صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953

  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩
  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩


  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩  مساله فلسطین از دیدگاه شهید مطهری


  مقدمه
  استاد شهيد مرتضي مطهري، ارزش مند‌ترين و مؤثرترين عامل درنهضت حسيني را عنصر امر به معروف و نهي از منكر دانسته‌اند. از ديدگاه شهيد مطهري، نه فقط «عنصر امر به معروف ونهي از منكر به نهضت حسيني ارزش داد»، بلكه حسين هم به امر به معروف و نهي از منكر ( در جهان اسلام) ارزش داد. «امر به معروف ونهي از منكر نهضت حسيني را بالا برد ولي حسين (ع) اين اصل را به نحوي اجرا كرد كه شأن اين اصل ( درجهان اسلام ) بالا رفت، يك تاج افتخار بر سر اصل امر به معروف و نهي از منكر نهاد.»

  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ضرورت شناخت
  جايگاه والاي عنصر امر به معروف و نهي از منكر در نهضت حسيني از يك سو و ارزش و اعتباري كه حسين (ع) به آن داد از سوي ديگر، ضرورت بازشناسي اين اصل را به همه‌ي مسلمانان به ويژه شيعيان آل علي (ع) گوش زد مي‌كند. شهيد مطهري خود در اين باره چنين تذكر داده است:

  «ما بايد امر به معروف و نهي از منكر را از نظر اسلام بشناسيم كه اين چه اصلي است؟ اين چيست كه آن چنان اصالت و قدرت دارد و آن چنان از نظر اسلام ماهيت دارد كه مردي مانند حسين بن علي (ع) را وادار مي‌كند كه در راه آن جان خويش را از دست بدهد، خون خود را بريزد، خون عزيزان خود را بريزد و تن به فاجعه‌اي بدهد كه واقعاً در دنيا كم نظير است.»

  براساس ديدگاه علامه‌ي شهيد مرتضي مطهري، بصيرت و آگاهي، گام اصلي و شرط اساسي در عنصر امر به معروف و نهي از منكر است: «اين وظيفه‌ي بزرگ (امر به معروف و نهي از منكر) دو ركن و دو شرط اساسي دارد. يكي از آن‌ها رشد، آگاهي و بصيرت است. از شما مي‌پرسم: اصلا من وشمامي‌فهميم كه امر به معروف و نهي از منكر چيست و چگونه بايد انجام شود؟ تا حالا كه امر به معروف و نهي از منكر‌هاي ما اطراف دكمه‌ي لباس و بند كفش مردم بوده است؛ در حول و حوش موي سر و دوخت لباس مردم بوده است! ما اصلا! معروف مي‌شناسيم كه چيست؟ منكر مي‌شناسيم كه چيست؟»


  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩ 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  روح و هدف
  استاد شهيد مرتضي مطهري، پس از تبيين جايگاه و عنصر امر به معروف و نهي از منكر در جامعه‌ي اسلامي و نيز ضرورت بازشناسي درست آن، درباره‌ي ابعاد، گستره، روح و هدف اصل مزبور، چنين تفسير فرموده‌اند:

  «معروف و منكر از نظر اسلام محدود به حد معيني نمي‌شود. تمام هدف‌هاي مثبت اسلامي داخل در معروف و تمام هدف هاي منفي اسلامي داخل در منكر است و اگر چه در امر به معروف و نهي از منكر تعبير امر و نهي است ولي با توجه به قرائني كه از خود قرآن كريم مي‌توان استنباط كرد و به نص احاديث قطعي اسلامي از مسلمات فقه اسلامي ماست و تاريخ اسلامي ما بدان گواهي مي‌دهد، مقصود از آن تنها امر و نهي لفظي نيست، بلكه مقصود استفاده كردن از هر وسيله‌ي مشروع براي پيش برد هدف‌هاي اسلامي است. پس اگر بخواهيم روح امر به معروف و نهي از منكر را با ترجمه و تعبير فارسي خودمان بيان كنيم، بايد بگوييم؛ لزوم استفاده از هر وسيله‌ي مشروع براي پيش برد اهداف اسلامي.»


  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩ 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩
  مقتضيات زمان

  نتيجه‌اي كه مباحث مزبور به دست مي‌دهد، اين است كه پس از درك درست جايگاه و اهميت امر به معروف و نهي از منكر و شناخت روح، ابعاد، گستره و هدف آن؛ تكليف جامعه‌ي اسلامي مطابق مقتضيات زمان نيز در برابر اين اصل مهم، بايد تبيين و دانسته شود. استاد شهيد مرتضي مطهري، ديدگاه خود را در اين باره چنين ابراز فرموده‌اند:

  «ما بنشينيم اين جا و بگوييم عنصر امر به معروف و نهي از منكر در نهضت حسيني يكي عامل بزرگ كه حسين (ع) را به حركت واداشت، او را از جا تكان داد، امر به معروف بود. حسين بن علي (ع) به امر به معروف و نهي از منكر ارزش داد؛ اسلام براي امر به معروف و نهي از منكر ارزش درجه اول قايل است، يعني آن را يكي از اركاتن تعليمات خودش مي‌داند، اگر اين ركن نباشد، ساير تعليمات نمي‌توانند كار كنند؛ اين ها درست، ولي ما چه كار كنيم؟ آيا ما داريم از گذشته صحبت مي‌كنيم؟ يا گذشته براي آينده است؟

  آينده و گذشته را بايد به يكديگر مربوط و متصل كرد. از نهضت حسيني در همين زمينه بايد استفاده كرد: مردم را آگاه نمود،ببينيد چه مي‌كنند؟ چگونه تبليغ مي‌كنند؟ چگونه كتاب مي‌نويسند و چگونه بايد بنويسند؟ درباره‌ي چه مسايلي بايد فكر كنند و درباره‌ي چه مسايلي حساسيت دارند؟ »

  ببينيم علي بن ا بي‌طالب (ع) و حسين بن علي (ع) روي چه مسايلي حساسيت داشتند، ما هم روي همان مسايل حساسيت نشان دهيم. چرا آن‌ها روي مسايلي حساسيت نشان مي‌دهند و ما روي مسايل ديگر؟»


  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩ 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩
  مصاديق در د نياي معاصر
  شهيد مطهري، پس از ذكر و بررسي اين مقدمات، سعي نموده تا جامعه‌ي اسلامي و بلكه امت اسلامي را با مصاديق معروف و منكر در دنياي معاصر ‌آشنا سازد و از اين طريق با هر گونه كج فهمي و كوته نظري در اين مسير مبارزه نمايد. زيرا از ديدگاه آن شهيد، شناخت درست و دقيق مصاديق معروف و منكر در جهان امروز، موجب خواهد شد تا مسلمانان به دور از هرگونه كج روي‌ها و انحرافات، تكليف خود را بهتر و بيش تر بشناسند. آن شهيد بزرگوار با اعلام صريح و شجاعانه‌ي مواضع و ديدگاه خود، مصداق بارز معروف و منكر در جهان معاصر را چنين تبيين و تشريح فرموده است:

  «اگر پيغمبر اسلام زنده بود، امروز چه مي‌كرد؟ و درباره‌ي چه مسأله‌اي مي‌انديشيد؟ والله و بالله قسم مي‌خورم كه پيغمبر اكرم (ص) در قبر مقدسش از يهود مي‌لرزد. اين يك مسئله دو دوتا چهارتاست، اگر كسي نگويد، گناه كرده است. من اگر نگويم والله مرتكب گناه شده‌ام و هر خطيب و واعظي اگر نگويد مرتكب گناه شده است.»

  استاد شهيد مرتضي مطهري در سال 1348 هجري شمسي‏، مطابق سال 1390 هجري قمري ، يعني حدود سي و پنج سال پيش‌، در اوج دوران استبداد شاهنشاهي ، زماني كه ايادي صهيونيزم بر ايران حاكميت بلامنازع و كامل داشتند؛ به تبعيت از مقتداي خويش، خميني عزيز (ره)، حمايت از آرمان فلسطين و مقابله با خطر يهود را، به ترتيب، مصداق آشكار معروف و منكر معرفي و ‌آن را سرلوحه‌ي فعاليت و حركت خويش قرار داده بود. زيرا امام خميني (ره) پرچم دار بزرگ نهضت اسلامي نيز بزرگ‌ترين خطر وارده بر اسلام را از ناحيه‌ي «يهود» مي‌دانست. به طوري كه فرموده بود:

  «حالا كه خطر بر اسلام وارد شده است و آن خطر يهود است.»

  «آقايان بدانند كه خطر امروز بر اسلام كم‌تر از خطر بني‌اميه ينست.»  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩ 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩

  مسأله‌ي فلسطين
  سرزمين فلسطين از دوران صدر اسلام، به مدت بيش از 13 قرن ( جز قريب يك سده كه تحت تاخت و تاز صليبيان صهيوني صفت قرار داشت) همواره در اختيار مسلمين بود و پيروان همه‌ي فرق و اديان در كنار مسلمانان، بي هيچ مانع و مشكلي، در كمال آرامش زندگي مي‌كردند.

  اما حدود يك قرن و نيم پيش، زمزمه‌ ها، دسيسه‌ها و توطئه‌هايي در عرصه‌ي جهاني در مسير اشغال اين سرزمين اسلامي شكل و نضج گرفت تا ‌آن گا ه كه منجر به جنگ جهاني اول و تلاشي امپراتوري عثماني و اشغال فلسطين توسط قواي متفقين و لشكر انگليس، تحت فرماندهي يك ژنرال يهودي به نام «آلبني»، با همكاري و مساعدت گسترده‌ي لژيون به اصطلاح عرب، تحت فرماندهي «فيصل بن شريف حسين» با هدايت سازمان‌هاي مخفي و پشت پرده‌ي ماسوني – صهيوني گرديد.

  جامعه‌ي اتفاق ملل لايحه‌ي قيموميت فلسطين از سوي انگلستان را تصويب كرد و يكي از وزيران يهودي كابينه‌ي بريتانيا به نام هربرت سموئيل به عنوان كميسر عالي سرزمين اسلامي فلسطين منصوب و به آ‌ن منطقه اعزام شد. با اين زمينه سازي‌ها، اشغال تدريجي‌فلسطين از سوي اشغالگران صهيونيست ا ز يك سو و انتقال و كوچ گسترده‌ي يهودي‌هاي ممالك مختلف جهان به فلسطين از سوي ديگر، سرعت و شدت يا فت. در سال 1947 م / 1326 ش، مجمع عمومي سازمان ملل با هدف ايجاد دو دولت يهودي و فلسطيني، قطع نامه‌ي 181 را تصويب و سرزمين فلسطين را به دو منطقه‌ي يهودي و عربي تقسيم كرد.

  به دنبال اين تحركات در ماه مه 1948 م/ ارديبهشت 1327 ش، تأسيس رژيم نامشروع «اسرائيل» از سوي بن گوريون يكي از رهبران صهيونيسم، به طور علني و رسمي اعلام شد. اين رژيم تازه تأسيس يافته فوراً از سوي آمريكا، انگلستان، شوروي و چندي بعد سازمان ملل متحد، به رسميت شناخته شد.

  از آغاز ا ولين تهاجم و يورش مهاجمان يهود به فلسطين، تاكنون صدها هزار مسلمان فلسطيني‌به طرز وحشيانه‌اي به خاك و خون كشيده شده و يا از آ‌ن سرزمين اخراج و آواره شده‌اند.

  كشتار وحشتناك كودكان و زنا ن و دختران دهكده‌ي فلسطيني دير ياسين و مردم بي دفاع كفر قاسم‏، صبرا و شتيلا و ... تنها نمونه‌هايي از جنايات اشغال‌گران در اين سرزمين است، زيرا در اولين تهاجم و تقابل رژيم صهيونيستي با كشورهاي عربي در سال 1948 م/ 1327 ش، مهاجمان يهود قريب پانصد شهر، روستا و آبادي فلسطيني را منهدم و با خاك يكسان نمودند و از نقشه‌ي جغرافيا محو كردند و قريب يك ميليون فلسطيني را قتل عام و يا از آن سرزمين اخراج و آواره و راهي كشورها و ممالك عربي هم جوار ساختند.  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩ 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩
  اوهام اسرائيلي
  آن چه در اين مقوله گفتني است؛ دلايل و توجيهات صهيونيست‌ها در اشغال فلسطين است كه مدعي‌ا ند اين سرزمين چند هزار سال پيش متعلق به قوم بني اسرائيل بوده و صهيونيست‌هاي امروز به عنوان وارثان آن‌ها حق دارند كه با هر وسيله و شيوه، اين خطه را از وجود اعراب مسلمان خالي كنند و آن را به تصرف خود درآورند.
  استاد شهيد مرتضي مطهري با بياني مستدل، منطقي، تاريخي، حقوقي و در عين حال بسيار كوتاه و زيبا در پاسخ به ادعاي موهوم يهود، ثابت مي‌نمايند كه فلسطين متعلق به اين جماعت نبوده و زندگي چند ده ساله‌ي قوم بني اسرائيل، آن هم در چند هزار سال قبل، نه فقط حقي نمي‌آفريند كه خود به خود خط بطلاني است بر ادعاي موهوم و توجيهات دروغين صهيونيان؛ پاسخ شهيد مطهري در اين باره چنين است:
  «گذشته از جنبه‌ي اسلامي، فلسطين چه تاريخچه‌‌اي دارد؟ قضيه‌ي فلسطين مربوط به دولتي از د ولت‌‌هاي اسلامي هم نيست؛ مربوط به يك ملت است ، ملتي كه او را به زور از خانه‌اش بيرون كرده‌اند. تاريخچه‌ي فلسطين چيست؟ مدعي هستند كه سه هزار سال پيش، دو نفر از ما ]بني اسرائيل [ (داود و سليمان) براي مدت موقتي در آن جا سلطنت كرده‌اند . تاريخ را بخوانيد؛ در تمام اين مدت دو سه هزار ساله، چه زماني بوده است كه سرزمين فلسطين به يهود تعلق داشته است؟ چه هنگام بود ه است كه بيش تر سرزمين فلسطين از آن يهود با شد؟ آيا بيش‌تر سرزمين فلسطين از آن ملت يهود است؟ قبل از اسلام هم مال آن ها نبود، بعد از اسلام هم مال آن ها نبود. روزي كه مسلمين فلسطين را فتح كردند، فلسطين در اختيار مسيحي ها بود نه در اختيار يهودي‌ها و اتفاقاً مسيحي ها با مسلمين صلح كرد ند، يكي از موارد كه در صلح نامه گنجاندند اين بود كه شما يهود را در اين جا راه ندهيد. گفتند ما با شما زندگي مي‌كنيم ولي با يهود زندگي نمي‌كنيم. چه طور شد كه يك دفعه نام وطن يهودي به خود گرفت؟ »
  موضوع مهم ديگري كه شهيد مطهري بر آن تأكيد داشتند، عدم ارتباط نژادي بسياري از يهودي‌‌هاي جهان با قوم بني‌اسرائيل است: «صهيونيست‌ها يعني يهودياني كه ده ها قرن بود در گوشه‌هاي ديگر دنيا زندگي مي كردند و از نژادهاي ديگر بودند . من خودم فكر مي‌كردم كه يهوديان موجود، همه از نسل اسرائيل‌اند. حالا مي‌بينيم تاريخ تشكيك مي‌كند؛ مي‌گويد اين حرف دروغ ست. بسياري از يهودي‌‌ها اصلاً از نسل اسرائيل نيستند؛ جامع مشتركشان فقط مذهب است و بس. حتي نژادشان هم خالص نمانده است.»
  اسناد و داده‌هاي تاريخي نيز اين ديدگاه استاد شهيد مطهري را مورد تأييد قرار داده‌اند. آرتور كستلر يهودي معتقد است: اكثريت يهوديان امروز جهان از تبار خزران بت پرستي هستند كه بين قرون هفتم تا دهم ميلادي (حدود دويست سال) در مناطقي بين قفقاز و ولگا، حكومتي تحت عنوان خزر يا خزران داشتند . به گفته‌ي كستلر يهودي، اين جماعت ابتدا از ‌آيين شمني‏، يعني نوعي بت پرستي پيروي مي‌كردند، ليكن بعدها به دليل يك سري اغراض سياسي، به يهوديت گرويدند و پس از انقراض پادشاهي خزران ، به مناطق مختلف جهان به ويژه اروپا كوچ كردند.  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩ 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩
  دولت‌ها و نهادهاي غربي
  نكته‌ي حساس و تاريخي مهم ديگري كه شهيد مطهري به ‌آن اشاره كرده‌اند، نقش مجامع بين المللي و دولت‌هاي غربي و تباني آن‌ها با صهيونيسم در اشغال سرزمين فلسطين است:
  «چه طور شد كه يك دفعه نام «وطن يهودي» به خود گرفت؟ يكي از قضايايي كه كارنامه‌ي قرن ما را تاريك مي‌كند اين قرني كه به دروغ نام حقوق بشر، نام آزادي، نام انسانيت بر آن گذاشته‌ اند، همين قضيه است.»

  و در ادامه با تأكيد به نقش و مشاركت انگلستان در كوچ دادن و انتقال يهودي‌ها به فلسطين افزودند:
  «بعد كه انگلستان وسيله‌ي مهاجرت‌شان را فراهم كرد به اين سرزمين مهاجرت كردند.»

  اين واقعيت تاريخي را نمي‌توان ناديده گرفت كه كانون دسيسه‌ها و توطئه‌هاي صهيونيستي در كشورهاي اروپايي، به ويژه انگلستان بود. از دوراني كه سرمايه‌داران و ثروت اندوزان صهيونيست، چون «موسي مونته فيوري‌» ها و «روچيلد» ها با تشكيل «اتحاديه‌‌ي جهاني اسرائيلي در فرانسه» و «سازمان عبري – لندني استعمار اراضي مقدس» در انگلستان، در سال 1861، گام‌هاي اوليه را در مسير توطئه‌ي جهاني صهيونيسم برداشتند.

  از زماني كه داستان‌هاي جعلي، افسانه‌اي و ساختگي توسط صهيوني صفتان انگليسي در اروپا، جهت تحريك و فريب يهوديان براي كوچه به فلسطين نشر گرديد؛ كه انتشار داستان تخيلي «ديويد آلروي» در سال 1833 م، نوشته‌ي بنيامين ديزرائيلي يهودي متنفذ و نخست وزير آتي استعمار بريتانيا و نيز رمان صهيونيستي «دانيل دروندا» اثر «جرج اليوت» انگليسي، از آن جمله است.  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩ 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩
  معامله‌ي پنهان و وعده‌هاي فريبنده‌ي استعمار انگليس به خاندان «شريف حسين» و به مزدوري واداشتن اين خانواده و هم زمان انعقاد قرار داد سري سايكس – پيكو ميان فرانسه و انگلستان به منظور اشغال خاورميانه و تقسيم مناطق عربي بين اين دو كشور در سال 1916 م، نيز توطئه‌ي جنگ جهاني اول و سپس صدور اعلاميه‌ي بالفور از سوي انگلستان در سال 1917، مبني بر موافقت آن كشور با ايجاد كانون ملي يهود از سوي سازمان جهاني صهيونيسم در فلسطين، تنها بخشي از اين تباني است.

  زمينه سازي‌هاي تدريجي حكومت سرپرستي انگلستان طي مدت 30 سال براي برپايي دولت صهيوني «اسرائيل» در سال 1948 م 1327 ش، و تلاش و اقدامات پيوسته براي تحكيم و تقويت بنيه‌ي اين رژيم نامشروع‏، به ويژه در مقاطع حساس و بحراني فراموش ناشدني است؛ چنان كه در سال 1956 م ، با تباني مشترك فرانسه و انگلستان و اسرائيل جنگ سوئز آغاز شد و چند صد جنگنده و بمب‌افكن فرانسوي‏، انگليسي واسرائيلي به طور مشترك و هم زمان به سرزمين مصر يورش نظامي بردند و جنايات گسترده و بي‌شماري را مرتكب شدند.

  صرف نظر از حمايت و جانبداري دولت‌هاي غربي از رژيم صهيونيستي در جنگ سال 1967 م، كه منجر به اشغال كرانه غربي رود اردن، نوار غزه، بخش شرقي بيت‌‌المقدس و بلندي‌هاي جولان از سوي اسرائيل شد، در سال 1973 م/ 1352 ش، در جنگ رمضان نيز همين دولت‌هاي غربي و در رأس آنها آمريكا به ياري اشغال گران شتافتند و از فروپاشي و انهدام اسرائيل جلوگيري به عمل آوردند .

  اين همكاري‌ها و حمايت‌هاي همه جانبه و مستمر ، نه تنها در ايجاد اسرائيل و اشغال فلسطين، بلكه در تحكيم و تداوم حيات رژيم صهيونيستي نقش و تأثير اصلي و اساسي داشته است
  .


  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩ 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩
  شهيد مطهري در كمال تدبير و فراست، چون سياست مداري بزرگ، در همان دوران خفقان رژيم ستم‌شاهي كه يهودي‌ها در ايران نفوذ فراوان و گسترده داشتند، در اين باره چنين فرمود:
  «جنگ بين المل اول پيش مي‌آيد . متفقين با عثماني‌ها مي‌جنگند (من نمي‌خواهم از عثماني‌ها دفاع كنم ولي هر چه بو د، حكومت واحدي بود؛ اگر ظالم هم بود، بالاخره واحد بود.) اعراب ساده لوح كه از حكومت عثماني به ستوه آمده بودند، تحريك متفقين را پذيرفتند.

  از داخل عليه حكومت عثماني جنگيدند و به وعده‌ي اين كه به خود آن‌ها در مقابل عثماني‌ها استقلال بدهند. انگليسي‌ها به اين‌ها قول قطعي دادند كه ما به شما استقلال مي‌دهيم به شرط ا ين كه به نفع ما با عثماني‌ها بجنگيد. اين بيچاره‌ها جنگيدند. در خلالي كه اين بدبخت‌هاي نادان ناآگاه داشتند با دولت تا حدودي اسلامي خودشان مي‌جنگيدند‏، انگلستان قول و قرار خودش را با حزب صهيونيسم – كه تازه تشكيل شده بود- محكم كرد كه فلسطين را به شما مي‌دهيم در قلب كشور اسلامي.

  جامعه‌ي ملل به وجود مي‌آيد (عدالت را ببينيد!) و تصويب مي‌كند كه در دنيا ملت‌هايي هستند (خصوصاً ملت‌هايي كه از عثماني جدا شده‌اند ) كه چون رشد ندارند، ما بايد برايشان سرپرست معين كنيم تا اين ها را اداره كنند.

  در واقع مي‌خواستند ارثيه‌ي عثماني‌ها را تقسيم كنند. قسمتي از آن‌ها دادند به فرانسه‌ها، قسمتي را د ادند به انگلستان و ... از جمله‌ جاهايي كه انگلستان گرفت فلسطين بود. گفت من قيم و سرپرست شما هستم‏، رسماً شد كفيل؛ بعد به صهيونيست‌ها وعده داد (وعده‌ي معروف بالفور) كه من اين جا را به شما مي‌سپارم ... بعد كه انگلستان وسيله‌ي مهاجرت شان را فراهم كرد و به اين سرزمين مهاجرت كردند.‌»


  ۩ミ✿ミ۩ مساله فلسطین از نگاه استاد شهید مطهری ۩ミ✿ミ۩صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 8
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۸/۱۳, ۱۵:۲۹
 2. ミ۩★۩ミ امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت ミ۩★۩ミ
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 20
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۲۲, ۰۲:۱۵
 3. ۩ミ★ミ۩ ایا سرزمین فلسطین متعلق به یهودیان است ؟!! ۩ミ★ミ۩
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن دشمن شناسی
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۲۲, ۱۰:۲۳
 4. ミღ✧ღミقرآن و نقش تربيتى مادر در خانوادهミღ✧ღミ
  توسط ✿ عاشق قرآن ✿ در انجمن وظايف پدرو مادر
  پاسخ: 38
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۵, ۰۷:۳۶
 5. ۩ミ✿ミ۩ جسارت واهانت به ساحت مقدس صدیقه طاهره ۩ミ✿ミ۩
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۲۰, ۰۹:۳۷

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود