جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: درباره‌ی سيّد رضی (رضوان الله تعالی عليه) بيشتر بدانيم

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

درباره‌ی سيّد رضی (رضوان الله تعالی عليه) بيشتر بدانيم

باسمه تعالی
    كنيه ی او ابوالحسن و لقب او رضی،مولد او در سال سيصد و پنجاه و نه است، ابواسحاق كاتب حكايت كرد كه من روزی به وزير ابیمحمدمهدی گفتم كه اگر اذن باشد از شما سؤالی نمايم؟ وزير گفت: سؤال تو از آن است كه چرا سيّد رضی را بيشتر اكرام كردم با اينكه سيّد مرتضی اكبر و اعلم بود؟،گفتم بلی، گفت: من چيزی از سيّد رضی مشاهده كردم كه باعث وثوق من گرديد، تفصيلش اينكه در زمانی خدای تعالی پسری به سيّد رضی كرامت فرمود: من در طبقی هزار دينار گذاشته به هديه و مباركباد برای او فرستادم،پس آن وجه را ردّ كرده و گفت كه وزير می داند كه من از هيچكس چيزیرا قبول نمیكنم،بار ديگر آن طبق را فرستادم و گفتم كه وجه برای آن مولود است،دخلیبه شما ندارد، ديدم باز پس فرستاد و گفت كه كودكان ما نيزچيزی از كسی قبول نمیكنند، من باز فرستادم و گفتم كه اين مبلغ مال آن زنی است كه قابله بوده، ديدم سيّد باز آن طبق را فرستاد و گفت كه وزير میداند كه زنان ما را زنان بيگانه قابله نمیشوند،بلكه قابلهی ايشان از زنان قبيلهی ماست و ايشان از كسی چيزی قبول نمیكنند، من بار ديگر آن طبق را فرستادم و گفتم كه اين مبلغ مال طلابی است كه در خدمت شما درس میخوانند، آن جناب فرمود طلاب همه حاضرند، هر كه هر قدر میخواهد بردارد، پس يكیاز طلاب برخاست و يك دينار را برداشت و قدریاز آن را بريد و آن بريده شده را برداشت و باقی را در همان طبق گذاشت،پس سيّد رضی از او سؤال كرد: چرا چنين كردی؟ در جواب گفت كه ديشب محتاج شدم برای روغن چراغ و كليد در خزانهی شما كه وقف بر طلاب است حاضر نبود، پس از فلان بقّال روغن چراغ قرض كردم، اكنون قدریاز اين دينار بريدم كه دين خود را ادا نمايم، پس آن طبق دينارها را رد كردند و اين باعث وثوق من به او شد.
    سيّد بيوت چندی به جهت طالبان علم بنا نهاد و آن را دارالعلم نام نهاد و جميع مايحتاج طلاب را مهيّا ساخت،پس سيّد حكم كرد به عدد طلاب كليدی برای خزينه مهيّا نمودند.

(به نقل از سررسيد علمای شيعه)

السلام علی الحسين
    از ازل پرتو حسنت ز تجلّی دم زد
    عشق پيدا شد و آتش به همه عالم زد
    ما كه می سوزيم در عزای تو
    كربلايت را آرزو داريم

2. تشکر

3.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    این هم عکس سی رضی(اعلی الله مقامه وشریف)
    تقدیم به کانونی های عزیز
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    این هم عکس سید رضی(اعلی الله مقامه وشریف)
    تقدیم به کانونی های عزیز
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری