صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا هر وقت خدا رو شکر میکنیم یه مشکل جدید پیش میاد؟

نوشته
    239
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    14 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا هر وقت خدا رو شکر میکنیم یه مشکل جدید پیش میاد؟

سلام خسته نباشید

برای من یه یؤال جدی پیش اومده: چرا من هر وقت خدا رو شاکر میشم فرداش برام یه مشکل جدید پیش میاد؟؟ یه وقتایی با خودم فکر میکنم با شکر کردنم انگار خدا یادش میافته من مشکل ندارم یه مشکل بهم میده؟یعنی نباید به زبون بیارم ((خدایا ممنون))
    برای مثال چند شب پیش داشتم با خدا خلوت میکردم گفتم خدایا شکر سلامتی که بهم دادی شکردت که هیج جایم درد نمیکنه مریضی لا علاج ندارم, انوقت امروز رفتم دکتر فهمیدم یه مریضی دارم که درمان قطعی نداره
    گفتم خدایا شکرت که درسم زودتر از موعد تموم میشه مدیون توانایی هایی هستم که تو بهم دادی فرداش یهو یه درس 2واحدی اجباری اضافه شد که همون باعث شد درسم دیرتر تموم بشه

حالا بعضیا میگن خوش بین باش خدا بزرگه؛ خوش بین به چی؟ عقل سلیم حکم میکنه خدا یهو معجزه میکنه هم مریضیم خوب میشه هم اون قانون درس اجبارس عوض میشه؟ نکنه این که من خوش بین نیستم کفر به حساب بیاد؟؟؟

ممنون میشم منو از این وضعیت دربیارید

کارشناس بحث : پاسخگوی اخلاقی 5

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۰۵/۰۲ در ساعت ۱۵:۵۲

2.  

نوشته
    166
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان خوبم
    شكر كردن مانند نماز خواندن و روزه گرفتن و احسان كردن و صدقه دادن يكي از مصاديق بندگي و اطاعت خدا و نشانه ايمان فرد است و خداوند در قرآن كريم وعده داده كه بندگان مومنش را به انواع بلايا و مصائب و سختيها و مشكلات مورد امتحان و آزمايش قرار مي دهد انجا كه فرموده: وَ لَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْ‏ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرينَ (بقره155) يعني قطعاً همه شما را با چيزى از ترس، گرسنگى، و كاهش در مالها و جانها و ميوه‏ها، آزمايش مى‏كنيم؛ و بشارت ده به استقامت‏كنندگان!
    و نيز در جاي دگر نزول ملائكه وبركات فراوان بر جان انسان را مشروط به استقامت و صبر در بابر مشكلات نموده وفرموده إِنَّ الَّذينَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلائِكَةُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتي‏ كُنْتُمْ تُوعَدُونَ (فصلت30) يعني به يقين كسانى كه گفتند: «پروردگار ما خداوند يگانه است!» سپس استقامت كردند، فرشتگان بر آنان نازل مى‏شوند كه: «نترسيد و غمگين مباشيد، و بشارت باد بر شما به آن بهشتى كه به شما وعده داده شده است!
    در روايت نيز آمده است كه: «ان الله اذا احبَّ عبداً غطَّهُ في البلاء غطّاً» يعني خداوند وقتي بنده اي را دوست بدارد، او را با سختي ها و مشكلات مواجه مي سازد» لذا مي بينيم پيامبران و اولياي الهي بيش از ديگران در زندگي خود با مشكلات روبرو بوده اند.
    بزرگترين حكمت درد و مشكلات و سختيها براي بنده مومن اين است كه انسان را از خلق دور و به حق نزديك ميكند.
    هر کجا،دردی دوا آنجا رود
    هر کجا فقری نوا آنجا رود
    هر کجا مشکل،جواب آنجا رود
    هر کجا کشتی است،آب انجا رود
    آب کم جو،تشنگی آور به دست
    تا که جوشدآبت از بالا وپست
    تا ننالد طفلک نازک گلو
    کی روان گردد زپستان شیر او

ویرایش توسط اویس : ۱۳۹۱/۰۵/۰۳ در ساعت ۱۲:۱۲
    ابديت از آن توست خود را هرگز فراموش مكن

نوشته
    1,025
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط محجوب نمایش پست
    سلام خسته نباشید

برای من یه یؤال جدی پیش اومده: چرا من هر وقت خدا رو شاکر میشم فرداش برام یه مشکل جدید پیش میاد؟؟ یه وقتایی با خودم فکر میکنم با شکر کردنم انگار خدا یادش میافته من مشکل ندارم یه مشکل بهم میده؟یعنی نباید به زبون بیارم ((خدایا ممنون))
    برای مثال چند شب پیش داشتم با خدا خلوت میکردم گفتم خدایا شکر سلامتی که بهم دادی شکردت که هیج جایم درد نمیکنه مریضی لا علاج ندارم, انوقت امروز رفتم دکتر فهمیدم یه مریضی دارم که درمان قطعی نداره
    گفتم خدایا شکرت که درسم زودتر از موعد تموم میشه مدیون توانایی هایی هستم که تو بهم دادی فرداش یهو یه درس 2واحدی اجباری اضافه شد که همون باعث شد درسم دیرتر تموم بشه

حالا بعضیا میگن خوش بین باش خدا بزرگه؛ خوش بین به چی؟ عقل سلیم حکم میکنه خدا یهو معجزه میکنه هم مریضیم خوب میشه هم اون قانون درس اجبارس عوض میشه؟ نکنه این که من خوش بین نیستم کفر به حساب بیاد؟؟؟

سلام دوست بزرگوار

فراموش نکن که جدای از بحث تشکر از خدا ممکنه تو خودت خودت رو چشم کرده باشی
    یا برای کسی تعریف کردی و اون فرد تو رو جشم کرده باشه
    در هر حال همیشه بعد از شکر کردن خدا یک ماشاالله و اعوذ و بالله من الشیطان الرجیم بگو

در ثانی اینکه از این اتفاقات برای حضرت ایوب هم زیاد رخ میده
    نمیخوام شعاربدهم که حضرت ایوب صبرشون زیاد بود و شما هم باید اینطور باشید...من هم خیلی وقت ها در ناملایمات کم می آورم ولی در سختی ها باید به همدیگر دلداری داد و به صبر دعوت کرد...
    برای سلامتی شما و راحت تر تمام کردن درس هایتان دعا میکنم
    التماس دعا

نوشته
    239
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    14 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

متشکرم از اینکه به سؤالم جواب دادید

نوشته
    146
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    4 روز 7 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

برای من یه یؤال جدی پیش اومده: چرا من هر وقت خدا رو شاکر میشم فرداش برام یه مشکل جدید پیش میاد؟؟
    سلام و عرض ادب

ممنون از پاسخهای ارائه شده

اینکه هروقت خدا رو شکر میکندی و براتون اتفاق بدی میافته خیلی جالبه
    ولی بعضی اوقات خداوند پیشامد بدی رو به انسان میده تا پیشامد بدتری که در تقدیر انشان است را از بنده دور کند
    شاید بیماری شما حکمتی درش هست و خدا به خاطر اینکه شکرش رو به جا آوردید به جای بدتر ، بد رو برای شما در نظر گرفته و این پاداش شکرگزاری شماست
    ضمنا ما همیشه توی تاریخ خوندیم اکثر کسانی که صالح هستند بیشتر مصیبت دیده اند و این برای این است که درجات آخرتی آنها بالاتر برود و تطهیر شوند
    امیدوارم جوابم منطقی باشد
    التماس دعا
    براي كشف اقيانوسهاي جديد
    بايد شهامت ترك ساحل آرام خود را داشته باشيد؛ اين جهان، جهان تغيير است نه تقدير

نوشته
    154
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 5 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام خسته نباشید

سوالتون جالب بود
    ولی دو تا دلیل هم میتونه داشته باشه که من فکر میکنم اگه قرار باشه صادق باشه دلیل دومی صادق هست در مورد شما
    یکی اینکه یه جایی ندونسته یکی رو مسخره کرده باشید یا ناراحت کرده باشید (مثلا مشکلی چیزی براش پیش اومده، که خدا هم صاف میذاره همون موقعی که توی اوج شادی هستید بدترشو به خودت میده که دیگه داته هات رو به رخ نکشی)
    دوم اینکه خیلی از خودت پیش دوستان و آشنایان تعریف کردی، اونام حسادتشون گل کرده و یه جورایی چش خوردی

البته یه چیزم هستااااا
    وقتی آدم خیلی به خودش مغرور میشه و میگه خودم همه رو به دست آوردم یا راه میره و میگه خدا همه چی به من داده، صاف میگیره میزنه توی برجک آدم و یه حال اساسی میگیره که بچه!!! مغرور نباش
    اینا رو بخوامم میتونم بگیرم ازت و برام عین آب خوردن تو راحته

نوشته
    237
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام خسته نباشید

سلام دوست عزیز
    برا منم خیلی این اتفاقا افتاده ولی فکر نمیکنی خدا حق نداره بندشو امتحان کنه تا به خود بنده ثابت بشه چقدر واقعا این شکرش حقیقیه آیا بعدازاین همه مشکلات باز میگه خدایا شکرت

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    خدا را شکر میکنم . چون من هر وقت خدا رو شکر کردم خدا اونی که به صلاحم بود بهم داده . درسته شاید کمی دیر داده ولی اونی که بهترین بود را داده .
    زمان بندی خدا بی نظیر است
    نه هیچگاه دیر ، نه هیچگاه زود
    کمی بردباری می طلبد و ایمانی بسیار
    اما ارزش انتظار را دارد.
    خدایا! چنان نزدیکی که نمی توانم ببینمت .
    صدای تو هر لحظه با من سخن می گوید ، اما من آنرا نمی شنوم .
    مرا به اعماق درونم ببر تا شکوه بی پرده جمال تو را بشنوم .
    مرا بیاموز پیوسته تو را بجویم

و همواره به عنوان یگانه پناهم به تو رو کنم .

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

هر که در این درگاه مقرب تر است..........جام بلا بیشترش دهند با تمام این اوصاف.....ان شالله که همیشه بلا بدور باشه.......در ضمن بعضی وقتها هم گرفتاریها به خاطر حرکات اشتباه خود ادم پیش میاد که اصلا بهش توجه نمیکرده و شاید هم نمیکنه......

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

نوشته
    918
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    38 روز 14 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    101

اینکه بگیم خدا بد رو واسه ما خواسته شاید یه خورده بی انصافی باشه آخه خدا هیچ وقت بد واسه بندش نمیخواد این بندگان خدا هستند که با قصور در اعمال و رفتار شون بدیها رو واسه خودشون رقم میزنند.البته این وسط خدا بندگانشو با خیلی چیزا امتحان میکنه با اتفاقاتی که براش پیش میاد یا ناملایماتی که بنده درگیرش میشه و فکر و ذهن ما رو گرفتار خودش میکنه
    یه و قتایی هم میگند خدا هر بنده رو بیشتر دوست داره بیشتر درگیرش میکنه تا بنده بیشتر سراغش بره و صداش بزنه میگن خدا دوست داره بنده هاش صداش بزنند و بگند خدایا..................
    این که یه درس به درساتون زیاد شده اصلا ربطی به این نداره آخه چرا همچین موضوعاتی رو باید با تو وجود خدا خلاصه کنیم و بگیم خدا خواسته اینطور بشه؟اینا مربوط به قوانین آموزشی و نمیشه گفت خدا عمدی اینکار کرده البته شاید یه وقتایی بله خدا عمدی خواسته باشه که بعدش شما رو در مقابل یه مسئله و گرفتاری بزرگتر حفظ کنه، من شاهد همچین موضوعاتی بودم که طرف یه جایی بخیال خودش ضرر کرده ولی بعدها فهمیده خدا اونجا بهش لطف بزرگی کرده
    دوست بزرگوار خدا خیلی مهربونتر از اون چیزیه که تو ذهن ومنو شما نقش بسته
    بهترین کار اینه که به جای گله گی هرلحظه، لحظاتی بندگی کنیم
    بندگی و راضی بودن به هرآنچه خدا برامون خواسته
    ان شالله به حق امشب مشکلات همه دوستان حل بشه

ویرایش توسط asieh : ۱۳۹۲/۰۲/۲۶ در ساعت ۲۲:۱۴

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری