جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ۩✿۩ ✿ شهادت کودکان شیمیایی فرمانده ✿ ۩✿۩

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89

  ۩✿۩ ✿ شهادت کودکان شیمیایی فرمانده ✿ ۩✿۩
  شهادت کودکان شیمیایی فرمانده

  روایت جانسوز داستان زندگی فرمانده شهید شمالی که دو طفل شش ماهه اش به علت عوارض شیمیائی به شهادت رسیدند

  رقیه، تنها دختر موسی الرضا؛ من خوشحالم از اینکه فرزند شهید هستم. همنام دختر«سیدالشهداء» و سرنوشتی شبیه دختر بهترین موجود عالم هستی را دارم

  ۩✿۩ ✿ شهادت کودکان شیمیایی فرمانده ✿ ۩✿۩

  وقتی از خودش سوال می کردم تو جبهه چکاره هستی؟ می گفت: کفش رزمنده ها را واکس می زنم. توی آشپزخانه پیاز پوست می کنم. اصلا نگفت فرمانده ام
  سوتیتر : رقیه، تنها دختر موسی الرضا یک روز آمد سرش را گذاشت توی بغلم و گفت: مادر بزرگ، سرنوشت من هم مثل حضرت رقیه(س) است. وقتی سه ساله بود، پدرش امام حسین(ع) شهید شد، من هم لیاقتش را داشتم که در سه سالگی، دو برادرم را از دست بدهم. پدرم شهید بشود.
  من خوشحالم از اینکه فرزند شهید هستم. همنام دختر «سیدالشهداء» و سرنوشتی شبیه دختر بهترین موجود عالم هستی را دارم
  آنچه خواهید خواند، روایت جانسوز داستان زندگی سردار شهید موسی الرضا خراسانی، مسئول تسلیحات لشکر ویژه 25 کربلا است از زبان مادر بزرگوارش، و به قلم زیبای جانبازِ محقق غلامعلی نسائی :
  موسی الرضا در شب یلدای«42»، در روستای قلی آباد گرگان به دنیا آمد. پدرش آقا غلامعلی کشاورز بود. با تنگ دستی موسی الرضا را بزرگ کردیم، روزگار مردم آن سال ها خیلی سخت بود. موسی الرضا را می بستم روی کولم، می رفتم نشاگری می کردم. کارگری می کردم.

  از سر کار که بر می گشتم، همان روی کولم نهار می پختم ،بچه هام را با لقمه پاک و حلال بزرگ کردم.
  همین که موسی الرضا را از روی کولم پائین می گذاشتم، دادش به آسمان می رفت. روی کولم که بود، غذا می پختم، حیاط را آب جارو می کردم. بشدت دوستش داشتم. پاره تن من بود. همه وجودم بود. از وجودم کنده نمی شد. موسی الرضا پنج شش ساله که شد، همراه پدربزرگش رفت دنبال گوسفند. موقع مدرسه اش که شد، پدر بزرگش نگذاشت که برود درس بخواند.

  موسی الرضا پای گوسفند ها ماندگار شد، شد چوپان گله، ده ساله که شد، پدربزرگش از دنیا رفت، موسی الرضا را فرستادم مدرسه تا سواد یاد بگیرد. چون سن اش خیلی زیاد بود، قبول نکردند. گفتند باید بفرستید اکابر درس بخواند. بردمش کلاس شبانه«پیکار با بی سوادی» روزها توی یک نجاری شاگردی می کرد، شب ها می رفت درس می خواند.
  خواندن و نوشتن را که یاد گرفت، رفت مکتب خانه، علاقه خاصی به قرآن داشت. با وجود این که دیر شروع کرد، اما با هوش بالائی که داشت، خیلی زود سواد دار شد.
  با اوج گیری انقلاب از روستا به شهر می رفت، اعلامیه امام خمینی را می آورد توی روستا پخش می کرد. در تظاهرات شرکت می کرد.
  با پیروزی انقلاب بسیجی شد، جنگ که شروع شد، اولین کسی بود که از روستای قلی آباد رفت جبهه.

  تا شروع جنگ، تلویزیون نداشتیم. خیلی از روزگار بیرون از روستا خبری نداشتیم. موسی الرضا که رفت جبهه، من خیلی دلم برایش تنگ شد، به پدرش گفتم: باید بروی چندتا گوسفند را بفروشی، با پولش رفتیم یک تلویزیون سیاه و سفید خریدیم، تا اگر موسی الرضا را توی جبهه تلویزیون نشان داد ببینیم. آن چند گوسفند تمام زندگی ما بود. اما موسی الرضا همه وجود من بود. مدتی رفت کردستان، چند ماهی نه نامه داد، نه مرخصی آمد. هر چی توی تلویزیون نگاه کردم، نبود.
  وقتی آمد یک جور دیگر شده بود. تمام تنش کبود بود. گفتم: هرچی توی تلویزیون نگاه کردم نبودی پسرم. پس تو کجای جبهه بودی. خندید و من محکم بوسیدم اش...  ۩✿۩ ✿ شهادت کودکان شیمیایی فرمانده ✿ ۩✿۩

  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره)
 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89  ۩✿۩ ✿ شهادت کودکان شیمیایی فرمانده ✿ ۩✿۩

  ۩✿۩ ✿ شهادت کودکان شیمیایی فرمانده ✿ ۩✿۩

  مدتی گذشت، دوباره رفت جبهه، چند ماهی گذشت، از جبهه آمد. این بار که آمد گفت: مادر! امام گفته مجردین باید ازدواج کنند. دختر یکی از اقوام را قبول کرد، توی همان مجلس خواستگاری گفت: من باید بروم جبهه، شاید شهید بشوم. شاید زخمی . زهرا هم قبول کرد.
  خیلی ساده ازدواج کردند. بعد از عروسی، ده روز بیشتر در منزل نماند. رفت جبهه، همین طور می رفت و می آمد. مدتی گذشت، سال «1363» خدا به موسی الرضا و زهرا یک دختر داد.
  نامش را گذشتند "رقیه"
  رقیه ده روزه که بود، باباش از جبهه آمد. مدتی ماند و دوباره رفت جبهه، چند ماه گذشت، سخت شیمیائی شد. یک مدت به خاطر عوارض شیمیائی نتواست جبهه برود. چند ماهی گذشت، کمی که بهتر شد رفت جبهه، مرتب جبهه بود، گاهی هم مرخصی می آمد.
  سال«1365» خدا بهشان یک پسر داد، نامش را گذاشتند کاظم. موسی الرضا جبهه بود. زنش نامه نوشت که بیا، تا بیاد دو سه ماه طول کشید.
  کاظم سخت بیمار شد. موسی الرضا هم آمد مرخصی، بردنش بیمارستان. دکتر به موسی الرضا گفت: تو شیمیائی هستی؟ گفت: بله چند بار شیمیائی شدم.
  دکتر گفت: این طفل معصوم، به علت عوارض ناشی از شیمیائی، دچار «سرطان خون» شده.
  هر چی دارو درمان کردیم، تهران بردیم. هر کجا بردیم، گفتند بیخودی این طفل معصوم را این طرف و آن طرف نبرید.
  بچه، شش ماهش که بود از دنیا رفت.
  موسی الرضا گفت: راضی ام به رضای خدا و رفت جبهه. وقتی که داشت می رفت، گفت: فکر حضرت زینب باشید. ما یک رقیه داریم. صبر کنید برای خدا

  در عملیات «کربلای 4» جانشین تسلیحات و مهمات لشکر بود، ما که ازین حرف ها سر در نمی آوردیم، توی روستا رزمنده ها که جبهه می رفتند و می آمدند به ما می گفتند که پسرتان فرمانده است.
  وقتی از خودش سوال می کردم تو جبهه چکاره هستی؟
  می گفت: کفش رزمنده ها را واکس می زنم. توی آشپزخانه پیاز پوست می کنم. اصلا نگفت فرمانده ام
  می گفتند: در عملیات «کربلای 5» دست موسی الرضا تیر می خوره، می برنش بیمارستان اهواز، شبانه فرار می کنه، میاد خط مقدم.
  چند سالی گذشت و موسی الرضا دائم جبهه بود، هربار که می آمد، یکی از برادرانش «مسلم یا عقیل» را هم با خودش می برد جبهه، چند بار هم پدر پیرش را همراه خودش به جبهه برد. پدرش خیلی مشتاق جبهه بود. موسی الرضا حبیب ابن مظاهر صدایش می کرد.

  ۩✿۩ ✿ شهادت کودکان شیمیایی فرمانده ✿ ۩✿۩

  پس از شش سال حضور در جبهه و فرماندهی جنگ در عملیات نصر چهار موسی الرضا در منطقه ماهوت در سال«1366» به آرزوی خود رسید و شهید شد.
  چهار ماه بعد شهادتش در هجده اسفند همان سال خدا به «زهرا» یک فرزند دیگر داد که بنام پدرش نامش را گذاشتند «موسی الرضا» بچه چهار ماهه که شد، مثل کاظم شش ماهه؛ دچار بیماری«سرطان خون» شد.
  ما توی نسل اندرنسل مان، هم چنین زنش زهرا و طایفه ما هیچکدام سابقه بیماری خاص، مثل«سرطان خون» هرگز نداشتیم.
  بچه را هر کجا که بردیم گفتند: دچار عوارش خاص شده«سرطان خون»
  موسی الرضای شش ماهه در بیمارستان تهران بر اثر عوارض شیمیائی پدر شهیدش از دنیا رفت.
  داغ بزرگی بر دلمان گذاشت.
  رقیه، تنها دختر موسی الرضا یک روز آمد سرش را گذاشت توی بغلم و گفت: مادر بزرگ، سرنوشت من هم مثل حضرت رقیه(س) است. وقتی سه ساله بود، پدرش امام حسین(ع) شهید شد، من هم لیاقتش را داشتم که در سه سالگی، دو برادرم را از دست بدهم. پدرم شهید بشود. من خوشحالم از اینکه فرزند شهید هستم. همنام دختر «سیدالشهداء» و سرنوشتی شبیه دختر بهترین موجود عالم هستی را دارم
  بخش فرهنگ پایداری تبیان

  منبع : پایگاه خبری رزمندگان شمال
  ۩✿۩ ✿ شهادت کودکان شیمیایی فرمانده ✿ ۩✿۩

  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره)
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ۞❀۞❀۞آشنایی با شهید فرانسوی دفاع مقدس۞❀۞❀۞
  توسط seyed yasin در انجمن برگی از دفتر زندگی ( زندگی نامه و خاطرات شهدا)
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۶/۰۴, ۰۷:۵۶
 2. ▐★♥★ ▐داستان هایی از سیرت حضرت امام رضا (ع)▐★♥★ ▐
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 24
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۷, ۱۷:۳۸
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۲, ۱۱:۲۲
 4. نامه ی زن آمریکایی به زنان ودختران مسلمان
  توسط خادمة المهدی در انجمن حجاب و پوشش اسلامي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۲۸, ۱۴:۴۷

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود