صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با معضل اعتیاد چه باید کرد؟

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

با معضل اعتیاد چه باید کرد؟

روزنامه کیهان 4/2/91

بسیاری از والدین نگران اعتیاد فرزندان خود هستند و نمی دانند در صورت بروز این مشکل چه واکنشی نشان دهند. تعداد زیادی از والدین دلیل تمایل فرزندان خود را به موادمخدر درک نمی کنند. آنها باید بدانند تجربه مسائل جدید و گذشتن از مرزها بخشی از روند رشد است بنابراین جای تعجب نیست که گروهی از جوانان به اعتیاد روی می آورند، هر چند خوشبختانه بیشتر آنها معتاد نمی شوند.
    گاهی ما فکر می کنیم تنها جوانانی که در زندگی خود مشکلاتی دارند به موادمخدر روی می آورند ولی همیشه اینطور نیست.
    در هر حال مصرف موادمخدر شیوه ای است که برخی از جوانان به خیال باطل خود برای حل مشکلات به آن متوسل می شوند.
    به نظر می رسد جوانان هر چه دیرتر به مصرف موادمخدر رو بیاورند مشکلات کمتری خواهند داشت. هر چند این مسئله شاید تا حدی موجب آسایش خیال والدین شود ولی اهمیت زیادی دارد که آنها اطلاعات لازم را برای نحوه برخورد با جوانان خود به دست آورند.

چرا جوانان به اعتیاد روی می آورند؟
    برخی از والدین فکر می کنند جوانان تنها در صورتی معتاد می شوند که دچار افسردگی بوده و یا در خانه و مدرسه با مشکلاتی دست به گریبان باشند. دانستن دلایل گرایش جوانان به موادمخدر به والدین کمک می کند از میزان فشار به آنها بکاهند.

برخی از دلایل گرایش جوانان به موادمخدر:
    1- دلایل معمولی مثل سرگرمی یا انجام کاری متفاوت
    2- در دسترس بودن. متأسفانه دسترسی به موادمخدر چندان دشوار نیست.
    3- کنجکاوی و تجربه اندوختن. «می خواستم ببینم با مصرف موادمخدر چه احساسی پیدا می کنم. »
    4- پذیرش از سوی گروه. «بیشتر دوستان من موادمخدر مصرف می کنند»
    5- تمرد. گاهی جوان پس از روبرو شدن با جواب منفی والدین به موادمخدر روی می آورد.
    6- افسردگی. «می خواستم احساس بهتری پیدا کنم. »
    7- اعتماد به نفس بیشتر. «می خواستم نسبت به خودم تصور بهتری پیدا کنم»
    8-مقابله با استرس، خستگی، دل زدگی و درد. «تمام مشکلات برای مدتی از نظرم محو شد».
    9- احساس اوج گرفتن. «احساس پرواز کردن را دوست داشتم»
    10- تبعیت از والدین. آیا شما الگوی خوبی برای فرزندتان هستید؟
    اگر شما موادمخدر مصرف می کنید نباید از اعتیاد فرزندان شگفت زده شوید!
    11-تاکید بیش از حد والدین بر مضرات موادمخدر ممکن است کنجکاوی فرزندان را تحریک کند.
    جوانان معمولا اطلاعات مربوط به موادمخدر را از دوستان خود دریافت می کنند که این اطلاعات غالبا دقیق نیستند.

ادامه دارد.......

کارشناس بحث : پاسخگوی اخلاقی 2

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ در ساعت ۰۱:۱۷

2.  

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهید علی اصغر پازوکی نمایش پست
    روزنامه کیهان 4/2/91

بسیاری از والدین نگران اعتیاد فرزندان خود هستند و نمی دانند در صورت بروز این مشکل چه واکنشی نشان دهند. تعداد زیادی از والدین دلیل تمایل فرزندان خود را به موادمخدر درک نمی کنند. آنها باید بدانند تجربه مسائل جدید و گذشتن از مرزها بخشی از روند رشد است بنابراین جای تعجب نیست که گروهی از جوانان به اعتیاد روی می آورند، هر چند خوشبختانه بیشتر آنها معتاد نمی شوند.
    گاهی ما فکر می کنیم تنها جوانانی که در زندگی خود مشکلاتی دارند به موادمخدر روی می آورند ولی همیشه اینطور نیست.
    در هر حال مصرف موادمخدر شیوه ای است که برخی از جوانان به خیال باطل خود برای حل مشکلات به آن متوسل می شوند.
    به نظر می رسد جوانان هر چه دیرتر به مصرف موادمخدر رو بیاورند مشکلات کمتری خواهند داشت. هر چند این مسئله شاید تا حدی موجب آسایش خیال والدین شود ولی اهمیت زیادی دارد که آنها اطلاعات لازم را برای نحوه برخورد با جوانان خود به دست آورند.

چرا جوانان به اعتیاد روی می آورند؟
    برخی از والدین فکر می کنند جوانان تنها در صورتی معتاد می شوند که دچار افسردگی بوده و یا در خانه و مدرسه با مشکلاتی دست به گریبان باشند. دانستن دلایل گرایش جوانان به موادمخدر به والدین کمک می کند از میزان فشار به آنها بکاهند.

برخی از دلایل گرایش جوانان به موادمخدر:
    1- دلایل معمولی مثل سرگرمی یا انجام کاری متفاوت
    2- در دسترس بودن. متأسفانه دسترسی به موادمخدر چندان دشوار نیست.
    3- کنجکاوی و تجربه اندوختن. «می خواستم ببینم با مصرف موادمخدر چه احساسی پیدا می کنم. »
    4- پذیرش از سوی گروه. «بیشتر دوستان من موادمخدر مصرف می کنند»
    5- تمرد. گاهی جوان پس از روبرو شدن با جواب منفی والدین به موادمخدر روی می آورد.
    6- افسردگی. «می خواستم احساس بهتری پیدا کنم. »
    7- اعتماد به نفس بیشتر. «می خواستم نسبت به خودم تصور بهتری پیدا کنم»
    8-مقابله با استرس، خستگی، دل زدگی و درد. «تمام مشکلات برای مدتی از نظرم محو شد».
    9- احساس اوج گرفتن. «احساس پرواز کردن را دوست داشتم»
    10- تبعیت از والدین. آیا شما الگوی خوبی برای فرزندتان هستید؟
    اگر شما موادمخدر مصرف می کنید نباید از اعتیاد فرزندان شگفت زده شوید!
    11-تاکید بیش از حد والدین بر مضرات موادمخدر ممکن است کنجکاوی فرزندان را تحریک کند.
    جوانان معمولا اطلاعات مربوط به موادمخدر را از دوستان خود دریافت می کنند که این اطلاعات غالبا دقیق نیستند.

ادامه دارد.......

کارشناس بحث : پاسخگوی اخلاقی 2

با تشکر از مطالب مفید شما دوست عزیز
    نکته ای که لازم تذکر دهم اینست که در ادامه بحث فقط از موارد مستند استفاده کنید.
    در ضمن دوستان گرامی توجه داشته باشند که این بحث در حوزه جامعه شناسی به عنوان یک معضل اجتماعی و حوزه روانشناسی به لحاظ بررسی عوامل انگیزش به مواد مخدر و بررسی خلأ های روانی افراد مربوط می شود.
    امیدوارم از مطالب دوست عزیزمان استفاده کنیم.

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

سلام خدمت همه دوستان
    ضمن اينكه از نگارنده مطلب فوق خيلي ممنونم بابت پرداختن اين موضوع، اما فكر مي كنم دلايلي كه شما گفتيد بيشتر در مورد معتاداني صدق مي كنه كه از روي خوشي بيش از حد و شكم پر حالا گفتن يه سري هم به دنياي افيون بزنيم يه مشت بچه پولدار بي درد.
    به نظر من اصلي ترين دليل اعتياد و به كلي فساد و فحشا بي پولي و فقر. بيكاري؛ گراني وحشتناك اجناس مورد نياز مردم، گراني سرسام آور مسكن كه باعث خيلي از ناراحتي هاي روحي و رواني خانواده ها شده حالا دليل گراني هر چي مي خواد باشه چه عوامل خارجي مث گروني دلار و .....مي خواد باشه چه عوامل داخلي مثل همين اختلاسهاي غير قابل فهم و درك.چه اين وامهاي با بهره هاي بالا،چه زمين خواريهاي يه عده دزد گردن كلفت كه آخرشم معلوم نيست كي مي خواد تموم بشه.يه ميوه فروشي ميري يه فروشندش ميگه سيب مثلا كيلويي 1000 تومن، بعد كه ميري پاي دخل حساب كني يارو ميگه كيليويي مثلا 1300 تومن بعد كه صدات درمياد ميگه نه اون سيب جعبه بغليش بوده كه 1000تومن بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعد اين آقايون تعزيرات و باززرگاني كجان معلوم نيست!!؟؟ اگه نظارتي بود كه وضع اينطوري نبود. وقتي با اين در آمدهاي پائين يك دفعه قيمت خونه ميليون ميليون ميره بالا به نظر شما اون كارگر و اون كارمندي كه هزارتومن هزارتومن پس انداز مي كنه چه وضعيتي پيدا مي كنه. تونوقت ميايم يه سري دلايل پيش پاافتاده رو هر روز اين ور اونور مطرح مي كنيم كه چرا جووناي ما معتاد مي شن؟ حتما چون دلشون خيلي خوشه ديگه! طرف يك عمر كار كرده اندازه يك خونه 70 متري پول پس انداز نكرده بعد يه هو در عرض يكسال اندازه يك عمر كارگريش عقب افتاده.
    نون گرون ميشه ولي كيفيت چي هيچي! اصلا مارو چه به اين حرفا!!
    فقط اساتيد محترم خواهش مي كنم يه خورد به مسائل روز مردم توجه كنيد! حرفاي كليشه اي و تكراري ديگه براي مردم سودي نداره جز اينكه اونارو تو برخي مسائل اعتقادي هم متاسفانه سست تر مي كنيم.آقا از وضعيت مردم بگين آخه چرا اينجوريه!!!؟
    چرا بعضي از اين مسئولان زير بار اشتباهاتشون نمي رن چرا به مردم دروغ مي گن چرا با مردم بازي مي كنن
    آقا به همين ماه مبارك قسم يه عده از اين مسئولان خون شهدا رو پايمال مي كنن دل رهبر رو خون كردن روح امام رو عذاب مي دن
    آخه تا كي !!!!
    آقاي احمدي نژاد و يه عده از مسئولان هر چي با نيت خير و بااخلاص زحمت مي كشن يه عده آدم بي وجدان چوب لاي چرخ ميذارن
    آقايون به درد دل مردم توجه كنيد واقعيتها رو بگيد خواهشا اينقد كتابي و تكراري صحبت نكنيد

خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
    ولی دارم امید بخششت چون مهربانی

نوشته
    373
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر همگیفکر نکنم با این اسهمعضل اعتیاد کاری کرد. خیلی فراتر از ایناست
    دل از غمت دیوانه شد .... در اتشی جانانه شد
    با اشک من میخوانمت .... اشک گوهردوردانه شد

شعر از جناب بزمی

نوشته
    367
    صلوات
    60
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    20 روز 21 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    114
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط جان برکف نمایش پست
    سلام خدمت همه دوستان
    ضمن اينكه از نگارنده مطلب فوق خيلي ممنونم بابت پرداختن اين موضوع، اما فكر مي كنم دلايلي كه شما گفتيد بيشتر در مورد معتاداني صدق مي كنه كه از روي خوشي بيش از حد و شكم پر حالا گفتن يه سري هم به دنياي افيون بزنيم يه مشت بچه پولدار بي درد.
    به نظر من اصلي ترين دليل اعتياد و به كلي فساد و فحشا بي پولي و فقر. بيكاري؛ گراني وحشتناك اجناس مورد نياز مردم، گراني سرسام آور مسكن كه باعث خيلي از ناراحتي هاي روحي و رواني خانواده ها شده حالا دليل گراني هر چي مي خواد باشه چه عوامل خارجي مث گروني دلار و .....مي خواد باشه چه عوامل داخلي مثل همين اختلاسهاي غير قابل فهم و درك.چه اين وامهاي با بهره هاي بالا،چه زمين خواريهاي يه عده دزد گردن كلفت كه آخرشم معلوم نيست كي مي خواد تموم بشه.يه ميوه فروشي ميري يه فروشندش ميگه سيب مثلا كيلويي 1000 تومن، بعد كه ميري پاي دخل حساب كني يارو ميگه كيليويي مثلا 1300 تومن بعد كه صدات درمياد ميگه نه اون سيب جعبه بغليش بوده كه 1000تومن بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعد اين آقايون تعزيرات و باززرگاني كجان معلوم نيست!!؟؟ اگه نظارتي بود كه وضع اينطوري نبود. وقتي با اين در آمدهاي پائين يك دفعه قيمت خونه ميليون ميليون ميره بالا به نظر شما اون كارگر و اون كارمندي كه هزارتومن هزارتومن پس انداز مي كنه چه وضعيتي پيدا مي كنه. تونوقت ميايم يه سري دلايل پيش پاافتاده رو هر روز اين ور اونور مطرح مي كنيم كه چرا جووناي ما معتاد مي شن؟ حتما چون دلشون خيلي خوشه ديگه! طرف يك عمر كار كرده اندازه يك خونه 70 متري پول پس انداز نكرده بعد يه هو در عرض يكسال اندازه يك عمر كارگريش عقب افتاده.
    نون گرون ميشه ولي كيفيت چي هيچي! اصلا مارو چه به اين حرفا!!
    فقط اساتيد محترم خواهش مي كنم يه خورد به مسائل روز مردم توجه كنيد! حرفاي كليشه اي و تكراري ديگه براي مردم سودي نداره جز اينكه اونارو تو برخي مسائل اعتقادي هم متاسفانه سست تر مي كنيم.آقا از وضعيت مردم بگين آخه چرا اينجوريه!!!؟
    چرا بعضي از اين مسئولان زير بار اشتباهاتشون نمي رن چرا به مردم دروغ مي گن چرا با مردم بازي مي كنن
    آقا به همين ماه مبارك قسم يه عده از اين مسئولان خون شهدا رو پايمال مي كنن دل رهبر رو خون كردن روح امام رو عذاب مي دن
    آخه تا كي !!!!
    آقاي احمدي نژاد و يه عده از مسئولان هر چي با نيت خير و بااخلاص زحمت مي كشن يه عده آدم بي وجدان چوب لاي چرخ ميذارن
    آقايون به درد دل مردم توجه كنيد واقعيتها رو بگيد خواهشا اينقد كتابي و تكراري صحبت نكنيد
    با سلام
    به نکات خیلی خوبی اشاره داشتید و از شما تشکر وپژه دارم
    البته این مواردی که شما گفتید به طور مستقیم اثر ندارند بلکه ابتدا تو فکر و روان انسان اثر میذاره و به شکل ناامیدی ،افسردگی ،کاهش اعتماد به نفس ،سردرگمی ، چه کنم چه کنم ، ......و الی اخر خودش رو جلوه میده و میشه بر اینکه شخص خودشو به طریقی تسکین بده ....
    حالا با چی ؟
    با بی خیالی و گرایش به اعتیاد و طرز فکر ناامیدانه به اینده ..اینقدر که خودش هم دیگه برای خودش اهمیتی نداره .
    و در اخر عرض کنم کسانی که دچار ناامیدی و افسردگی و غیره میشند بخشی از اونها هم مربوط به تربیت ناصحیح خانواده ها هستش .

خدا عاقبت همه رو به خیر کنه
    ویرایش توسط *zohreh* : ۱۳۹۱/۰۴/۰۳ در ساعت ۱۳:۱۱
    امان از لحظه غفلت که شاهدم هستی

این جهان کوه‌است و فعل ما نـــدا

باز گردد ایـــــن نـــداها را صــدا

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

فقط اساتيد محترم خواهش مي كنم يه خورد به مسائل روز مردم توجه كنيد!
    با عرض سلام
    ایا این بحث روز نیست؟

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقش والدين
    والدين در زندگي فرزندان خود نقش مهمي دارند و بايد اين نقش را به خوبي ايفا كنند، هر چند آنها تنها عامل تاثيرگذار نيستند. جوانان در سني هستند كه خودشان تصميم گيري مي كنند. اگر متوجه شديد فرزندتان موادمخدر مصرف مي كند سرزنش كردن تاثير مثبتي ندارد. در عوض بهترين كاري كه مي توانيد انجام دهيد اين است كه او را براي گرفتن تصميمات درست آماده كنيد.

به موارد زير توجه كنيد:
    1- يادتان باشد نحوه زندگي شما بر روي فرزندتان تاثير مي گذارد. اگر شما خودتان موادمخدر مصرف مي كنيد نهي كردن فرزندتان از اين كار ثمري ندارد.
    در مورد رفتار خود فكر كنيد.
    2- اوقاتي را در كنار فرزندتان بگذرانيد (بهتر است اين كار را قبل از نوجواني او شروع كنيد) و با دوستان، آموزگاران و علائق او آشنا شويد. به جاي «كنجكاوي» كردن در زندگي فرزندتان خود را نسبت به زندگي او علاقه مند نشان دهيد.
    3- رفتار مسئولانه را به فرزندتان بياموزيد و اجازه دهيد از اشتباهات خود درس بگيرد. به تدريج مسئوليت هاي بيشتري به او واگذار كنيد.
    4- رابطه ميان «حقوق» و «مسئوليت» را به فرزندتان بياموزيد، به طوري كه متوجه اين مسئله شود كه مسئوليت با حق همراه است. به عنوان مثال از فرزندتان بپرسيد كجا مي رود ولي به او اجازه دهيد درباره زمان برگشتن به خانه نظرش را بيان كند.
    5- با ورود فرزندتان به دوران نوجواني براي لذت بخش كردن زندگي او برنامه ريزي كنيد. اگر شما در اوقات فراغت خود فقط به تماشاي تلويزيون بپردازيد فرزندتان نيز ياد مي گيرد همين كار را بكند. تعطيلات آخر هفته فرصت خوبي براي انجام فعاليت هاي سالم و لذتبخش است.
    6- جواناني كه علائق ديگري دارند به ندرت به اعتياد روي مي آورند. فرزندتان را به ورزش كردن و فعاليت هاي ديگر ترغيب كنيد.
    7- اعتماد به نفس فرزندتان را تقويت كنيد. به او نشان دهيد كه براي وي ارزش زيادي قائل هستيد و به كارهايش علاقه منديد.
    8- راه ارتباط شفاف و صادقانه را باز بگذاريد و هميشه در دسترس فرزندتان باشيد به عقايد او گوش دهيد حتي اگر با آنها موافق نيستيد. هرگز كاري نكنيد كه فرزندتان از حرف زدن با شما دلسرد شود. او بايد مسائل ضروري را با شما در ميان بگذارد.
    9- وانمود نكنيد كه همه مسائل را مي دانيد. اگر مسئله اي را نمي دانيد به فرزندتان بگوييد كه براي يافتن جواب تلاش خواهيد كرد.
    10- براي نوجوانان خود امكانات لازم را فراهم كنيد كه در صورت بروز مشكل بتواند از آنها استفاده كند. به عنوان مثال به او اجازه دهيد در صورت لزوم تاكسي بگيرد و كرايه آن را خودتان بپردازيد.
    11-براي رفتار مسئولانه فرزندتان پاداش در نظر بگيريد. به عنوان مثال به او اجازه دهيد شب ها كمي ديرتر به خانه برگردد.
    12- جوانان خودشان در مورد دوستان و فعاليت هاي شان تصميم گيري مي كنند. به انتخاب هاي فرزندتان احترام بگذاريد و به او در رسيدن به اهدافش كمك كنيد.
    13- جواناني كه تحصيل نمي كنند، از زندگي دلزده شده اند، بيكار هستند و هيچ گونه سرگرمي ندارند در برابر اعتياد آسيب پذير مي باشند.
    14- گاهي جوانان براي مقابله با اضطراب خود به موادمخدر روي مي آورند. در صورت بروز چنين مشكلي حتما از ديگران كمك بگيريد.
    دانستن اين مسئله مهم است كه مصرف موادمخدر به مفهوم اعتياد نيست. در بيشتر موارد اعتياد به مرور زمان در اثر استفاده مكرر روي مي دهد و برخي از مردم سريع تر معتاد مي شوند.
    در هر حال مصرف هر نوع ماده مخدر خطرناك است و مي تواند باعث آسيب رساندن به مغز و حتي مرگ شود.

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

سلام جناب شهید علی اصغر پازوکی

فكر نمي كنم بنده گفته باشم كه مسئله اعتياد مسئله روز نيست اتفاقا خيلي هم هست
    بنده فقط گفتم اين مسائلي كه مطرح ميشه در مورد عوامل اعتياد افراد جامعه خود بنده صدها بار شنيده و ديده ام. وخيلي عذر مي خوام چيز جديدي نيست كه كسي نشنيده باشه و اين عوامل بايد موردد توجه خانواده ها باشه اما يه سري عوامل هست كه از دست خانواده هم خارجه و واقعا مبارزه با اونا كار افراد جامعه نيست بلكه بايد مسئولان در تمام دستگاهها و نهادها كارشون رو درست انجام بده چون مسئله اعتياد و فحشاء و اين چيزا خيلي پيچيده تر از اين حرفاست كه فقط با بحثهاي روانشناسي توي سيما و صدا و ساير رسانه ها بخواد برطرف بشه.خيلي چيزا نقش داره آيا غير از اينه
    ویرایش توسط جان بركف : ۱۳۹۱/۰۴/۰۴ در ساعت ۱۰:۵۹

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

نقل قول نوشته اصلی توسط zohree-jOon نمایش پست
    با سلام
    به نکات خیلی خوبی اشاره داشتید و از شما تشکر وپژه دارم
    البته این مواردی که شما گفتید به طور مستقیم اثر ندارند بلکه ابتدا تو فکر و روان انسان اثر میذاره و به شکل ناامیدی ،افسردگی ،کاهش اعتماد به نفس ،سردرگمی ، چه کنم چه کنم ، ......و الی اخر خودش رو جلوه میده و میشه بر اینکه شخص خودشو به طریقی تسکین بده ....
    حالا با چی ؟
    با بی خیالی و گرایش به اعتیاد و طرز فکر ناامیدانه به اینده ..اینقدر که خودش هم دیگه برای خودش اهمیتی نداره .
    و در اخر عرض کنم کسانی که دچار ناامیدی و افسردگی و غیره میشند بخشی از اونها هم مربوط به تربیت ناصحیح خانواده ها هستش .

خدا عاقبت همه رو به خیر کنه
    سلام
    درست مي فرمائيد منم همينو مي گم يعني خيلي عوامل هست كه توي اين قضيه موثره ولي متاسفانه به اون موضوعات زياد در رسانه ها توجه نميشه و بيشتر عوامل مستقيم رو مطرح مي كنن. در صورتيكه خيلي عوامل غيرمستقيم هست كه تاثير بيشتر از عوامل مستقيم داره
    آيا واقعيت چيزي غير از اينه؟

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

با سلام و عرض ادب
    ضمن تشکر از حضور فعال شما عزیزان د ر این بحث
    به استحضار می رساند که اگر
    فرد در خانواده با دین اشنا گردد
    و خانواده نقش تربیتی خود را ، از مدرسه یا صدا و سیما و امثال ان توقع نداشته باشد
    ما تلفات کمتری در این عرصه می دهیم
    اگر یک میلیون معتاد داشته باشیم
    و اگر هر لشگر استعدادش 10.000 نفر باشد
    دشمن با مواد مخدر 100 لشگر ما را زمین گیر کرده است
    بخود اییم و تلاش کنیم
    در این زمینه هنمه مسئولیم که کلکم راع و کلکم مسئول
    این عادت دادن مردم به اینکه فقط همیشه یک طرف را مسئول ببیمم و دیگران را بری نمایند از پدیده های زشت دهه اخیر است
    همه مسئول هستیم من تو خانواده مردم و مسئولین این را می گویم برای دوره های بعد
    همه مسئولیم
    البته البته
    حیله های شیطان و دشمنان را هم نباید دست کم بگیریم

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری