صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  1,774
  مورد تشکر
  4,741 پست
  حضور
  24 روز 5 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  82
  آپلود
  0
  گالری
  45

  【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】
  【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】
  بلوغ یک دوره ی بحرانی است که طی آن تغییرات زیادی را تجربه می‌کنم.

  بسیاری از رفتارهای من برای سال‌های نوجوانی طبیعی است.

  اگر شما بتوانید این واقعیت‌ها را درک کنید و برخوردی متناسب با سنی که دارم با

  من داشته باشید،

  با موفقیت خواهم توانست این مرحله ی بحرانی را سپری کنم.

  【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】
  دوستان اگر شما هم حرفی دارید

  بفرمایید


  ویرایش توسط سلاله سادات : ۱۳۹۰/۱۰/۱۳ در ساعت ۱۳:۵۳

  برگ در انتهای زوال می افتد و میوه در ابتدای کمال
  ؛
  بنگر چگونه می افتی همچون برگی زرد یا سیبی سرخ


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  1,774
  مورد تشکر
  4,741 پست
  حضور
  24 روز 5 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  82
  آپلود
  0
  گالری
  45  【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】
  من در حال تغییر هستم و نباید مرا یک کودک به شمار آورد.

  من در حال بالغ شدن هستم و شما باید برخوردی را که در دوران

  کودکی با من داشتید، تغییر دهید.

  سعی کنید همان گونه که با دوستان خود و سایر افراد بالغ رفتار

  می‌کنید، با من برخورد نمایید.

  【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】


  برگ در انتهای زوال می افتد و میوه در ابتدای کمال
  ؛
  بنگر چگونه می افتی همچون برگی زرد یا سیبی سرخ


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  2
  مورد تشکر
  7 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  hi
  از اينكه با من مثل بچه ها رفتار ميكنيد خسته شدم.

  يك كلام ختم كلام
  باخدا باش پادشاهي كن
  بي خدا باش هر چه خواهي كن
  only gad
  ارادتمند همه ي شما
  حسن بربري


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  1,774
  مورد تشکر
  4,741 پست
  حضور
  24 روز 5 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  82
  آپلود
  0
  گالری
  45
  【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】
  مخالفت، سماجت، یکدندگی، سرکشی و علاقه به استقلال، قسمت‌هایی از وضعیت

  طبیعی یک نوجوان هستند .

  اگر در زمینه ای با شما مخالفت کردم ، ناراحت نشوید.

  بیش از اینکه درباره محتوای نظرم نگران شوید،

  در مورد نحوه ی ابراز داشتن آن نگران باشید.

  【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】


  برگ در انتهای زوال می افتد و میوه در ابتدای کمال
  ؛
  بنگر چگونه می افتی همچون برگی زرد یا سیبی سرخ


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  2,426
  مورد تشکر
  10,522 پست
  حضور
  22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  4
  گالری
  28  نقل قول نوشته اصلی توسط سلاله سادات نمایش پست
  دوستان اگر شما هم حرفی دارید بفرمایید
  به نام خدا

  این سوال همیشه برای یک نوجوان پیش میاد ؛ که چرا ما باید به شناخت هیجانات و کنترل انها بپردازیم! چه کمکی به ما می کنه؟
  جواب: شناخت و کنترل هیجانات(مخصوصا عصبانیت) باعث میشه انسان دوران نوجوانی را به خوبی پشت سر بگذاره و دوران بزرگسالی سالم تری را آغاز کند
  در ضمن استادان اخلاق می فرمایند در این دوران خیلی سریعتر می توان اخلاق های حسنه را در خود ملکه کرد و از دست اخلاق های رذیله نجات پیدا کرد


  شاید یکی از مسائل خیلی مهم که در دوران نوجوانی و بلوغ گریبان گیر هر نوجونی میشه مسائل جنسی باشه
  که شناخت و کنترل اون از اهمیت خاصی برخوردار
  شما رو دعوت می کنم به مقاله ای در این زمینه توجه کنید

  طوفان جنسي در برزخ


  نوجواني يک دوره بحراني است که در آن بلوغ اتفاق مي‌افتد و بلوغ يکي از حياتي‌ترين مراحل زندگي انسان است. از نظر لغوي بلوغ در فرهنگ فارسي به معني «رسيدن»، «رسيدن به سن رشد»، «مرد شدن»، «زن شدن»، «رسيدگي و پختگي و به حد کمال رسيدن» آمده است. بلوغ دوره بحراني انتقال از مرحله کودکي به بزرگ‌سالي و زمان اکتساب قدرت باروري است. در ميان دوران‌هاي مختلف حيات انسان، دوره بلوغ و آغاز حيات جنسي از مهمترين و بحراني ترين ايام زندگاني به شمار ميرود. در همين دوران است که دگرگوني‌هاي بسياري در توانايي‌هاي جسمي به وقوع ميپيوندد و به همراه خويش بينش‌ها و گرايش‌هاي نوجوان را متحول ميسازد. مولوي در ضمن بياني گيرا اين دوره را اين گونه به شعر در ميآورد:
  و آن جواني همچو باغ سبز و تر
  ميرساند بي دريغي بار و بر
  چشمه هاي قوت و شهوت روان
  سبز ميگردد زمين تن بدان
  خانه معمور و سقفش بس بلند
  معتدل ارکان و بي تخليط و بند
  【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】
  با نظر به اهميت اين دوران، روان شناسان در يک‌صد ساله اخير به تحقيقات دامنه داري دست زدهاند و هر کدام از زاويهاي خاص به بازگشايي و تشريح اين دوره پرداختهاند.
  جالب است بدانيم قرن بيستم در کنار تمامي القاب و اسامي خويش، مانند: عصر فضا، اتم و عصر ارتباطات به «عصر شناسايي علمي نوجوانان» نيز ملقب شده است و اين مطلب نشانگر پيچيدگي اين دوران خاص ميباشد. از اين رو، برخورد سطحي با اين مقوله جز باز خوردها و واکنش‌هاي منفي به بار نخواهد آورد. از همين جا ميتوان سنگيني رسالت مبلغان و مربيان را درک نمود؛ چرا که آنان ميتوانند با شناسايي اين مرحله حياتي و ظريف، نقش‌هاي مثبتتري در پرورش مخاطبان جوان و نوجوان خويش ايفا نمايند.

  آستانه حيات جنسي

  آستانه زماني حيات جنسي در کشورها و مناطق مختلف جهان متفاوت است و به عوامل اجتماعي، اقتصادي، جغرافيايي قومي و توارث بستگي دارد. البته، بايد توجه داشت که در مورد سن بلوغ بين کارشناسان اختلاف نظر است، اما بيشتر آنان بر اين عقيده اند که شروع بلوغ در دختران 9 - 16 سال و در پسرها 10 - 17 سالگي است. اما آنچه مورد توافق همگي است، بلوغ زودرس دختران نسبت به پسران است.
  در هر حال، بلوغ در پسرها با ترشح هورمون‌هاي جنسي آغاز ميشود و مهمترين آن‌ها تستوسترون است که موجب تغييرات بسياري ميگردد که در پايين به آن‌ها اشاره ميشود:
  1.اين هورمون بر توزيع موي بدن تأثير گذاشته، رشد مو در ناحيه زهار، صورت، زير بغل، قفسه سينه و پشت را موجب ميشود.
  2.در ابتدا صداي نوجوان را دورگه ساخته، سپس موجب بم شدن صدا ميگردد.
  3.ضخامت پوست را افزايش داده، با فعال ساختن غدد چربي موجب پديدآوردن جوش غرور ميشود.
  4.به خاطر ترشح تستوسترون ضخامت و استقامت استخوان‌ها افزايش مييابد و بدن عضلاني ميگردد.
  5.با شروع بلوغ و ترشح هورمون ياد شده، اندازه قسمت‌هاي مختلف بدن، افزايش مييابد.
  6.نياز بدن به انرژي را تا 15% افزايش داده، رژيم غذايي را تغيير ميدهد.
  امام صادق عليه‌السلام نيز در همين رابطه با گفتاري گويا به ارائه نشانه هاي بلوغ مي پردازند و خطاب به مفضل ميفرمايند: «فاذا ادرک و کان ذکرا طلع الشعر في وجهه فکان ذلک علامة الذکر ... و عز الرجل التي يخرج به من حد الصبي و شبه النساء؛ (1) و آنگاه که طفل به مرز بلوغ ميرسد، چنانچه پسر باشد، در صورتش مو ميرويد و اين نشانه جنس مرد و خروج از دوران کودکي است.»
  اگر نتوان در اين دوران بين بلوغ عقلي و جنسي نوجوان رابطهاي منطقي و درست پديد آورد، انحرافات، بزهکاري و اختلالات رفتاري و شخصيتي را در پي خواهد آورد


  در دنباله اين دوران در حدود 14 سالگي احتلام و انزالهاي شبانه رخ ميدهد و به مرور سرعت رشد کاهش يافته و در حدود 18 يا 19 سالگي متوقف ميشود. در برخي روايات اسلامي نيز با اشاره به همين دوران، پايان رشد، 18 سالگي قرار داده شده است:
  «عن ابي عبدالله عليه السلام في قول الله - عزوجل - »فلما بلغ اشده واستوي (2) قال: اشده ثماني عشرة سنة واستوي التحي؛ (3) امام صادق عليه‌السلام در تفسير آيه «فلما بلغ اشده واستوي» فرمودند: مراد از نيرومندي، رسيدن به هجده سالگي است و مقصود از «استوي» رويش مو بر صورت است .»
  هويت يابي


  نقش بلوغ تنها به جنبههاي جنسي ختم نميشود، بلکه از آنجا که دوران نوجواني، زمان ساخت هويت و شخصيت يک فرد نيز محسوب ميشود، بر آن نيز تأثير ميگذارد . اين تأثيرها ميتواند به صورت اختلالات شخصيتي ذيل جلوه گر شود: 【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】
  بدبيني:
  نوجوانان به هيچ کس اعتماد نداشته، دائماً نگران آسيب ديدن و فريب خوردن از ديگران ميباشند . در ذهن خود تهديدهايي از طرف ديگران ترسيم ميکنند و به دنبال آن موضع دفاعي ميگيرند . زود عصباني ميشوند و به انتقاد يا پيشنهاد ديگران اهميتي نميدهند . مسائل کوچک را بزرگ ميبينند و زندگي را بر خود و ديگران دشوار ميسازند . شخصيت منزوي: کناره گير، مردم گريز و اجتماع ناپذير ميباشند، دوستان کمي دارند، بي تفاوت بوده، به ندرت به دنبال تفريح و حضور در فضاهاي باز مي روند .
  شخصيت بي ثبات: اين گونه افراد قدرت مواجهه با مشکلات را ندارند . روابط ايشان سطحي و فاقد صميميت است و براي آينده خويش هدف مشخصي ندارند . اين گونه اشخاص براي رسيدن به اهداف خويش از خشونت روي گردان نيستند و ممکن است به انواع انحرافات اخلاقي و بزهکاري مبتلا شوند.

  رويش خرد و بلوغ جنسي


  بلوغ جنسي و علائم آن نه تنها نشانگر رشد جسمي و جنسي نوجوان است، بلکه نشاني از تحول و تکامل در جنبه هاي رواني نيز هست . به همين دليل، اغلب نوجوانان در سنين بين 12 تا 15 سالگي به نوعي بلوغ عقلي مي رسند و مفاهيم مجرد و انتزاعي را درک ميکنند و بسياري از ارزش‌ها و اصول اخلاقي را در مييابند . در ادامه اين رشد، آنان در 15 تا 18 سالگي وارد مرحلهاي جديدتر ميشوند و به فلسفه زندگي، بايدها و نبايدهاي زندگي توجه مينمايند و به پرسشگري در اين موارد ميپردازند . در همين دوران است که ضمن درک واقعيت‌ها، بر آزادي خويش تاکيد ميکنند و خواستار آزادي در بسياري از زمينه ها ميشوند. اين مسئله از آنجا اهميت مييابد که اگر نتوان در اين دوران بين بلوغ عقلي و جنسي نوجوان رابطه اي منطقي و درست پديد آورد، انحرافات، بزهکاري و اختلالات رفتاري و شخصيتي را در پي خواهد آورد .
  امير مؤمنان نيز با تاکيد بر همين هويت متضاد نوجوانان، دوره نوجواني را عرصه پيکار خرد و حماقت ميداند و ميفرمايد: «لايزال العقل والحمق يتغالبان علي الرجل الي ثماني عشر سنة فاذا بلغها غلب عليه اکثرهما فيه؛ (4) خرد و حماقت همواره و پيوسته تا 18 سالگي در جنگ و ستيز براي غلبه بر انسان اند و آن گاه که به هجده سالگي برسد، از ميان خرد و حماقت هرکدام که در جان نوجوان عمق بيشتري داشته باشد، پيروز اين ميدان خواهد بود .»
  در واقع، نوجوان طي حيات جنسي خود دو نوع عشق را تجربه ميکند: عشق عاطفي و عشق شهواني . عشق عاطفي محبتي پاک ميباشد و به دور از جنبه هاي جنسي با تمجيد و تحسين توام است به دنبال عشق عاطفي، عشق شهواني سر ميرسد که همراه با لذت‌هاي جنسي ميباشد


  در همين رابطه روايات ديگري نيز وجود دارد که ضمن تاکيد بر تفکيک بلوغ عقلاني و جنسي، بلوغ عقلي را تنها ملاک مهم در ارزشيابي از شخصيت نوجوان به حساب ميآورند. از اين ميان، ميتوان به روايتي از امام صادق عليه‌السلام اشاره نمود که ميفرمايد: «انقطاع يتم اليتيم بالاحتلام وهو اشده وان احتلم ولم يؤنس منه رشد وکان سفيها او ضعيفا فليمسک عنه وليه ماله، (5) يتيمي [کودکان بيسرپرست] با احتلام که همان نيرومندي بدن اوست [و نشانه بلوغ جنسي است] پايان ميپذيرد . اما چنانچه با وجود احتلام، او به رشد [عقلي] نرسيده باشد و سفيه يا ضعيف باشد، سرپرست وي بايد اموال او را [بازستانده،] نزد خويش نگه دارد .»

  مراحل تمايلات جنسي


  نوجواني، دوره اي انتقالي و نوعي برزخ ميان کودکي و جواني به شمار ميرود . در اين سن مسئله آفرين، نوجوان وارد حيات عاطفي خويش مي شود و با رشد جنسي، احساس بي ثباتي و عدم امنيت در وي تشديد مي شود . زنگ‌هاي خطر آنگاه به صدا درمي آيند که والدين و مربيان به جاي راهنمايي‌هاي مؤثر و کارگشا، تدابيري مبهم و گيج کننده را اتخاذ نمايند و به اين وسيله نوجوان را در سرگرداني رها سازند . از اين رو، مناسب است با توجه به اهميت مطلب، گذري هرچند کوتاه بر مراحل تمايلات عاطفي - جنسي در نوجوان داشته باشيم . 【ツ】حرف حساب نوجوانان چیه ؟【ツ】
  پيش از بررسي اين مراحل، لازم است بدانيم نوجوان در آغاز اين دوران احساس ناشناخته و مرموزي را در وجود خويش مي يابد که با نوعي محبت و علاقه به ديگران آميخته است . اين احساس به پنج مرحله تقسيم مي شود:
  مرحله اول: توجه نوجوان به وضع بدن به ويژه دستگاه تناسلي اش معطوف ميشود و اين سرآغاز تمايلات جنسي او است.
  مرحله دوم: در اين مرحله توجه به امور جنسي با عاطفه و محبت همراه ميشود و ماهيتي عاطفي به خود ميگيرد.
  مرحله سوم: علاقه به جنس مخالف در وي بيدار ميشود . اين علاقه ممکن است يک يا چند نفر را هدف قرار دهد.
  مرحله چهارم: علاقه از چند نفر به يک نفر معطوف ميگردد . اين فرد ممکن است از لحاظ سني مسن تر از نوجوان باشد.

  مرحله پنجم: نوجوان تغيير عقيده داده، به فردي از جنس مخالف که هم سن او باشد متوجه مي شود.

  در واقع، نوجوان طي حيات جنسي خود دو نوع عشق را تجربه ميکند: عشق عاطفي و عشق شهواني . عشق عاطفي محبتي پاک ميباشد و به دور از جنبه هاي جنسي با تمجيد و تحسين توام است و نوجوان از اينکه اين احساس را با مسائل جنسي لکه دار کند به شدت پرهيز دارد . به دنبال عشق عاطفي، عشق شهواني سر ميرسد که همراه با لذت‌هاي جنسي ميباشد . در اين مرحله، نوجوان چنانچه ويژگي‌هاي مطلوب خويش را در شخص مقابل ببيند، به ازدواج ميانديشد .
  «موريس دبس» در تشريح اين دوران ميگويد: «دير يا زود غريزه جنسي، به ويژه در پسران، تا سرحد وجدان نفوذ کرده، تحريکات شهواني، همچون تصادم امواج با ساحل، شروع به مبارزه مينمايند . اين غريزه آن گونه قدرتمند است که مرکز تأثيرگذاري براي تمام آرزوهاي اعضاي ديگر بدن ميگردد . اما تأثير‌ها غيرمستقيم آن بسيار بيشتر است ،وجود آن به کلي زندگاني عاطفي و تظاهرات محبتآميز انسان را تحت تأثير قرار ميدهد. تا جايي که اگر در 13 يا 14 سالگي مکان محدودي را در عاطفه اشغال کرده باشد، سه يا چهار سال بعد، مالک اصلي آن ميشود و آن گاه است که تمام تظاهرات محبت آميز انسان از غريزه جنسي سرچشمه ميگيرد .»
  نوجواني، دورهاي انتقالي و نوعي برزخ ميان کودکي و جواني به شمار ميرود . در اين سن مسئله آفرين، نوجوان وارد حيات عاطفي خويش ميشود و با رشد جنسي، احساس بي ثباتي و عدم امنيت در وي تشديد ميشود


  با اين وجود، بايد توجه داشت که در اين مرحله، چنانچه اين علاقه‌مندي‌ها در چارچوب شرع و قانون مهار نشوند، ممکن است به مسئلهاي پرمخاطره تبديل شوند . به همين خاطر، مناسب است در سنين حساس بلوغ با تقويت اراده نوجوانان و ارائه آگاهي‌هاي لازم آنان را به خويشتن داري و پيگيري فعاليت‌هاي سالم تشويق نمود تا در اين دوران پر اضطراب و خطرآفرين، در مسيري سالم و خداپسندانه گام بگذارند و به سلامت از طوفان‌هاي جنسي بگذرند.


  منبع: پايگاه حوزه
  پايگاه اطلاع رساني تنظيم خانواده

  پي نوشت ها:

  1.بحارالانوار، ج3، ص62 و ج57، ص377 .2.قصص/14 .
  3.تفسير برهان، سيد هاشم بحراني، ج4، ص224; همچنين تفسير ترجمه الميزان، علامه طباطبايي، ج16، ص19 .
  4.بحارالانوار، ج1، ص96 .
  5.کافي، ج7، ص68; وسائل الشيعه، ج17، ص360 .

  یا علی
  به نام خدا

  [SIGPIC][/SIGPIC]

  کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

  (شادی روحشان صلوات)


  آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
  و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

  منو دل کندن از دل بر محاله...

  یا علی


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  3,614
  مورد تشکر
  8,840 پست
  حضور
  6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  124
  آپلود
  158
  گالری
  10  باور کنید نوجوانو فقط باید زد
  اه اه
  چقدر شغل سختیه معلمی
  باور نمیکنید اینا چه جونورایی هستن...
  دقیقا نصف کلاس رو انداختم تا آدم بشن
  شهریورم نمره هاشونو نمیدم
  یعنی من خودمم یه زمانی اینجوری بودم؟
  هی میگی بسه باز شروع میکنن
  جدی من دیدم تا یه معلم به شخصیتشون توهین نکنه
  یا با مشت و چک و لگد حسابشون نرسه ساکت و سر به زیر نمیشن...
  کی میشه از دستشون خلاص شم...
  الهی العفو...


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  3,614
  مورد تشکر
  8,840 پست
  حضور
  6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  124
  آپلود
  158
  گالری
  10  البته پست بالا شوخی بوداا
  منظور اینکه خیلی سن بدی دارن مخصوصا تو سن 16 یا 17
  یکی زود رنجه
  یکی بی خیاله
  توهین بهش اثر نداره
  یکی بچه ننس
  یکی زیراب زنه
  یکی چاپلوسه
  یکی ته مردونگیه
  یکی بی ادب
  یکی با ادب
  اه اه ادم نمیدونه چه سیاست کلی و چه نحوه برخوردی رو پیش بگیره
  کم کم دارم به نتایج پست بالا میرسم
  سید جان تو سابقت بیشتره کمکم کنننننننننن
  الهی العفو...


 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  1,279
  مورد تشکر
  4,825 پست
  حضور
  21 روز 4 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  72
  آپلود
  4
  گالری
  98  نقل قول نوشته اصلی توسط Behrooz_313 نمایش پست
  اه اه ادم نمیدونه چه سیاست کلی و چه نحوه برخوردی رو پیش بگیره کم کم دارم به نتایج پست بالا میرسم سید جان تو سابقت بیشتره کمکم کنننننننننن
  هر کی از راه میرسه بکننش معلم همین میشه...
  امام خمینی (ره) :

  ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...


 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  3,614
  مورد تشکر
  8,840 پست
  حضور
  6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  124
  آپلود
  158
  گالری
  10  نقل قول نوشته اصلی توسط .:MOBAREZ:. نمایش پست
  هر کی از راه میرسه بکننش معلم همین میشه...
  همچین میگه هر کی از راه برسه انگار رئیس جمهور امریکا شدم....
  خب کسی که به امثال شما درس بده یه دیپلمم بسشه
  خدایی حیف مفاخری چون من نیست
  الهی العفو...


 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  11,936
  مورد تشکر
  35,126 پست
  حضور
  33 روز 7 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  406
  آپلود
  94
  گالری
  278  با سلام خدمت همه بزرگواران
  طی فرمایشات جناب بهروز باید بگم بله واقعا سخته شغل معلمی
  آن هم با جوانان و نوجوانان امروزی
  من هم این دوره را داشتم
  اما آنچه که در این باره من تجربه کردم و به نتیجه رسیدم دوستی با آنها بود
  یک جورایی سنگ صبور شدن
  وقتی به حرفاشون گوش بدی باهاشون هم دردی کنی و خلاصه درکشون کنی
  حداقل سر کلاس با رغبت می یان اگر معلمشون را هم دوست داشته باشند آن درس را بهتر می خونن
  البته واقعا سخته باید خیلی وقت گذاشت
  ان شاالله و امیدوارم خدا صبر زیادی به معلمین ما بده و همچنین درک و دانش بیشتر به نوجوانها
  بهر حال آنها آینده ی کشور ما هستند و باید باهاشون ساخت و کمکشون کرد
  و حرف حسابشون اینه که بابا بیشتر به ما محبت کنید ما را درک کنید
  و راه حلهای منطقی بهمون بدید و زیاد هم نصیحتمون نکنید
  عذر می خوام که وارد بحثتون شدم
  با آرزوی موفقیت برای همه ی شما بزرگواران
  یا علی


  ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

  و

  چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

  تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

  پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمانصفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود