نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ارتباط سکولاریسم و بیخدایی با خرد و اخلاق چگونه است؟

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
 • سکولاریسم و بیخدایی با خرد و اخلاق در تعارض است

  4 100.00%
 • سکولاریسم و بیخدایی با خرد در تعارض ولی با اخلاق همسوست

  0 0%
 • سکولاریسم و بیخدایی با اخلاق در تعارض ولی با خرد همسوست

  0 0%
 • سکولاریسم و بیخدایی با خرد و اخلاق همسوست

  0 0%
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ناسازگاری سکولاریسم و بیخدایی با خرد و اخلاق

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  492
  مورد تشکر
  569 پست
  حضور
  1 روز 14 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  10
  آپلود
  0
  گالری
  1

  مطلب ناسازگاری سکولاریسم و بیخدایی با خرد و اخلاق
  در کنار دینهای دیگر باید بی دینی را نیز در این مباحث مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهیم و ببینیم سکولاریسم و آتئیسم هم قابل نقد هستند یا خیر.

  امروز میخواهیم به بخشی از شبهات بیدینها بپردازیم، که در دفاع از خود و بیان جایگزینی برای دین مطرح مینمایند.

  یکی از سفسطه‌های معمول بیدینها و بیخدایان این است که میگویند که ما به جای دینگرائی سراغ انسانگرایی و خردگرایی میرویم. اما آیا این ادعا درست است؟

  خب بیایید به بررسی ابعاد خردگرایی این افراد، بپردازیم. من در زیر چند مثال از یکی از سردمداران بیخدایی و اسلامستیزی را برایتان میاورم:

  خردگرائی و انصاف

  یک انسان خردگرا باید دارای انصاف باشد و در ضدیتهای و طرفداریهایش با عدالت و بیطرفانه برخورد کند. مثلا این افراد بیدین اگر واقعا بیدین هستند چرا فقط با اسلام به جنگ میپردازند؟

  در یکی از سایتهای بیخدا و اسلامستیز که مدام سعی میکند مسلمانان را جنایتکار جلوه دهد در پاسخ به این سؤال که چرا به جنایات پیروان دینهای دیگر نمیپردازید؟ اینگونه پاسخ داده شده است:

  ما بیطرف و بیغرض نیستیم و کاملا مغرض و هدفمند عمل میکنیم. این تارنما برای نشاندادن چهره زشت و خوی بربریت و توحش وافر اسلام و اسلامگرایان و نشان دادن خرافی وباطل بودن باورهای آنان تلاش میکند اهداف این تارنما را میتوانید در برگبطور کامل بررسی کنید، بنابر این تارنمای ما بسیار مغرض وهدفمند است.
  مبارزه با اسلامگرایی یک حرکت جهانی است و بطوری سازمانیافته و دقیق برنامه ریزیمیشود.

  خب حالا بیایید همین جملات را بررسی کنیم:

  - آیا یک موجود خردمند از سر غرض سخن میگوید؟

  - آیا یک انسان خردمند گروهی از انسانها را بخاطر طرز فکرشان وحشی مینامد؟

  - آیا این انسان خردمند نمیداند که اسلام کمتر از هر دین دیگری در خرافات فرورفته است که حال بین خرافات این همه دین تحریف نشده آمده گریبان خرافات موجود در اسلام(!) را گرفته است؟

  - آیا یک انسان خردگرا نمیداند که تجزیه و تحلیلی که فاقد بیطرفی لازم باشد ارزشی ندارد؟


  خردگرایی و تحمل مخالف

  جالبه که همین نویسندۀ فوق الذکر وقتی یکی از مخاطبینش با رنگ سبز برایش پیام گذاشته بود به او گفته بود دیگر اینکار را نکن وگرنه از گفتگوداتکام اخراجت میکنم!!! اینهمه نفرت از رنگ سبز برای چیست:

  یه بار دیگر هم بهت گفتم با این سایز و این رنگ ننویس، این دیگه خیلی چیزساده ایه، چجوری بایت برایت توضیح بدم که اینرو قشنگ متوجه بشی؟ این آخرینهشدارت هست، من میدونم هدفت چیه، دوست داری یکجوری رفتار کنی که از تارنمااخراج شی، بعد به دلیل عقده های روانی و کمبودهای درونیت بهت احساس شهیدشدن دست میده فکر میکنی در راه اسلام جانت رو از دست دادی و شاد میشی، اینمسئله رو هم با روانپزشکت در میون بگذار.(02-14-2007, 07:44 Pm)

  میبینید که استفاده از رنگ سبز در یک پیام آن هم در یک سایت گفتگو(!) چگونه خشم این آقا را که هر جا میرود فقط دم از خرد میزند را برمینگیزد و بخاطر یک رنگ چقدر به این شخص توهین میکند.

  همچنین ساعتها بحث و گفتگو با این افراد، به من نشان داده است که این افراد به هیچ وجه قادر به تحمل افراد مؤمن نیستند و معمولا با تمسخر و توهین سعی در راندن دینداران از تالارهای بحث و گفتگو دارند.

  از سوی دیگر اگر روزی در بین این گروه از افراد نکته‌اي مثبت و نیکو از اسلام یا دینداری را مطرح کنیم فوری سعی میکنند با تمسخر یا بیان شبهات سخن ما را بی‌اثر کنند.


  خردگرائی و ادب

  یکی از نشانه های خردمندی مؤدب بودن است. در همین دو مثال که از این آقای بیخدا زدم عدم وجود ادب و تربیت در این فرد را میبینیم. متأسفانه بخاطر حفظ حرمت وبلاگ نمیتوانم نمونه‌هاي بیشتری از فحشهای جنسی و ناموسی این افراد را به مسلمانان و پیامبران و معصومین و حتی خدا(!)، برای روشن شدن ذهن مخاطبین مثال بزنم، ولی فقط اینرا بگویم که این افراد آنقدر در این وبلاگ فحش دادند و توهین کردند که مجبور شدم نظرات وبلاگ را ببندم.


  خردگرایی و منطق

  یکی دیگر از نشانه‌های خردگرا بودن اینستکه فرد خردگرا، سفسطه نمیکند و جعل سند و دروغ در کارش پیدا نمیشود، حال آنکه هر کسی این وبلاگ را خوانده باشد در بین شبهات اسلامستیزان میتواند دهها مورد دروغ، سفسطه و جعل سند را ببیند.

  جمع بندی

  با توجه به آنچه گذشت باید بپذیریم که افراد بی‌دین و بی‌خدا برعکس ادعایشان نه تنها خردگرا نیستند بلکه به علت اینکه رفتارهای بی‌ادبانه و به دور از انصاف وسفسطه‌گرانه برخلاف انسانیت است، باید بگوییم که انسانگرا هم نیستند.

  پاسخ به سفسطه‌ها

  به هر روی بي‌خدایان در سفسطه‌های خود سعی میکنند، با هزار دوز و کلک، بگویند که سکولاریسم با اخلاقیات در تعارض نیست و حتی دینداران را محکوم میکنند که اگر دستور دین نبود اینها اخلاقیات را رعایت نمیکردند!!!

  در پاسخ به این سفسطه‌ها، میگوییم که سخن این افراد مثل اینستکه در روشنایی روز ادعا کنند که شب است. در حالی که افراد سکولار، بي‌دین و بي‌خدا تا خرخره در بي‌اخلاقی و فساد فرو رفته‌اند، این ادعای پوچ هیچ اثری در ما ندارد، ما چیزی که هویدا و اظهر من الشمس است را بخاطر این سفسطه‌ها رد نمیکنیم.  در پایان به این افراد میگویم که اگر شما خردمند بودید دین را رها نمیکردید.
  به امید ظهور 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  نخستين مطلبي را كه اين بي خدايان بايد توضيح بدهند اين است كه خرد را تعريف كنند.

  شعار خرد گرايي در دست اينها مانند شعار تروريست در دست صهيونيست هاست. البته اين ها هم آن طور كه متوجه شده ام از اسرائيل حمايت مي شوند ولي جالب اينجاست كه صهيونيست ها با تانك و آپاچي و گلوله مستقيم خانه و زمين صاحب خانه را مي گيرند و بعد وقتي بچه هاي صاحب خانه به اين ها سنگ مي زنند ، مي گويند ما داريم با تروريست مبارزه مي كنيم.

  اين سكولار هاي بي خرد نيز وقتي در مقابل خرد مواجه مي شوند ،‌ آن يك ته استكاني را هم كه دارند از دست مي دهند و به هذيان و ناسزا گويي مي افتند.


 3. تشکرها 3


 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  492
  مورد تشکر
  569 پست
  حضور
  1 روز 14 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  10
  آپلود
  0
  گالری
  1

  مطلب ادعاهای کذب
  سلام

  یکی از آشکارترین نشانه های خردمند بودن و بااخلاق بودن اجتناب از کذب است.


  حتما شما بارها از طرفداران سکولاریسم و افراد بیدین و بیخدا شنیده اید که از آزادی و احترام به عقاید یکدیگر دم میزنند! اما خیلی مضحک است که این افراد وقتی در مورد اسلام سخن میگویند نه تنها به بزرگان و عقاید آن احترام نمیگذراند بلکه پیروان اسلام را بیخرد مینامند! و این در تضاد کامل با آن احترام به عقاید مخالف است که ادعا میکنند.


  در مورد ادعای آزادی هم دروغ میگویند. بارها دیده شده است که این افراد مسلمانان را به خاطر ظاهر اسلامیشان به مضحکه میگیرند و در برخی موارد در برخورد رودرو اگر در اکثریت باشند دیده شده است که با آنها برخورد فیزیک هم داشته اند! خود من بارها شاهد چنین صحنه ای در همین ایران خودمان بوده ام. به خصوص در دوران اصلاحات که دست و بال سکولارها باز شده بود، میدیدیم که برخوردشان با مذهبیها چگونه بود.


  این دروغها خود دلیل دیگری بر بی اخلاقی و دوری سکولارها و بیدینها از عقل است.


  به امید ظهور
  ویرایش توسط مسلمان ایرانی : ۱۳۸۷/۰۳/۲۷ در ساعت ۱۵:۳۶

 5. تشکر


 6. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ اتَّبِعُوا مَا أَنزَلَ اللَّهُ قَالُوا بَلْ نَتَّبِعُ مَا أَلْفَيْنَا عَلَيْهِ آبَاءَنَا أَوَلَوْ كَانَ آبَاؤُهُمْ لَا يَعْقِلُونَ شَيْئًا وَلَا يَهْتَدُونَ

  به نظر من اينها، چيزي جز بي خردي نصيبشان نشده است . مانند يك پيت حلبي كه اگر يك دانه سنگ درون آن باشد ، چنان سر و صدايي راه مي اندازد كه نگو و نپرس . حالا اگر همين پيت حلبي آكنده از محتوا باشد ، چنين هارت و پورتي ندارد.

  من پيت حلبي را از آن كافران و بي خردان مدعي خرد ، ارزشمند تر مي دانم.

 7. تشکرها 2


 8. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  455
  مورد تشکر
  1,000 پست
  حضور
  16 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1

  بحث کردن از نوع اسلامستیزی!!
  سلام. بله، بیخدایی و بیدینی را با خرد و اخلاق کاری نیست. نمونه آن را در این سایت در بین سخنان، جناب ابلیس، مزدک، سنبل و منطق(!!!!) بارها دیده ایم.

  اما چیز جالبی که اخیرا پیش آمده است، بحثهای یکی از وبلاگهای اسلامستیز است به راهبری فردی خردستیز موسوم به "مانی". این فرد در وبلاگش بخشی را ایجاد کرده برای نظرات تا مثلا در آن بحث شود. از آنجایی که موضوعاتی که در این پست قرار داده است سراسر دشنام و توهین به مقدسات اسلام است، از ترس پاسخهای مسلمانها، بالای بخش نظراتشان نوشته است:
  "کلیه دشنامهای شما در این کامنتها به حساب شخص محمدبن عبدالله واریزخواهدشد" اما در بخش نظرات این خود او دوستانش هستند که از هرگونه توهین به پیامبر و حتی حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(ع) خودداری نمیکنند.(آنهم توهیناتی که از اشراه بدانها شرم دارم) در واقع با وجود 314 کامنت که تا بدین لحظه مورد تأیید "مانی" قرار گرفته است، فقط و فقط توهینات پیاپی نویسنده و دوستانش و اعتراضات دوستان مسلمان را داشتیم و هیچ بحثی دیده نمیشود.البته مسلمانانی که اعتراض کنند را کارمند وزارت اطلاعات مینامند!!!! البته برخی دوستان مسلمان هم به غیرت امده اند پاسخهایی به دشنامهایشان داده اند که البته آنهم هم در پاسخ نشان داده اند که در فحاشی حد مرزی برای خود قائل نیستند!!


  جناب مسلمان ایرانی، آوردن نام خرد در کنار نام بیخدا و سکولار، توهین به خرد و خردمند است.

  موفق باشید.


 9. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  68
  مورد تشکر
  61 پست
  حضور
  1 روز 4 ساعت 26 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  همه حرف هایی که در مورد بی خداها زدید عینا در شما میبینم.فراموش نکنید این منم که انتخابگرم!
  کسی کتاب grand design از stephen hawking رو نداره؟

 10. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  68
  مورد تشکر
  61 پست
  حضور
  1 روز 4 ساعت 26 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اتفاقا همه اون فحش های جنسی رو دیدم که مسلمونا دادند.
  کسی کتاب grand design از stephen hawking رو نداره؟

 11. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  363
  مورد تشکر
  527 پست
  حضور
  11 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  سلام.
  دوستان یا معنای سکولاریسم را نمیدانند و یا میخوهاند مغرضانه بی دینی و بی خدایی را به همه نظریات اجتماعی تعمیم دهند!.سکولاریسم اصیل بی دینی نیست.جدایی دین از سیاست و کلیه امور اجتماعی است.
  یک فرد مسلمان هم میتواند سکولاریست باشد.همچنین مسیحی و یهودی و چه وچه

  ای مالک!
  هرگز مگو که من مامورم و معذور و هرگز مگو که به من دستور داده اند,از خشم ملت بترس که نمونه ای از خشم خداوند است,از اجتماعات عمومی جلوگیری مکن,و بدان که از کشور ویران کسی خراج نمیگیرد.(امام علی ع)

 12. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  492
  مورد تشکر
  569 پست
  حضور
  1 روز 14 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  10
  آپلود
  0
  گالری
  1  نقل قول نوشته اصلی توسط Angel1943 نمایش پست
  سلام.
  دوستان یا معنای سکولاریسم را نمیدانند و یا میخوهاند مغرضانه بی دینی و بی خدایی را به همه نظریات اجتماعی تعمیم دهند!.سکولاریسم اصیل بی دینی نیست.جدایی دین از سیاست و کلیه امور اجتماعی است.
  یک فرد مسلمان هم میتواند سکولاریست باشد.همچنین مسیحی و یهودی و چه وچه
  برخی دوستان هم، یا قادر به درک جملات سلیس و روان ما نیستند، یا خودشان را به نفهمیدن می زنند. ما نگفتیم سکولاریسم الزاماً بیدینی است یا بیخدایی. بهتر است به جای مغالطۀ حمله به آدم پوشالین(نسبت دادن امری که طرف مقابل ادّعا نکرده است)، اگر پاسخی هست، که البته نیست، بفرمایید!!


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ۞❀۞❀۞آشنایی با شهید فرانسوی دفاع مقدس۞❀۞❀۞
  توسط seyed yasin در انجمن برگی از دفتر زندگی ( زندگی نامه و خاطرات شهدا)
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۶/۰۴, ۰۷:۵۶
 2. ▐★♥★ ▐داستان هایی از سیرت حضرت امام رضا (ع)▐★♥★ ▐
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 24
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۷, ۱۷:۳۸
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۲, ۱۱:۲۲
 4. نامه ی زن آمریکایی به زنان ودختران مسلمان
  توسط خادمة المهدی در انجمن حجاب و پوشش اسلامي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۲۸, ۱۴:۴۷

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود