جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواسته اي كه شهيد باكري از آن دست بردار نبود!

نوشته
    9,030
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    89

خواسته اي كه شهيد باكري از آن دست بردار نبود!

روايتي خواندني از فرمانده لشكر 31 عاشورا:

نويد شاهد:
    دستم را گرفت و با خود به سمت خاكريز برد. خاكريز را رد كرديم و آن طرف خاكريز روي خاك ها نشست. چه كاري مي توانست داشته باشد؟! گفتم:"آقا مهدي با ما امري داشتيد؟!...

به گزارش خبرنگار نويد شاهد روايتي خواندني از احوالات معنوي شهيد مهدي باكري فرمانده لشكر 31 عاشورا در ذيل عنوان مي شود:

داشتم لباسهايي را كه آب كشيده بودم، روي طناب پهن مي كردم كه از پشت سر، دستي روي شانه ام سنگيني كرد. آقا مهدي بود. گفت:"آقا جعفري! چند دقيقه با شما كار دارم."

دستم را گرفت و با خود به سمت خاكريز برد. خاكريز را رد كرديم و آن طرف خاكريز روي خاك ها نشست. چه كاري مي توانست داشته باشد؟! گفتم:"آقا مهدي با ما امري داشتيد؟!"

به آرامي مشتش را باز كرد و دانه هاي ريز شن روي خاك ريخت و بي آنكه به صورتم نگاه كند، گفت:"حاج آقا! احساس مي كنم شديدا به موعظه نيازمندم... من را موعظه كنيد."

-آقا مهدي اين چه حرفي است؟!.. شما هستيد كه بايد ما را موعظه كنيد، ما كه باشيم...
    دست بردار نبود. هر چه اصرار كردم راه به جايي نبرد.

چاره اي نداشتم. شروع كردم و از احوال قيامت برايش صحبت كردم. من مي گفتم و او مي گريست.
    من مي ساختم و او مي سوخت. به پايان رسيدم و او هنوز در آغاز بود...
    منبع: كتاب خاطرات ناب(2)، صفحه44.

شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
    امام خمینی (ره)

2.  

نوشته
    1,916
    صلوات
    87
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    28 روز 12 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9

وصیت نامه شهید مهدی باکری

بسم الله الرّحمن الرّحیم

یا الله، یا محمّد ،‌یا علی یا فاطمه زهرا یا حسن یا حسین
    یا علی یا محمّد یا جعفر یا موسی یا علی یا محمّد یا علی
    یا حسن یا مهدی (عج) و تو ای ولی مان یا روح الله!
    و شما ای پیروان صادق شهیدان.
    خدایا!
    چگونه وصیت نامه بنویسم در حالی که سراپا گناه و معصیت، و سراپا تقصیر و نافرمانم؛ گرچه از رحمت و بخشش تو ناامید نیستم ولی ترسم از این است که نیامرزیده از دنیا بروم؛ رفتنم خالص نباشد و پذیرفته درگاهت نشوم.
    یا رب! العفو .
    خدایا! نمیرم در حالی که از ما راضی نباشی.
    ای وای که سیه روی خواهم بود.
    خدایا! چقدر دوست داشتنی و پرستیدنی هستی!
    هیهات که نفهمیدم!
    یا اباعبدالله شفاعت.
    آه چقدر لذّت بخش است انسان آماده باشد برای دیدار ربّش! ولی چه کنم که تهیدستم. خدایا! تو قبولم کن!
    سلام بر روح خدا، نجات دهنده ما از عصر حاضر، عصر ظلم و ستم ،‌عصر کفر و الحاد، عصر مظلومیت اسلام و پیروان واقعی اش.
    عزیزانم
    اگر شبانه روز شکرگزار خدا باشیم که نعمت اسلام و امام را به ما عنایت فرموده باز کم است. آگاه باشیم که سرباز راستین و صادق این نعمت شویم. خطر وسوسه های درونی و دنیا فریبی را شناخته و بر حذر باشیم که صدق نیت و خلوص در عمل، تنها چاره ساز ماست.

ای عاشقان اباعبدالله!
    بایستی شهادت را در آغوش گرفت،
    گونه ها بایستی از حرارت و شوقش سرخ شود و ضربان قلب تندتر بزند؛

بایستی محتوای فرامین امام را درک و عمل نماییم تا بلکه قدری از تکلیف خود را شکرگزاری به جا آورده باشیم.
    وصیت به مادرم و خواهران و برادران و اهل فامیل؛ بدانید اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست، همیشه به یاد خدا باشید و فرامین خدا را عمل کنید. پشتیبان و از ته قلب، مقلّد امام باشید، اهمیت زیاد به دعاها و مجالس یاد اباعبدالله و شهدا بدهید که راه سعادت و توشه آخرت است. همواره تربیت حسینی و زینبی بیابید و رسالت آنها را رسالت خود بدانید و فرزندان خود را نیز همانگونه تربیت دهید که سربازانی با ایمان و عاشق شهادت و علمدارانی صالح، وارث حضرت ابوالفضل (ع) برای اسلام به بار آیند. از همه کسانی که از من رنجیده اند و حقی بر گردن من دارند، طلب بخشش دارم و امیدوارم خداوند مرا با گناهان بسیار، بیامرزد.
    خدایا
    مرا پاکیزه بپذیر.

مهدی فرمانده لشگر31عاشورا سپاه پاسداران

4. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری