جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قرآن از ديدگاه دانشمندان آمريكايي

 1. #1
  baquran
  شروع کننده موضوع

  قرآن از ديدگاه دانشمندان آمريكايي
  1- كارلتون اس. گون


  Goon .Carlton.s  استاد دانشگاه ايالت پنسلوانيا  يكى از مزاياى عظيم قرآن، بلاغت آن است. قرآن هنگامى كه درست تلاوت شود چه شنونده به لغت عربى آشنائى داشته آن را بفهمد يا نفهمد تأثير شديدى در او گذاشته و در ذهنش جاگير مى‏شود. اين مزيت بلاغتى قرآن قابل ترجمه نيست.  قرآن را مسلمانان عموماً با لغت عربى اصلى‏اش قرائت مى‏كنند و خيلى از مسلمانان آن را در حفظ دارند و ممكن است همه آن را در يك شب با صداى بلند بخوانند. چنان چه فعلاً هم به مناسبت مرگ افراد به همين نحو خوانده مى‏شود. بنابراين قرآن براى اسلام دو فايده دارد:  يكى قوانين اسلام از آن استنباط مى‏شود (مأخذ احكام اسلامى است): ديگر اينكه در حالات و جهات مختلف قرائت مى‏شود.(1)
  پی نوشت====  1- اسلام از ديدگاه دانشمندان جهان، ص 551


  ************************************************** ************


  2- ويل دورانت  Will Durant  دانشمند محقق و مورخ معروف معاصر (متولد 1885 م)  در قرآن قانون و اخلاق يكى است، رفتار دينى در قرآن شامل رفتار دنيوى نيز هست و همه امور آن از جانب خدا و به طريق وحى آمده است. قرآن شامل مقرراتى در خصوص ادب و تندرستى و ازدواج و طلاق و رفتار با فرزند و برده و حيوان و تجارت و سياست و ربا و دين و عقود و وصايا و امور صناعت و مال و جريمه و مجازات و جنگ و صلح است...  مدت چهارده قرن، قرآن در حافظه اطفال مسلمان محفوظ مانده و خاطرشان را تحريك كرده، اخلاقشان را فرم داده و قريحه صدها مليون مرد را صيقلى كرده است.  قرآن در جان هاى ساده عقايدى آسان و دور از ابهام پديد مى‏آورد كه از رسوم و تشريفات ناروا و از قيد مراسم بت پرستى و كاهنى آزاد است، و ترقى اخلاق و فرهنگ مسلمانان به بركت آن انجام گرفته و اصول نظم اجتماعى و وحدت جمعى را در ميان آن ها استوار كرده و به پيروى مقررات بهداشت ترغيب‏شان كرده و عقولشان را از بسيارى اوهام و خرافات و از ظلم و خشونت رهائى داده.(1)  پی نوشت====  1-تاريخ تمدن ويل دورانت، ج 11، ص 52، 45؛  قرآن و ديگران، ص 34؛  طبقات مفسران شيعه، ج 1، ص 179؛  پيامبر اسلام (ص) از نظر دانشمندان شرق و غرب، ص 140، 146


  ************************************************** ************


  3- شارلس فرانسيز  CHARLS FRANCIS  استاد آمريكائى  انجيل كتابى است كه در آمريكا، كسى او را نمى‏شناسد، ولى قرآن كتابى است كه هر مسلمانى، با آن آشنا است و اين ادعا گزاف نيست، بلكه يك واقعيتى است، ولى بايد گفت، نشناختن انجيل، از خوش شنانسى مذهب مسيحيت است.(1)
  پی نوشت====  1-اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 66؛  راه تكامل، ج 5، ص 221


  ************************************************** ************


  نون گرونبوم 13-  NON GUNBEAUM  استاد معاصر (1909 - 1971 م)  قرآن معجزه بديهى محمد (ص) است، اعجاز و انحصار كتاب از جهات مختلفى جلوه مى‏كند. پيش بينى آينده - اطلاعات درباره وقايع مجهول گذشته، ناتوانى مردم از آوردن مشابه آن با وجود مبارزه‏طلبى‏هاى مكرر و بالاخره زيبائى بى سابقه و فصاحت مافوق اعلاى انشاء آن.(1)
  پی نوشت====  1- اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 61

  ویرایش توسط askari110 : ۱۳۸۷/۰۴/۰۱ در ساعت ۱۱:۲۳

 2. #2
  baquran
  شروع کننده موضوع  4-پرفسور هوستون اسميت

  Houston Smith


  استاد دانشگاه ايالات متحده آمريكا


  ... ليكن با آن همه علاقه و ايمان كه به شخص او (محمد (ص)) دارند اساس ايمان ايشان در روى كتاب قرآن مجيد قرار دارد. آن كتاب مقدس آسمانى است و پيامبر خود آن را آيت باهر الهى و اعجاز نمايان نبوى دانسته است تلاوت و ترتيل قرآن جزو وظائف مسلمانان مى‏باشد. شايد هيچ كتابى درجهان به قدر آن خوانده نمى‏شود چه بسيار مردم كه سراسر آن كتاب را به حافظه سپرده‏اند و تأثيرات آن در نفس خوانندگان از حد حساب خارج است... عقيده و ايمان مسلمانان به كتاب الهى خود در اوج شدت است چنانكه هرگز مسيحيان در احترام كتاب خود به پاى ايشان نمى‏رسند. اعتقاد به اصالت قرآن نزد آنان از شرائط اساسى ايمان است... در نزد ديگر ملل جهان هيچ كتابى از كتب مقدسه اديان على الظاهر به قدر قرآن مشكل و متعسر الفهم نيست. (1)


  پی نوشت====


  1- اسلام از نظر دانشمندان غرب، ص 30 – 27؛


  قرآن و ديگران، ص 18؛


  نظريه دانشمندان جهان درباره قرآن و محمد (ص)، ص 47


  ************************************************** ************
  5- پروفسور واشنگتن ايرونيك


  Washington Irving


  خاور شناس بزرگ آمريكائى (1783 - 1859 م)


  قرآن كتابى است كه از حدود اقيانوس اطلس تا نهر كاشمر مردم را در زير سايه همايون فر خود، سعادتمند نگهداشته است.


  قرآن حاوى بالاترين مبادى، با ارج و سودمندترين آنها است.(1)  پی نوشت====


  1-دائرة المعارف شيعه، ص 747؛


  طبقات مفسران شيعه، ج 1، ص 176؛


  قرآن و ديگران، ص 89؛


  نظريه دانشمندان جهان درباره قرآن و محمد (ص)، ص 46


  ************************************************** ************
  6- دكتر فيليپ. ك. حتى


  Hitta .Pnilipe.c .DR


  استاد دانشگاه پرينستون (لبنانى الاصل متولد 1886 م)


  قرآن كلام خداست و آخرين كتاب وحى نازل از آسمان است. اين كتاب الهى ازلى و غير مخلوق است. آنچه از قرآن است: از حروف و قراآت و اساليب لغوى و مجازات كلامى مطابق است بعينه با ام الكتاب يا لوح محفوظ كه در سماء علوى ابدالاباد وجود دارد. قرآن از تمام معجزات بزرگتر است و اگر سراسر اهل عالم جمع بشوند همانااز آوردن مثل آن عاجز خواهند ماند... مؤثرترين قسمت هاى قرآن شريف كه به اعماق ضمير و درون نفس انسانى نفوذ مى‏كند آن قسمتى است كه از مسئله آخرت و عقبى سخن مى‏گويد... اوامر و احكام قرآنى منحصر به چند اصل نيست مثلاً قاعده احسان يكى از مقررات شريف قرآنى است... و مانند ديگر كتب آسمانى كه متضمن تعاليم عاليه اخلاقى است در قرآن شريف آيات عديده كه نمونه اعلاى مكارم اخلاق است نازل شده.(1)


  پی نوشت====


  1-نظريه دانشمندان جهان درباره قرآن و محمد (ص)، ص 25؛


  قرآن و ديگران، ص 43؛


  اسلام از نظر گاه دانشمندان غرب، ص 241 - 226 - 227 – 328؛


  طبقات مفسران شيعه، ج 1، ص 181  ************************************************** ************


  7- درابر


  DRIBER


  استاد دانشگاه، آمريكا


  قرآن عهده‏دار بزرگ ترين اعمال ممكنه و خدمات عاليه گرديده است .


  اين كتاب بهترين دعواى محمد (ص) پيغمبر عظيم الشأن اسلام مى‏باشد.(1)  پی نوشت====


  1-اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 66؛


  حقيقت اسلام در نظر ديگران، ص 57؛


  قرآن و ديگران، ص23

  ویرایش توسط askari110 : ۱۳۸۷/۰۴/۰۱ در ساعت ۱۱:۲۵

 3. #3
  baquran
  شروع کننده موضوع  8- پرفسور مرى گليورد دورمان


  18- Marry Gaylord Dorman ,Prof  دانشمند و خاورشناس  قرآن لفظ به لفظ به وسيله جبرئيل بر محمد (ص) وحى شده و هر يك از الفاظ آن كامل و تمام است. قرآن معجزه‏اى است جاويد و شاهد بر راست بودن ادعاى محمد (ص) قسمتى از جنبه اعجاز آن مربوط به سبك و اسلوب انشاى آن مى‏باشد، و اين سبك و اسلوب به قدرى كامل و عظيم و با شكوه است كه در حقيقت امر نه جن و نه انس توانائى بر آوردن مثل آن را ندارند و نمى‏توانند كوچكترين سوره‏اى نظير و شبيه به آن بياورند.  قسمت ديگر از اعجاز قرآن مربوط به تعليمات و پيشگوئى‏هايى است كه در آن مندرج مى‏باشد و اين قرآن به نحو اعجاز داراى اطلاعاتى است كه مرد درس نخوانده‏اى مانند محمد (ص) هيچ گاه قادر نبود شخصاً آن كلمات و الفاظ و اطلاعات را جمع‏آورى كرده باشد.(1)  پی نوشت====  1-قرآن و ديگران، ص 29؛  تابش اسلام در اروپا، س 133؛  پنجگام، ص 207؛  اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 44؛  نظريه دانشمندان جهان درباره قرآن و محمد (ص)، ص 28؛  اسلام از ديدگاه دانشمندان غرب، ص 48؛  اسلام و غرب، ص 160؛  پيامبر اسلام (ص) از نظر دانشمندان شرق و غرب


  ************************************************** ************


  9- خانم مارگرت ماركوس دانشمند آمريكائى  marghret marcus  خانم مارگرت ماركوس، تحصيل كرده در دانشگاه نيويورك (آمريكا) كه مسلمان شده و برخود، مريم جميله، نام نهاده است  جنبه اعجاز قرآن نه فقط مربوط به اصل و محتويات آن است بلكه مربوط به شكل و ظاهر آن نيز مى‏شود چگونه مردى درس نخوانده توانسته است چنان اثرى را به وجود آورد كه نه فقط بالاتر و برتر از آن چيزى وجود ندارد بلكه قابل تقليد نيست قرآن مقامى دارد كه حتى اگر جن و انس با يكديگر همكارى كنند نمى‏توانند شبيه آن را به وجود بياورند.  حضرت محمد (ص) از طرف خدا اجازه داشت تا همه مخالفان و نقادان را به مبارزه دعوت كند كه يك سوره نظير قرآن بياورند طرف هاى اين مبارزه همان طور كه انتظار مى‏رفت هيچ وقت نتوانستند نظير آن را بياورند و حتى وقتى كه اين كتاب مقدس تلاوت مى‏شود به مناسبت نظم و ترتيب و انسجام و خصوصيات ادبى كه دارد در شنوندگان اثرى دارد كه آن ها را ماينتيزم و محسور مى‏نمايد گو اين كه معنى آن را نفهمند و براى آن ها غامض باشد.(1)  پی نوشت====  1- نظريه دانشمندان جهان درباره قرآن و محمد (ص)، ص 27

  ویرایش توسط askari110 : ۱۳۸۷/۰۴/۰۱ در ساعت ۱۱:۲۶

 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  850
  مورد تشکر
  3,450 پست
  حضور
  35 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  9

  قرآن از ديدگاه دانشمندان آمريكايي
  قرآن از ديدگاه دانشمندان آمريكائى


  10- لومانس

  : Lomans

  اول شراره‏اى كه نور آن از قرآن كريم تابش مى‏نمايد بسم الله الرحمن الرحيم است. در كلمه رحمان به مؤمن اشعار مى‏شود كه خداى سبحان، خدایى يگانه است كه نعمت‏هاى خود را بر بندگان خويش در زندگانى دنيا و حيات جاودانى آخرت تكميل فرموده، از اين جا ما حقيقتى كه شك و ترديد در آن راه ندارد خواهيم ديد كه اين قرآن بزرگ ترين نورى است كه آن نور خدا است، و آن جز شفقت و مرحمت نخواهد بود.(1)

  پی نوشت====
  1- اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 65؛

  طبقات مفسران شيعه، ج 1، ص 174؛

  تاريخ قرآن، ص 145؛

  قرآن و ديگران، ص 13

  ویرایش توسط askari110 : ۱۳۸۷/۰۴/۰۱ در ساعت ۱۳:۲۶
  مولایم علی فرموند:
  يابُنَىَّ اِصبِر عَلَى الحقِ وَ اِن كانَ مُرّا; اى پسر جان! در راه حق صبور و مقاوم باش گرچه تلخ و رنج آور باشد.
  هرگز گمان مبر زخیال تو غافلم ،گرمانده ام خموش ، خدا داند ودلم.....
  چون عاقبت همه امور با خداست همه چیز را به او واگذار کردم.

 5. تشکر


 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۶
  نوشته
  71
  مورد تشکر
  102 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط askari110 نمایش پست
  قرآن از ديدگاه دانشمندان آمريكائى  10- لومانس

  : Lomans

  اول شراره‏اى كه نور آن از قرآن كريم تابش مى‏نمايد بسم الله الرحمن الرحيم است. در كلمه رحمان به مؤمن اشعار مى‏شود كه خداى سبحان، خدایى يگانه است كه نعمت‏هاى خود را بر بندگان خويش در زندگانى دنيا و حيات جاودانى آخرت تكميل فرموده، از اين جا ما حقيقتى كه شك و ترديد در آن راه ندارد خواهيم ديد كه اين قرآن بزرگ ترين نورى است كه آن نور خدا است، و آن جز شفقت و مرحمت نخواهد بود.(1)

  پی نوشت====
  1- اعترافات دانشمندان بزرگ جهان، ص 65؛

  طبقات مفسران شيعه، ج 1، ص 174؛

  تاريخ قرآن، ص 145؛


  قرآن و ديگران، ص 13
  سلام
  خيلي برام جالب بود . ببين نامسلمونا چي درباره قرآن ميگن .اونوقت ما احترام وارزش اون رو حفظ نمي كنيم.
  اينو بايد با آب طلا بنويسيم.
  خواهيم ديد كه اين قرآن بزرگ ترين نورى است كه آن نور خدا است، و آن جز شفقت و مرحمت نخواهد بود

 7. تشکرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. شهيدي كه هلي كوپتر پيشرفته امريكايي را سرنگون كرد!
  توسط گل نرگس در انجمن برگی از دفتر زندگی ( زندگی نامه و خاطرات شهدا)
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۳۰, ۲۱:۲۱
 2. پاكن جادويي **** بيا بگو باهاش چيكار مي كني ****
  توسط rana_ در انجمن سایر موارد
  پاسخ: 107
  آخرين نوشته: ۱۳۸۸/۰۴/۱۹, ۱۳:۰۹
 3. رهبرانقلاب:بدگويي به اهل تسنن دفاع از امريكاست
  توسط شهید علی اصغر پازوکی در انجمن حوزه و روحانيت
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۸۷/۱۰/۰۱, ۱۴:۴۸

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود