جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فضایل امیرالمومنین ازلسان امام حسین

نوشته
    845
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    19 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0

فضایل امیرالمومنین ازلسان امام حسین

امام حسین(ع)یک سال قبل ازمرگ معاویه به حج رفتند ومردان وزنان وگروهی ازانصارراجمع کردند وحضرت درمقابل آنان به خطابه ایستادوخداراثناگفت وسپس فرمود:

امابعداین طفیانگر(معاویه)درباره ماوشیعیانمان آنچه دیدید رواداشت!من میخواهم ازشمامطالبی را سوال کنم اگرراست گفتم مراتصدیق واگردروغ گفتم مراتکذیب کنید.

ایشان ادامه دادند:

حدیث مواخاة

شمارابه خداقسم میدهم آیامیدانیدکه پدرم علی(ع)برادرپیامبربودهنگامی که پیامبر(ص)بین اصحابش برادری قراردادعلی رابرادرخودخواند؟

گفتند:آری به خداقسم

حدیث سدابواب

فرمود:شمارابه خداقسم میدهم آیامیدانیدپیامبرمسجدومناز لش راخریدونه منزل رابرای خودش ودهمی رابرای پدرم قرارداد.سپس همه درهایی که به مسجد

بازمیشدبه جزخانه پدرم رامسدودکرد؟عده ای ایرادگرفتندوپیامبر(ص)فرمود :من درخانه های شمارامسدودنکردم ودرخانه اورابازنگذاشتم بلکه خداوند به من

دستورداد.

حدیث غدیر

فرمود:شمارابه خداقسم میدهم آیامیدانیدکه پیامبردرروزغدیرخم اورابه ولایت منصوب کردوگفت بایدحاضربه غایب خبردهد.

حدیث منزلت

فرمود:شمارابه خداقسم میدهم آیامیدانیدکه پیامبردرجنگ تبوک به اوفرمود:تونسبت به من به منزله هارون نسبت به موسی هستی.

حدیث مباهله

فرمود:شمارابه خداقسم میدهم آیامیدانیدکه پیامبر(ص)وقتی مسیحیان نجران رابه مباهله دعوت کردجزعلی وهمسرودوپسرش رانیاورد.

ابلاغ سوره برائت

فرمود:آیامیدانیدکه پیامبر(ص)اورابرای ابلاغ سوره برائت فرستادوفرمود:ازجانب من کسی جزخودم یاکسی که ازمن باشدنبایدپیامی ابلاغ کند.

سوال وخلوت باپیامبر(ص)

فرمود:؟آیامیدانیدکه اودرهرروزباپیامبرخلوتی ودرهرشب خلوتی داشت که هرگاه مطلبی می پرسیدپاسخ میگفت وهرگاه سکوت میکردخودآن حضرت

شروع میفرمود.

علی(ع)بهترین اهل بیت

فرمود:آیا میدانیدکه پیامبر(ص)اورابرحمزه وجعفرفضیلت دادان هنگام که به فاطمه(س)فرمود:

تورابه بهترین اهل بیتم ومقدم ترین آنان دراسلام وبالاترین آنان درعلم وحلم تزویج نمودم.

سیادت پنج تن

فرمود:آیامیدانیدکه پیامبر(ص)فرمود:من سیدفرزندان آدم هستم وبرادرم علی سیدعرب ودخترم فاطمه سیده زنان اهل بهشت ودوپسرم حسن وحسین

سیدجوانان اهل بهشت هستند.

غسل پیامبر(ص)به دست علی

فرمود:آیا میدانیدکه پیامبر(ص)اورادستوربه غسلش دادوبه اوخبردادکه جبرئیل اورادرغسل کمک میکند.

حب وبغض نسبت به علی(ع)

وفرمود:آیاشنیده ایدکه پیامبر(ص)فرمود:هرکس گمان کندکه مرادوست میدارددرحالی که علی(ع)رامبغوض میدارددروغ گفته.

وپس ازآن مردم متفرق شدند.

بحارالانوارج 33 ص 173.بحارج44ص128.الدررالنجفیه ص281و287.الغدیرج 2ص106
    ویرایش توسط خادمة المهدی : ۱۳۹۱/۰۵/۱۷ در ساعت ۰۹:۰۲

آیة الله العظمی بهجت:

تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.

و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عج) هم در اصلاح نفس است.

راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عج)؛

نه دعای همیشگی و لقلقه زبان... بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری