صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دعوت نامه ای مهم برای تمام اسک قرآنی ها

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعوت نامه ای مهم برای تمام اسک قرآنی ها

بسمه تعالی
    با سلام خدمت تمام اسک قرآنی های محترم و فرهیخته.
    از تمام دوستان دعوت می کنم برای غنای بیشتر سایت و استفاده دیگران علاوه بر مسائل شخصی خود ،سوالات علمی و مفید برای دیگران را از گروههای مختلف خصوصا انجمن اخلاق و عرفان بپرسند و در پی گیری تاپیک مربوطه کوشا باشند.
    عزیزان مستحضر هستند که این کار و وقت گذاشتن برای آن به نیت بهره مندی دیگران یکی از مصداقهای عمل صالح که مورد تأکید قرآن و روایات است،می باشد.
    و قوله تعالی:إنا لا نضیع أجر من أحسن عملا.
    لطفا عزیزان سوالات را در بخشهای مربوطه مطرح کنند و در این تاپیک اگر نظری در این باب(راهکارهای غنی تر کردن سایت) داشتند مطرح کنند.

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

2.  

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

سلام علیکم.
    به به! بالاخره یکی حرف دل ما رو زد!
    ضمن تشکر از پاسخ گوی محترم ذکر چند مطلب رو ضروری دیدم:
    اول اینکه یکم فضای مدیریت رو این امر تاثیر گذاشته بود که ظاهرا مدیریت دارد فضای بیشتری نسبت به قبل به کاربران برای بحث و گفت و گو میدهد که باید به فال نیک گرفت.(خواستم بگم یکی از علت های کم شدن بحث ها سخت گیری مدیریت بود که بحمد الله مثل این که داره خیلی بهتر میشه!)
    دوم اینکه نمیدونم علت چی بوده پاسخگو ها انگار کمی کم کار شده اند!
    الان خود من دو سه تاپیک زدم هر چند تاش پاسخگو ها محترمانه دست ما رو گذاشتند تو حنا!
    حداقل یه تریبونی پیدا شد بگیم خواهشا پاسخگو ها وقت بیشتری صرف کنند! البته همه اینجوری نیستند همه که چه عرض کنم بیشترشون بقیه هم حتما دلیلی داشتند(دیگه از این خوش بینانه تر نمیشد! )

حالا که این تاپیک زده شد خواستم بگم انشالله این همکاری دو طرف بشه و باشه!
    یاحق.

امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    1,268
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با تشکر از استاد گرامی ودعوت وپیشنهاد بسیار عالی شان

بنده مدتها است که همین دغدغه را دارم اما متاسفانه تاکنون نتوانستم دراین امر موفق باشم . به دلایل متعدد :

اولا" بعد از مطرح کردن مطالب علمی (فقهی وعرفانی وحقوق اسلامی ) که در تخصص بنده است بلافاصله اعضای محترم جبهه گیری نموده وحتی گاها" مراتب لطف !!! ایشان دامنگیرمان میشود . کمتر اتفاق میافتذ که دوستان به عوض تاکید بر باورهای عرفی به سراغ تحقیق و پزوهش بروند وبحثی علمی را دنبال کنند .

ثانیا" کارشناسان گرامی هم بیشتر احتیاط نموده وبه عوض ورود در بحث ترجیحا" نظاره گر این کشمکش ها میشوند که البته شاید درمواردی حق هم با ایشان باشد .اما اگر کارشناسان محترم وارد بحث شوند یخ مباحث علمی باز میشود و پافشاری عده ای از دوستان محترم مبنی بر دفاع شدید از باورهای عرفی در مقابل واقعیت های شرعی رنگ حقیقی تری به خود میگیرد

البته قصدم رنجاندن وتوهین به هیچیک از دوستان نیست باورکنید قصدم خود نمایی هم انشاءالله نیست . وهرگز تصور هم نمیکنم که همیشه حق با بنده است . بلکه مباحثه در سایت دینی عمومی مبارز طلبیدن برای ارتقا بخشیدن به علم مسلمانان میباشد .

از اینکه یک چنین امکان عالی

(اسک دین واسک قرآن ) نتواند درسطح بالاتر علمی فعالیت داشته باشد واکثرا" به طرح مسایل پیش پا افتاده پرداخته شود وانرژی و وقت اساتید محترم وکارشناسان هدر برود واقعا" غم وجودم را فرا میگیرد .

اکثرا" مطلبی را طرح میکنم اما به دلیل فشارهای دوستان وگاها" عدم استقبال وبی تفاوتی عزیزان وسکوت کارشناسان محترم مطلب در نطفه خفه میشود ونیمه کاره رها میگردد ویا یکی دونفری تصور میکنند که خواسته ایم با کارشناس محترم
    کل کل کنم و...... ایکاش بتوان این عزیزان را توجیه کرد که دینمان زیبا وپراز ظرافت ولطایف حیات است وقران عمق معارف همه ی زمان ها است وحقیقت فقط باورهای نیم بند (من) نیست . علماء محترم هم در مباحث خود در بسیاری از موارد نظراتی را به صورت منطقی ومستند ارایه میکنند که شاید در نظر اول مخالف شریعت وطریقت باشد اما ..... متاسفانه در برخی از موارد همین مسایل سبب میشود دوستانی ارجمند با سطوح علمی مختلف وحتی بسیار بالا بیشتر در سکوت نظاره گر باشند .

اما در کل این دعوت شما استاد گرامی قدم خوب ومثبتی برای رفع این نقیصه ی کوچک میتواند باشد .

حق یارتان

نوشته
    3,876
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    17 روز 10 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    164
    آپلود
    93
    گالری
    155

بنام خدا
    اميد وارم اين موضوع منجر به بسته شدن نشودويكي از موضوعاتي باشد كه سعه صدر را به نمايش بگذارد
    متاسفانه برخي موارد كه منجر به حذف ميشود ويا سوالي از (تماس با ما)يا مديريت ميشود بدون پاسخ ميماند وكسي هم نيست كه علت را بيان كند
    مثلا در مورد موضوع مشاعره كه مدت مديدي بسته شد يك ابر مدير نيامد بگه چرا بسته شد وچرا باز شدتا لااقل به اعضا ء اطلاع داده شودايا اين امر درست بود ايا نبودو....
    درسايت گفتگو بايد مطالب را شنيد واگر پاسخي محكم نبود حمل بر لجبازي نشده ولااقل صورت مسئله را پاك نكردوبراي موضوعي كه قفل ميزنيد لااقل دليلش را بيان كنيد!
    ايا درمورد انتصاب مديران بخشها نظر اعضاء مهم نيست؟البته جسارت به دوستان مدير نشود !ليكن غناي شخصيتي انهم درمحيط مجازي بايد از جوانب مختلف سنجيده شودوانان كه مفيد ترند بيشتر به نقد درامده ومعرفي شوند
    اين كار به ارتباط بيشتر كاربران منجر شده ومطالب از خمودگي خالي خواهد شد
    به هر حال كاري شايسته است كه اعضا همديگر را به نقد بگذارند واز نظرات هم استفاده نمايند...

ما عابران رهگذري بي نشانه ايم
    جاماندگان قافله اي جاودانه ايم
    پائيزلحظه ها چه شتابان رسيد وما
    دلواپسان رويش چندين جوانه ايم

دانلودمحبوب ترین مجموعه تفسیر قران کانون گفتگوی قرانی

(
    تفسیر20جلدی المیزان)

http://www.askquran.ir/downloads.php?do=file&id=3611

گروه شاعران کانون:http://www.askquran.ir/group.php?groupid=140

نوشته
    1,268
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

دوستان به نظر میرسد دعوت استاد گرامی یک دعوت عمومی باشد .منتظر نظرات شما عزیزان هم هستیم .

حق یارتان

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام، از الطاف همه دوستان کمال تشکر و امتتان را دارم
    در کانون نظرات بیشتر و دقیقتری نسبت به اسک دین دریافت کردم و مایه مباهات است که خدمت چنین دوستانی باشیم.
    دو نکته در کانون وجود دارد که مناسب شأن اینجا هم نیست؛اول اینکه سوال پرسیده می شود ولی معمولا حتی توسط خود پرسشگر هم دنبال نمی شود و اینکار شدیدا انگیزه پاسخگویان را می گیرد.
    دوم هم اینکه ظاهرا کانون کاربر کمتری دارد.یکی از راههای جذب بیشتر کاربر تبلیغ در فضاهای دیگر است که نمی دانم اینکار انجام می شود یا نه؟
    دوستان چه نظراتی در این مورد دارند؟
    در مورد بحثهای علمی بنده و دیگر دوستان پاسخگو در حال برنامه ریزی هستیم و بنده سعی در بهبود علمی انجمن اخلاق دارم ولی در مورد جذب کاربر یا اطلاع رسانی ها باید دوستان فرهیخته ام نیز همکاری کنند.

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی اخلاقی 2 نمایش پست
    در کانون نظرات بیشتر و دقیقتری نسبت به اسک دین دریافت کردم و مایه مباهات است که خدمت چنین دوستانی باشیم.
    سلام. چیشش...کانونی گفتند اسک دینی گفتند!

اول اینکه سوال پرسیده می شود ولی معمولا حتی توسط خود پرسشگر هم دنبال نمی شود و اینکار شدیدا انگیزه پاسخگویان را می گیرد.
    این چند دلیل دارد.
    اول اینکه بعضی موضوعات یکم دیر تایید میشد و طرف بی خیال میشد. ( باید توجه داشت بعضی ها تازه وارد هستند و به روند سایت آشنا نیستند)
    دوم اینکه موضوع تایید میشد حالا پاخگو پیداش نبود و خیلی دیر میومد جواب میداد.(این از دلیل اول بیشتر اتفاق می افتاد)
    سوم اینکه یکم همون دلیلی که شما گفتی!

دوم هم اینکه ظاهرا کانون کاربر کمتری دارد.یکی از راههای جذب بیشتر کاربر تبلیغ در فضاهای دیگر است که نمی دانم اینکار انجام می شود یا نه؟
    سلام. کانون کاربر کمتر ندارد. بازدید کننده کمتر دارد! و این یعنی اینکه باید کاربران بارگردند. البته جذب هم خیلی خوب است.
    این هم علت زیادی دارد که نمیشود در این تاپیک بحث کرد.

در مورد بحثهای علمی بنده و دیگر دوستان پاسخگو در حال برنامه ریزی هستیم و بنده سعی در بهبود علمی انجمن اخلاق دارم ولی در مورد جذب کاربر یا اطلاع رسانی ها باید دوستان فرهیخته ام نیز همکاری کنند.
    نظرات که گفته شد و انشالله بقیه اش در آینده.
    در خدمت هستیم.
    یاحق.

امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    367
    صلوات
    60
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    20 روز 21 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    114
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام،دو نکته در کانون وجود دارد که مناسب شأن اینجا هم نیست؛اول اینکه سوال پرسیده می شود ولی معمولا حتی توسط خود پرسشگر هم دنبال نمی شود و اینکار شدیدا انگیزه پاسخگویان را می گیرد.
    سلام خدمت استاد پاسخگو
    یکی از ایرادات اشخاصی که میاند اینجا و سوالاتی میپرسند و نمیتوانند پیگیر بحثشان شوند این است که از نظر دانش اینقدر سطحشون بالا نیست که بخاند ادامه بدهند . در واقع نباید فراموش کرد که بخشی از خوانندگان مباحث این کانون افرادی هستند که زیاد با مباحث اعتقادی و حوزوی اشنایی ندارند و اندکی باید کارشناسان پاسخگو به انها حق بدهند و راهنمای ایشان باشند .

اگر بخواهیم در سایتهای مجازی دیگه تبلیغ کرد .باید از اون سایتها اجازه گرفت و به تبلیغ پرداخت .
    اما نزدیک بیش از دو سالی است که بعضی از سایتها فیلترینگ شدند و وقتی صفحه باز نمیشه اتوماتیک وارد صفحه فیلترینگ میشیم که در اون جا شاهد این هستیم که بعضی از سایتهای ملی و بزرگ کشور در حال فعالیتند .مثل تبیان یا قلم صنع ووووو ....
    نمیدانم مدیریت سایت برای عضو این فلترینگ شدن اقدامی کرده اند یا نه ؟
    ولی میدانم تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب های جدید دارد

ببخشید استاد منظورتان از مباحث علمی چیست ؟؟؟
    مگر الان در خصوص مباحث غیر علمی در سایت صحبت میشه ؟؟؟؟
    ویرایش توسط *zohreh* : ۱۳۹۱/۰۴/۲۶ در ساعت ۱۳:۱۲
    امان از لحظه غفلت که شاهدم هستی

این جهان کوه‌است و فعل ما نـــدا

باز گردد ایـــــن نـــداها را صــدا

نوشته
    5,046
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    415 پست
    حضور
    132 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    24
    آپلود
    41
    گالری
    2534

دوم هم اینکه ظاهرا کانون کاربر کمتری دارد
    سلام بر شما استاد گرامی
    من فعلا همین یک جمله روعرض کنم .. تابقیش
    کانون بیشترین تعداد کاربر رو داره (جهت اطلاع)
    ولی متاسفانه کاربر متخصص کم داره
    یعنی اساتیدی مثل شما باید زحمت تعلیم و تعلم افرادی مثل من رو بکشن
    مجددا برمیگردم خدمتتون

نوشته
    153
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان

قبل از هر چیز از اینکه چنین تاپیکی برای بیان چنین مشکلاتی احداث شد تشکر می کنم. بنده خیلی وقته که می خواستم درباره این سایت چند کلامی رو عرض کنم.

بنده به حسب علاقه ای که داشتم اکثر فعالیتهای ناچیزی که داشتم در انجمن عقاید و بخش خداشناسی بوده است ،با تمام شور و شوقی که به فعالیت در این زمینه ها داشتم و به قدری مسائل مطرح شده در آن را جالب و جذاب می یافتم که به سختی خود را از درگیر کردن خود باز می داشتم ولی چند وقتی است که این انجمن را راکد می بینم به طوری که مسائل جدیدی در آن مطرح نمی شود و پاسخ های جدیدی نیز دریافت نمی شود مسائل مطرح شده صورت تکرار شده و کلیشه ای از همان مسائل قبلی اند و پاسخ ها نیز همینطور .دیگر اثری از پست هایی تخصصی و نظراتی جدید چالش برانگیز که موضوع الهیات روز باشند یافت نمی شود و دیگر اثری از کاربران متخصص و ویژه ای که زمانی با اطلاعات سرشار و قلم رسای خود دیگران را مستفیذ و قانع می کردند نیز نیست شاید این سایت جذابیتش را برای آنها نیز از دست داده باشد و شاید مسئولین محترم سایت نیز اندک توجهی به ماندن یا رفتن ایشان نداشته اند و تلاشی برای حفظ چنین کاربر انی نکرده باشند.

هر ازچندگاهی اگر تاپیک علمی و دقیقی نیز هر از چندگاهی باز می شود به قول دوستان با استقبال ناچیز متخصصان روبه رو می شود و پاسخ هایی که اغلب به سمت حاشیه می رود .

بنده برای رفع این معزل چندین پیشنهاد دارم ؛

اول ، افراد آگاه و متخصص چه از خود سایت اسک و چه از خارج سایت مانند مدیران وبلاگها یا سایت های موفق برای حضور و شرکت یا احداث تاپیک هایی با موضوعات متنوع و به روز انتخاب و دعوت شوند برای جذب چنین افرادی طبعأ این نیاز متقابل میشود یعنی سایت در کنار پرداختن به موضوعات و تاپیک ها ی همگانی باید شرایطی را فراهم کند که به برخی از مسائل به طور تخصصی و ویژه پرداخته شود چرا که چاره ای جز این نیست. و گرنه مسائل جزئی و سطحی با تمام درگیری ها و سرو صداهایی که دارد ناچار محدود است و نهایتأ به سمت کلیشه و تکرار می رود بنابراین ناگزیر باید برای درک و فهم یک مطلب به اعماق و ژرفای آن پرداخته شود که این امر جز با نگاه تخصصی به یک موضوع امکان پذیر نیست.

دوم؛ پس از شناسایی کاربران متخصص ،بهتر است برنامه ای مشخص جهت راهبری و پیشبرد عنوان یک تاپیک اتخاذ شود که بهتر است این امر توسط پاسخگوها و مدیران محترم انجمن ها صورت بگیرد .

با تشکر

این چنین است که در دنیائی که همه چیز و عزیز ترین و
    مقدس ترین چیزها ، ایمــان و عشــق نیز همه رو به ابتذال
    « نمــــود » می رود ،
    کتمـــان یعنی « بـــــودی بی نمود » .چنان سرشار از خــــلوص و تقــــوا و قــــداست خدائــــی است که با همه سختــی ها و محـــرومیت هایش لذتـــی ماورائـــی دارد .

" دکتر علی شریعتی"

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری