صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا فقط به دلیل کامل بودن قرآن می توان ادعا کرد که زبان عربی کامل ترین زبان است؟

نوشته
    100
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا فقط به دلیل کامل بودن قرآن می توان ادعا کرد که زبان عربی کامل ترین زبان است؟

سلام
    یه سوال داشتم که آیا فقط به دلیل کامل بودن قرآن می توان ادعا کرد که زبان عربی کامل ترین زبان است؟

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۰۸/۰۵ در ساعت ۱۱:۴۷

2.  

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط سائل قرآنی نمایش پست
    سلام
    یه سوال داشتم که آیا فقط به دلیل کامل بودن قرآن می توان ادعا کرد که زبان عربی کامل ترین زبان است؟

کارشناس بحث : پاسخگوي معارف ديني
    السلام علیک یا جواد الائمه

با سلام خدمت شما و تسلیت شهادت امام جواد علیه السلام

تنها از اینکه قرآن به زبان عربی نازل شده است ؛ نمی توان نتیجه گرفت که زبان عربی کامل ترین زبان دنیا است. به بیان دیگر کامل بودن زبان عربی فقط به این دلیل نیست که قرآن به زبان عربی نازل شده است اگرچه نزول قرآن به عربی به شرافت و قداست این زبان افزوده است.
    زبان عربی قبل از نزول قرآن نیز یکی از کامل ترین زبان ها بوده است . این زبان دارای ویژگی هایی و قابلیت های فراوانی ( از نظر قواعد دستوری ، دامنه لغات و ...) است که باعث شده یکی از کامل ترین و کهن ترین زبان ها باشد.

آیا فقط به دلیل کامل بودن قرآن می توان ادعا کرد که زبان عربی کامل ترین زبان است؟

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف دینی

نوشته
    402
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی معارف دینی نمایش پست
    تنها از اینکه قرآن به زبان عربی نازل شده است ؛ نمی توان نتیجه گرفت که زبان عربی کامل ترین زبان دنیا است. به بیان دیگر کامل بودن زبان عربی فقط به این دلیل نیست که قرآن به زبان عربی نازل شده است اگرچه نزول قرآن به عربی به شرافت و قداست این زبان افزوده است. زبان عربی قبل از نزول قرآن نیز یکی از کامل ترین زبان ها بوده است . این زبان دارای ویژگی هایی و قابلیت های فراوانی ( از نظر قواعد دستوری ، دامنه لغات و ...) است که باعث شده یکی از کامل ترین و کهن ترین زبان ها باشد.
    درود بر شما !
    - زبان کامل چیست ؟
    - تعداد واژگان زبان عربی چندتاست ؟؟؟؟ می دانید بیشترین واژه برای کدام زبان است ؟ و زبانی که رتبه دوم را دارد چه اختلافی با زبان رتبه اول در تعداد واژه دارد ؟
    - سند شما مبنی بر اینکه زبان عربی از سوی کارشناسان کامل ترین زبان دنیا معرفی شده باشد !

اگرچه نزول قرآن به عربی به شرافت و قداست این زبان افزوده است
    ببخشید ؟!
    زبان عربی قبل از اسلام به واسطه چه چیز قداست و شرافت داشته ؟ قتل و غارت یا زنده به گور کردن دختران یا جاهلیت اعراب ؟!!!!

.....

کوروش بزرگ :
    دردا بر حاکمانی که نازایی و نفرت را رقم می زنند دردا بر شهریارانی که تازیانه و تجاوز را رقم می زنند دردا بر کیشبانانی که به مردم دروغ می گویند دردا بر خردمندانی که از دلیری بویی نبرده اند دردا بر دلیرانی که از خرد بویی نبرده اند .
    منشور پاسارگاد

نوشته
    90
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

زبان عربی بدون قرآن در اوج فصاحت و بلاغت , زیبایی و در واقع و حقیقت هیچ زبانی قابل مقایسه با اون نیست .

هر چقدر آدم در زوایای این زبان غور کنه هنوز جای کار زیاد دارد .

اما قرآن بر زیبایی و دقت این زبان افزود .

و سخنوران و فصیحان عرب را به تحدی دعوت کرد این هم اعتراف یک از فصیحان عرب که به زیبایی قرآن و متفرد بودنش گواهی می دهد .

السيرة النبوية - ابن كثير - ج 1 - ص 499

وماذا أقول ؟ فوالله ما منكم رجل أعرف بالاشعار منى ، ولا أعلم برجزه ولا بقصيده منى ، ولا بأشعار الجن ، والله ما يشبه الذي يقول شيئا من هذا ، ووالله إن لقوله الذي يقوله حلاوة ، وإن عليه لطلاوة ، وإنه لمثمر أعلاه ، مغدق أسفله ، وإنه ليعلو ولا يعلى ، وإنه ليحطم ما تحته .

بعد از این که عرب به اوج سخنوری و فصاحت و بلاغت بودن را به چالش کشید و به عجزشون در برابر قرآن اعتراف کردن و قریش دید که اگر جنگ نظامی کند برایش خیلی آسانتر از تحدی قرآن .

نوبت به تحدی کل بشریت رسید اگه بتونن جن و انس آیه مثل این قرآن بیاورند .

بی شک یهود تا این لحظه اگه یه روزی موفق شوند بر فرض محال و خیال و نخواهند شد یقینا تحدی را رو می کنن .

دانشگاهای دنیا بی کار ننشتن ولی خب خوابی بیش نیست که بتونن با قرآن مقابله کنن و بالعکس روز به روز به حقانیت قرآن پی می برن .

به هر حال زبان عربی خود به خود کاملترینه قرآن آمد دیگه به اوج خودش رسید که قابل تصور نیست .

اما شما آقای
    cyrus59 محترم .

عرب فعلا حضور ندارن انصاف را بخواهیم رعایت کنیم ما با تمام ادعایی که داشتیم اون وقت - منظورم زمان جاهلیت - بهتر از اونا نبودیم فکر نکنم محقق منصف غیر از این بگه کما این که بزرگان زیادی از ما به این حقیقت اعتراف کردن .

ویرایش توسط شعاع الفقه و الأصول : ۱۳۹۰/۰۸/۰۶ در ساعت ۰۳:۲۶
    عن الرسول الأقدس صلی الله علیه و آله صحيحا .

تَدَبَّرُوا القُرْآنَ وَافْهَمُوا آياتِهِ، وَانْظُرُوا إلى مُحْكَماتِهِ وَلا تَتَّبِعُوا مُتَشابِهَهُ، فَواللَّهِ لَنْ يُبَيِّنَ لَكُمْ زَواجِرَهُ وَلَنْ يُوضِحَ لَكُمْ تَفْسِيرَهُ إلاّ الَّذِي أَنَاآخِذٌ بِيَدِهِ ومُصْعِدُه إِليَّ وشائِكٌ بِعَضُدِهِ ورافِعُهُ بِيَدَيَّ وَمُعْلِمُكُمْأَنَّ مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ فَهذَا عَلِيٌّ مَوْلاهُ، وَهُوَ عَلِيُّ بْنُ أبِي طالِبٍ أَخِي، وَوَصِيِّي، وَمُوالاتُهُ مِنَ اللَّهِ ـ عَزَّوَجلَّ ـ أَنْزَلَها عَلَيَّ.

نوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus59 نمایش پست
    - زبان کامل چیست ؟
    - تعداد واژگان زبان عربی چندتاست ؟؟؟؟ می دانید بیشترین واژه برای کدام زبان است ؟
    .....
    بحث زبان شناسی بحث مهمی است ونباید با مباحث دینی آن را مخلوط کرد، از سوی دیگر هم کمال و نقص هم امر نسبی است و نمی توان به صورت مطلق حکم به نقصان و کمال یک زبان کرد، از جهت سوم هم تعداد واژگان مدخلیتی در کمال یا نقص یک زبان ندارد،ظاهرا شما بر این تصور هستید که اگر یک زبان دارای واژه های بیشتری باشد از کمال بیشتری برخوردار است در صورتی که دلیلی بر این مطلب اقامه نکرده اید.
    در صورت نیاز می توان در مورد همه این ها بحث تفصیلی داشت.

نوشته
    402
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شعاع الفقه و الأصول نمایش پست
    زبان عربی بدون قرآن در اوج فصاحت و بلاغت , زیبایی و در واقع و حقیقت هیچ زبانی قابل مقایسه با اون نیست .
    هر چقدر آدم در زوایای این زبان غور کنه هنوز جای کار زیاد دارد .
    اما قرآن بر زیبایی و دقت این زبان افزود .
    و سخنوران و فصیحان عرب را به تحدی دعوت کرد این هم اعتراف یک از فصیحان عرب که به زیبایی قرآن و متفرد بودنش گواهی می دهد .
    نه به هیچ وجه ! من که در اون زیبایی نمی بینم ! به نوع تلفظ سخت کلمات عربی توجه کنید یه شبکه رسمی عربی را نگاه کنید ببینید با نوع گویششون سرتون درد می گیره یا نه !
    دوم اینکه زیبایی یه چیز نسبی است برای عرب زبانان و دوستداران این زبان از جمله شما شاید زیبا باشد اما برای بقیه اینگونه نیست !
    برای من اینکه فصیحان عرب چه می گویند مهم نیست البته همان ها هم ادعایی نکردند مبنی بر اینکه قران بهتر و زیباتر از نوشته ی بشری بلکه ادعا کردند که در ان زمان زیباترین بوده برای انها !

بعد از این که عرب به اوج سخنوری و فصاحت و بلاغت بودن را به چالش کشید و به عجزشون در برابر قرآن اعتراف کردن و قریش دید که اگر جنگ نظامی کند برایش خیلی آسانتر از تحدی قرآن .
    این چه ربطی به بحث ما داره ؟

نوبت به تحدی کل بشریت رسید اگه بتونن جن و انس آیه مثل این قرآن بیاورند .

به بحث جالبی اشاره کردید من که در تاپیکی جداگانه این بحث را پیگیری کردم به جایی نرسیدیم !

اما برای روشن شدن موضوع بهتر است قبل از ادعایی دو جمله پارسی بفرمایید که مثل هم باشند !!!‌همان مثلی که در قران منظور است !

بی شک یهود تا این لحظه اگه یه روزی موفق شوند بر فرض محال و خیال و نخواهند شد یقینا تحدی را رو می کنن .
    - این به کامل کردن زبان عربی کمکی نمی کنه ! بحث ما بر سر زبان عربی است نه قران !

دانشگاهای دنیا بی کار ننشتن ولی خب خوابی بیش نیست که بتونن با قرآن مقابله کنن و بالعکس روز به روز به حقانیت قرآن پی می برن .
    برای ادعاهایتان سند و مدرک بیاورید !
    تا جایی که من می دانم دانشگاهای دنیا مشغول پژوهش های علمی هستند !
    اگر هم به حقانیت قران پی برده بودند و می دونستند که قران سعادتمندشون می کنند الان جای شما در این سایت م
    شغول بحث دینی بودند ! و البته مسلمان هم شده بودند !

به هر حال زبان عربی خود به خود کاملترینه قرآن آمد دیگه به اوج خودش رسید که قابل تصور نیست .

تا اینجا که نه دلیل اوردی نه چیزی را اثبات کردی‌!

اما شما آقای cyrus59 محترم .
    عرب فعلا حضور ندارن انصاف را بخواهیم رعایت کنیم ما با تمام ادعایی که داشتیم اون وقت - منظورم زمان جاهلیت - بهتر از اونا نبودیم فکر نکنم محقق منصف غیر از این بگه کما این که بزرگان زیادی از ما به این حقیقت اعتراف کردن .
    اعراب که بله حضور ندارند اما مدافعان سر سختی دارند اینجا که هنوز نفهمیدم چرا اینقدر حمایت می کنند !!!
    ما عزیز دل مثل دیگران ادعا نکردیم ! ادعایمان را ثابت کردیم !
    محقق منصف یعنی خط بطلان روی قسمت هایی از تاریخ که با بعضی چیزها جور نیست ! که مهمترینش تفکرات خودشه ! البته از نظر شما !
    بگذریم ! دلیل و مدرک داشتی مشتاقم بخونم

سپاس

کوروش بزرگ :
    دردا بر حاکمانی که نازایی و نفرت را رقم می زنند دردا بر شهریارانی که تازیانه و تجاوز را رقم می زنند دردا بر کیشبانانی که به مردم دروغ می گویند دردا بر خردمندانی که از دلیری بویی نبرده اند دردا بر دلیرانی که از خرد بویی نبرده اند .
    منشور پاسارگاد

نوشته
    402
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط pajoheshgar نمایش پست
    بحث زبان شناسی بحث مهمی است ونباید با مباحث دینی آن را مخلوط کرد، از سوی دیگر هم کمال و نقص هم امر نسبی است و نمی توان به صورت مطلق حکم به نقصان و کمال یک زبان کرد، از جهت سوم هم تعداد واژگان مدخلیتی در کمال یا نقص یک زبان ندارد،ظاهرا شما بر این تصور هستید که اگر یک زبان دارای واژه های بیشتری باشد از کمال بیشتری برخوردار است در صورتی که دلیلی بر این مطلب اقامه نکرده اید.
    درود بر شما
    مگر من ان را با بحث دیگری قاطی کردم ؟؟ دوست پاسخگو و سوال کننده با سوال زیرکانه خود ان را با قران مخلوط کردند تا کسی نتواند نقدی داشته باشد بر سخنانشان !
    با گفته شما اینکه برتری یک زبان و ... نسبی موافقم اما اینکه یک زبان تعداد واژگانش برتری محسوب نمی شود کاملا مخالفم ! یکی از فاکتورهای مهم هر زبان تعداد واژگان است که می دانم عربی در بین 5 تا اول هم نیست !
    پژوهشگر گرامی کاش قبل از ارسال مطلب کمی پژوهش می کردید !!!
    واژگان هر زبانی مثل خشت می مونه برای اون زبان مسلم است که هر چه خشت بیشتر داشته باشی قدرت مانور و ساختن ساختمان بهتر و زیباتر و مستهکم تری را خواهی داشت !

اما در اخر مطابتان فرمودید :

بله کاملا مشتاقم ! این گوی و این هم میدان !!!
    کوروش بزرگ :
    منشور پاسارگاد

9. تشکر

نوشته
    90
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به خاطر ضیق وقت اشاراتی می کنم .

نه به هیچ وجه ! من که در اون زیبایی نمی بینم ! به نوع تلفظ سخت کلمات عربی توجه کنید یه شبکه رسمی عربی را نگاه کنید ببینید با نوع گویششون سرتون درد می گیره یا نه !
    دوم اینکه زیبایی یه چیز نسبی است برای عرب زبانان و دوستداران این زبان از جمله شما شاید زیبا باشد اما برای بقیه اینگونه نیست !
    برای من اینکه فصیحان عرب چه می گویند مهم نیست البته همان ها هم ادعایی نکردند مبنی بر اینکه قران بهتر و زیباتر از نوشته ی بشری بلکه ادعا کردند که در ان زمان زیباترین بوده برای انها !
    نه در آن زیبایی نمی بینید این نظر شما است خب من بالعکس شما کاملا در آن زیبایی می بینم و بعضی از گویندگان من که لذت می برم وقتی گوش می دم بعضیاشون نه . خب این نشد دلیل .
    در ضمن یکی از جامعیت زبان عربی زیبا بودن آن است که ممکن برای بعضی زیبا باشه برای بعضی دیگر خیر .
    قدرت زبان عربی به جامعیت اوست نه فقط زیبایی .
    و در این که جامعیت داره و هیچ زبانی نمی تونه با او برابری کنه این دیگه سلیقه ایی نیست و باید اهل فن نظر بدن که می تونی در اینترنت بگردی ببینی اندیشمندان متخصص لغت چی گفتن .

همین کفایت می کنه که به اذعان همه مورخان وقت نزول قرآن عرب در اوج فصاحت و بلاغت بودن و همین کفایت می کنه که اعتراف به غیر بشری بودن کلام قرآن کنن .

به بحث جالبی اشاره کردید من که در تاپیکی جداگانه این بحث را پیگیری کردم به جایی نرسیدیم !

اما برای روشن شدن موضوع بهتر است قبل از ادعایی دو جمله پارسی بفرمایید که مثل هم باشند !!!‌همان مثلی که در قران منظور است !
    خب واضحه قرآن تمام انس و جن را به مقابله فرا خوانده است .

ساده ست می تونی و یا هر کس می تونی بسم الله یه آیه مثل قرآن بیاره کما این که چند سال پیش دانشگاه اورشلیم ادعاء کردن یه سوره آوردن که بدبخت شدن رفت . یادم هست أدبای مصری جوابشون دادن که مفتضح شدن رفت .

به هر حال می تونی راه بازه . در ضمن این که هنوز روش نیست برای شما که قرآن چگونه معجز است .

واقع امر کلام فارسی را نمی شود با عربی مقایسه کرد چه برسه به قرآن که بخوام برات دو کلمه بیارم مثل هم نباشند .
    شاید بعدا تونستم برات توضیحی بدم روشن بشه .

یه نکته را باید اشاره کنم . به شما حق می دم چیزی از زیبایی و غیر قابل مقایسه بودن زبان عربی ندونید چه برسه به قرآن چون وقتی نگاه به گفته ها و استدلالها در این زمینه می کنم همچین نیست که بخوات واقع امر را بیان و روشن کنه سعی خودم می کنم به گوشه ایی از کمال لغت عربی اشاره کنم که دیگران نیز استفاده کنن خصوصا اونایی که واقعا سوالی در ذهنشون در این رابطه .

در ضمن بگم کتابایی هست فوق العاده هستن ولی مستلزم مسلط بودن به زبان عربی هستش .

مثلا خصائص العربیة که در 6 جلد واقع می شه خب دسترسی هم ندارید به این کتابا .

به هر حال سعی خودم می کنم به گوشی از این قضیه اشاره کنم .

عن الرسول الأقدس صلی الله علیه و آله صحيحا .

تَدَبَّرُوا القُرْآنَ وَافْهَمُوا آياتِهِ، وَانْظُرُوا إلى مُحْكَماتِهِ وَلا تَتَّبِعُوا مُتَشابِهَهُ، فَواللَّهِ لَنْ يُبَيِّنَ لَكُمْ زَواجِرَهُ وَلَنْ يُوضِحَ لَكُمْ تَفْسِيرَهُ إلاّ الَّذِي أَنَاآخِذٌ بِيَدِهِ ومُصْعِدُه إِليَّ وشائِكٌ بِعَضُدِهِ ورافِعُهُ بِيَدَيَّ وَمُعْلِمُكُمْأَنَّ مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ فَهذَا عَلِيٌّ مَوْلاهُ، وَهُوَ عَلِيُّ بْنُ أبِي طالِبٍ أَخِي، وَوَصِيِّي، وَمُوالاتُهُ مِنَ اللَّهِ ـ عَزَّوَجلَّ ـ أَنْزَلَها عَلَيَّ.

نوشته
    402
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به خاطر ضیق وقت اشاراتی می کنم .
    گرامی ما هم بیکار نیستیم ! شما وقتت آزاد شد می تونی راحت شرکت کنی در بحث ها !

نه در آن زیبایی نمی بینید این نظر شما است خب من بالعکس شما کاملا در آن زیبایی می بینم و بعضی از گویندگان من که لذت می برم وقتی گوش می دم بعضیاشون نه . خب این نشد دلیل .
    مرحبا !! به نظر من زیبا نیست و به نظر شما زیباست همانطور که زیبا نبودن از نظر من نمی تواند دلیل باشد برای شما زیبا بودن از نظر شما هم نمی تواند دلیل باشد برای من پس این را قبول کردید .

در ضمن یکی از جامعیت زبان عربی زیبا بودن آن است که ممکن برای بعضی زیبا باشه برای بعضی دیگر خیر .
    ببین دوست گرامی زیبایی همانطور که اشاره شد نسبی است چون برای شما زیباست دلیل نمیشه برای همه زیبا باشه !
    قدرت زبان عربی به جامعیت اوست نه فقط زیبایی .
    و در این که جامعیت داره و هیچ زبانی نمی تونه با او برابری کنه این دیگه سلیقه ایی نیست و باید اهل فن نظر بدن که می تونی در اینترنت بگردی ببینی اندیشمندان متخصص لغت چی گفتن .
    من جستجو کردم همچنین تجربه فراگیری زبان عربی به من ثابت شده زبان عربی نه زیباست نه کاربردی ! همچنین که امروز کاملا قابل لمسه !
    همین کفایت می کنه که به اذعان همه مورخان وقت نزول قرآن عرب در اوج فصاحت و بلاغت بودن و همین کفایت می کنه که اعتراف به غیر بشری بودن کلام قرآن کنن .
    خلط مبحث نکنید اینجا قرار نیست غیر بشری بودن قران را اثبات کنیم بحث در مورد زبان عربی است که جدای قران است ! شما شاید اطلاع کافی نداری اما اگر دوست داشتی از پاسخگوها بپرس قران چرا عربیه !!
    در مورد قسمت قرمز رنگ :
    وقتی همچین ادعایی می کنی سند لازم است !
    اذعان مورخان چه ربطی داره به حال ؟ تازه اگر فرض را بر درست بودن این مطلب بگیریم !
    بنا به گذشته باشد ما بر نیمی از کره زمین حکم رانی می کردیم ! حال چی؟ کجای دنیا را گرفتیم ؟؟؟

خب واضحه قرآن تمام انس و جن را به مقابله فرا خوانده است .
    ساده ست می تونی و یا هر کس می تونی بسم الله یه آیه مثل قرآن بیاره کما این که چند سال پیش دانشگاه اورشلیم ادعاء کردن یه سوره آوردن که بدبخت شدن رفت . یادم هست أدبای مصری جوابشون دادن که مفتضح شدن رفت .
    دوست عزیز من در بحث تحدی شرکت کردم و پاسخ نگرفتم شما اگر مطلب جدید برای بیان داری بنده در خدمتم همان بحث را دنبال کن تا پاسخ مناسب را بدم !
    در مورد نقل اخبار هم بهتره منبع را ذکر کنی ! اینجوری که نمیشه قابل قبول نیست !

به هر حال می تونی راه بازه . در ضمن این که هنوز روش نیست برای شما که قرآن چگونه معجز است .
    برای شما هم راه بازه گرامی ! سوال من یادت رفت که بی پاسخ گذاشتی البته اگر تونستی پاسخ بدی در همان بحث تحدی پاسخ بده ! (آوردن 2 تا جمله پارسی مثل هم)
    واقع امر کلام فارسی را نمی شود با عربی مقایسه کرد چه برسه به قرآن که بخوام برات دو کلمه بیارم مثل هم نباشند .
    شاید بعدا تونستم برات توضیحی بدم روشن بشه .
    حقیقتش من قصد مقایسه ندارم ! اما اگر قصد داشتی در مورد تحدی مانور بدی قبلش 2 تا جمله پارسی مثل هم آماده کن !
    یه نکته را باید اشاره کنم . به شما حق می دم چیزی از زیبایی و غیر قابل مقایسه بودن زبان عربی ندونید چه برسه به قرآن چون وقتی نگاه به گفته ها و استدلالها در این زمینه می کنم همچین نیست که بخوات واقع امر را بیان و روشن کنه سعی خودم می کنم به گوشه ایی از کمال لغت عربی اشاره کنم که دیگران نیز استفاده کنن خصوصا اونایی که واقعا سوالی در ذهنشون در این رابطه .
    زیبایی دونستی نیست و سلیقه ایی هستش ! مثل این می مونه من بگم شما چیزی از زیبایی فلان سبک موسیقی یا .. نمی دونید میشه ؟!
    در ضمن بگم کتابایی هست فوق العاده هستن ولی مستلزم مسلط بودن به زبان عربی هستش .
    مثلا خصائص العربیة که در 6 جلد واقع می شه خب دسترسی هم ندارید به این کتابا .
    به هر حال سعی خودم می کنم به گوشی از این قضیه اشاره کنم .
    شما که مشخصه متخصص در زبان عربی هستی هر چه را خواندی بیا و چکیده اش را برای ما و خوانندگان بازگو کن تا بهره ببریم ! اینکه فلا کتابی هست و ... فقط ادعایی است برای نشان دادن تسلط شما بر زبان عربی ! به کار ما نمیاد !
    اینکه کتاب معرفی کنی که در دسترس نباشه بازم هم مورد بالا اما شدیدتر !
    بله منتظریم !

کوروش بزرگ :
    منشور پاسارگاد

نوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus59 نمایش پست

پژوهشگر گرامی کاش قبل از ارسال مطلب کمی پژوهش می کردید !!!
    واژگان هر زبانی مثل خشت می مونه برای اون زبان مسلم است که هر چه خشت بیشتر داشته باشی قدرت مانور و ساختن ساختمان بهتر و زیباتر و مستهکم تری را خواهی داشت !
    بهتر بود به جای این که دیگران را متهم به عدم پژوهش کنیم سندی پژوهشی ارائه کنیم که اگر خشت های یک ساختمان بیشتر باشد دلیل بر استحکام و زیبایی آن می باشد تا بعد بتوانیم نتیجه بگیرید که اگر زبانی هم تعداد واژگانش بیشتر بود دلیل بر کامل بودن است ،به نظر منطی نمی رسد زیرا فرض کنید ما دو اتاق داشته باشیم یکی با هزار آجر ساخته شده باشد ولی بدون مهندسی و با مصالح کمتری و زیبایی هم نداشته باشد اما اتاق دیگر با اجر کمتری و مصالح بهتر و با اصول مهندسی جدید ساخته شده باشد و، هر فرد منصفی اتاق دوم را تحسین می کند بنا براین صرف زیاد بودن خشت نمی تواند دلیل محکمی بر استحکام اتاق یا خانه نمی شود بنا بر این باید مجموعه علل و عوامل را در نظر گرفت ،تمام عواملی که منجر به کمال یا نقص یک شیئ می شود بنا براین فکر می کنم اگر برای مدعای خود دلیل و شاهد علمی ارائه کنید بهتر به هدف می رسیم شاد باشید.
    به سخن نگاه کنید نه به صاحب سخن.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری