جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گوسفند خطاب نمودن مسیحیان ؟

نوشته
    303
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    22 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

گوسفند خطاب نمودن مسیحیان ؟

سلام

من شنيدم كه انجيل به مسيحيا ميگه گوسفند. آيا اين مسئله حقيقت داره ؟

كارشناس بحث : پاسخگوي اعتقادي
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۶/۲۷ در ساعت ۰۱:۵۷
    يارب نظر تو برنگردد

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    1,775
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 6 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    7

با سلام به شما دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط نتگرد نمایش پست
    گوسفند و اوصاف خاص او، همچنین گم شدن و از دید چوپان مخفی شدنش بارها و بارها در ادبیات مختلف مردم بدان اشاره شده است، اما تشبیه انسان به گوسفند یا حتی اطلاق آن بر انسان (تا آنجا که ملاحظه شده) فقط در انجیل و سائر مکتوبات منسوب به آن آمده است، مثلا:
    1- (قبلا از طرف طرفداران انجیل از مقام حضرت عیسی علی نبینا و علی آله و علیه السلام عذر خواهی می شود) در انجیل یوحنا باب 1 آیه 29 و 30 به حضرت عیسی برّه خدا اطلاق شده است.

2- در بخش پایانی عهد جدید ، انجیل متی قسمت " بازگشت به زمین در آخر زمان " عیسی به پیروانش می گوید :
    " هنگامی که من مسیح موعود با شکوه و جلال خود و همراه با تمام فرشتگانم بیایم آنگاه بر تخت با شکوه خود خواهم نشست . سپس تمام قوم های روی زمین در مقابل من خواهند ایستاد و من ایشان را از هم جدا خواهم کرد .همانطور که یک چوپان گوسفندان و بزان را از هم جدا می کند ! گوسفندان را در طرف راستم قرار میدهم و بز ها را در طرف چپم ! آنگاه به عنوان پادشاه به کسانی که در طرف راست منند ، خواهم گفت بیایید عزیزان من !! "

3- درمزامیر 23 میخوانیم که: خداوند شبان من است، محتاج به هیچ چیز نخواهم بود. درمرتع های سبز مرا می خواباند. نزد آبهای راحت مرا رهبری میکند. این آن راهی است که خدا برای خوشبختی ما تعیین کرده است. " مرتع های سبز "جائی است که ما درحضور خدا، آن شبان اعظم قرار میگیریم. درکنار او همه چیز برایمان خوب و آرامش بخش است. اما انسانها هم این مراتع سرسبز یعنی " حضورخدا " را ترک میکنند و ناگهان درلبۀ پرتگاه قرارمیگیرند. مانمیتوانیم وفاداری خود به عیسا را تقسیم بندی کنیم.زمانیکه او را بعنوان مالک زندگیمان برتخت سلطنت وجود خود مینشانیم، پس باید کنترل همه چیزرا هم به او واگذارکنیم. او با رحمت بینهایت خود ما را تسخیرمیکند. ممکن است بارها در این راه شکست خورده، بلغزیم، ولی تا زمانیکه روی خود را از او برنتابانیم، او ما را دائما تحت آمرزش الهی خویش قرار میدهد تا اینکه بالاخره هرآنچه که در زندگی ما باعث عدم رضایت او میشود، از زندگیمان دورمیسازد.. ولی آن لحظه ایکه روی خود، وچشمان خود را از او برگیریم، مانند گوسفند گمشدۀ مَثَل خداوند، درمیان انبوهی از غم و مشکلات گم میشویم وسرگردان میمانیم. دورشدن از شبان به سادگی اتفاق می افتد. کافی است که با یک بی اطاعتی شروع کنیم و دانسته و ندانسته بجهت توبه درحضور او بزانو نیفتیم، ناگاه متوجه میشویم که کیلومترها از مزرعۀ سرسبز و چمنزار حضور خدا دور شده ایم و جلوی ما درّه ها و تنگه ها و صخره های پرازپیچ وخمی قرار دارد که درآن کمی علف دیده میشود، علفهای سمّی وآلوده (هوسهای دنیا)که دسترسی به آن، بقیمت جانمان تمام میشود. اما خدا را شکر برای این شبان اعظم که بما وعدۀ امید ورهائی از سرگردانی را داده است. او هرگز ما را رها نمیکند واین قولی است که خود اودرکلامش اعلام کرده است.

باور نمودن و تجزیه و تحلیل این مطالب به عهده خوانندگان فهیم کانون!!

موفق باشید.

ویرایش توسط صالح : ۱۳۹۰/۰۶/۲۹ در ساعت ۰۰:۵۹
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن أعدائهم اجمعین
    از دست ندهید
    آیدی قبلی بنده : پاسخگوی اعتقادی

نوشته
    5,567
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    59 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    3
    گالری
    196

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی اعتقادی نمایش پست
    هنگامی که من مسیح موعود با شکوه و جلال خود و همراه با تمام فرشتگانم بیایم آنگاه بر تخت با شکوه خود خواهم نشست . سپس تمام قوم های روی زمین در مقابل من خواهند ایستاد و من ایشان را از هم جدا خواهم کرد .همانطور که یک چوپان گوسفندان و بزان را از هم جدا می کند ! گوسفندان را در طرف راستم قرار میدهم و بز ها را در طرف چپم ! آنگاه به عنوان پادشاه به کسانی که در طرف راست منند ، خواهم گفت بیایید عزیزان من !!
    اینجای متن خیلی جالب و تعجب برانگیزه

متاسفم برای .............

ܓ✿ اللهم عجل لولیک الفرج ܓ✿

نوشته
    157
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    119

صدوق در حدیثى به سند خود از امیرالمؤمنین (ع) نقل كرده كه فرمود:

«للقآئم منّا غیبة أمرها طویل كأنّى بالشیعة یجولون جولان النعم فى غیبته یطلبون المرعى فلایجدونه
    ألا فمن ثبت منهم على دینه ولم‏یقس قلبه لطول أمد غیبة إمامه فهو معى فى درجتى یوم القیامة...»؛

«براى قائم از ما غیبتى است كه زمان ومدّت آن طولانى خواهد بود.

گویاشیعه را ميبینم كه به مانند گوسفندان متحیّر وسرگردان به

دنبال
    چراگاه ميگردد ولى آن را نمى‏یابد.

آگاه باشید! هركس كه در آن زمان بر دین خود ثابت قدم باشد وقلبش به جهت طولانى شدن مدت غیبت سخت نشود،
    او با من ودر مرتبه من در روز قیامت خواهد بود.»

{پاورقی . كمال الدین، ص 303 ؛ اعلام الورى، ص 426 ؛ بحارالأنوار، ج 51، ص 109، ح 1. پاورقی}

ویرایش توسط tavangar : ۱۳۹۰/۰۶/۲۹ در ساعت ۰۱:۳۶

با چه رویی سخن از شادی ما می گویید ؟ دستتان خونی و از عدل خدا می گویید؟
    چه غلط ها که نکردید پس پرده ی دین تف به درگاه خدایی که شما می گویید

نوشته
    1,775
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 6 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    7

با سلام به شما دوست عزیز
    نقل قول نوشته اصلی توسط tavangar نمایش پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط tavangar نمایش پست
    گویاشیعه را ميبینم كه به مانند گوسفندان متحیّر وسرگردان به

دنبال چراگاه ميگردد ولى آن را نمى‏یابد.

دقت کنید که وجه شباهت در این روایت بیان شده است، یعنی تحیر، اما در متون مقدس جدا کردن بز و گوسفند و یا گوسفند معرفی کردن پیامبر خدا چه توجیهی دارد؟

از دست ندهید

نوشته
    1,775
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 6 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    7

جمع بندی

گوسفند خطاب کردن مسیحیان
    پرسش

پاسخ

گوسفند و اوصاف خاص او، همچنین گم شدن و از دید چوپان مخفی شدنش بارها به عنوان تشبیه در ادبیات مختلف مردم بدان اشاره شده است، مثلا گمشتگی شیعیان در عصر غیبت تشیبه به گوسفند گمگشته شده است(1) اما اطلاق گوسفند بر انسان (و نه تشبیه به آن) فقط در انجیل و سائر مکتوبات منسوب به آن آمده است، (قبلا از طرف طرفداران انجیل واقعی و از مقام حضرت عیسی علی نبینا و علی آله و علیه السلام عذر خواهی می شود) مثلا:
    1- در انجیل یوحنا باب 1 آیه 29 و 30 به حضرت عیسی برّه خدا اطلاق شده است.

2- در بخش پایانی عهد جدید ، انجیل متی قسمت " بازگشت به زمین در آخر زمان " عیسی به پیروانش می گوید :
    " هنگامی که من مسیح موعود با شکوه و جلال خود و همراه با تمام فرشتگانم بیایم آنگاه بر تخت با شکوه خود خواهم نشست . سپس تمام قوم های روی زمین در مقابل من خواهند ایستاد و من ایشان را از هم جدا خواهم کرد .همانطور که یک چوپان گوسفندان و بزان را از هم جدا می کند ! گوسفندان را در طرف راستم قرار میدهم و بز ها را در طرف چپم ! آنگاه به عنوان پادشاه به کسانی که در طرف راست منند ، خواهم گفت بیایید عزیزان من !! "

3- درمزامیر 23 میخوانیم که:

خداوند شبان من است، محتاج به هیچ چیز نخواهم بود. درمرتع های سبز مرا می خواباند. نزد آبهای راحت مرا رهبری میکند. این آن راهی است که خدا برای خوشبختی ما تعیین کرده است. " مرتع های سبز "جائی است که ما درحضور خدا، آن شبان اعظم قرار میگیریم. درکنار او همه چیز برایمان خوب و آرامش بخش است. اما انسانها هم این مراتع سرسبز یعنی " حضورخدا " را ترک میکنند و ناگهان درلبۀ پرتگاه قرارمیگیرند...

موفق باشید.
    ـــــــــــــــــ
    (1) ر.ک: بحارالانوار ج 51 ص 109.
    ویرایش توسط صالح : ۱۳۹۱/۰۳/۰۳ در ساعت ۱۱:۰۹
    از دست ندهید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری