صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک سوال مهم از بی خدایان

نوشته
    77
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک سوال مهم از بی خدایان

فرض کنید ندائی که نمی دانید از کجاست به شما می گوید که شما به عنوان پیامبر بر گزیده شده اید . و شما نیز متقابلا هر گونه سوالی که دارید می توانید بپرسید.و تمام سوالات شما جواب داده شود و هیچگونه ابهامی برای شما باقی نماند که این ندا از سوی پرودگار است . ؟
    به شما امر کند و برو تا رسالت خود را ابلاغ کنی ؟
    حال شما بگوئید اگر چنین شد چکار دیگر یمی توانید بکنید . چون هیچگونه دلیلی برای انکار نه عقلی و نه هیچ بهانه دیگری ندارید ؟
    آیا می توانستید به غیر از همان کاری را که محمد و موسی و عیسی وابراهیم و نوح انجام دادند انجام دهید ؟
    ویرایش توسط saraj : ۱۳۸۷/۰۳/۱۲ در ساعت ۱۳:۴۷
    الميسور لا يترك بالمعسور

2.  

نوشته
    1,251
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10

دوست عزیز
    اینجا که بحمدلله بی خدایی وجود نداره که پاسخ شما را بدهد.اگر بی خدایی اینجا بیاد با جو معنوی که دوستان فراهم می کنند سه سوته مسلمان می شه.
    بعضی از این بی خداها از ترس مسلمان شدن اینجا نمی آیند.
    ندیدی این روزا سنبلعلی هم ازش خبری نیست.

ان الدین عندالله الاسلام

زخون هر شهيدي لاله اي رست** مبادا روي لاله پا گذاريم

4. تشکرها 3

نوشته
    77
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

[جناب شهیدان
    با سلام
    من فکر می کنم که ایجاد بحث های عقلانی در این محیط خیلی اهمیت داره . به هر حال این سوال یک سوال مناسب می تونه باشه که همونها هم یه مقدار به اصل ماجرا فکر کنند . و شاید از خودشون یک رهنمود بگیرند . البته این محتاج دیدی غیر متعصبانه از جانب مدعی انکار هست . ؟
    الميسور لا يترك بالمعسور

نوشته
    262
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saraj نمایش پست
    فرض کنید ندائی که نمی دانید از کجاست به شما می گوید که شما به عنوان پیامبر بر گزیده شده اید . و شما نیز متقابلا هر گونه سوالی که دارید می توانید بپرسید.و تمام سوالات شما جواب داده شود و هیچگونه ابهامی برای شما باقی نماند که این ندا از سوی پرودگار است . ؟
    حال شما بگوئید اگر چنین شد چکار دیگر یمی توانید بکنید . چون هیچگونه دلیلی برای انکار نه عقلی و نه هیچ بهانه دیگری ندارید ؟
    آیا می توانستید به غیر از همان کاری را که محمد و موسی و عیسی وابراهیم و نوح انجام دادند انجام دهید ؟
    همه اش که شد اگر و فرض و تصور!!!!
    خوب اگه جواب سوالا داده بشه و رفع ابهام بشه که هیچ ادم عاقلی دیگه اونو رد نمیکنه!!!!
    حالا میشه بگین منظورتون از این تصورات چیه و چه نتیجه ای میخواین بگیرین؟!

7. تشکر

نوشته
    487
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    1 روز 10 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطلب

یک بیخدا اگر چنین چیزی بر او نازل شود و به سؤالاتش پاسخ گوید، باز هم از چند جهت میتواند انکار کند. برای اینکه نمیخواهم مثل آنها سفسطه کنم فقط دلیل عقلی برهان شما را مطرح میکنم:

بیخدا خواهد گفت: "این چه خداییست که از من را برگزیده در حالی که افرادی بسیار مؤمنتر از من نیز بودند؟ آیا او علم ندارد که مردم میتوانند با توجه به گذشتۀ من، منرا انکار کنند؟ همچنین آقای مسلمان مگر خبر نداری که دینت چه شرایطی برای نبوت قرار داده است؟ اصلا در جواب خدا میگویم میخواستی این وحیت را بر ابوجهل نازل کنی!"

من هم به عنوان یک باخدا این ایرادها را وارد میدانم:

1. بر خلاف حکمت است که خدا به طور کامل شبهه را از مقابل چشم کسی که به یقین نرسیده و بلکه کافر است بردارد. این فرد بعد از وحی خدا اگر ایمان بیاورد هم سودی نخواهد داشت زیرا با تحقیق و تلاش خدا مؤمن نشده است بلکه با تلاش خدا مؤمن شده است. نابرده رنج ...

2. این سخن شما با عدالت خدا نیز در تضاد است. خدا چرا باید بر یک منکر خاص وحی نازل کند ولی بر سایر منکرین چنین وحیهایی نازل نکند؟ اینطوری این فرد مورد نظر شما بدون هیچ لیاقتی از مجازات کفر میگریزد ولی سایر همفکرانش بخواطر اینکه خدا این وحی را بر آنها نازل نکرده است باید عذاب ببینند. این مغایر با عدل خداست.

به امید ظهور

نقل قول نوشته اصلی توسط meysammw نمایش پست
    مگه بی خداها دیونه هستن بیان تو این لجنزار:Ghash::Ghash::Ghash:
    :Ghash:

منو باش از طرف بیخداها چه جواب بلند و بالایی دادم! نمیدنستم اینقدر مخشون معیوبه که فقط بلند مسخره کنن!

بعد هم چه لجنزاری بدتر از بیخدایی؟

این پستو که اونطرف یسنا جونتون به نمایش عمومی گذاشته! بهتره مطلب من و پاسخ منو به او بخونی:

ناسازگاری سکولاریسم با خرد و اخلاق

به امید ظهور
    ویرایش توسط andishmand : ۱۳۸۷/۱۱/۲۲ در ساعت ۱۴:۳۹

9. تشکر

نوشته
    77
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آقایان مسلمانایرانی و بلو اسکی
    شما چرا فرض موضوع را توجه نمی کنید . آنها فقط بر انکار اصرار دارند و اینکه بیایند کمی تفکر نمایند . که با این همه انکار این فرض غیر ممکن و محال را تصور کنند و پاسخ بگویند . چرا این محیط گفتمان قرانی رو به این شیوه جلو می برید که در تفکر خود هر چی که خیال و توهم است عنوان می کنید . باور کنید اینگونه بر خورد نمودن با کاربر موضوعی از روی دلسوزی و اهمیت دادن به اهداف این سایت نمی تواند باشد . و من متاسفم که چنین برداشتهای ناصحیح و غیر موجهی را داشته اید . دقیقا فرض سوال من روشن است و هدف از طرح آن نیز برای افراد خردمند و مسئولین سایت هم مشخص و روشن است .ضمن اینکه سوال من متوجه بیخدایان بود .شما چرا اینقدر تلاش دارید به هر سوالی حتما پاسخ بدهید . یسنا جونتون کیه ؟ من این قسمت رو نفهمیدم.
    ویرایش توسط saraj : ۱۳۸۷/۰۳/۱۲ در ساعت ۲۱:۳۰
    الميسور لا يترك بالمعسور

نوشته
    487
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    1 روز 10 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطلب

شما چرا فرض موضوع را توجه نمی کنید . آنها فقط بر انکار اصرار دارند و اینکه بیایند کمی تفکر نمایند . که با این همه انکار این فرض غیر ممکن و محال را تصور کنند و پاسخ بگویند . چرا این محیط گفتمان قرانی رو به این شیوه جلو می برید که در تفکر خود هر چی که خیال و توهم است عنوان می کنید . باور کنید اینگونه بر خورد نمودن با کاربر موضوعی از روی دلسوزی و اهمیت دادن به اهداف این سایت نمی تواند باشد . و من متاسفم که چنین برداشتهای ناصحیح و غیر موجهی را داشته اید . دقیقا فرض سوال من روشن است و هدف از طرح آن نیز برای افراد خردمند و مسئولین سایت هم مشخص و روشن است .ضمن اینکه سوال من متوجه بیخدایان بود.

ببخشید که سعی کردم جلوی بیان یک سؤال غلط را بگیرم! دوست گرامی، من با شما دشمنی ندارم! قبلا که با هم دعوایی نداشتیم که حالا بخوام تلافی کنم، درسته؟؟؟ من به عنوان برادر دینی شما وظیفه خود دانستم این ایراد را بازگو کنم تا هم شما و هم سایر برادران و خواهران از خطا به در آیید! گویا فراموش کردید که دفاع ضعیف خود باعث ایجاد شبهه است. اما شرح:

عرض کردم این سؤال شما دارای نقص داخلی بود. من ایرادهایی که بر سؤال شما وارد بود را عرض کردم. هم از دیدگاه بیخدایی چون آقای آ.ب و باند او و هم از دیدگاه خداباورانه. آنها حتی ممکن است با دید خداباورانه هم بتوانند پاسخ بدهند زیرا به محض اینکه صفتی از صفات خدا مثل عدالت یا حکمت را زیر سؤال ببرند میتوانند برای رد وجود خیز بردارند.

حال اگر شما برای ایرادهای من پاسخی دارید، بفرمایید تا در موردش به گفتگو بپردازیم و گرنه نمیتوانید به اینکه چرا من میخواهم به هر گفتگویی پاسخ دهم اعتراض کنید. خوشبختانه شما صاحب این سایت نیستید و سند شش دانگ این تاپیک را نیز در اختیار ندارید ولی اگر دوست دارید از من نزد مدیران شکایت کنید تا اگر صلاح دانستند بحثهایم را حذف کنند.

ضمن اینکه سوال من متوجه بیخدایان بود .شما چرا اینقدر تلاش دارید به هر سوالی حتما پاسخ بدهید . یسنا جونتون کیه ؟ من این قسمت رو نفهمیدم.
    منظورم از بیخدا پست جناب میثم ام وی بود(که الان حذف شده است.). ایشان در سایت اصلی که فعالیت دارند پاسخهای ما و دوستان را به مضحکه میگیرند.

یکی از مدیران سایت آنها خانمی است با اسم مستعار یسنا که پست اخیر من را نقد(!) فرموده است. اتفاقا پست اخیرم پاسخی دندان شکن به سخن میثم بود. شما که دیدید من آن سخن را در پاسخ به میثم گفته بودم.

البته پیام میثم حذف شده ولی به طور کامل در نقل قول من میتوانید سخن ایشان را ببینید.

به امید ظهور

جناب سراج شما فرمودید که :

شما چرا اینقدر تلاش دارید به هر سوالی حتما پاسخ بدهید

اول اینکه شما چرا تا بحال این فکر نکردید که جرا هرگز هیچیک از بزرگان چنین سؤالی را نپرسیده اند؟ آیا بهتر نبود ابتدا و پیش از ایجاد یک تاپیک با یک عالم بحث میکردید؟

دوم اینکه اگر اینقدر به پاسختون مطمئن هستید بفرمایید تا آدرس سایت بیخدایان را در اختیارتون قرار بدم تا این سؤال رو اونجا مطرح کنید و پاسخ اونها رو ببینید. حال اننخاب با شماست. فقط اینرا بگویم که این سؤال آنها را متزلزل نمیکند. آنها وجود خدا را مردود میدانند و به غیر پاسخهایی که دادم ممکن است بگویند: «این امر ممکن نیست و درست مثل اینستکه بپرسی اگر روی به جای دست بال داشتی چه میکردی»!

به هر حال آدرس سایت آمادست فقط لب تر کنید!

به امید ظهور
    ویرایش توسط andishmand : ۱۳۸۷/۱۱/۲۲ در ساعت ۱۴:۴۹

12. تشکر

نوشته
    262
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما چرا فرض موضوع را توجه نمی کنید . آنها فقط بر انکار اصرار دارند و اینکه بیایند کمی تفکر نمایند . که با این همه انکار این فرض غیر ممکن و محال را تصور کنند و پاسخ بگویند . چرا این محیط گفتمان قرانی رو به این شیوه جلو می برید که در تفکر خود هر چی که خیال و توهم است عنوان می کنید . باور کنید اینگونه بر خورد نمودن با کاربر موضوعی از روی دلسوزی و اهمیت دادن به اهداف این سایت نمی تواند باشد . و من متاسفم که چنین برداشتهای ناصحیح و غیر موجهی را داشته اید . دقیقا فرض سوال من روشن است و هدف از طرح آن نیز برای افراد خردمند و مسئولین سایت هم مشخص و روشن است .ضمن اینکه سوال من متوجه بیخدایان بود .شما چرا اینقدر تلاش دارید به هر سوالی حتما پاسخ بدهید . یسنا جونتون کیه ؟ من این قسمت رو نفهمیدم.
    والا من که منظورتونو نفهمیدم! سوال پرسیدین و با یه سری شرایط گفتین عکس العمل چیه منم جواب دادم!!! درادامه اش سوالی پرسیدم که هدفتون از این همه تصور کردن چیه و به چه نتیجه ای میخواین برسین ولی اونم جواب ندادین! میشه واضحتر بگین چی میخواین؟
    مگه من طور بدی حرف زدم که اینجوری میگین؟!!! چه برخورد بدی داشتم؟!یک سوال مهم از بی خدایان

نوشته
    321
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سراج گرامي

فكر مي كنم در چنين شرايطي هر كسي از نداي درون خود پيروي مي كند و اين انتخابي منطقي است. اما ديگران الزامي ندارند از نداي دروني آن فرد پيروي كنند.
    از حضرت علي نقل شده كه گفته اند من خدايي را كه نبينم پرستش نمي كنم. بنابراين خود ايشان نيز نبايد ديگران را به پرستش خدايي كه نمي بينند دعوت كند.

نوشته
    77
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوستان عزیز بلو اسکی و مسلمان ایرانی
    با سلام مجدد .
    1- می دانیم که بسیاری از مراجعه کنندگان به این سایت در صدد کشف جوابهائی برای شبهات خود هستند .بنا بر این هر کس در حد درک و فهم خود سعی دارد به صورت مطلوبی در راستای تحقق رفع شبهه اگر توانی دارد بکار گیرد .و اگر توانی در این رابطه ندارد سعی کند در مباحث شرکتی منطقی داشته باشد و از جنجال آفرینی پرهیز نماید .
    2- در رابطه با سوال مطروحه لازم می دانم برای شما توضحاتی بدهم که گویا موضوع بر شما بگونه ای دیگر تفهیم شده است . از این جهت به موضوعی که مد نظر بنده است دقت کنید امید است که رفع شبهه شود :
    الف : بسیاری از افرادی که به ادیان اعتقادی نداند . دلایل و استدلالاتی را مطرح می نمایند . که بیشتر توجه و اتکا دارد بر نفی و انکار آنچه که تاکنون بشریت و تعداد کثیری از انسانها از آن پیروی می کردهاند .
    ب) لاجرم ما به عنوان معتقدین به انبیائ موضوع را بگونه ای دیگر برای آنها مطرح کنیم . و برای این افراد فرضی را که فرض محال هم هست در نظر بگیریم .
    ج) در فرض مطروح یک زمینه اصلی وجود دارد و آن اینکه انبیائ با ایجاد رابطه وحیانی با خداوند متعال بدوا همه شبهات خود را رفع نمودند و پس از آنکه یقین به وحی یافتند شروع به ابلاغ رسالت خود نمودند .
    د) حال از همین افرادی که با تعقل در صدد نفی و انکار هستند یک فرضیه مطرح می کنیم و از آنها می خواهیم که اگر خود این افراد در چنین شرایطی باشند .و این یقین علمی وعملی برای آنها پیش آید .خوب قاعدتا و بنا بر عقل سلیم چه نتیجه ای می گیرند .آیا با وجود درک واقعیت باز هم قانع نمی شوند . آیا ساکت می نشینند . و آیا وظیف ای که پشتوانه آن تعقل و خرد و یقین است را بر زمین می نهند .
    ه) پاسخ به این سوال و اینکه پشتوانه فرضیه یقین عقلانی و تجربی فرد به وجود خداوند است .نا چارا فرد را به چالش می کشد که آیا در چنین شرایطی می تواند تصمیم دیگری به غیر از تصمیم انبیائ توحیدی اتخاذ کند . مگر امکان دارد تصمیمی دیگر به غیر از انجام و عمل به یقین و باور قطعی اتخاذ نماید

مشکل این است شما با نگاهی سر سری به یک سوال فقط تصمیم دارید جواب بدهید .
    الميسور لا يترك بالمعسور

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری