صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سئوال درباره خودکشی

ثبت نام نشده
    شروع کننده موضوع

پرسش سئوال درباره خودکشی

از زندگی سیر شده ام احساس می کنم کسی مرا دوست ندارد اصلا مرا که در زندگی ام هیچ موفقیتی ندارم آفرید احساس می کنم همه درها به رویم بسته شده تنها چیزی که می تونه منو نجات بده راحت شدن از این دنیا است شنیدم از نظر قرآن خودکشی حرام است اما چرا من چه کنم خواهشمندم مرا از این وضعیت نجات دهید

2.  

ثبت نام نشده
    شروع کننده موضوع

نقل قول : سئوال درباره خودکشی

نقل قول نوشته اصلی توسط ثبت نام نشده نمایش پست
    از زندگی سیر شده ام احساس می کنم کسی مرا دوست ندارد اصلا مرا که در زندگی ام هیچ موفقیتی ندارم آفرید احساس می کنم همه درها به رویم بسته شده تنها چیزی که می تونه منو نجات بده راحت شدن از این دنیا است شنیدم از نظر قرآن خودکشی حرام است اما چرا من چه کنم خواهشمندم مرا از این وضعیت نجات دهید
    به نام خدا
    دوست گرامي از اين كه مشكل خود را مطرح كرديد بسيار خوشحالم و البته اين كار شما نشان از توانايي شما در حل مشكلات خود و برون رفت از آن ها دارد.
    توجه شما را به چند نكته جلب مي كنم:
    1‍_كسي كه در مشكلات گرفتار شده به عنوان تنها راه چاره يا چيزي شبيه آن ممكن است فكر خودكشي به ذهنش خطور كند اما بايد توجه نمود كه اين تصور مبتني بر دو فكر غير صحيح است.
    اين دو ذهنيت نادرست عبارتند از :الف)هيچ راهي وجود ندارد
    ب)با خود كشي راحت مي شوم
    2_خودكشي سبب نابودي انسان نميشود بلكه همانند مرگ طبيعي،وسيله اي براي انتقال انسان به جهاني ديگر است و لذا پس از خودكشي نيز مشكلات روحي فرد از او جدا نخواهد بود و مشكل او قوي تر مي گردد پس اين كار اساسا راه حل مساله نيست
    3_حتي در يك شرايط بحراني، تصور اينكه هيچ راهي وجود ندارد ، تصور درستي نيست و برخي از بزرگان بشريت گفته اند آنگاه كه احساس كردي كه هيچ راهي وجود ندارد ، مطمئن باش كه هنوز يك راه وجود دارد
    4_هر كسي را خداوند براي آفريدن نقشي زيبا در جهان آفريده است واگر او نقش خود را به درستي بشناسد به سعادت و خوشبختي خواهد رسيد.
    5_قانون علت و معلول مي گويد هر مشكلي علتي دارد و با رفع آن علت مي توان مشكل را از ميان برداشت
    6_يكي از بهترين راه ها براي رفع مشكلات مشورت كردن با ديگران است.بنا بر اين:
    براي حل مشكل بايد شما مسائل و مشكلات خود را مطرح كنيد و من با كمال ميل آماده ي كمك و ياري به شما هستم.
    بهترين دوست و ياور شما خداوندي است كه كليد همه ي مشكلات در دست اوست.
    3_

baquran

به نام خدا
    اینم من اضافه کنم که:
    یک قدم برای بیرون رفتن از بحران اینه که به مشکلات یکجا و فله ای نگاه نکنی، بلکه یکی یکی اونارو در نظر بگیری و هرکدوم حلش راحت تر و دم دست تره براش اقدام کنی...

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خونسرد نقل قول : سئوال درباره خودکشی

به نام خدا

نقطه نظر خوبي است.فقط بايد اين نكته را هم در نظر داشت كه در حل مشكلات دچار چيزي شبيه روزمرّگي نشويم و براي پرهيز از اين مساله در عين حال كه از موارد قابل حل دم دستي شروع مي كنيم از طرحي بهره مند باشيم كه آهسته آهسته ما را به سمت حل مشكلات اساسي و ريشه اي و اصلاح جامع وضعيت زندگي پيش برد.

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ثبت نام نشده نمایش پست
    به نطرمن اگر انسان بداند علت آمدنش توي اين دنيا چيه ؟ووظيفه اش توي اين دنيا چيه؟
    هيچ وقت تصور خوكشي را هم به سرش نمي پروراند.چرا كه ما آمدنمون دست خودمان نبوده كه رفتنمان دست خودمان باشد.ما آمده ايم در اين فرصت كوتاه زندگي به شناخت خدا برسيم وگرنه زندگي با اين اسباب دنيايي بهانه است.ما همه در معرض امتحان الهي هستيم ودور يا زود بايد ازاين دنيا برويم وچون مسافريم بايد دنبال وسايل سفر باشيم تا وقتي كه به مقصد رسيديم كمبود نداشته باشيم كه ديگر آنجا جاي افسوس خوردن نيست .چون راه بازگشتي هم نيست.
    اگه روي اين مسائل كه همه اش واقعيت دارد فكر كنيم ديگر فرصت فكر كردن به كارهاي بي خود مانند خودكشي را پيدا نمي كنيم .
    ازشر اين كارها هم به خدا پناه بايد برد

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما نقل قول : سئوال درباره خودکشی

با سلام
    حضرت ايوب مردي نيکوکار ،داراي اموال زياد و فرزندان بسياري بود .روزي يکي از غلامان ايوب آمد و گفت :عدّه اي غلامان تو را کشته اند و گاوها را به غارت برده اند.چند لحظه بعد غلام ديگري آمده وگفت:آتش عظيمي از آسمان فرود آمده و همه چوپانان وگوسفندان تو در آتش سوختند، غلام سوّمي آمد وگفت :ساربانان کشته شدند و شترانت به غارت رفتند،در اين هنگام مردي با عجله اومد نزد ايوب وگفت:اي ايوب فرزندانت به خوردن غذا مشغول بودند ،ناگهان سقف بر سر آنان خراب شده و همه شان مردند .حضر ت ايوب در اين هنگام با کمال مقاومت ،صبر وتحمّل کرده وسر به سجده نهاده وعرض کرد:{اي خدا!اي آفريننده شب وروز،برهنه به دنيا آمدم وبرهنه به سوي تو مي آيم ،پروردگارا !خودت به من دادي وخودت هم از من پس گرفتي،بنابراين هرچه تو بخواهي خوشنودم}.ايوب به درد پا مبتلاء شد،ساق پايش زخم شده وبه بيماري بسيار سختي دچار گرديد که قدرت حرکت نداشت .هفت يا هفده سال با اين وضع در سنّ 80سال (نه در جواني)زندگي کرد وهمواره به شکر خدا مشغول بود.او 4تا همسر داشت که سه تا از همسرانش او را تنها گذاشتند و رفتند ،تناه يکي از آنان به نام «رحمه» به او وفادار ماند.کا ر ايوب به جايي رسيد که او را از محل سکونتش بيرون کردند وآواره بيابان شد وحتِّي در اواخر همسر چهارمش نيز اورا تنها گذاشت .حضرت ايوب با همه اين مشکلات ،اظهار نارضايتي نکرد ،زبان حالش با خدا اين بود::

تو را خواهم نخواهم نعمتت، گر امتحان خواهي در رحمت به رويم بنده،ودر رهاي بلاءبگشا

اسلام تحت هيچ شرايطي به انسان اجازه خودکشي نمي دهد* وَ لا تَقْتُلُوا أَنْفُسَكُمْ إِنَّ اللَّهَ كانَ بِكُمْ رَحِيماً * وَ مَنْ يَفْعَلْ ذلِكَ عُدْواناً وَ ظُلْماً فَسَوْفَ نُصْلِيهِ ناراً وَ كانَ ذلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسِيراً *(نساء 29،30)
    ویرایش توسط meshkaat : ۱۳۸۶/۰۴/۱۱ در ساعت ۱۱:۱۹

8. تشکرها 2

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما نقل قول : سئوال درباره خودکشی

بنام خدا
    با سلام
    احترام خون وحرمت قتل نفس ،از مسايلي است که همه شرايع آسماني وقوانين بشري در آن اتفاق نظر دارند،و اين مورد از کمالات تمام شرايع است به دليل اينکه قتل نفس وخودکشي اثرات سوء اخلاقي ،انساني واجتماعي متعدّد وگسترده اي در جامعه وخانواده ايجاد مي کند .بنط من بايد در هر مشکلي ،راه حلّ آن را پيدا کرد نه اينکه دست به کاري بزنيم که بدبختي ابدي براي ما داشته باشد در برخي روايات آمده است که يک فرد مؤمن ومسلمان با سخت ترين شرايط و در زير هولناک ترين فشارهاي مادّي وروحي هرگکز دست به خودکشي نخواهد زد،زيرا مرگ او به هر صورت که باشد براي او گواراتر از خودکشي خواهد بود،چون عاقبت خودکشي گرفتاري پس از مرگ ومجازات در آتش جهنّم خواهد بود.
    از ديدگاه قرآن كريم كفر،شرك،ارتداد،نفاق از عواملي هستند كه باعث عذاب ابدي (خلود وجاودانگي در آتش جهنّم) مي گردند.در مقابل ،ايمان وعمل صالح،دليل سعادت ورهايي از آتش جهنّم هستند««من امن بالله واليوم الاخر و عمل صالحا فلهم اجرهم عند ربهم و لا خوف عليهم و لا هم يحزنون»»(بقره62)
    شخصي كه ايمان آورده است :ولي بخاطر ضعف ايمان ،گناهان كبيره را انجام داده _هرچند كه توبه نكرده باشد _اهل نجات است.وبا سختي جان دادن يا عذاب برزخ يا شفاعت يا تحمّل عذاب جهنّم و يا.. پاك گرديده و به بهشت ميرود.يكي از گناهان كبيره خودكشي است و در اسلام ،حرام وغير قابل بخشش مي باشد. چه بهتر كه از قرآن كريم كمك بخواهيم آنجائيكه مي فرمايد:«وَلاَ تَقْتُلُواْ أَنفُسَكُمْ إِنَّ اللّهَ كَانَ بِكُمْ رَحِيماً * وَمَن يَفْعَلْ ذَلِكَ عُدْوَاناً وَظُلْماً فَسَوْفَ نُصْلِيهِ نَاراً وَكَانَ ذَلِكَ عَلَى اللّهِ يَسِيراً »(نساء29و30) خداوند مهربان نه تنها راضي به قتل ما توسط ديگران نيست بلكه به خود ما هم اجازه اين كار را نمي دهد.در روايات اهل بيت(ع) نيز به شدّت از اين كارمنع شده استبعنوان نمونه امام صادق(ع) مي فرمايد::«كسي كه به عمد خودكشي كند ،براي مدّت طولاني ،در آتش جهنّم خواهد ماند»

بنابراين ،بعد از عذاب الهي،بخشش خداوند متعال،شامل شخص مسلماني كه مرتكب چنين گناهي شده است نيز ميشود..

10. تشکر

نوشته
    1,188
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

منم یه پیشنهاد دارم
    من میگم برو با چند نفر که خیلی مشکلات خفن و ناجوری دارن یا داشتن حرف بزن و درد دل کن
    یا با کسایی که تا حالا خودکشی کردن
    راستی تا حالا بیمارستانی رو که اونایی که خودکشی کردن اونجا میبرنشونو دیدی
    ؟؟؟؟
    من دیدم واقعا جای مزخرفیه
    مثل دیوونه خونه میمونه همه تا صبح جیغ میزنن وزوزه میکشن
    یا عق میزنن یا غرق خون میارنشون
    حالا به فرض که این کارم کردی به فرض هم که راحت شدی
    تکلیف اونهایی که باید با مرگ تو روبرو بشن چی میشه؟
    دلت میاد یه همچین فشار روحی بزرگی به اطرافیانت بیاری
    به نظر من که خیلی بی انصافیه که فقط فکر راحت شدن خودت باشی مگه نه؟
    من قبول دارم ادم تو زندگیش گاهی ممکنه به جایی برسه که نه راه پس بمونه براش نه راه پیش
    اما دقیقا تو همین لحظه هاست که ادم باید به طرف گناه نره و کارشو بسپاره دست خود خدا
    میدونی چیه دوست عزیز به قول بزرگان تو این جور وقتا فقط به خودت بگو این نیز بگذرد و دندون رو جیگر بگذار و صبر کن
    البته ما اصلا نمیدونیم چه عامل بزرگی باعث شده شما به ته خط برسی و اصلا هم نمیگیم کنار اومدن با بعضی شرایط راحته
    فقط میگیم در واقع اصلا با خودکشی مشکلی که ازت حل نمیشه هیچی زیادتر هم میشه
    باید یه فکر بهتر و اساسی تر کرد
    ما همگی حاضریم باهات همفکری کنیم
    اگه دلت خواست به ما اعتماد کن بزار با هم فکرامون بریزیم یه جا ببینیم بهترین راه چیه

تازه مگه نمیگی کسی دوست نداره پس ما کی هستیم اینجا برات نگرانیم ونطق میکنیم؟
    اینجا ما همه همدیگرو دوست داریم و باهم دوستیم
    بیا وقتت با ما بگذرون چون اونوقت دیگه نیازی به خودکشی نداری انقدر خودمون اذیتت میکنیم که خدای نکرده
    به ارزوت میرسی
    گفتم خدایی نکرده
    فقط وقتی دوباره حالت بد شد بیا همینجا حرف بزن و با حرف زدن خودت خالی کن

به قول حافظ شیرازی
    رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند
    چنان نماند چنین نیز نخواهد ماند

12. تشکر

نوشته
    742
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    119

عصبانی فايده خودكشي

بسم الله الرحمن الرحيم
    با سلام
    بايد ديد هدف از اين كار چيست ؟
    اگر هدف راحت شدن از مشكلات است معلوم نيست با اين كار مشكلات حل شود چون مشكلات دو دسته اند مشكلات دنيوي و مادي كه قابل حل هستند به قول شاعر مشكلي نيست كه آسان نشود مرد بايد كه هراسان نشود
    ديگري مشكلات معنوي و اخروي است خبر داريد در روايات داريم اگر انسان از دنيا برود پرونده عملش بسته مي شود و ديگر چيزي پايش نمي نويسند پس با خودكشي كه گناه است و ظلم به بدن و روحي كه خدا عنايت كرده و به عنوان امانت در اختيار ما قرار داده است با آسيب زدن به آن مشكل اخروي براي خودت درست كردي پس وقتي از اين دنيا برويد تازه اول بدبختي است بايد جواب نكير و منكر را بدهيد جواب خدا را بدهيد وووو
    باز اگر ايندو را باهم مقايسه كنيد متوجه ميشويد كه عقل مي گويد حاضر است توي همين دنيا بماند و فرصت اصلاح و حل مشكل را داشته باشد تا اين كه در اين دنيا نباشد و ديگر مجالي براي توبه و استغفار و عذر خواهي و جبران گناهانش نداشته باشد عاقل مشكلات دنيايي را ترجيح مي دهد تحمل كند
    http://sshams.andishvaran.ir/fa/scholarmainpage.html
    صفحه شخصی

14. تشکر

نوشته
    919
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا
    خوبه از این نظر به مسأله نگاه بشه که آیا موجودات عالم به خصوص انسان که از همه ی مخلوقات پیچیده تره و فرد فردش از روی حساب و کتابی آفریده شده به خودش تعلق داره؟
    آیا می تونه با خودش هرکاری که دلش بخواد بکنه و هر بلایی سر خودش بیاره؟؟
    کی به او اجازه داده هر بلایی می خواد سر خودش بیاره؟
    روشنتر بگم:
    خدای مهربون اختیار عمل رو به انسان داده، تا معلوم بشه که درستکاره یا نابکار. اما آیا اختیار وجود داشتن و نداشتن رو هم به انسان داده؟؟؟

هاااااا؟
    نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
    (جلسات مناظره)

موضوع مهم :
    کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
    الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری