صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا روح انسان با چشم سر قابل رؤيت است( نقد و بررسي )

نوشته
    742
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    119

راهنما آيا روح انسان با چشم سر قابل رؤيت است( نقد و بررسي )

اخيرا به سايتي برخورد كردم كه به مسائل متافيزيك با ديدي ويژه نگريسته است و درآن در اطراف روح و جن و احضار آن ها به گفتگو پرداخته و مدعي شده اند كه از اسراري پرده برداشته اند
    در اين تاپيك قصد داريم به نقد و بررسي اين مسئله كه اصلا روح قابل رؤيت با چشم سر هست يا نه نخست از شما درخواست مي كنم آدرس سايت مذكور را مشاهده كنيد و در اين تاپيك به نقد و بررسي آن مطالب بپردازيم
    اين آدرس سايت رو با هم ببينيد
    http://sshams.andishvaran.ir/fa/scholarmainpage.html
    صفحه شخصی

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    318
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    219 پست
    حضور
    49 روز 8 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    27

روح انسان قابل دیدن با چشم سر نمی باشه
    منظور از چشم چشم سوم یا همون اجنا چاکرا چشم خرد می باشه که وقتی شخص تونست به این قدرت برسه که توانایی دیدن جسم اثیری خودش رو می تونه داشته باشه البته دیدن خود روح واقعا نیاز داره که یه انسان عارف و با خدایی بود

5. تشکرها 2

نوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    7
    گالری
    0

سلام
    روح خالص قابل دیدن نیست . چون خدا قابل دیدن نیست. آنچه با چشم برزخی (آجنا چاکرا)دیده میشود پوشش لطیفیست که روی روح را گرفته است

7. تشکرها 2

نوشته
    155
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alfa76 نمایش پست
    سلام
    روح خالص قابل دیدن نیست . چون خدا قابل دیدن نیست. آنچه با چشم برزخی (آجنا چاکرا)دیده میشود پوشش لطیفیست که روی روح را گرفته است
    بنام مقام متعال

بلی کاملا درسته آنچه با تیسراتیل یا آجنا چاکرا یا چشم معنوی دیده می شود غلاف و کالبد اثیری روح است که کالبد نورانی است و به آتماساروپ معروف است. بطور کلی روح را 5 کالبد دیگر و غلاف دیگر پوشانیده است: 1-کالبد اتریک بروی روح 2- کالبد ذهنی بروی کالبد اتریک 3- کالبد علی برروی کالبد ذهنی 4- کالبد اثیری بروی کالبد علی و 5 - کالبد فیزیکی بروی کالبد اثیری
    پس آجنا چاکرا دروازه دهم برای ورود به جهانهای درون و دیدن کالبد اثیری است.

برکت باشد
    خداوندا دعا مي کنم که هر چه صلاح توست همان شود... ان شاء الله

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    660
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوستان
    بنظر ميرسد كه اساسا روح از مجردات باشد، و عالم مجرد فاقد شكل و زمان و مكان است و به همين دليل روح از جنسي نيست كه قالب بپذيرد. ظاهراً ارتباط آن با بدن بنوعي مفارقت است تا عجين شدن در جنسي از ماده، اتر يا
    هرگونه تقسيم بندي ديگر قابل درك ،اما اينكه آنچه كه ما اساسا روح مينمايم قابل مشاهده با يك دستگاه مادي مانند چشم است يانه به همين دليل عدم امكان آن بيشتر قابل پذيرش است، البته جسم برزخي يا كالبد مثالي براي برخي انسانها قابل رويت است همچنين در مراتب بالاتر قوه درك برخي از بخشهاي ملكوتي نيز به اذن الهي براي براي معدودي از انسانها ميسر مي شود، البته در برخي متون به مرتبه ديگري از يقين و رويت اشاره شده كه شايد در آن جايگاه آخرتي انسانها قابل رويت است.
    در انديشه هاي اكيستي و هندي به تقسيم بندي هاي مختلفي در كالبدها اشاره شده و براي ارتقا و ارتباط و رويتها نيز از حوزهاي دوار انرژيكي بنام چاكرا نيز نام برده اند كه در سطح تقارن آن بر روي بدن فيزيكي يا كالبد مثالي هم هنوز يك انسجام واحد گفتاري وجود ندارد ، بهر صورت همانگونه كه اعتقادات مذهبي و ريشه اي آنها در مسايل ايدئولوژيكي شان بوده تعريف آنها از كالبدها و دنياهاي مترتب بر كالبدها و نحوه تعامل آنها با يكديگر نيز موثر بوده است (كه البته عمدتا به مسئله تناسخ نيز منتهي ميگردد كه در اسلام و اديان توحيدي مردود مي‌ باشد).
    اما آنچه كه از متون اسلامي در اين موارد بنظر ميرسد دسته بندي ديگري است كه با اعتقادات توحيدي ما سازگار تر است،
    اينكه انسان داراي كالبد مادي ، برزخي و در آخرت نيز كالبد آخرتي است ، همينطور داراي روحي است و نفوسي مانند اماره ، لوامه و مطمئنه ، البته اگر اينچنين باشد كه روح از مجردات است سخن گفتن از آن كاري بسيار دشوار شايد هم نشد باشد زيرا انسان با تمام حدود صغور اختيارات و دانشي كه دارد از تعريف همين دنياي مادي مستاصل است چه رسد به عالمي ديگر با خواص و يژگيهاي متفاوت و اما در خصوص نفوس سه گانه مذكور در علم اخلاق و عرفان و نظاير آن و تعامل آن با دنيا و برزخ و آخرت صحبتهاي زيادي شده است. در خصوص رويت هم بيشتر با عباراتي نظير چشم برزخي ، چشم بصيرت ، چشم ملكوتي و چشم دل و موانع بينايي كه از حجابهاي متفاوتي منجمله حجبهاي نوراني و ظلماني ياد شده برخورد مي كنيم

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک و انر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک حتی تخرق ابصار القلوب حجب النور ، فتصل الی معدن العظمة . و تصیرارواحنا معلقة بعزقدسک
    مناجات شعبانيّه
    وَكَذَلِكَ نُرِي إِبْرَاهِيمَ مَلَكُوتَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَلِيَكُونَ مِنَ الْمُوقِنِينَ
    و اين گونه ملكوت آسمانها و زمين را به ابراهيم نمايانديم تا از جمله يقين‏كنندگان باشد
    سوره مباركه انعام آيه 75

الهم عجل لوليك الفرج
    خداوندا دوستاني دارم که در اعماق قلبم جاي دارند. آنان شايسته محبتند ويادشان مايه آرامش است .در ميان خلق،معدن خيرند و دارنده پاکترين خصوصيات،پس اي خداي من آنان را اکرام کن وبر صفات نيک آنان بيفزاي .

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پسرآزاد نمایش پست
    بنام مقام متعال

بلی کاملا درسته آنچه با تیسراتیل یا آجنا چاکرا یا چشم معنوی دیده می شود غلاف و کالبد اثیری روح است که کالبد نورانی است و به آتماساروپ معروف است. بطور کلی روح را 5 کالبد دیگر و غلاف دیگر پوشانیده است: 1-کالبد اتریک بروی روح 2- کالبد ذهنی بروی کالبد اتریک 3- کالبد علی برروی کالبد ذهنی 4- کالبد اثیری بروی کالبد علی و 5 - کالبد فیزیکی بروی کالبد اثیری
    پس آجنا چاکرا دروازه دهم برای ورود به جهانهای درون و دیدن کالبد اثیری است.

برکت باشد
    بسمه تعالي
    لطفاً براي اين توضيحات منابع معتبري هم ارائه دهيد.
    با تشكر

11. تشکرها 2

نوشته
    155
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kasbepoul نمایش پست
    بسمه تعالي
    لطفاً براي اين توضيحات منابع معتبري هم ارائه دهيد.
    با تشكر
    بنام خدا

من از منابع دانش باستانی سفر روح Eckankar که ا زدید خودم و علوم روز جهان معتبر است نقل کردم و متاسفانه به منابع علوم اسلامی وارد نیستم.

برکت باشد

دوست عزیر در منابع زیر به این مطلب اشاره گردیده است :
    منابع :
    - اکنکار کلید جهان های اسرار نوشته : پال توئیچل ترجمه : هوشنگ اهرپور
    - دندان ببر نوشته : پال توئیچل ترجمه : هوشنگ اهرپور
    - نامه هایی به گیل 1و2 نوشته : پال توئیچل ترجمه: هوشنگ اهرپور
    - گفتگوهائی با استاد نوشته پال توئیچل ترجمه :هوشنگ اهرپور
    - سرزمین های دور نوشته : پال توئیچل ترجمه : هوشنگ اهرپور
    - دفترچه معنوی نوشته: پال توئیچل ترجمه: هوشنگ اهرپور
    - اک ایناری (علم الاسرار رویا) نوشته: پال توئیچل ترجمه : هوشنگ اهرپور
    - استاد رویا نوشته : هارولد کلمپ
    - هنر رویا بینی معنوی نوشته :هارولد کلمپ
    - تمرینات معنوی نوشته : هارولد کلمپ
    - سیر و سلوک روح نوشته :هارولد کلمپ
    خداوندا دعا مي کنم که هر چه صلاح توست همان شود... ان شاء الله

13. تشکر

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر لحظه ای این چشم سوم شما کار بکنه (چشم برزخی) فکر نکنم خوشتون بیاد

از من گفتن بوداااااا

15. تشکرها 2

نوشته
    97
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جالبه ولی من خودم خوشم نمیاد که ببینم به نظر من باز هم تو چهره اشخاص میشه بعضی چیزها رو به وضوح دید و خیلی جالبه که وقتی باهاشون بیشتر آشنا میشی میبینی که همون خصوصیت رو داشتن مثلا کسیکه خیلی سنگدله چشمهای بی فروغی داره اغلب عصبانیه و با غیظ به آدمها نگاه میکنه.به نظر من همین چهره فیزیکی گویای خیلی چیزهاست اینطور نیست؟

نوشته
    15
    حضور
    21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alfa76 نمایش پست
    سلام
    البته از اینکه خدا قابل دیدن نیست نمیتوان نتیجه گرفت روح خالص قابل دیدن نیست، زیرا خداوند از جنس روح نیست، بلکه روح نیز مخلوق خداست.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری