صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دجال و حضرت یوسف

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطلب دجال و حضرت یوسف

سلام.
    موضوعی برام مطرح شده بود در مورد دجال و تک چشم آن و نمادهای شیطانی.
    برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت های مختلف و یا به مستند The arrivals مراجعه کنید.
    اما سوالی که برای من ایجاد شده این است که در زمان حضرت یوسف، وقتی او با بت پرستی و کائنات قصر جنگید، آیا به هیچ وجه در مورد چشم های حک شده روی در و دیوار آن مصری ها چیزی نگفت؟ آیا با آنها نجنگید؟ حتی در فیلم حضرت یوسف که توسط فرج الله سلحشور ساخته شده بود نماد های شیطانی و به خصوص نماد چشم را می توانستیم روی در و دیوار قصر ببینیم. آیا با این حال آنها هوروس و دجال را می پرستیدند یا بت ها را؟
    چرا در قرآن چیزی به نام از بین بردن نماد های شیطانی در سوره یوسف نیامده؟ اصلا یوسف توانست آنها را از بین ببرد؟
    لطفا پاسخ دهید.
    آنهایی هم که در مورد هوروس و دجال اطلاعاتی ندارند، لطفا تحقیق کنند!

با تشکر

کار شناس بحث : پاسخگوی تاریخی 1
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۱۲/۰۴ در ساعت ۱۱:۲۲

2.  

نوشته
    2,082
    مورد تشکر
    84 پست
    حضور
    14 روز 16 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط whait razor نمایش پست
    سلام.
    موضوعی برام مطرح شده بود در مورد دجال و تک چشم آن و نمادهای شیطانی.
    برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت های مختلف و یا به مستند the arrivals مراجعه کنید.
    اما سوالی که برای من ایجاد شده این است که در زمان حضرت یوسف، وقتی او با بت پرستی و کائنات قصر جنگید، آیا به هیچ وجه در مورد چشم های حک شده روی در و دیوار آن مصری ها چیزی نگفت؟ آیا با آنها نجنگید؟ حتی در فیلم حضرت یوسف که توسط فرج الله سلحشور ساخته شده بود نماد های شیطانی و به خصوص نماد چشم را می توانستیم روی در و دیوار قصر ببینیم. آیا با این حال آنها هوروس و دجال را می پرستیدند یا بت ها را؟
    چرا در قرآن چیزی به نام از بین بردن نماد های شیطانی در سوره یوسف نیامده؟ اصلا یوسف توانست آنها را از بین ببرد؟
    لطفا پاسخ دهید.
    آنهایی هم که در مورد هوروس و دجال اطلاعاتی ندارند، لطفا تحقیق کنند!

با تشکر

کار شناس بحث : پاسخگوی تاریخی 1
    با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست بزرگوار

مبارزه با بت پرستی که یکی از کارهای حضرت یوسف محسوب می شد تاکنون مورد غفلت قرار گرفته و تا به امروز به این امر پرداخت نشده که آیا یوسف به تکلیف خود عمل کرده یا نه؟

قطعاً و بدون شك آن حضرت در اين رابطه اقداماتي داشته است،چرا كه همه پيامبران براي مبارزه با شرك ، و بت پرستي برانگيخته شده اند و كافي است كه به اين آيه توجه كنيم :

« و ما ارسلنا من قبلك من رسول الاّ نوحي اليه انّه لا اله الا انا فاعبدون : ما پيش از تو هيچ پيامبري را نفرستاديم مگر اينکه به او وحي کرديم که: «معبودي جز من نيست؛ پس تنها مرا پرستش کنيد.» . (انبيا، آيه 25 .)
    اين آيه به روشني مي رساند كه محو مظاهر هر نوع دوگانه پرستي در هر دوره ، از اساسي ترين وظايف پيامبران بوده است،و حضرت يوسف(ع) هم به اين وظيفه الهي خود عمل كرده است.نقلهايي از تورات اين واقعيت را روشن مي كند:

مطابق نص صریح آیات 1تا 8 از سفر خروج کتاب تورات، طایفه بنی اسراییل که پس از رسیدن حضرت یوسف به مقام عزیزی یا نخست وزیری تام الاختیار مصر، وارد مصر شدند جمعا هفتاد نفر بوده اند.
    این افراد پس از سکونت در مصر با بهره گیری از قدرت حضرت یوسف و تسامح پادشاه آن زمان آخناتون، بر بهترین منابع و مراتع و مزارع مصر دست انداختند و مصریان نیز که خود را مرهون حل مشکلات و وضع نظامات جدید و بر افکندن بت پرستی و اشاعه دین ابراهیمی در مصر به دست حضرت یوسف می دانستند متعرض کنعانیان نشدند و لذا امکانات و رفاه سبب شد تا جمعیت آنها سریعا رشد کند و در اندک زمانی به بیشتر از اهالی خود مصر برسند ،و تا ششصد و یکهزار و هفتصد و سی601730 نفر افزیش یابند.{آیه نهم از همان باب وآیه51 از باب 16 سفر اعداد}.
    اين نقل از تورات،بيانگر مبارزات حضرت يوسف(ع) با بت پرستي و موفقيت قابل توجه در اين راه مي باشد تا جايي كه مردمي كه بوسيله‌ آن حضرت از بت پرستي نجات يافته بودند،در قبال اين نعمت،كارهاي ناپسند بني اسرائيل را هم ناديده مي گرفتند.

حضرت يوسف(ع) حتي آن زماني هم كه بي گناه به زندان افتاده بود،دست از دعوت مردم به يكتاپرستي و مبارزه با بت پرستي نكشيد،او به زندانیان می‎گفت:

وَاتَّبَعْتُ مِلَّةَ آبَائِي إِبْرَاهِيمَ وَإِسْحَاقَ وَيعْقُوبَ مَا كَانَ لَنَا أَنْ نُشْرِكَ بِاللَّهِ مِنْ شَيءٍ ذَلِكَ مِنْ فَضْلِ اللَّهِ عَلَينَا وَعَلَى النَّاسِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يشْكُرُونَ(يوسف/38)

من از آيين پدرانم ابراهيم و اسحاق و يعقوب پيروي کردم! براي ما شايسته نبود چيزي را همتاي خدا قرار دهيم؛ اين از فضل خدا بر ما و بر مردم است؛ ولي بيشتر مردم شکرگزاري نمي‌کنند!

يا صَاحِبَي السِّجْنِ أَأَرْبَابٌ مُتَفَرِّقُونَ خَيرٌ أَمِ اللَّهُ الْوَاحِدُ الْقَهَّارُ(يوسف/39)

اي دوستان زنداني من! آيا خدايان پراکنده بهترند، يا خداوند يکتاي پيروز؟!

مَا تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِهِ إِلَّا أَسْمَاءً سَمَّيتُمُوهَا أَنْتُمْ وَآبَاؤُكُمْ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ بِهَا مِنْ سُلْطَانٍ إِنِ الْحُكْمُ إِلَّا لِلَّهِ أَمَرَ أَلَّا تَعْبُدُوا إِلَّا إِياهُ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيمُ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يعْلَمُونَ(يوسف/40)

اين معبودهايي که غير از خدا مي‌پرستيد، چيزي جز اسمهائي (بي‌مسما) که شما و پدرانتان آنها را خدا ناميده‌ايد، نيست؛ خداوند هيچ دليلي بر آن نازل نکرده؛ حکم تنها از آن خداست؛ فرمان داده که غير از او را نپرستيد! اين است آيين پابرجا؛ ولي بيشتر مردم نمي‌دانند!

به این ترتیب حضرت یوسف ـ علیه السلام ـ تحت تأثیر محیط و جوّ واقع نشد، در همان زندان، بت پرستان را به سوی خدای یكتا دعوت می‎كرد، و زندان را مركز ارشاد گمراهان قرار داده بود.

در رابطه با مبارزه پيامبران الهي از جمله حضرت يوسف(ع) با دجال به يك روايت از نبي مكرم اسلام حضرت محمد(صلي الله عليه و آله) اشاره مي كنم:
    « إنه لم یكن نبی بعد نوح إلا و قد أنذر قومه الدجال، و إنی أنذركموه ... هیچ پیامبرى پس از نوح نیامد مگر اینكه امت خود را از دجال بر حذر داشت، و من شما را از او بر حذر می دارم ... »

با دقت در حدیث فوق، درمی یابیم که مسأله ی دجال صرفاً اختصاص به اسلام و مسلمانان ندارد؛ بلکه موضوع دجال، در زمان های قبل از پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) و حتی در زمان حضرت نوح (علیه السلام) نیز مطرح بوده است.

اما در اين رابطه كه مبارزات آن حضرت با مظاهر شيطان پرستي به خصوص چگونه بوده است،نيازمند تحقيقات دقيق و مفصل است كه انشاءالله به محض رسيدن به مطالب مستند و متقن،خدمت شما عرض خواهد شد.

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسیار متشکرم.اما آیا واقعا معبود مصریان آن زمان دجال بود یا بت ها؟

5. تشکر

نوشته
    832
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام چرا در کتاب سینوهه نامی‌ از حضرت یوسف گفته نشده؟ جوری که احساس میکنی‌ آن زمان مردم بتپرست بودند و برایشان خدا معنای نداشت
    گفتمش

شیرین ترین آواز چیست ؟
    چشم غمگینش به رویم خیره ماند

نوشته
    2,082
    مورد تشکر
    84 پست
    حضور
    14 روز 16 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط whait razor نمایش پست
    بسیار متشکرم.اما آیا واقعا معبود مصریان آن زمان دجال بود یا بت ها؟
    با عرض سلام و ادب

آنچه از مطالب گفته شده و مطالعه منابع تاريخي و تفسيري بدست مي آيد اين است كه مردم مصر بت پرست بوده اند.
    در ماجرای تمایل بنی اسرائیل به پرستش گوساله سامری که در آیات مختلفی در قرآن کریم[1] و همچنین بخش هایی از تورات[2] به آن اشاره شده است،نیز رنگ و بویی ازاین اعتقادات شیطانی و تاثیر پذیری بنی اسرائیل از عقاید خرافی مصر باستان را می توان مشاهده کرد.

گوسالة طلايي كه بني‌اسرائيل در زمان غيبت موسي(ع) عبادت كردند، در حقيقت نسخه عيني از"هاثر[3]" و "آفيس"[4]، بت‌هاي مصريان بود. ريچارد رايوز، نويسنده مسيحي كتاب "زمان طولاني زير آفتاب" در كتاب خود مي‌نويسد:

"هاثر و آفيس، خدايان گاو نر و ماده، نماد خورشيدپرستي بودند. پرستش اين خدايان تنها يك مرحله از تاريخ طولاني خورشيدپرستي مصر مي‌باشد. گوساله طلايي كوه سينا مدرك كاملاً اثبات شده اين موضوع است كه ضيافت ذكر شده به خورشيدپرستي مربوط بوده است."[5]

اين مطالب بيانگر بت پرستي مردم مصر مي باشد و جايي سخن از پرستش دجال نيست.

پي نوشتها:

1- . وَاتَّخَذَ قَوْمُ مُوسَى مِنْ بَعْدِهِ مِنْ حُلِيِّهِمْ عِجْلًا جَسَدًا لَهُ خُوَارٌ أَلَمْ يَرَوْا أَنَّهُ لَا يُكَلِّمُهُمْ وَلَا يَهْدِيهِمْ سَبِيلًا اتَّخَذُوهُ وَكَانُوا ظَالِمِينَ (اعراف،149)

2- عهدعتیق،سفر خروج،فصل 32 (البته در مطالب تحریف شده تورات ساختن گوساله را به هارون برادر حضرت موسی(ع) نسبت می دهند)

3 . Hathor

4 . Aphis

5 . Richard Rives, Too Long in the Sun, Partakers Pub., 1996, pp. 130-31(به نقل از کتاب فراماسونری جهانی نوشته هارون یحیی)

8. تشکرها 2

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله.اما همانطور که میدانید،وقتی نام خورشید پرستی مصریان به زبان می آید،خود به خود هوروس هم در ذهن می آید.نمی دانم شما می دانید یا نه.اما این مطالب را برای کسانی که نمی دانند می گویم:هوروس در اصل همان عیسی تقلبی است.مسلما اکثر شما ها عکس یک انسان با سر یک پرنده ناشناس(شاید برای من)را دیده اید.دور گردن آن پرنده یک شال راه راه است که دور گردن بت ها و همچنان در قاضی های کشور های غربی در امروز مشاهده می شود.آن انسان با سر پرنده ای همان هوروس است. و نکته عجیب این است که بالا سر هوروس نماد یک دایره بزرگ که نماد خورشید است دیده می شود. و این بدین معنا است که هوروس خدای خورشید یا همان RA است. همچنین متاسفانه در کلیساهای امروزی پشت سر عکس حضرت عیسی(ع) یک خورشید دیده می شود که آن یک علامت کفر است و نشان از خورشید پرستی می دهد.{به مستند arrivals مراجعه شود}. در کل این که وقتی مصریان در آن زمان آن دو گاو نر و ماده مرتبط با خورشید را میپرستیدند پس هوروس را هم می پرستیدند.و هوروس یک چشم است. و دجال نیز یک چشم است. پس وقتی هوروس را میپرستیدند، حتما دجال هم میپرستیدند. و سوال من این است که:1-آیا مطالب فوق درست است2-آیا حضرت یوسف در آن زمان آمد؟باتشکر
    تو کتاب نوشته عاشق خیلی تنها خیلی خستست
    جای بارون بهاری روی چترهای شکستست
    اما من میگم یه عاشق همه دنیا رو داره
    همه چترها رو باید بست وقتی آسمون می باره
    -------------------------------------------------------------------
    عاشق عاشق های بیدار شبونه
    یا علی

10. تشکر

نوشته
    2,082
    مورد تشکر
    84 پست
    حضور
    14 روز 16 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سحر نمایش پست
    سلام چرا در کتاب سینوهه نامی‌ از حضرت یوسف گفته نشده؟ جوری که احساس میکنی‌ آن زمان مردم بتپرست بودند و برایشان خدا معنای نداشت
    با عرض سلام و ادب

علت اينكه نام حضرت يوسف در كتاب سينوهه نيامده است،اين است كه ظاهراً اين كتاب خاطرات سينوهه پزشك معروف يكي از فراعنه مصر است، و از انجايي كه اين شخص حدود سيصد سال بعد از حضرت يوسف بوده است،به همين دليل هم نامي از آن حضرت در كتابش نياورده است.

12. تشکرها 2

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سینوهه

نقل قول نوشته اصلی توسط سحر نمایش پست
    ولی من یه جایی خوندم که حضرت یوسف 300 سال بعد از سینوهه آمد نه قبل از آن.
    شاید همین دلیل آن بود که از حضرت یوسف نام نبرده.
    یا علی

نوشته
    832
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    0

خب پس این فیلم که درباره حضرت یوسف(ع) ساختند دروغ محض بود چون در اون فیلم سینوهه حضور داشت و نام فراعنه زمان حضرت یوسف دز کتاب سینوهه اومده بود
    گفتمش

شیرین ترین آواز چیست ؟
    چشم غمگینش به رویم خیره ماند

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

مسلما دروغ محضه!همونطور که اشاره کردم، تو فیلم می گفت که مصری ها بت می پرستیدند در صورتی که عکس چشم روی در و دیوار اون ها بود توی همون فیلم!پس اون فیلم دروغه.البته تقصیر فیلم هم نیست ها.تقصیر تاریخه.
    یا علی

16. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری