرت آیت الله مکارم شیرازی در سخنانی، اینگونه حرکات را در راستای جذب آرای عده ای بی بند و بار در انتخابات دانست و این حرکت را محکوم کرد. جضرت آیت الله صافی گلپایگانی نیز خواستار تعذیر دست اندرکاران این ویژه نامه شد تا درس عبرتی برای دیگران باشد. همچنین برخی از اساتید حوزه علمیه قم نیز با ارائه نقدهای علمی بر این ویژه نامه، به بررسی اشکالات دینی و محتوایی آن پرداختند. اینگونه حرکات به هر بهانه و رویکردی که باشد، با توصیه های مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر مشغولیت دولت و مسئولان نظام به کار و فعالیت و دوری رسانه ها از جنجال سازی در تضاد است و یادآور سنگی است که دیوانه ای در چاه می اندازد و صد عاقل نیز برای در آوردن آن به زحمت می افتند.


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود