جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 12๑۩۞۩๑خاطره‌ از شهید اهل تسنن๑۩۞۩๑

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89

  12๑۩۞۩๑خاطره‌ از شهید اهل تسنن๑۩۞۩๑
  [IMG]del.askquranum7wzfsep1mdd61e1me.gif[/IMG]12๑۩۞۩๑خاطره‌ از شهید اهل تسنن๑۩۞۩๑[IMG]del.askquranum7wzfsep1mdd61e1me.gif[/IMG]


  12خاطره‌ از شهید اهل تسنن

  کمی پیش از شهادت تصمیم گرفته بود به جبهه های نبرد برود و دیگران را هم به این کار دعوت می نمود؛
  اما خفاش صفتان نتوانستند تحمل کنند و تصمیم بر ترور ناجوانمردانه او گرفتند .
  سرانجام شبی در ساعت دوازده شب به خانه اش یورش بردند و او را در جلوی چشم همسر و فرزندانش ناجوانمردانه به شهادت رساندند تا با از میان برداشتن یکی از حامیان انقلاب ورزمندگان اسلام در خطه ی قهرمان سیستان سدی باشند در برابر اسلام ناب محمدی اما غافل از این بودند که دست خدا بالا تر از همه دستهاست


  12๑۩۞۩๑خاطره‌ از شهید اهل تسنن๑۩۞۩๑


  روحانی مبارز و از چهره های شاخص اهل سنت درسیستان وبلوچستان

  سال 1325 ه ش در بخش گشت در شهرستان سراوان و در خانواده ای مذهبی و بلوچ اهل سنت دیده به جهان گشود.
  پس از دوران ابتدایی،وارد حوزه علمیه گشت و به تحصیل علوم دینی و مذهبی مشغول گردید.
  سپس برای تکمیل تحصیلات حوزوی به پاکستان رفت و بعد از چند سال درجه روحانی «مولوی»را اخذ کرد.
  آن گاه به زادگاه خویش بازگشت. در سال 1346 با دختر عمویش ازدواج کرد و صاحب 5 فرزند شد.

  مبازره با طاغوت را در سالهای پیش از انقلاب آغاز نمود. در سال 1356 که زمزمه های انقلاب اسلامی بلند شد ،شهید برای دانش آموزان و آشنا ساختن آنها با ارزشها و آرمانهای اسلام ،به بهانه تدریس قرآن ،به مدارس دولتی نفوذ کرد و از همان جا به کودکان آگاهی های اسلامی می داد.

  او در اوج گیری انقلاب با استفاده از منابر نماز جمعه مردم را به انقلاب و اسلام دعوت می کرد و به همین علت و از همان زمان عده ای از اشرار، با او سر ناسازگاری و دشمنی نهادند .
  پس از پیروزی انقلاب اسلامی ،یار و یاور صدیق حضرت امام (ره) در منطقه و در دوران جنگ تحمیلی نیز حامی و یاور رزمندگان بود و برای دفاع از میهن اسلامی در مقابل تجاوز دشمنان تبلیغات می کرد. او اعتقاد داشت که باید برای حفظ و صیانت کشور از جان و دل جنگید .
  به کمک نهادها و ارگانهای انقلابی ،اقشار مستضعف و محروم را مورد حمایت قرار داد؛ کمک های جهاد سازندگی و کمیته امداد را بین تهیدستان منطقه محروم بلوچستان توزیع می کرد. کمی پیش از شهادت تصمیم گرفته بود به جبهه های نبرد برود و دیگران را هم به این کار دعوت می نمود؛
  اما خفاش صفتان سنگدل وجود مبارک او را نتوانستند تحمل کنند و تصمیم بر ترور ناجوانمردانه او گرفتند .
  سرانجام در 22 اردیبهشت سال1360، ساعت دوازده شب به خانه اش یورش بردند و او را در جلوی چشم همسر و فرزندانش ناجوانمردانه به شهادت رساندند
  تا با از میان برداشتن یکی از حامیان انقلاب ورزمندگان اسلام در خطه ی قهرمان سیستان سدی باشند در برابر اسلام ناب محمدی اما غافل از این بودند که«دست خدا بالا تر از همه دستهاست .»


  12๑۩۞۩๑خاطره‌ از شهید اهل تسنن๑۩۞۩๑

  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره) 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89  12 خاطره از شهید حسین‌بر

  1- مولوی فیض محمد حسین بر ، از دانش آموزان مستعد و کوشای دبستان گشت بود. اغلب نمره های او خیلی خوب و اخلاق و رفتارش عالی بود. در هنگام بازی با دوستان بسیار متین و مودب بود و هیچگاه حرف زشتی بر زبانش جاری نمی شد. حتی گاهی با اخلاق و رفتار محبت آمیز خویش دیگران را شرمنده احسان و گذشت خود می ساخت. (دوست شهید)

  2- مولوی حسین بر در زمان طفولیت پدر بزرگوار خویش را از دست داد و از مهر پدری محروم شد. بدین علت درد یتیمان را درک می کرد و با آنان مانوس می گردید. فرامین مادر را با احترام و خضوع تمام اطاعت می کرد و زحمات او را بسیار ارج می نهاد. اگر خدای ناکرده مادر دستوری می داد که با موازین شرعی منطبق نبود ،آن را اطاعت نمی کرد؛ اما علت آن را نیز برای مادر بیان می کرد. (برادر شهید)

  3- در سا ل 1346 با هم ازدواج کردیم و زندگی بسیار خوبی با هم داشتیم. وضع زندگی مان در حد امکانات آن زمان خوب بود. ایشان موقع ازدواج بیست و یک سال داشت و ما با هم نسبت فامیلی داشتیم. یکی از دلایلی که باعث شد به خواستگاری او جواب مثبت بدهم این بود که او در بین مردم از نظر اخلاق و رفتار الگو بود؛ دیگر این که از ایشان همیشه در اجتماع و در بین افراد به نیکی یاد می شد. او شوهری خوب بود و به همین جهت در طی زندگی مشترکمان مشکل خاصی نداشتیم . (همسر شهید)

  4- مولوی همیشه به دنبال آن بود که مردم را به سوی مطالعه و تحقیق سوق دهد تا درک بیشتر و بهتری داشته باشند. همواره از آنان می خواست که مطالعاتشان را به یک کتاب محدود نکنند .از این رو با همکاری دوستان کتابخانه ای دایر کرد که متاسفانه پس از مدتی از سوی اشرار به آتش کشیده شد.

  ایشان معتقد بود که انسان هر قدر با سواد تر باشد ،بیشتر و بهتر می تواند به اسلام خدمت کند .مسلمانان باید مطالعات گسترده و متنوعی داشته باشند و در ضمن فرا گیری دروس دینی به کتابهای دیگر رجوع کنند. او خود به آثار علامه اقبال لاهوری، گلستان و بوستان سعدی، مثنوی مولوی، منطق الطیر عطار و حدیقه الحقیقه سنایی علاقه فراوان داشت و آنها را مطالعه می کرد.
  (دوست شهید)

  5- مولوی حسین بر از جمله روحانیان متفکر و انقلابی بود که تحصیل علوم جدید را در کنار علوم دینی تاکید می کرد و می گفت: بر هر انسانی بویژه بر طلاب فرض است که علوم جدید همچون ریاضی، فیزیک، شیمی و ادبیات را علاوه بر علوم دینی بیاموزند. یک طلبه هر چقدر با سواد تر باشد ،بهتر می تواند از ارزشهای اسلام دفاع کند. هرچه دامنه مطالعات گسترده تر باشد، اطلاعات بیشتر می شود و انسان بهتر می تواند از ادیان و مکاتب مختلف جهان با خبر گردد؛ و با این کار دین خود را بر پایه تحقیق و نه تقلید بشناسد و به دیگران بشناساند. (دوست شهید)  12๑۩۞۩๑خاطره‌ از شهید اهل تسنن๑۩۞۩๑


  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره) 4. تشکر


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89
  12-مولوی پیش از شهادتش می گفت: من هیچ کاری جز خشنودی خدا انجام نمی دهم؛ به همین دلیل با مردم و انقلاب همکاری می کنم. هر وقت با ضد انقلاب برخورد می کرد، به آنها درشتی می نمود و می گفت: از افکار و اعمال نادرست دست بر دارید و به انقلاب اسلامی روی آورید.
  جمهوری اسلامی راه درستی را در پیش دارد. مردم با راهنمایی روحانیان، انقلاب را بنیان نهاده و آن را حمایت و تقویت کنند. از طاغوتیان، صاحبان زر و زور و تزویر و ظالمان و مستکبران، ناخرسند و از آنان متنفر بود.
  کسانی که امری خلاف شرع مرتکب می شدند، مستحبی را ترک می کردند، به مواد مخدر اعتیاد داشتند یا آن را خرید و فروش می کردند، مورد انزجارش بودند. همواره می گفت: خدایا! یا مخالفان انقلاب را هدایت فرما یا بر آنان لعنت بفرست.
  (برادر شهید)  روحش شاد و یادش گرامی


  فرآوری : رها آرامی

  بخش فرهنگ پایداری تبیان


  منابع : سایت ساجد
  کتاب لاله وتفتان ،نوشته ی محمود حسن آبادی
  همشهری


  12๑۩۞۩๑خاطره‌ از شهید اهل تسنن๑۩۞۩๑

  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره) 6. تشکر


 7. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  نوشته
  4
  مورد تشکر
  7 پست
  حضور
  4 ساعت 1 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  با تشكر از نويسنده و اينكه ياد شهداى منطقه محروم سيستان و بلوچستان كرديد اين نكته را ياد اور شوم كه شهداى اين منطقه مانند منطقه اشان محروم ومظلومند از اين پس هر وقت از ان سمت رد شوم و عكس اين شهيد بزرگوار را كه اول شهر گشت است ببينم از شما هم يادمى كنم روحش شاد

 8. تشکرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود