جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953

  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►
  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►

  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►


  فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)  امروزه همه نظريه پردازان سياسي به اين مطلب اذعان دارند كه ظهور انقلاب اسلامي ايران در قرن بيستم موجب برهم خوردن نظم جهاني ساخته ابرقدرت هاي شرق و غرب شد. اما مهمترين عملكرد انقلاب اسلامي در حوزه امت اسلامي و به طور ويژه در موضوع فلسطين مي باشد.

  آرا و انديشه هاي امام خميني (ره ) در باب وحدت اسلامي باعث شد تا روند معادلات خاورميانه شكل جديدي به خود بگيرد و روح تازه اي در كالبد جريان هاي اسلامي در منطقه بدمد در اين ميان گروه هاي مقاومت و جهادي در كشورهاي فلسطين و لبنان كه در نقطه عطف جهان اسلام حضور دارند بهره بيشتري از موج وحدت اسلامي برده و در نتيجه تاثير به سزايي در انديشه هاي امام ايفا نمودند.

  تا قبل از ظهور انقلاب اسلامي كشورهاي اسلامي به فلسطين به عنوان يك مسئله عربي و اختلافي بين اعراب و يهوديان مي نگريستند در نتيجه ضمن قبول موجوديت دولت و رژيمي به نام اسرائيل در منطقه به دنبال حل مخاصمه بين فلسطين و اسراييل بودند اما امام خميني (ره ) بر اين اعتقاد بود كه مسئله فلسطين مسئله كيان اسلامي است و اسرائيل نه تنها يك رژيم نامشروع و غير قانوني مي باشد بلكه بزرگترين خطر براي ثبات جهاني و يك غده سرطاني در منطقه است .  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►

 2. تشکرها 2


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►
  ايشان اسرائيل را فرزند نا مشروع زياده خواهي و قدرت طلبي استعمار دانسته و نابودي آن را براي حفظ صلح و آزادي در جهان امري بديهي و واجب مي خواندند. در انديشه حضرت امام (ره ) تمامي خاك فلسطين متعلق به امت اسلام است و هيچ فرد يا دولتي حق ندارد كه حتي يك وجب از آنرا به ديگري واگذار نمايد و هرگونه سازش بر سر اين مسئله به معناي عناد با اسلام و شريعت محمدي (ص ) به شمار مي رود.

  از سوي ديگر امام خميني (ره ) به مسئله فلسطين به عنوان يك مسئله انساني مي نگرند و جنايات رژيم صهيونيستي را عليه ملت فلسطين نشانه ضديت اين رژيم و حاميانش با انسانيت و آزادي مي خوانند. در نتيجه وظيفه هر انسان از هر دين و مسلكي است كه به حمايت و دفاع از اين ملت مظلوم برخيزد. نظريات و روشنگري هاي حضرت امام به همراه دلايل و قرائن موجود از عملكرد اسرائيل موجب شد كه مسئله فلسطين از يك موضوع عربي به جرياني جهاني بر دو پايه حمايت از مظلوم و مبارزه با استكبار و استعمار تبديل شود. به نحوي كه سازمان ملل طي قطعنامه اي اين مبارزات را حق مسلم مردم فلسطين دانست . امروزه تمامي جريان هاي فلسطيني كه با اقبال عمومي مردم فلسطين روبرو هستند و در شكل گيري و تداوم انتفاضه دوم نقش دارند تحت تاثير مستقيم افكار حضرت امام و انقلاب اسلامي قرار گرفته اند و تنها راه پيروزي را در نابودي كامل اسرائيل مي دانند.


  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*► 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►

  بيت المقدس اولين قبله مسلمين و سومين شهر مذهبي آنها مي باشد كه با اعتقادات مسلمين پيوند خورده است . به همين دليل رابطه امام خميني (ره ) با فلسطين و بيت المقدس رابطه اي جديد نيست . اين موضوع از اوايل دهه چهل مورد توجه ايشان بود. امام به شاه آمريكا و اسراييل به عنوان هم پيمان عليه اسلام مي نگريست . ايشان در سال ۱۳۴۱ اعلام كردند : « اين جانب حسب وظيفه شرعيه به ملت ايران و مسلمين جهان اعلام خطر مي كنم قرآن كريم و اسلام در معرض خطر است » . ايشان پس از انقلاب نيز با شدت بيشتري موضوع فلسطين را دنبال كرده و همواره در مناسبت هاي مختلف خطر اسراييل و صهيونيسم را گوشزد مي كردند. با دقت نظر در سخنان امام (ره ) مي توان به محور موضوعات مرتبط با فلسطين درانديشه ايشان دست يافت .
  ۱) جدايي مساله يهود از صهيونيسم
  ۲) فراخوان مسلمين به اتحاد عليه اسراييل
  ۳) اختصاص وجوهات شرعي به مبارزان فلسطيني
  ۴) نامگذاري آخرين جمعه ماه مبارك رمضان به نام روز جهاني قدس
  ۵) نابودي و محو اسراييل
  به طور كلي مي توان مهمترين عملكرد انديشه هاي امام خميني (ره ) را در باب مسئله فلسطين افشاي ماهيت تروريستي نژادپرستانه و ضد انساني رژيم صهونيستي شكل گيري و پيروزي حركت هاي اسلامي و شهادت طلبانه در روند مبارزات ملت فلسطين شكست روند سازش و طرح هاي آمريكا در منطقه خاورميانه و اقبال جهاني براي حمايت از مردم فلسطين و مبارزه با صهيونيسم دانست . آنچه در ادامه آمده گوشه اي از بيانات بنيانگذار جمهوري اسلامي در حوزه مسائل فلسطين است كه از نظر مي گذرد.


  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*► 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►

  ● پيروزي حق بر باطل
  هان اي مسلمانان جهان ! و مستضعفان تحت سلطه ستمگران ! بپا خيزيد و دست اتحاد به هم دهيد و از اسلام و مقدرات خود دفاع كنيد و از هياهوي قدرتمندان نهراسيد كه اين قرن به خواست خداوند قادر قرن غلبه مستضعفان بر مستكبرين و حق بر باطل است .
  به زائران بيت اللـه الحرام ۶۱ ۶ ۲۹ صحيفه ج ۱۵ ص ۱۲۵
  ● اتحاد ننگين آمريكاـ اسراييل
  آيا براي مسلمين و حكومت هاي كشورهاي اسلامي ننگ نيست كه آمريكا از آن طرف دنيا بر مقدراتشان حكومت كند و به دست اسراييل كافر غاصب همه را به دام اندازد و به خاك سياه نشاند
  به مناسبت سالگرد قيام ۱۵ خرداد ۶۲ ۳ ۱۵ صحيفه ج ۱۸ ص ۱۲
  ● از نيل تا فرات
  چه بهتر كه دولت هاي منطقه تمام نيروي خود را براي محو اسراييل از جغرافيا تجهيز كنند. اسراييل مفسد كه فلسطينيان مظلوم را بدين روز انداخته و به لبنان قهرمان و به كشورهاي منطقه ظلم كرده است . چه چيز بهتر از اين كه دولتهاي منطقه دست در دست هم نهند و منطقه را از شر اسراييل و حامي آن يعني آمريكا نجات دهند. من بارها گفته ام كه اسراييل از نيل تا فرات را از آن خود مي داند و شما را غاصب سرزمين هاي خويش مي شمرد گرچه جرات اظهار صريح آن را ندارد.
  به مناسبت برگزاري كنگره عظيم عبادي سياسي حج ۶۳ ۹ ۷ صحيفه ج ۱۹ ص ۴۸  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*► 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►


  ● اعلام روز جهاني قدس
  من در طي ساليان دراز خطر اسرائيل غاصب را گوشزد مسلمين نمودم كه اكنون اين روزها به حملات وحشيانه خود به برادران و خواهران فلسطيني شدت بخشيده است و بويژه در جنوب لبنان به قصد نابودي مبارزان فلسطيني پياپي خانه و كاشانه ايشان را بمباران مي كند. من از عموم مسلمانان جهان و دولتهاي اسلامي مي خواهم كه براي كوتاه كردن دست اين غاصب و پشتيبانان آن به هم بپيوندند و جميع مسلمانان جهان را دعوت مي كنم آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را كه از ايام قدر است و مي تواند تعيين كننده سرنوشت مردم فلسطين نيز باشد به عنوان روز قدس انتخاب و طي مراسمي همبستگي بين المللي مسلمانان را در حمايت از حقوق قانوني مردم مسلمان اعلام نمايند. از خداوند متعال پيروزي مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم .
  صحيفه نور ج ۸ صفحه ۲۲۹ تاريخ : ۵۸ ۵ ۱۶
  ● بپا خيزيد.
  هان اي مسلمانان جهان و مستضعفان گيتي بپا خيزيد و مقدرات خود را به دست گيريد تا كي نشسته ايد كه مقدرات شما را واشنگتن يا مسكو تعيين كند تا كي بايد قدس شما در زير چكمه تفاله هاي آمريكا و اسراييل غاصب پايكوب شود تا كي سرزمين قدس فلسطين لبنان و مسلمانان مظلوم آن ديار در سلطه جنايتكاران بسربرند و شما تماشاچي باشيد و بعضي حكام شما آتش بيار معركه باشند
  بيانات امام خميني ۶۰ ۵ ۱۰ صحيفه ج ۱۵ ص ۷۳
  ● اشغال فلسطين پايان كار نيست
  همه بايد بدانند كه هدف دولت هاي بزرگ از ايجاد اسرائيل تنها با اشغال فلسطين پايان نمي پذيرد آنها در اين نقشه اند كه تمامي كشورهاي عربي را به همان سرنوشت فلسطين دچار كنند و امروز ما ناظر جهاد مبارزين فلسطيني در راه سپردن سرنوشت فلسطين به فلسطيني ها هستيم ناظر مجاهداني هستيم كه جان بركف به جهاد قهرمانانه عليه اشغال و تجاوز و در راه آزادي فلسطين و سرزمين هاي اشغال شده بپا خاسته اند ناظر آنچه كه ديروز دست نشاندگان استعمار در اردن و امروز در لبنان بر سر اين مجاهدان آوردند.... آيا مسلمانان و سران كشورهاي اسلامي در چنين موقعيتي در پيشگاه خدا و عقل و وجدان مسئوليت و وظيفه اي ندارند آيا رواست كه مجاهدان فلسطيني به دست گماشتگان استعمار در مناطق زير سلطه استعمار قتل عام شوند ولي ديگران در برابر اين جنايت سكوت كنند .... آيا دولت هاي عربي و ساكنان مسلمان اين مناطق نمي دانند كه با نابودي اين جهاد ساير كشورهاي عربي از شر اين دشمن ناپاك روي امن و امان نخواهند ديد.
  صحيفه نور جلد ۱ صفحه ۱۹۳ تاريخ ۵۱ ۸ ۱۹]


  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*► 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ● معماي تفرقه
  براي من يك مطلب به شكل معماست و آن اين است كه همه دول اسلامي و ملتهاي اسلامي مي دانند كه درد چيست مي دانند كه دستهاي اجانب در بين است تا اينها را از هم متفرق كند مي بينند كه با اين تفرقه ها ضعف و نابودي نصيب آنها مي شود مي بينند كه يك دولت پوشالي اسراييل در مقابل مسلمين ايستاده اگر همه مسلمانان جمع شوند و هر كدام يك سطل آب بريزند اسراييل را آب مي برد.معذلك در مقابل او زبون هستند. چرا به علاج واقعي كه اتحاد و اتفاق است روي نمي آورند چرا توطئه هايي كه استعمارگرها براي تضعيف آنها استفاده مي كنند خنثي نمي كنند اين معما چه وقت بايد حل شود اين توطئه ها را چه كسي بايد خنثي بكند غير از كشورهاي اسلامي و ملتهاي مسلمان اين معمايي است كه شما اگر جوابي داريد و حل كرده ايد به ما هم تذكر دهيد.
  بيانات امام خميني ۵۸ ۵ ۲۵ صحيفه ج ۸ ص ۲۳۵
  ● چرا دولتهاي عربي از صهيونيسم سيلي مي خورند
  چرا مسلمين از اين قدرت غافلند چرا دولتهاي اسلامي از قدرت اسلام غافلند چرا در طول سالهاي متمادي دولتهاي عرب بايد از صهيونيسم سيلي بخورند چرا بايد تحت سلطه قدرتهاي خارجي باشند
  بيانات امام خميني ۵۹ ۷ ۲۸ صحيفه ج ۱۳ ص ۱۲۶
  ● خيانت بعضي از سران
  اشكال در بي توجهي حكومت هاست كه منافع خودشان را مي دهند ذخائر خودشان را تقديم مي كنند و در ازاي آن ذلت براي خودشان و براي ملت شان به ارمغان مي آورند. اشكال همه مسلمين و اسلام در اين بي توجهي يا خيانت بعضي از سران كشورهاست . اگر ملتها نشسته اند كه دولتهايشان جلوي اسراييل و قدرتهاي ديگر كه آنها را به ذلت مي كشانند و ذخائر آنها را مي برند بگيرند كه اين توقع بي جايي است .
  بيانات امام خميني ۶۰ ۹ ۲۵ صحيفه ج ۱۵ ص ۲۶۳  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►


 8. تشکرها 2


 9. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ● بي اعتنايي مسلمين
  ابتلاي اسلام امروز اين است كه گوش هايي كه بايد به مسائل و مشكلات مسلمين گوش بدهند كر شده اند و زبانهايي كه بايد براي مصالح مسلمين به كار بيفتند لال شده اند و چشم هايي كه بايد مصيبت هايي را كه بر سر مسلمانان مي آيد ملاحظه كنند كور شده اند. ما با اين لال ها كرها و كورها چه بگوييم
  بيانات امام خميني ۶۱ ۳ ۲۳ صحيفه ج ۱۶ ص ۱۹۷
  ● مزدوري بعضي از سران
  فلسطين راس مصيبتها ست . كشورهاي اسلامي عليرغم دارا بودن معادن ثروتها و امكانات طبيعي شان سران مزدور آنها فرصت و امكان كوتاه كردن دست استعمار صهيونيسم و محدود كردن نفوذ بيگانگان را به ملت هايشان نمي دهند. خودخواهي ها دست نشاندگي ها و تسليم بعضي از دولتهاي عربي در برابر نفوذ مستقيم بيگانگان مانع از اين مي شود كه دهها ميليون عرب بتوانند سرزمين فلسطين را از اشغال و غصب اسراييل برهانند.
  براي پشتيباني از فلسطين ۱۳۵۹ ۸ ۱۹ صحيفه ج ۱ ص ۱۹۲
  ● اگر ممالك اسلامي اهل عمل بودند
  انسان نمي تواند باور كند كه ممالك اسلامي با داشتن جمعيت و ذخائر زياد و احتياج غرب در بسياري از امور به ممالك اسلامي تحت سلطه آنها باشند. اين نيست مگر آنكه آن روحيه اي كه در صدر اسلام بود و منشا غلبه شد را از دست داده ايم .
  در جمع سفراي كشورهاي اسلامي ۵۸ ۴ ۱۹ صحيفه ج ۸ ص ۹۵  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►


 10. تشکرها 2


 11. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ● خود را عليه اسراييل مجهز كنيم
  به خود آئيد و شخصيت اسلامي خود را بيابيد. زير بار ظلم نرويد و هشيارانه نقشه هاي شوم جهانخواران بين المللي را كه در راس آن آمريكاست افشا كنيد. بر هر مسلماني واجب است خود را عليه اسراييل مجهز كند.
  بيانات امام خميني ۵۸ ۷ ۷ صحيفه ج ۹ ص ۲۲۶
  ● لزوم حمايت از بيت المقدس
  برخيزيد و از اسلام و مركز وحي دفاع كنيد و از اين هياهوها نهراسيد كه امروز اسلام به شما محتاج است و شما در مقابل خداوند متعال مسئول هستيدبه خداوند متعال اتكال كنيد و با وحدت كلمه به پيش رويد.
  پيام امام خميني ۵۸ ۹ ۴ صحيفه ج ۱۰ ص ۲۲۸
  ● اسراييل را نابود كنيم
  ما از مردم بي پناه فلسطين در مقابل اسراييل دفاع مي كنيم .اسراييل اين جرثومه فساد هميشه پايگاه آمريكا بوده است . من نزديك به بيست سا ل خطر اسراييل را گوشزد نموده ام بايد همه بپا خيزيم و اسراييل را نابود كنيم و ملت قهرمان فلسطين را جايگزين آن گردانيم .
  پيام امام خميني ۵۸ ۱۱ ۲۲ صحيفه ج ۱۱ ص ۲۶۶  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►


 12. تشکرها 2


 13. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  ● خواسته هاي ظالمانه
  و من خوف آن دارم كه خداي نخواسته يك روز ملتها و دولتهاي اسلامي به خود آيند كه با دست آمريكاي جنايتكار اسراييل به خواسته هاي ظالمانه و جنايتكارانه خود برسد و از مسلمين كاري ساخته نشود.
  پيام امام خميني ۶۱ ۳ ۱۵ صحيفه ج ۱۶ ص ۱۸۱
  ● بهره گيري از فرامين قرآن
  هان اي قطره هاي جدا از اقيانوس قرآن و اسلام ! به خود آييد و به اين اقيانوس الهي و به اين نور مطلق متصل شويد تا چشم طمع جهانخواران از شما ببرد و دست تطاول و تجاوز آنان قطع شود و به زندگي شرافتمندانه و ارزشهاي انساني برسيد. از اين زندگي ننگين كه مشتي اسراييلي دوره گرد بر شما حكومت كنند و مسلمانان مظلوم را در حضور شما پايمال نمايند رهايي يابيد.
  پيام امام خميني ۶۱ ۶ ۲۹ صحيفه ج ۱۷ ص ۳۰
  ● قيام ملتها راه نجات فلسطين
  شما اگر بخواهيد بر مشكلات خودتان پيروز شويد اگر بخواهيد از دست اين عمال و اجانب قدس را نجات بدهيد فلسطين را نجات بدهيد مصر را نجات بدهيد و ساير ممالك عربي را نجات بدهيد بايد قيام كنيد بايد ملتها اين كار را انجام بدهند ننشينيد كه دولتها بر اين مسائل وارد بشوند آنها روي مسائلي كه براي خودشان صرفه دارد عمل مي كنند. ملتها بايد قيام كنند و رمز را بفهمند و رمز پيروزي اين است كه شهادت را آرزو بكنند و به حيات مادي دنيايي حيواني ارزش قائل نشوند. اين رمز است كه ملتها را مي تواند پيش ببرد و رمزي است كه قرآن آورده است .
  پيام امام خميني ۵۸ ۱ ۱۷ صحيفه ج ۵ ص ۲۶۲  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►


 14. تشکرها 2


 15. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  26,365
  مورد تشکر
  68,268 پست
  حضور
  22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  0
  گالری
  8953  در انديشه حضرت امام (ره ) تمامي خاك فلسطين متعلق به امت اسلام است و هيچ فرد يا دولتي حق ندارد حتي يك وجب از آنرا به ديگري واگذار نمايد و هرگونه سازش بر سر اين مسئله به معناي عناد با اسلام و شريعت محمدي (ص ) به شمار مي رود .

  امروزه تمامي جريان هاي مبارز فلسطيني كه با اقبال عمومي مردم اراضي اشغالي روبرو هستند و در شكل گيري و تداوم انتفاضه دوم نقش دارند تحت تاثير مستقيم افكار حضرت امام و انقلاب اسلامي قرار گرفته اند و تنها راه پيروزي را در نابودي كامل اسرائيل مي دانند .
  ▪ امام خميني (ره ) :
  كساني كه در مقابل جنايات اسراييل ساكتند نوبتشان خواهد رسيد. الان اسراييل در مقابل همه كشورهاي اسلامي ايستاده و مي گويد : « غلط نكنيد. » اين تاسف ندارد انسان نيستند اينهايي كه در راس امور هستند و اسراييل در مقابلشان ايستاده و مي گويد : « فضولي موقوف »

  براي من يك مطلب به شكل معماست و آن اين است كه همه دول اسلامي و ملتهاي اسلامي مي دانند كه درد چيست مي دانند كه دستهاي اجانب در بين است تا اينها را از هم متفرق كند مي بينند كه با اين تفرقه ها ضعف و نابودي نصيب آنها مي شود مي بينند كه يك دولت پوشالي اسراييل در مقابل مسلمين ايستاده اگر همه مسلمانان جمع شوند و هر كدام يك سطل آب بريزند اسراييل را آب مي برد.

  حضرت امام : ابتلاي اسلام امروز اين است كه گوش هايي كه بايد به مسائل و مشكلات مسلمين گوش بدهند كر شده اند و زبانهايي كه بايد براي مصالح مسلمين به كار بيفتند لال شده اند و چشم هايي كه بايد مصيبت هايي را كه بر سر مسلمانان مي آيد ملاحظه كنند كور شده اند. ما با اين لال ها كرها و كورها چه بگوييم .
  ▪ امام خميني (ره ) :
  فلسطين راس مصيبتهاست . كشورهاي اسلامي عليرغم دارا بودن معادن ثروتها و امكانات طبيعي شان سران مزدور آنها فرصت و امكان كوتاه كردن دست استعمار صهيونيسم و محدود كردن نفوذ بيگانگان را به ملت هايشان نمي دهند .


  منبع : مركز اسناد و مطالعات راهبردي فلسطين و خاورميانه
  ◄*♥*► فلسطین در نگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) ◄*♥*►


 16. تشکرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود