جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بشتابيد! دفاع از تشيع در يك انجمن خارجي

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

تعجب بشتابيد! دفاع از تشيع در يك انجمن خارجي

بسم الله الرحمن الرحيم
    با عرض سلام خدمت تمام براردران و خواهران ديني
    بنده مدتي پس از فعاليت در يك انجمن انگليسي با آدرس http://www.ummah.com/forum و صحبت هايي كه بين من و كاربران سني و وهابي آن انجمن شكل گرفت تصميم به مهاجه با آن ها در يك تاپيك مجزا گرفتم.
    لذا از تمام دوستان مسلط به زبان انگليسي تقاضا دارم كه با عضو شدن در اين سايت به بنده در دفاع از شيعه كمك كنند.
    بنده از اين تاپيك به عنوان پشتيبان خود و بقيه دوستاني كه تصميم به همكاري دارن استفاده خواهم كرد تا پاسخ اشكالات وارده از طرف اهل تسنن و وهابي ها را دريافت كنم.

نكته قابل توجه: ظاهرا اين انجمن توسط اهل تسنن ايجاد شده. لذا امكان دارد در صورتي كه بحث به نفع ما پيش برود اقدام به محدود كردن و يا حذف تاپيك مربوط كنند كه البته اين خود يك پيروزي براي ما به حساب خواهد آمد.

دو گروه مورد نياز:
    از دوستان مسلط به زبان انگليسي و مايل براي شركت در اين امر تقاضا مي شود اعلام آمادگي كنند.
    دوستان ديگر هم مي توانند در اين تاپيك پشتيبان فكري و اعتقادي ما باشند.
    انشاءالله

نصر من الله و فتح قريب

ویرایش توسط Divine Love : ۱۳۸۷/۰۳/۰۹ در ساعت ۱۰:۳۱

2.  

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

براي شروع دوستان مي توانند اشكالات كليدي وارده به اهل سنت را در اين تاپيك قرار دهند.
    استفاده از روايات منتسب به پيامبر و اهل تسنن كه مورد قبول اهل تسنن و شيعه مي باشد توصيه مي گردد.
    بنده پس از جمع آوري و ساماندهي اشكالات مطروحه به اهل سنت و اعلام امادگي دوستان مسلط به انگليسي اقدام به ايجاد تاپيك در http://www.ummah.com/forum خواهم كرد.

ان الله مع الصابرين

عرفان شرقی در غرب
    با پروفسور ویلیام چیتیک، استاد عرفان اسلامی در دانشگاه استونی بروک نیویورک آشنا شوید.
    http://williamchittick.mihanblog.com

وبلاگ صورتکهای خدا

نوشته
    919
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا
    سایت مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) می تونه منبع خوبی باشه.
    موفق باشید.

نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
    (جلسات مناظره)

موضوع مهم :
    کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
    الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

5. تشکرها 2

نوشته
    72
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر کاری از دست من هم بر بیاد حرفی ندارم
    با چه موضوعی میخواهید شروع کنید و میزان تسلط شما به زبان انگلیسی تا چه حد است؟
    ویرایش توسط kamal804 : ۱۳۸۷/۰۳/۰۹ در ساعت ۱۵:۴۰

نوشته
    72
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

براي شروع دوستان مي توانند اشكالات كليدي وارده به اهل سنت را در اين تاپيك قرار دهند.
    استفاده از روايات منتسب به پيامبر و اهل تسنن كه مورد قبول اهل تسنن و شيعه مي باشد توصيه مي گردد.
    یکی از اساتید می گفت در مناظره با اهل سنت استفاده از آیات و روایات چندان کارگشا نیست زیرا این آیات و روایات مدت هزار و چهارصد سال است که در معرض بحث و گفتگو بوده و هر دو طرف (سنی و شیعه) توجیهات لازم را برای آن در آستین دارند، لذا باید از راه دیگر وارد شد.
    یکی از اشکالاتی که به نظر من می رسد و دنیای اهل سنت آن را با تمام وجود حس می کند هر چند که رسما به آن اقرار و اعتراف نمی کند نداشتن برنامه عملی مناسب جهت تشکیل حکومت اسلامی است به این معنا که طبق برداشت آنها از آیه "و اولی الامر منکم " هر کسی که به هر طریقی زمام حکومت مسلمین را به دست بگیرد و لو با قهر و غلبه، ولی امر محسوب می شود و واجب الاطاعه است هر چند که شخص فاسق و بی دینی باشد. نتیجه این عقیده وضعیتی است که جامعه مسلمانان با آن روبروست و طبق آمار محبوبترین شخصیتها نزد بدنه جامعه مسلمین اشخاصی مثل سید حسن نصرالله و احمدی نژاد هستند. در حالیکه این اشکال به نظام عقیدتی شیعه به خصوص نطام ولایت فقیه وارد نیست و حکومتی و حاکمی مشروع است که به امضای ولی فقیه دارای شرایط برسد، لذا فکر می کنم اگر از این زاویه وارد شوید به درصد بالایی از موفقیت دست خواهید یافت. والسلام

8. تشکرها 2

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kamal804 نمایش پست
    اگر کاری از دست من هم بر بیاد حرفی ندارم
    با چه موضوعی میخواهید شروع کنید و میزان تسلط شما به زبان انگلیسی تا چه حد است؟
    فعلا تصمیم قطعی در مورد موضوع نگرفته ام. البته ÷یشنهاد آقا کمال ÷یشنهاد خوبی می تونه باشه. فعلا منتظر نظرای بیشتر بقیه کاربران هستم.
    تسلطم هم به زبان انگلیسی در حد کفاف هست.
    لینک زیر رو نگاهی بیندازید. چند تا از پست های من توی این تاپیک هستش. در ضمن با جو این انجمن هم تا حدودی آشنا می شید. البته شیعه هم زیاد داره.
    http://www.ummah.com/forum/showthrea...t=92041&page=5

نقل قول نوشته اصلی توسط kamal804 نمایش پست
    یکی از اساتید می گفت در مناظره با اهل سنت استفاده از آیات و روایات چندان کارگشا نیست زیرا این آیات و روایات مدت هزار و چهارصد سال است که در معرض بحث و گفتگو بوده و هر دو طرف (سنی و شیعه) توجیهات لازم را برای آن در آستین دارند، لذا باید از راه دیگر وارد شد.
    یکی از اشکالاتی که به نظر من می رسد و دنیای اهل سنت آن را با تمام وجود حس می کند هر چند که رسما به آن اقرار و اعتراف نمی کند نداشتن برنامه عملی مناسب جهت تشکیل حکومت اسلامی است به این معنا که طبق برداشت آنها از آیه "و اولی الامر منکم " هر کسی که به هر طریقی زمام حکومت مسلمین را به دست بگیرد و لو با قهر و غلبه، ولی امر محسوب می شود و واجب الاطاعه است هر چند که شخص فاسق و بی دینی باشد. نتیجه این عقیده وضعیتی است که جامعه مسلمانان با آن روبروست و طبق آمار محبوبترین شخصیتها نزد بدنه جامعه مسلمین اشخاصی مثل سید حسن نصرالله و احمدی نژاد هستند. در حالیکه این اشکال به نظام عقیدتی شیعه به خصوص نطام ولایت فقیه وارد نیست و حکومتی و حاکمی مشروع است که به امضای ولی فقیه دارای شرایط برسد، لذا فکر می کنم اگر از این زاویه وارد شوید به درصد بالایی از موفقیت دست خواهید یافت. والسلام
    پیشنهاد خوبی است.
    البته هنوز منتظرنظرات مدیران سایت هستیم.

عرفان شرقی در غرب
    با پروفسور ویلیام چیتیک، استاد عرفان اسلامی در دانشگاه استونی بروک نیویورک آشنا شوید.
    http://williamchittick.mihanblog.com

وبلاگ صورتکهای خدا

10. تشکر

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    اهل تسنن معتقدند كه متعه يا ازدواج موقت حرام است.
    در مجادله اي كه در لينك زير با اهل تسنن انجام دادم توانستم تا حد زيادي به اين شبهه پاسخ دهم.

http://www.ummah.com/forum/showthread.php?t=171668

از سايت هاي شيعي براي پاسخ دادن به شبهات استفاده كردم
    فكر كنم حالا بايد منتظر شنيدن بد و بيراه يا بن شدن باشم.

البته اين يه جدال حاشيه اي بود.
    هنوز برنامه اصلي ام را شروع نكرده ام.

نوشته
    70
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    36 دقیقه
    دریافت
    120
    آپلود
    0
    گالری
    0

رجوع به کتب معتبر اهل سنت، برای دفاع از اهل بیت و حقانیت عقاید شیعه

[quote=Divine Love;20389]بسم الله الرحمن الرحيم
    با عرض سلام خدمت تمام براردران و خواهران ديني
    بنده مدتي پس از فعاليت در يك انجمن انگليسي با آدرس http://www.ummah.com/forum و صحبت هايي كه بين من و كاربران سني و وهابي آن انجمن شكل گرفت تصميم به مهاجه با آن ها در يك تاپيك مجزا گرفتم.

دوستان ديگر هم مي توانند در اين تاپيك پشتيبان فكري و اعتقادي ما باشند.
    انشاءالله

نصر من الله و فتح قريب[/quote]

با سلام و آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
    به نظر من یکی دیگه از راههای بحث و گفتگو با اهل سنت، اینه که اونها رو به منابع روائی اصیل خودشون ارجاع بدیم، منابعی که در زمانی نوشته شده بوده که جهان اسلام درگیر این همه تفرقه و انحراف نبوده و مسلمانان با عدل و انصاف با هم زندگی می کردند.
    به نظر من صحاح سته و مسانید اهل سنت، به اندازه کافی احادیثی دارد که بر حقانیت شیعه و اهل بیت گواهی بدهند.
    زمانی بود که علمای شیعه بر فقه مذاهب اربعه هم مسلط بودند و هم شاگردان شیعه را درس فقه و تفسیر می دادند و هم شاگردانی از اهل سنت داشتند! اما در این چند قرن اخیر، یکی از بهترین راههای نفوذ استعمار در کشورهای اسلامی، همین تفرقه انداختن بین مذاهب مختلف اسلامی است. ما نباید به اختلافات دامن بزنیم و با برخی کارهای تفرقه افکن، احساسات و عواطف سایر مذاهب را تحریک کنیم، اما به نظر می رسد یکی از بهترین راههای تعامل با اهل سنت، این است که از روایات مسانید و صحاح آنها، که بسیار هم مستند و مورد قبول آنها هستند،به عنوان ادله و شواهدی بر تأیید عقاید شیعه بیاوریم. حداقل فایده این کار این است که آنها را در حملاتشان به شیعه ضعیف تر می کند!

در همین راستا چند روایت از مسند احمد بن حنبل، که از فحول و بزرگان حدیث گرای اهل سنت است، نقل می کنم، اگر این روش را پسندیدید و در مباحث، برایتان مفید افتاد، بگوئید تا ادامه پیداکند.

1. عن الأسود بن سعید الهمدانی، عن جابر بن سمرة، قال: سمعت رسول الله صلی الله علیه أو قال: قال رسول الله صلی الله علیه: یکون بعدی اثنا عشر خلیفة کلّهم من قریش. قال: ثم رجع إلی منزله فأتته قریش فقالوا: ثمّ یکون ماذا؟ قال : ثمّ یکون الهرج
    مسند احمد بن حنبل/جلد ششم/صفحه97/ حدیث شماره 20347

2. عن عامر بن سعید، قال :سألت جابر بن سمرة عن حدیث رسول الله صلی الله علیه، فقال: قال رسول الله صلی الله علیه: لایزال هذا الدین قائما حتی یکون اثنا عشر خلیفةً من قریش، ثمّ یخرج کذّابون...
    مسند احمد بن حنبل/جلد ششم/صفحه88/ حدیث شماره 20281

3. عن سماک، قال: سمعت جابر بن سمرة، یقول: سمعت رسول الله صلی الله علیه یقول: لا یزال الإسلام عزیزا إلی اثنی عشر خلیفةً، فقال کلمةً خفیةً لم أفهمها، قال: قلت لأبی ما قال؟ قال، قال: کلّهم من قریش.
    مسند احمد بن حنبل/جلد ششم/صفحه 95/ حدیث شماره 20327

در قسمت بعدی به این نکته اشاره خواهد شد که : این خلفای 12 گانه چه کسانی اند؟

علم خمینی بر زمین نمی ماند،مگر ما مرده ایم!

13. تشکر

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

ادامه دهيد. استفاده مي كنم.
    با تشكر!

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

من از سايت http://www.answering-ansar.org استفاده مي كنم.
    اين سايت بسيار غني و پرمحتوا به رد اعتقادات مختلف اهل سنت با استفاده از قرآن و منابع خود اهل تسسن (صحاح سته) پرداخته است.
    به عنوان نمونه در مورد رد ادعاي اهل تسنن مبني بر حرمت متعه يه مقاله 250 صفحه اي ارائه كرده كه به تمام ايرادات و اشكالات وارده از طرف اهل سنت در مورد ادعاي شيعيان، با استناده به قرآن و روايات خود اهل سنت پاسخ داده است به گونه اي كه هيچ جاي شك و شبه اي را باقي نگذاشته و هيچ نقطه ي مفري براي مغالطه بر جاي نگذاشته است.
    اين مقاله را مي توانيد از لينك زير دانلود كنيد. (مقاله انگليسي است)
    http://www.answering-ansar.org/answers/mutah/mutah.pdf

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)