جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا در انتخاب روش درست کمکم کنید...

نوشته
    593
    حضور
    2 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

لطفا در انتخاب روش درست کمکم کنید...

با سلام
    من مراقب امتحانات پایان ترم دانشگاه هستم و در کارم هم خیلی جدی.(هیچ موردی رو نادیده نمیگیرم)

سوالی که برای من پیش اومده اینه که
    - گاهی بخاطر این سخت گیری و جدی بودن من در امر مراقبت دانشجویان زیادی که به امید تقلب سر جلسه امتحان حاضر میشوند در درس مربوطه رد می شوند یا نمره پایینی کسب میکنند که در معدل آنها تاثیر منفی میگذارد.
    - گاهی دانشجویی بخاطر بیماری یا مشکلات دیگر موفق به مطالعه درس نشده است و با خواهش و التماس درخواست همکاری و رساندن تقلب رو داره و گاهی از طرف استاد درس مربوطه و یا یکی از مسئولین برگزاری امتحانات مبنی بر آسان گرفتن و ندیدن تقلب دانشجویان مواجه میشم که واقعا نمیدونم چه عکس العملی باید در قبالشون انجام بدم و آیا باید به حرف اونها گوش بدم یا به وظیفه خودم عمل کنم و آیا در مورد دوم دستور اونها برابر هست با تغییر وظیفه ی من؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید که در هر مورد باید چیکار کنم؟ آیا در صورت سخت گیری حق الناسی بر گردن من هست؟ یا اگر آسان بگیرم دچار سهل انگاری و مسامحه در انجام وظیفه نیستم؟

کارشناس بحث : پاسخگوی اخلاقی 5

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۰۵/۰۷ در ساعت ۱۸:۴۸
    http://www.ayehayeentezar.com/galler...1235724085.gif

خوشبختي يعني اينكه خداوند آنقدر عزيزت كند كه مايه آرامش ديگري شوي

2.  

نوشته
    166
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام و ادب خدمت سرکار صافات بزگوار و تشکر از سوال خوبتان

ما در هر جایی و در هر مقطعی که باشیم موظف به انجام وظیفه و مقید به رعایت مقرارت هستیم. اگر تمامی افراد جامعه خود را ملزم به رعایت مقررات و انجام وظایف خود می دانستند مطمان باشید هیچگونه حقی از کسی ضایع نمیشد و هرکسی بدانچه سزاوارش بود می رسید.
    در مورد حضرتعالی هم باید بگویم درست است که ممکن است کسی بنابر دلایل و مشکلاتی نتوانسته باشد مطالعه کند اما باید توجه داشت که در طرف مقابل نیز چه بسا باشند افرادی که با همان مشغله ها و مشکلات فراوان این هنر را به خرج داده و باز هم دست از مطالعه برنداشته باشند. حسن امتحان با رعایت تمامی مقرارتش در این است که هنر این شخص را با بی هنری آن شخص دیگری تفکیک نموده و موجب برقراری عدالت می شود.
    بنابراین اگر شما اجازه ی تقلب را به دانشجو ها بدهید و بر خلاف مقرارات رفتار کنید خود را به پرتگاه تضییع حق الناس نزدیک کرده اید و انسان عاقل هرگز خود را در نزدیکی مهالک گام بر نمیدارد و لو اینکه استاد یا مسئولی از ما بخواهد که این کار رو انجام دهیم.
    عمده آن است که شما به وظیفه عقلی و شرعی و الهی خود عمل کنید که در این صورت نه تنها دچار حق الناس نشده اید بلکه در مسیر اجرای عدل الهی گام برداشته اید. همه ما فقط موظف به انجام وظیفه خود هستیم و وظیفه ما را قانون عقل و شرع تعیین می کند نه ملاحظات و روابط اجتماعی ما با اطرافیان و مسئولان.
    در لینک زیر هم سوال مورد نظر از جنبه فقهی مورد بررسی قرار گرفته است:
    http://www.askdin.com/thread6184.html

ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۴/۰۶/۰۶ در ساعت ۱۸:۵۱
    ابديت از آن توست خود را هرگز فراموش مكن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری