صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ✿(◕‿◕)✿خبرسازترین چهره‌های تاریخ در قرآن کریم ✿(◕‿◕)✿

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

✿(◕‿◕)✿خبرسازترین چهره‌های تاریخ در قرآن کریم ✿(◕‿◕)✿

خبرسازترین چهره‌های تاریخ در قرآن کریم

قرآن کریم این کتاب انسان‌ساز و نسخه موفقیت برای تمامی نسل‌ها برای اینکه انسان‌ها در راه رسیدن به موفقیت راهنمای خوبی داشته باشند شخصیت‌های مثبت و منفی زیادی را معرفی می‌کند که به عنوان چهره انتخاب شده‌اند .

هر ساله در کشورهای مختلف افرادی به خاطر فعالیت‌های خود به عنوان چهره سال برگزیده می‌شوند که در این میان بعضی به سبب کارهای مثبتی که در طول یک سال انجام داده‌اند به عنوان چهره سال انتخاب می‌شوند و بعضی دیگر نیز به علت فعالیت‌های منفی و مذموم خود به عنوان چهره برگزیده می‌شوند.

گاهی آن‌قدر کار سخت می‌شود که نمی‌شود افرادی را به عنوان چهره سال انتخاب کرد چرا که عده زیادی در انجام کار خیر و خدمت‌رسانی و نیکی در طول یک سال با هم در حال مسابقه بوده‌اند و از طرفی دیگر نیز انتخاب چهره منفی سال نیز واقعاً سخت است؛ چرا که باز هم عده فراوانی برای انجام کارهای منفی از یکدیگر سبقت گرفته‌اند.

در این میان افرادی هم که به عنوان چهره سال چه در جهت مثبت و چه در جهت‌های منفی معرفی می‌شوند فقط و فقط برای یک سال است و ممکن است در سال‌های بعد نام آن‌ها در میان هزاران چهره‌ای که در سال‌های متمادی انتخاب شده‌اند گم شود و دیگر نامی از آن‌ها بر سر زبان‌ها نباشد.

قرآن کریم این کتاب انسان‌ساز و نسخه موفقیت برای تمامی نسل‌ها برای اینکه انسان‌ها در راه رسیدن به موفقیت راهنمای خوبی داشته باشند شخصیت‌های مثبت و منفی زیادی را معرفی می‌کند که به عنوان چهره انتخاب شده‌اند .

اما فرقی که بین انتخاب چهره‌های سال در کشورهای مختلف و آیات الهی وجود دارد این است که برعکس افرادی که تنها در یک سال به عنوان چهره معرفی می‌شدند و بعد از گذشت یک سال نام آن‌ها به فراموشی سپرده می‌شد این بار در آیات الهی کسانی که به عنوان چهره انتخاب می‌شوند نامشان جاودانه در تاریخ ثبت می‌شود.

شخصیت‌های مثبت زیادی در آیات الهی به عنوان چهره انتخاب شده‌اند اما آنچه در این نوشته به آن پرداخته شده شخصیت‌های منفی هستند که به خاطر عملکرد بدشان به عنوان خبر سازترین چهره های تاریخ انتخاب شده‌اند :

1- شیطان

شیطان را شاید بتوان جزء اولین چهره‌های خبرساز در قرآن کریم خواند که وقتی خداوند متعال به او فرمود:

(وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِکَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ: و هنگامی را که به فرشتگان گفتیم: «برای آدم سجده کنید.»)الإسراء : 61

با غرور و تکبر و حسادتی که نسبت به مقام و منزلت حضرت آدم داشت از فرمان الهی سرپیچی کرد و بعد از سرپیچی از این دستور نام خود را در خبر سازترین چهره های تاریخ در قران کریم ضبط كرد و خبر نافرمانی او به سرعت در دنیا گسترش يافت.

او وقتی دید که جزء اولین کسانیست که نام او جزء خبرسازترین چهره‌های تاریخ ثبت شده است باز هم از کار خویش پشیمان نشد و به نیت پلید خود ادامه داد و تصمیم گرفت تا نام هر کسی را که از او پیروی کند جزء خبرسازترین چهره‌های تاریخ ثبت و ضبط کند و قسم یاد کرد که:

(قالَ فَبِما أَغْوَیْتَنی لَأَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِراطَکَ الْمُسْتَقیم: گفت: «پس به سبب آن که مرا به بیراهه افکندی، من هم برای فریفتن آنان حتماً بر سر راه راست تو خواهم نشست.») الأعراف : 16

ویرایش توسط شهید علی اصغر پازوکی : ۱۳۹۱/۰۳/۲۲ در ساعت ۱۹:۵۸

2.  

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

«بِاِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَانِ الرَّحِيمِ» بحث ما این است، آیا مسابقه در اسلام داریم یا نداریم، عجله داریم یا نه. گاهی جاها عجله باید، گاهی عجله نباید. هم « لَا تَعْجَلْ» داریم، هم « سَارِعُوا » داریم، هم « سَارِعُوا » یعنی سرعت کنید، عجله کنید، هم « لَا تَعْجَلْ » عجله نکنید. مواردش فرق می کند، این یک. این که می گویند عجله از شیطان است نخیر، عجله هم از شیطان است هم از خداست، در چه موردی عجله کنید، کلی نمی شود گفت عجله از شیطان است. خیلی جاها عجله از امر خداست.
    آیا مسابقه داریم یا نه، گفتیم بله مسابقه. آیه در قرآن داریم، تکنولوژی داریم، بله. ریشه تکنولوژی چه است؟ علم، همین انرژی هسته ای. « عِلْمٌ مِنْ الْكِتَابِ » کسی که علمی از کتاب داشت گفت تا نشسته ای می آورم، آنوقت قرآن آیه ای داریم کسی دارد « عِنْدَهُ عِلْمُ الْكِتَابِ» روایات ما می گوید « عِنْدَهُ عِلْمُ الْكِتَابِ» امام علی است. اگر کسی از کتاب بلد بود، یک همچین قدرتی داشت که تخت را از یک کشور به یک کشور دیگر می آورد، کسی که همه کتاب را بلد است چه قدرتی دارد؟ پس مسابقه داریم،

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقش شیطان در وسوسه انسان به گناه
    2- شیطان، « يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ» الناس/5 یکی از نفس، دوم، شیطان، شیطان وسوسه می کند.

چند رقم هم شیطان برای ما برنامه ریزی می کند. اول، اولیای خدا را مثل اینهایی هستند که قدیم حریف شاه نمی شدند گوجه می انداختند به ماشینش، زمان شاه، شاه که می رفت کشورها این بچه های انقلابی ایران گوجه پرت می کردند چون اسلحه دستشان نبود از آن طرف هم می خواستند تنفر داشته باشند، این گوجه، آب هم پیدا نیست که ریختند، گوجه جایش می ماند. قرآن می گوید که شیطان به بعضی‌ها، «أَلْقَى» الحج/52، القا می کند، یعنی وسوسه را پرتاب می کند، آنهایی که دسترسی به آنها نیست، مثل انبیاء، نسبت به انبیاء « أَلْقَى الشَّيْطَانُ فِي أُمْنِيَّتِهِ » الحج/52 قرآن می گوید شیطان به پیغمبر که می رسد القا می کند وسوسه را ولی خوب به او نمی خورد. مؤمنین را قرآن می گوید می آید بغلش، « مَسَّهُمْ طَائِفٌ مِنْ الشَّيْطَانِ» الأعراف/201، «مَسّ» یعنی تماس می گیرد شیطان می رود همچین می کند. یک عده ای که نه، مؤمن هم نیستند، در آن درجه، اصلا شیطان وارد می شود، « يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ»، «فِی» یعنی تو، می رود تو، بعضی‌ها می رود تو بیرون می آید، بعضی‌ها را قرآن می گوید « فَهُوَ لَهُ قَرِينٌ» الزخرف/36 اصلا همان جا می ماند. بعد یک ذره یک ذره هِی می ماند، بعد یک جوری می شود که « إِخْوَانَ الشَّيَاطِينِ» الإسراء/27 می شود، اینهایی که بریز و بپاش می کنند « إِخْوَانَ الشَّيَاطِينِ» برادر شیطان، بعد می شود «حِزْبَ الشَّيْطَانِ» المجادلة/19 بعد می شود « أَوْلِيَاءَ الشَّيْطَانِ» النساء/76 بعد می شود خودِ شیطان، «شَيَاطِينَ الْإِنسِ وَالْجِنِّ» الأنعام/112، یعنی انسان گام به گام، ولذا قرآن گفته «خُطُوَاتِ» البقرة/168 یعنی گام به گام، اول انسان یک دروغ شوخی می کند، بعد یک دروغ جدی، اول نمی دانم چی بعد. . . ، یعنی گناه ذره ذره رشد می کند، امیرالمؤمنین می فرماید: شیطان مثل جوجه است، اول تخم گذاری می کند، بعد جوجه می شود، بعد جوجه‌ها از تخم می آید بیرون، بعد رشد می کند، رشد می کند، سراپا وجود انسان را می گیرد. روایت هم داریم: گناه اول یک نقطه ای در روح آدم می گذارد، گناه دوم هی توسعه پیدا می کند مثل سرطان که می گویند بدخیم شده، همه بدن انسان را می گیرد، از یک پُک سیگار به هروئین کشیده می شود، از گناه کم به گناه بزرگ کشیده می شویم. از تخم مرغ دزدی شروع می شود تا کشتی آهن در دریا دزدیده می شود، ساعت اول آدم کشتی آهن نمی دزدد، ساعت اول تخم مرغ، بعد خودِ مرغ، بعد نمی دانم مرغداری، همینطور تا می رسد به اینکه کشتی آهن را در دریا می دزدد. پس اول نفس، دوم شیطان.

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

هرکس بگوید من بهتر هستم، یک رگ شیطان در وجودش هست.

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

شیطان گام به گام در انسان نفوذ می کند
    باطل هم رشد می کند حضرت امیر (علیه السلام) صحنه‏ای را از باطل گراها نقل می کند می فرماید باطل بذری است دانه‏ای است تخمی است که شیطان در دل انسان می نشاند این تخم جوجه می شود جوجه‏ها رشد می کند ذره ذره وجود آدم باطل می شود اول یک فکر باطل است اگر فکر باطل در نرود توی ذهن می ماند و آن را سیاه می کند مثل دود که اگر از پنجره بیرون نرود توی اتاق می ماند و کل اتاق را سیاه می کند و لذا قرآن می فرماید شیطان چند رقم می آید اول با انسان تماس می گیرد مثل (پنی سیلین) که اول آمپول را تست می کنند- اول تست می کند «مسهم طائف من الشیطان»، «مسهم» یعنی تماس می گیرد اگر دید شما قبول کردید وارد روح می شود تو می رود «یوسوس فی صدور الناس» «فی» یعنی می رود تو وقتی شیطان در روح رفت باز نگاه می کند بیرونش می کنی یا نه اگر دید با او رفیق شدی همانجا می ایستد «وهوله قرین» «قرین» یعنی همنشین می شود بعد ذره ذره حرف که می زنی حرفها شیطنت فکرها شیطنت کارها شیطنت امضاء،تصمیم اصلا وجود سر تا پا می شود شیطان منتهی شیطان انسی «شیاطین الانس و الجان». روایت هم داریم گناه اول یک نقطه می شود ذره ذره تمام روح را می گیرد مثل سیب فاسدی که اگر از صندوق سیب بیرون نیاید به مرور زمان همه صندوق را فاسد می کند.

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

برهنگی، نتیجه اولین گناه بشر
    دشمن ما شیطان است که با وسوسه خود آدم و حوا را فریب داد و آنان را به کاری وادار کرد که موجب کنار رفتن پوشش بهشتی آنان گردید آری برهنگی اولین برنامه شیطان و اولین نتیجه عصیان انسان بود که آدم و حوا خدا گفت این غذا را نخور خورد یک مرتبه لباسهایش ریخت برهنگی سیلی الهی است که اولین سیلی را آدم و حوا خورد.

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

دشمنان بشر، انسان.
    1-نفس 2-وسوسه‏های شیطان 3-جلوه‏های دنیا 4-دشمنان بیرونی.

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

اسرائیلی نژاد خود را برتر می دانند، نژادپرستی، و قرآن ما حسابی نژادپرستی را کوبیده، می گوید رمز اینکه شیطان بدبخت شد نژادپرستی بود، گفت من نژادم از آتش است، من سجده کنم به آدم؟ «خَلَقْتَنِي مِن نَّارٍ» الأعراف/12 خلقت من از آتش است «وَخَلَقْتَهُ مِن طِينٍ» الأعراف/12 انسان از گِل است، من از آتش هستم، نژادم با او فرق می کند، آنوقت من به او سجده کنم؟ قرآن می کوبد. اول نژادپرست شیطان است و خدا کوبیدش
    ویرایش توسط شهید علی اصغر پازوکی : ۱۳۹۱/۰۳/۲۲ در ساعت ۲۲:۲۲

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

2- قابیل

ماجرا از آنجا آغاز شد که وقتی دو برادر برای تقرب به خداوند کاری انجام دادند و فقط از یکی از آنهابه خاطر تقوا و نیت خالصی که در انجام عمل داشت مورد قبول واقع شد:

(وَ اتْلُ عَلَیْهِمْ نَبَأَ ابْنَیْ آدَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّبا قُرْباناً فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِما وَ لَمْ یُتَقَبَّلْ مِنَ الْآخَرِ : و داستان دو پسر آدم را به درستی بر ایشان بخوان، هنگامی که هر یک از آن دو، قربانی پیش داشتند. پس، از یکی از آن دو پذیرفته شد و از دیگری پذیرفته نشد) المائدة : 27

قابیل کسی بود که با قتل برادر خود نخستین قتل و آدم‌کشی را در روی زمین انجام داد و نام خود را به عنوان یکی از مهم‌ترین چهره های خبر ساز در قران کریم ثبت کردو با این اقدام خود ثابت کرد که منشأ بسیاری از اختلاف‌ها و قتل‌ها و تجاوزها چیزی به جز حسد نیست.

نوشته
    3,708
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2

هی نگو من کجا امیر المومنین کجا. من کجا او کجا. در دعا‌ها دعاهای بزرگ کنیم. خوش بین باشی. یک وقتی خدا یک عنکبوت را می گذارد دم غار، تار عنکبوت پیغمبر را در غار حفظ می کند. یک وقت چهار تا شنهای طبس، امریکا را فلج می کند. یک وقت ابابیل ابرهه را «تَرْمِيهِمْ بِحِجَارَةٍ مِنْ سِجِّيلٍ» الفيل/4 یک بار یک کلاغ می آید یک چیزی را خاک می کند،... آخر حضرت آدم دو تا بچه داشت. هابیل و قابیل. یکی آن یکی را کشت. بعد ماند که آن که کشته شده چه کند؟ هی کول کرد این طرف و آنطرف برد خسته شد. بعد یک کلاغ آمد یک چیزی را زیر خاک کرد، یادش داد تو هم این جنازه را خاک کن. یک وقت می بینی یک کلاغ کاری می کند، معلم چند میلیارد بشر می شود. یعنی چند میلیارد آدمی که جنازه‌شان را خاک کرده اند، معلمشان کلاغ بوده. دیگر من از کلاغ بد ترم؟ من از تار عنکبوت بدترم؟ من از شن صحرای طبس بد ترم؟ یعنی وقتی دعا می کنید، بخصوص جوانها. نگو کنکور قبول شوم و در فوتبال و والیبال و در ریاضیات و کامپیوتر و.. نمی دانم سربازیم حل شود و... اینها را بگوئید اما در اینها نایستید. برو بالا. در دعا همتتان بلند باشد. ببینید امام که دعا می کند می گوید(اللهم اغن کل فقیر) نمی گوید خدایا فلانی فقیر است. کل فقیر. (اشیع کل جائع)(اللهم اکس کل عریان) همه مریضها. اصلا فکرت، روحت بلند باشد. صدقه می دهی برای سلامتی خودت نده، برای سلامتی همه بده. می روی آب بخوری، بگو آقا کسی آب نمی خواهد؟ همش دست و پا به خیر باشد. می روی نان بگیری می بینی یک پیر مرد، پیرزن در محله‌تان هست که باید با عصا و زحمت بیاید نانوائی.... خب مگر نوکرش ام؟ طوری نیست یک نان بهش بده. دست و پا به خیر باشد. این‌ها در دعا مستجاب است.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری