صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مصاحبه خیالی با شیطان

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139

  مصاحبه خیالی با شیطان
  مصاحبه خیالی با شیطان


  گپ و گفتی با شیطان

  اشاره:
  روزی که شیطان تلفنی تماس گرفت و بی مقدمه گفت: "حاضرم رؤیای تو را تبدیل به واقعیت کنم"، به ناگاه شوکه شدم! باورم نمی شد! تنم خیس عرق شده بود! وحشت و ترس سرا پای وجودم را فرا گرفته بود! به هر زحمتی که بود خودم را جمع کردم و بالاخره قراری برای مصاحبه گذاشتم.

  روز مصاحبه:

  جناب شیطان با دو ساعت تاخیر حاضر شد. وقتی هم که رسید عذرخواهی کرد و گفت:
  مأموریت خطیری پیش اومد که از دوستان ساخته نبود و می بایست خودم انجام می دادم.
  پیش از انجام مصاحبه گفتم:
  با چه تضمینی باور کنم که در جریان مصاحبه بر مبنای صداقت در گفتار سخن خواهی گفت؟
  خندید و گفت: دلیلی ندارد دروغ بگویم. چون من به حربه ای مجهزم که اگر پرده از تمام اسرار من برداشته شود باز هم می توانم به خواسته های خود دست یابم.
  گفتم: چه حربه ای؟
  جواب داد: غفلت؛ انسانها را به خواب نوشین غفلت می برم و آن وقت نقشه هایم را عملی می کنم.
  سوگند یاد می کنم که تا انتقامم را باز نستانم شما آدمیان را لحظه ای آسوده نخواهم گذاشت، پیوسته بر سر راهتان در کمین می نشینم و راهزن راهتان می شوم. اکنون ببینید چگونه راه نجات را بر شما خواهم بست.

  متن مصاحبه:

  عبدالله: خودتان را معرفی کنید.
  شیطان: فردی هستم از طایفه جن. مسمی به اسم خاص "ابلیس" و مشهور به اسم عام "شیطان"؛ البته اسامی و اوصاف دیگری هم دارم که چندان معروف نیستند نظیر وسواس، خنّاس، عزازیل، عفریت، شیصبان، حارث، مارد، غوی، رجیم، ابو مره، ابولبین، مذموم، مرید و…(1)
  عبدالله: پیشه و شغل شما چیست؟
  شیطان: مشاغل فراوانی دارم؛ گاهی مسافر کشم؛ سر دو راهی حق و باطل می ایستم و مسافران را در جاده گمراهی در بست به سفر جهنم می برم. گاهی کشاورزم و بذر کینه و نفاق را در زمین دلها می افشانم. گاهی نقاشم؛ رنگ بطلان به چهره حقیقت می زنم و جامه کژی برقامت راستی می پوشانم. گاهی هم خلبانم؛ با بالهای وسوسه و القاء آنقدر بر فراز قلب آدمی چرخ می زنم تا باند مناسب برای فرود بیابم.(2)

  عبدالله: دشمنی دیرینه ات با آدمی زاد از کجا سرچشمه می گیرد؟
  شیطان: ماجرا از آن روزی شروع شد که صحنه آرای خلقت، دست به کار آفرینش آدم شد.(3) ملائک نه از روی اعتراض که از روی کنجکاوی گفتند: این موجود خاکی که می آفرینی بر روی زمین فسادها خواهد انگیخت و خونهای بسیارخواهد ریخت.اگر قصد تو طاعت بردن است که ما در فرمانبری مطاعیم. واگر مقصود تو تسبیح و تقدیس است که ما پیوسته در این کاریم.(4)
  با ما بگوحکمت این کار در چیست؟ او در جواب فرمود:
  در این کار رازهاییست سر به مهر؛ من آنچه را که در خشت خام می بینم شما در آینه هم نخواهید دید.(5)
  اینچنین بود که خالق به واسطه این مخلوق نوپای دو پا به خود بالید و بر ما فخر فروخت؛ آنگاه فرمانمان داد که: "در مقابل این مخلوق خاکی به خاک سجده فرو افتید!"
  تمامی فرشتگان بی درنگ برآدم سجده بردند.

  این فرمان اما بر من بسیار گران آمد؛ چه آنکه من سوابقی درخشان داشتم، تنها 6000هزار سال(6)(با حساب شما البته صد و نه میلیارد و پانصد میلیون سال دنیا(7))، خالصانه خدای را در آسمانها دوشادوش فرشتگان پرستیده بودم، آنقدر مستغرق در عبادت بودم که فرشتگان گمان می کردند که من نیز چون آنها فرشته ام، من نتوانستم بار این خفت را به دوش کشم. هر چه باشد آفرینش من از آتش بود وخلقت او از خاک، برتری من بر او چون آفتاب روز، روشن بود، من کجا می توانستم بر انسانی خاکزاد سجده برم.
  آری، آن روز گستاخانه در برابر خالق ایستادم و متکبرانه از این فرمان سر باز زدم.
  این شد که از درگاه ربوبی اش رانده شدم. از آن زمان به بعد کینه آدم را سخت به دل گرفتم و هر روز آتش این کینه در دلم شعله ورتر می شود.
  ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۷:۲۸


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  عبدالله: این عبادتهای خالصانه که گفتی چگونه ترا از این تکبرورزی بازنداشت؟
  شیطان: من به زعم خود از روی خلوص خدای را می پرستیدم حال اینکه از ابتدا شائبه شرک و نفاق در خداپرستی ام راه داشت و این امتحان، شرک و نفاقم را آفتابی کرد.
  عبدالله: با چه شیوه و شگردی انسانها را به دام می افکنی؟
  شیطان: با روش منحصر به فرد " گام به گام". (8) من به طور معمول کارم را در چند مرحله انجام می دهم؛ نخست از طریق وسوسه های تحریک آمیزخود، افکاری پلید را بر قلب انسان القا می کنم، آنگاه آن اندیشه زشت را نیک جلوه می دهم، سپس در مرحله عمل با تزیینات گوناگون، اشتیاق فرد را برای ارتکاب گناه برمی انگیزم.
  این را هم اضافه می کنم که در مقام روش اساساً با حصر گرایی مخالفم؛ بر این باورم که همیشه نمی توان با روشی واحد به صید شکار رفت. وسوسه، تزیین و حتی تسویل، شاید برای اغلب انسانها سودمند افتد، اما حریم دفاعی برخی انسانها گاهی نفوذ ناپذیر است؛ اینجاست که ناگزیرم به حربه های دیگری چون وحی، نسیان و ایجاد فراموشی متوسل شوم.(9) البته هنرمندیهای دیگری هم دارم؛ مثلا در هیئت و قالب اجسام، تمثل و تجسم می یابم و از این رهگذر، ابنای آدم را به سراشیبی سقوط در پرتگاه تباهی و عصیان، سوق، که چه عرض کنم، هل می دهم.(10)
  عبدالله: بزرگترین آرزوی شیطان چیست؟
  شیطان: گفتن ندارد اما اغوای تمامی آدمییان در همه ادوار و اعصار تنها آرزوییست که در سر می پرورانم.
  عجبا! من فقط شما را سوی گناه خواندم؛ شما اما به سوی گناه دویدید، اگرطعم گناه در ذائقه شما شیرین افتاد دیگر چرا مرا مقصر و مسوول این تباهی و گمراهی می انگارید؟


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  عبدالله: کدام عمل انسانها بیش از همه تو را خشمگین می کند؟
  شیطان: هر چند خوش ندارم از ابرازش اما برخی انسانها برحسب عادت، با سجده های طولانی، مدام مرا آزار می دهند و بینی مرا به خاک مذلت می مالند.
  عبدالله: کدام عملشان تو را بیشتر خوشحال می کند؟
  شیطان: برای من بسی مسرت بخش است اینکه آدمی پشت سر هم گناه کند و توبه را مدام به تاخیر بیاندازد.
  عبدالله: عجیبترین عمل انسانها کدام است؟
  شیطان: برسر سفره گناه می نشینند و از هر گناهی لقمه ای بر می گیرند، آنگاه معترضانه برمن خشم می آورند که سفره گناه را تو گستردی.
  عجبا! من فقط شما را سوی گناه خواندم؛ شما اما به سوی گناه دویدید، اگر طعم گناه در ذائقه شما شیرین افتاد دیگر چرا مرا مقصر و مسوول این تباهی و گمراهی می انگارید؟!(11)


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  عبدالله: شاید انسانها پر بیراهه نمی روند که تو را مقصر می دانند؟
  شیطان: چنین نیست. رسالت اغواگری را خداوند خود بر دوش من نهاده است؛ پست تبهکاری و اضلال از ناحیه خداوند به من اعطا شده است. او خود فرموده که هر که را از فرزندان آدم می توانم بلغزانم؛ با سواره نظام و پیاده نظام بر آنها بتازم؛ در ثروت و فرزند شریکشان گردم والبته من جز فریب و دروغ نویدشان نخواهم داد.(12)
  عبدالله: چه اموری زمینه های نفوذ تو را بیش از پیش فراهم می کنند؟
  شیطان: زمینه های نفوذ من البته بی شمارند اما نقطه ضعفها، حساسیت ها، حقارت ها، حسادت ها، رقابت ها، محرومیت ها، عقده ها، شهرت طلبی ها، شهوترانی ها، افزون خواهی ها و... مناسبترین زمینه هایی(بخوانید زمین هایی) هستند که درخت دشمنی و بستر نفوذ مرا بارور می کنند.


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  عبدالله: اگر اجازه بفرمایید سوال را قدری خصوصی تر کنیم. شما آیا ازدواج هم کرده اید؟
  شیطان: آری، من در اوان جوانی با دختری به نام"لهبا" فرزند"روحا" از طائفه جن ازدواج کردم.(13)
  عبدالله: این ازدواج ثمره ای هم داشت؟
  شیطان: البته که داشت. حاصل این ازدواج فرزندان بی شماری بودند که در وجود آمدند.(14)
  عبدالله: سرنوشت آنها چه شد؟
  شیطان: در زمانهای کهن پیش از خلقت انسانها، میان طوایفی از جن و نسناس(طایفه ای به جای انسانهای فعلی) جنگ و خونریزی بالا گرفت و خداوند فرشتگان را فرمود که به زمین هبوط کنند، آنها هر دو طائفه از جمله فرزندان مرا به هلاکت رساندند و من از آنجا که خداپرست بودم از این معرکه جان سالم به در بردم.(15) آنگاه فرشتگان مرا به آسمان بردند و من در کنار ایشان، خدای را به جد می پرستیدم تا اینکه سخن از خلقت و خلافت آدم به میان آمد و در پی نافرمانی ام از آن جمع رانده شدم.

 6. تشکرها 2


 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  عبدالله: آیا در میان طائفه خود هواخواه و طرفدار هم داری؟
  شیطان: نه تنها در میان قبیله خود که در میان انسانها نیز.
  عبدالله: متوجه منظور شما نشدم یعنی می فرمایید انسانها هم به سوی تو دست دوستی دراز می کنند؟
  شیطان: تعجب کردید؟! آری! عده ای هستند که مرا ارباب و سرپرست خود می انگارند، کارگزاران وخدمتگزارانی وفادار که اهداف شوم و توطئه های پلید مرا به خوبی جامه عمل می پوشانند.(16)
  ویرایش توسط شروع دوباره : ۱۳۹۰/۱۲/۱۳ در ساعت ۲۲:۳۱

 8. تشکرها 2


 9. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  عبدالله: قلمرو فعالیتهای شما تا چه اندازه می تواند باشد؟ شیطان:امور تکوینی از قلمرو نفوذ و سلطه من بیرون است؛ تنها در حوزه امور تشریعی مجال جولان دارم، یعنی اعمالی که بشر از روی اختیار و تکلیف ملزم به انجام آنهاست؛ چه می گویم؛ باید اعتراف کنم که در حوزه تشریع نیزدست من بسته است چرا که فعالیتم منحصر به اندیشه و روان(و نه جسم) آدمی است؛ آن هم در حدود دعوت واجابت؛ همین وبس.
  عبدالله: حرف آخر؟
  شیطان(در حالیکه چهره اش از شدت خشم برافروخته بود): سوگند یاد می کنم که تا انتقامم را باز نستانم شما آدمیان را لحظه ای آسوده نخواهم گذاشت، پیوسته بر سر راهتان در کمین می نشینم و راهزن راهتان می شوم. اکنون ببینید چگونه راه نجات را بر شما خواهم بست.(17)

 10. تشکرها 2


 11. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  بسم الله الرحمن الرحیم


  مقدمه کتابو ننوشتم از توافقنامه شروع کردم
  توافقنامه

  به استحضار خوانندگان محترم این مصاحبه میرسانم که از اولین تلاش ما برای مصاحبه با رییس الشیاطین ابلیس تاکنون چهار سال میگذرد وقتی در ماه گذشته خبر رسید که ابلیس اماده مصاحبه می باشد به خود لرزیدم چراکه با کسی مواجه میشدم که خود اولین وبزرگترین گمراه کننده است با استعانت از خدای بزرگ وپناه بردن به ذات مقدسش وتوکل بر قدرتش خود را اماده این امر مهم کردم در اولین ملاقاتم با ابلیس که همراه با ترس ولرز بود توافق نامه ای بین من واو نوشته شد که ذیلا به عرض شما خوانندگان محترم میرسانم

  طبق این نوشته 1383/4/24 مقرر گردید بین طرفین مصاحبه یعنی خبرنگار مسلمان وابلیس در حین مصاحبه بی احترامی نسبت به طرف مقابل ننموده واز ناسزاگویی عصبانیت برهم زدن جلسه وتوهین به اعتقادات یکدیگر جدا خودداری نمایند همچنین ابلیس قبول نمود که در انچه میگوید صادق وراستگو باشد
  امضا خبرنگار مسلمان

  امضا ابلیس !!!!!!
  ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۰/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۷:۲۹

 12. تشکرها 3


 13. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  به عنوان اولین سوال میخواهم که خودت را معرفی کنی ؟
  من از طائفه جن ها هستم وخیلی جلوتر از انسان خلق شدهام نام اول من (حارث) بود اما بعد از اینکه سر وکارم با ادمیزاد افتاد مرا ابلیس نامیدند ومشهورم به شیطان اما فراموش نشود که من رییس شیاطین هستم اصولا به هر موجود سرکش وموذی وطغیانگر شیطان میگفتند
  چرا تغییر نام دادی؟چرا ابلیس نام گرفتی ؟
  خودم نامم را تغییر ندادم بلکه از ان وقتی که از درگاه الهی رانده شدم وتمام پلهارا پشت سرم خراب کردم واز رحمت خداوند مایوس شدم مرا ابلیس نامیدند اسم من یازده بار در قران تکرار شده است 14. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  1,138
  مورد تشکر
  2,302 پست
  حضور
  13 روز 1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  139  از صفت وکنیه هایی که به تو نسبت داده اند برایمان بگو
  صفات متعددی داشته ام از جمله (عزازیل)به معنی عزیز شده که به دوران عظمت من بر میگردد که در میان ملائکه اسمان از احترام خاصی برخوردار بودم (وسواس)به معنی وسوسه گر (رجیم )به معنی سنگباران شده ورانده شده (صاغر)به معنی پست وذلیل و(خناس)به معنی پنهان شدنوباز پس رفتن چرا که وقتی اراده داشته باشم به قلب کسی راه یابم اگر ان شخص خدا را یاد کند من بر میگردم وپنهان میشوم
  واما این کنیه ها را هم به من نسبت داده اند : ابومره ابوخلاف ابو لبینی ابوکرداس ابوقتره ابودجانه ابوالجن (در برابر ابوالانس برای ادم)

  ویرایش توسط شروع دوباره : ۱۳۹۰/۱۲/۱۴ در ساعت ۱۰:۴۰

 15. تشکرها 2


صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود