جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ایا گفتن نام غیبت کننده به غیبت شونده جایز است ؟

نوشته
    217
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

ایا گفتن نام غیبت کننده به غیبت شونده جایز است ؟

یه کمکی میخواستم بکنید بهم:تو یه جایی بودم در مورد کسی که من میشناختمش تحمت ناروایی زده شد درواقع داشتن غیبت میکردن من رفتم به گوش اون فرد رسوندم که پشت سرش همچین حرفی میزدن حالا اون فرد از من میخواد اسم اون فرد رو بگم که کی بود که پشت سرش حرف زده حالا گفتن اسم اون فرد بهش درسته یا نه؟؟؟

خواهش میکنم یکی بگه جایز هستش اسم طرفو بگم یا نیست اگه جواب بدین باعث آشتی دو مسلمون میشد

کارشناس بحث : پاسخگوی قرآنی 1
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۱۲/۱۶ در ساعت ۰۰:۳۴
    فدایی رهبر
    http://asemaniha-135.blogfa.com/

2.  

نوشته
    3,698
    مورد تشکر
    102 پست
    حضور
    39 روز 13 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و درود

اصلا خبر دادن به آن شخص غیبت شونده، کار صحیحی نبوده زیرا موجب فتنه و بروز اختلاف و دشمنی می شود، لذا خبر دادن به او جایز نبوده است.

چه بسا روزی غیبت کننده توبه کند و از غیبت شونده هم حلالیت بطلبد، لذا امورشان اصلاح می شد، ولی با این خبر دادن و به گوش غیبت شونده رساندن، این فرصت اصلاح و جبران از بین رفته و تبدیل به اختلاف و دشمنی شده است.

گفتن نام شخص غیبت کننده نیز به این ماجرا بیشتر دامن می زند و باعث برافروخته شدن بیشتر آتش فتنه و تفرقه و کدورت می شود، لذا این هم جایز نیست.

أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ أَبیها، وَ بَعلِها وَ بَنیها، وَ السِّرِ المُستَودَعِ فیها، بِعَدَدِ ما أَحاطَ بِهِ عِلمُک

خدایا! صلوات و درود تو بر فاطمه، و بر پدر فاطمه، و بر همسر فاطمه، و بر دو پسر فاطمه، و بر آن سرّی که در فاطمه به ودیعه نهاده ای؛ به آن تعداد که علم تو آن را در بر می گیرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری