صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧❧ ازدواج به شرط تغییر ❧❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

ازدواج به شرط تغییر

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

بگذارید بی مقدمه برویم سر اصل مطلب.

این که چرا می‌خواهیم همسرمان را تغییر دهیم ؟؟؟

یا با کسی ازدواج می‌کنیم که بعدها از او آدم دیگری بسازیم؟؟؟؟

واقعا چرا؟؟؟؟

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    اگر شما با شخص آشنا شده اید چه پسر وپه دختر فکر اینکه اگر با او ازدواج بکنید ومیتوانید بعد از ازدواج او را تغییر دهید شدیداً سخت در اشتباه هستید وبعدها چوبش را به شدت می خورید.چون مطمئناً شما قادر نخواهید بود که شخص مورد نظرتان را از انجام فعل هایی که انجام می دهد برحذر دارید.به قطع ویقین می گویم بیشترین ضرری را که در این گونه ازدواجها شخص متوجه می شود از جانب دختران می باشند.مثلا کسی که قبلا سیگاری بوده وبه شما قول داده اگر با شما ازدواج کند سیگارش را ترک می کند من به شما بگویم سخت در اشتباهید.نه تنها ترک نمی کند می رود دنبال قلیان و.........
    اگر به شما گفته اگر با شما ازدواج کند از رفیق بازی دست برمی دارد مطمئن باشید حتی رفیقش را به خانه می آورد ودر مقابل نارضایتی های شما فقط این جمله را به شما خواهد داد.تو به من ورفیقم اعتماد نداری؟او مثل برادرت می ماند؟!!!!
    به عنوان کوچکترین می گویم:
    1-هرگز هرگز با این افراد همکلام نشوید چه برسد به اینکه بیائی با ایشان صحبت کنید که اگر قول دهی ترک کنی من با شما ازدواج می کنم.چون وقتی خوره این حرفتان به جانش بیفتد محال است آن پسر دست بکشد محال است.پس خود را از چاله به ته چاه نیندازید.
    2-اگر شخصی را می شناسید که دارای چنین خصوصیاتی است وفکر می کنید وحتی حس کردید که می خواهد توسط فرد یا افرادی پیشنهادی به خانواده شما بدهد به طرقی سعی کنید موضوعی را در میان اعضاء خانواده خود مطرح کنید واز این شخص به عنوان شخص بی ملاحضه وفردی که دارای سابقه بد است نام ببرید تا در ذهن خانواده شما بد جلوه دهد چون دیده شده با همه این تفاسیر خانواده ها دختران بی گناه خود را در آغوش خانواده آنها می اندازند ودختر به خاطر حجب وحیایی که دارد از گفتن اتفاقاتی که در زندگی برایش می افتد با خانواده اش امتناع می کندوخانواده دختر فکر می کنند که دخترشان در رفاه وآسایش کامل به زندگیش ادامه می دهد وفکر می کنند خوشبخت است ولی نمی دانند که در پس ماجرا چه می گذرد.
    شوخی نیست کمی به خودتان صبر دهید دیر یا زود به مقصودتان می رسید ولی اگر صبر نکنید باید تا آخر عمر در این منجلاب کثیف دست وپا بزنید وحرص بخورید وآن زندگانی رویائی را هرگز نخواهید دید.شوخی نیست حرف یک عمر زندگی است.حرف یک عمر زندگی با مردی است که حتی شما را هم درک نمی کند چه برسد به اینکه شما چه می گوئید او فقط به فکر خودش است وبس!!!
    دوست نداشتم بگویم ولی برای روشن تر شدن خواهران واینکه بدانند وآگاه شوند می گویم:
    چند سال قبل توسط یکی از دوستانم در جریان زندگی یک شخصی قرار گرفتم که این شخص خیلی خانواده اش را دوست داشت ودختر هم دختر نجیبی بود(فکر نکنید شوخی می کنم ویا داستان ورویاست بلکه از یک زندگی واقعی سخن به میان می آورم)می گفتند این دختر با همسرش زندگی خوبی را داشتند وزندگی خودشان را می کردند اما بعد از یک سال از گذشت زندگی این فرد کم کم رفت وآمدهای دختر به منزل پدر ومادرش کم شد وحتی ماهی یکبار هم نمی رفتند تا اینکه این رفت وآمدها به سالی دوبار کاهش یافت وپسر کم کم آهنگ جدائی از آن محله را زد تا به محله دیگری برود واز مادر زنش دور باشد.گذشت تا اینکه یک روز دخترش فرار کرد وآمد به منزل پدرش واینجا بود که همه چیز برملا شد!!!
    دختر خانمها نترسند همه چیز دست خودشان است سعی کنید چشمانتان را باز کنید تا بدانید همسر که می شوید)
    دختر تعریف می کرد که از همان شب عروسی همسرم مرا به شدت کتک زد تا به قول خودش گربه را دم حجله کشته باشد!!!(جمله ای که خیلی از آدم ها می زندد آن هم در هنگام عروسی که از خانواده دختر بدبخت زهر چشم بگیرند وچه عروسی ها که به خاطر این جمله مسخره برباد رفته است)وقتی از خانه به محل کار می رفت درب را قفل می کرد ومی گفت در سالام گفته شده زن نباید از خانه بیرون رود.وقتی به خانه می آمد ومی گفت غذا را بیاور می گفتم کدام غذا ؟؟؟تو که وسیله ای در خانه نگذاشته ای ویا نخریده ای که من غذا درست کنم.درب خانه را هم که قفل کرده ای!چطور بروم بیرون و وسیله بخرم.آن شب مرا به قدری کتک زد که از هوش رفتم.بماند که از گفتن بعضی مسائلی که برسر دختر می آمد معذورم فقط این را بگویم که به هر بهانه ای که می شد مرا کتک می زد.یکبار به من گفت تو خیلی اسراف می کنی گفتم چرا مگر چکار کرده ام.حالا می گفت من هر قدر فکر کردم ببینم چکار کرده ام یادم نمی آمد.می گفت:تو قند زیاد می خوری حالا اینکه من یک چای را با نصف قند می خوردم.یکبار قبل از رفتن به سرکار قندها را شمرد وگفت اگر یک دانه کم شود می کشمت!!!!رفت وحوالی ظهر بود که من هوس چای کردم ودو حبه قند خوردم.گفتم خاک برسرم الان بیاید خون به پا می کند.رفتم تا از کمد قند بیاورم دیدم کمد را قفل کرده ورفته .نمی گویم چه شد وقتی آمد خانه قند های داخل قندان را شمرد ودید دوتایش کم است.می دانید جهنم کجای زمین است درست خانه ما!!!!بگذریم
    دیگر کار را به جائی رساند من که یک دختر زیبارو بودم وخواستگاران زیادی داشتم شده بودم نی قلیان!!!
    آن روزی را که هم فرار کردم رفتم خانه سر بهانه های الکی مرا به شدت کتک زد وبا دست هایش آنقدر به قندان شیشه ای کوبید تا رک دستش قطع شد وبه من حمله کرد و......الله اکبر الله اکبر الله اکبر وبا چاقو پلک مرا با چاقو برید!!!با چشمی خونین از خانه فرار کردم وبا لباس خانه تا محله پدریم دویدم.تا دوماه پیدایش نبود بعد از دوماه با نقش بازی کردن وبا دست باند پیچس آمد وبه پدرم گفت دخترت شاهرگ دست مرا با چاقو قطع کرده.آدم دروغگوئی هم بود.(من او را به خوبی می شناختم بسیار دروغگو بود)شکایت وشکایت کشی که تقصیر کیست!!!
    خلاصه سرتان را درد نیاورم کار به دادگاه کشید وآن پسر را در دادگاه به جریمه ی سنگینی محکوم کردند واز ایشان تعهد گرفتند که باید تمام مهریه را با تمام کمال به زنت بپردازی ودستت را قلم کن وگرنه خود دادگاه دو دستت را قلم می کند وجایگاهی به جز زندان آن هم به مدت طولانی نداری.پدر ومادر آن ملعون آمدند ورضایت گرفتند که دیگر پسرشان از این کارها نکند.
    من نمی دانم در آن دادگاه چه گذشت فقط همین را می دانم که الان این قدر سر به راه شده که نگو.هفته ای یکبار دست وپای زنش ومادر زنش را می بوسد.به دیدن مادر زنش می رود.تمام کارهای منزل مادر زنش را انجام می دهد.به موقع می رود سر کار وبه موقع می آید.خرید یک ماه خانه را در منزل می گذارد.الان هم خدا دوتا فرشته کوچول به آنها داده!!!
    ولی این را می خواستم بگویم که سعی کنید با کسی ازدواج کنید ه قبلا آدم سالم وپاکی بوده وحداقل های یک زندگی سالم را داشته باشد.تا دچار اینگونه گرفتاری ها ویا مشابه آن نشوید.آن دختر هم فکر می کرد می تواند شوهرش را عوض کند ولی........
    بگذریم مطلبم زیاد شد.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

یكی از اصلی ترین دلایل میل به تغییر دادن همسر، ایده‌آل گرایی است،

بدین معنی كه وقتی به دنبال ویژگی‌های ایده‌آل و مافوق تصور هستیم و این ویژگی‌ها را در عالم واقعیت در كسی پیدا نمی‌كنیم، تصمیم می‌گیریم با كسی که صرفاً ظاهرش را پسندیده‌ایم ازدواج كرده و بعد از ازدواج، او را تغییر داده و آن ویژگی آرمانی را در او ایجاد كنیم؛

كاری كه البته غیرممكن است.

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط معز الاولیاء نمایش پست

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

یكی از اصلی ترین دلایل میل به تغییر دادن همسر، ایده‌آل گرایی است،

بدین معنی كه وقتی به دنبال ویژگی‌های ایده‌آل و مافوق تصور هستیم و این ویژگی‌ها را در عالم واقعیت در كسی پیدا نمی‌كنیم، تصمیم می‌گیریم با كسی که صرفاً ظاهرش را پسندیده‌ایم ازدواج كرده و بعد از ازدواج، او را تغییر داده و آن ویژگی آرمانی را در او ایجاد كنیم؛

كاری كه البته غیرممكن است.

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

یا اول یا آخر
    قطعا همین طور است وشما هرگز کسی را که به رذایل اخلاقی دچار شده است نمی تواند ترک دهد.مثل یک دنده کج می ماند که شما هر قدر هم که بخواهید آن را راست کنید نمی توانید وآن قدر زور می زنید تا بشکند!
    پس سعی کنید به این نکته توجه کنید:
    سعی کنید همسری را انتخاب کنید که حدالامکان از بعضی آیتم های مورد نظر شما تبعیت کند.به قول امام صادق علیه السلام:اگر کسی به خواستگاری دختر شما آمد به نمازش توجه نکنید چون ممکن است به آن عادت کرده باشد حتی کسی که نمازش اول وقت باشد ولی از دو چیز سوال کنید یعنی تحقیق کنید ببینید آیا این جوانی که به خواستگاری دختر عزیز شما آمده است راستگو هست؟آیا او امانت دار هست؟
    حال سوال اینجاست از کجا باید فهمید که آن پس راستگو و امانت دار است.شاید بتوان گفت این کار را باید از دو طریق فهمید.اگر آن پسر در محله شما زندگی می کند با بعضی از دوستان وآشنایانی که در محله خود دارید وامین و مورد اعتمکاد شما هستند این قضیه را مطرح کنید که فلانی به خواستگاری دختر من آمده است.می خواستم بدانم شما که ایشان را می شناسید آیا او را فردی راستگو وامانت دار دیده اید نه؟آیا این خصلت ها را دارا می باشد یا خیر؟دو اینکه اگر در محله شما نیست با روحانی آن محل وکسبه ومعتمد های محل مشورت کنید که فلانی به خواستگاری دختر من آمده می خواستم درباره ایشان تحقیق کنم وبه کمک شما احتیاج دارم.ببینید برادران وخواهران گرامی به چند نفر ودرب همسایه تحقیقات خود را مختصر نکنید.سعی کنید حدالامکان تحقیقات خود را کامل وجامع کنید.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

اینجا یه مسئله واسه من نامشخصه پس وقتی یه فردی مدتی گناه کرده و بعد تصمیم میگیره که ادم خوبی باشه و توبه میکنه یعنی تغییر کرده و همین تغییرو شاید کسی در او بوجود اوردهپس میشه تغییرش داد
    و اینکه ادما در طول زندگی تغییر میکنن

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط زینب_الگوی صبر نمایش پست
    اینجا یه مسئله واسه من نامشخصه پس وقتی یه فردی مدتی گناه کرده و بعد تصمیم میگیره که ادم خوبی باشه و توبه میکنه یعنی تغییر کرده و همین تغییرو شاید کسی در او بوجود اوردهپس میشه تغییرش داد
    سلام خواهر خوبم
    بله کاملا درست میگین
    ولی منظور این تاپیک بیشتر اینه که
    مثلا پسری خواستگاری دختر میره اون دختر بی حجابه میگه باهاش ازدواج میکنم بعد درستش میکنم
    من همچین موردی رو سراغ داشتم
    دختر خودش رک برداشت گفت فکر کردی من با حجاب میشم؟؟؟
    من 21 سال اینطوری بودم الانم درست بشو نیستم
    اگه میخوای درستم کنی برو همین اول با یکی ازدواج کن که درسته

بحث ما اینه که با این فکر که طرف یه کمبودی داره اشکال نداره بعدا درستش میکنم ازدواج نکنیم ...
    حالا باز هم من یه موردی سراغ دارم که بعد از ازدواج طرف به قولی درست شد (با حجاب شد)ولی آدم نباید ریسک کنه
    چند مورد دیگه هم سراغ دارم که درست نشد
    بستگی به طرف و شوهر هم داره

ولی کلا بحثمون اینه که دختر(پسر) رو همون جوری که هست باید قبول کنه اگه تغییر کرد خدا رو شکر اگه تغییر نکرد علاقه اش کم نشه

به نظر من

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط زینب_الگوی صبر نمایش پست
    یا تواب
    بله.بستگی داره اون شخص کی بوده که توانسته چنین تغییر شگرفی را در آن فرد به وجود آورده باشد.حال باید دید این تغییر سطحی بوده یا عمقی!
    اگر عمقی بوده باشد که خدا نصیب همه کند ولی اگر سطحی باشد بدا به حال آن شخص وبدا به حال آن فرد که هنوز در حد واندازه این نشده که مردم را به درستی ارشاد کند.
    آدمها تغییر می کنند.ولی بستگی به عقبه ریاضتی آن فرد دارد.یک نفر تغییر می کند یا پس می رود یا پیش!
    بستگی دارد که وزنه به کدام سمت باشد.

نوشته
    155
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و تشکر
    موضوع شکل گیری شخصیت انسان و امکان تغییر دادن آن موضوع بسیار مهمی است که سالیان سال است که ذهن روان شناسان را به خود مشغول کرده است با توجه با امتعدد و مختلف می توان به نکات زیر اشاره کرد:

1- بخشی از شخصیت انسان که وراثتی است و از طریق والدین به کودکان منتقل می شود به هیچ وجه قابل تغییر نیست.
    2- بخشی از شخصیت انسان که از طریق محیط و جزء یادگیری های اجتماعی انسان محسوب می شود با توجه به فاکتورهایی مانند شناخت ، باور ، خواست و وجود انگیزه تا حدودی قابل تغییر است البته مهمترین عامل تغییر رفتار شناخت و آگاهی ما از رفتار موجود و مزیت های رفتار مطلوب و سطح توانایی ما نسبت به تغییر به طور مثال ممکن است تمام عوامل برای تغییر رفتار آماده باشد و فردی بداند رفتار موجودش به خود و دیگران آسیب می زند ولی انگیزه کافی و یا اراده کافی ندارد و علی رغم شناختش به دلیل خو گیری با این رفتار موجود نمی تواند آنرا تغییر دهد و حتی انگیزه وارد شدن به پله اول تغییر و جابه جایی را نداشته باشد. پس فرد انگیزه کافی و بالایی باید داشته باشد تا بتواند با مجاهدت و سختی و تمایل شدید درونی و وجود امکانات و شرایط بیرونی ، بخشی از رفتارهایی که با آنها شدیدا خو گرفته را به تدریج تغییر دهد .

اما تغییر رفتار انسان با تغییر شخصیت انسان مساوی نیست و رفتار تنها بخش بسیار کوچکی از شخصیت انسانی است پس شخصیت انسان اگر شکل بگیرد قابل تغییر نیست و نکته اصلی این است که : به طور کلی هدف از ازدواج تغییر دادن شخصیت طرف مقابل نیست و هر گونه تفکر و یا حرکت در این زمینه بیهود و بی ثمر بوده و باعث آسیب جدی بر بدنه زندگی زناشویی خواهد شد. پس دختر و پسر آماده برای ازدواج باید با چشمانی باز و از طریق مسیر استاندارد همسر خود را انتخاب کنند و با طرف مقابلشان با همان وضعیت و اطلاعاتی که اکنون دارند ازدواج کنند و به هیچ وجه به تغییرات آینده دل خوش نکنند و در صورت وجود ابهام و تردید در انتخاب به امید اینکه در آینده تغییراتی ایجاد خواهد شد با طرف مقابل ازدواج نکنند.
    گفت و گو های خودمانی

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

گاهی هم نوعی ناهوشیاری و داشتن تصورات غلط و موهوم، باعث می‌شود تصور كنیم بعد از ازدواج، همه چیز به خوبی و خوشی سپری می‌شود و خصوصیات نامطلوب همسرمان تغییر می‌كند و خود به خود مطلوب ما می‌شود.

در حالی كه تجربه نشان می‌دهد كلا تغییر، كار سختی است و حتی در شرایطی كه افراد با میل و رضایت خود برای تغییر كردن به یك روانشناس متخصص مراجعه می‌كنند، تا زمانی كه خود نخواهند و تلاش نكنند هیچ تغییری در آنها رخ نخواهد داد.

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

داشتن اعتماد به نفس پائین نیز سبب می‌شود كه خود را لایق داشتن همسر مناسب نبینیم و از خواسته‌های خود كوتاه آمده و راضی به ازدواج با كسی كه همتا و مناسب ما نیست شویم،به این امید واهی كه بعداً او را تغییر خواهیم داد كه البته عكس این حالت هم صادق است، یعنی بعضی اوقات هم اعتماد به نفس كاذب و زیاده از حد باعث می‌شود برای خود قدرت و توانمندی زیادی قائل باشیم و تصور كنیم با این قدرتی كه داریم خواهیم توانست همسر خود را تغییر داده و به فرد مورد علاقه‌ی خود تبدیل كنیم!

كه البته در هر دو حالت، وقتی زیر یك سقف رفتیم، می‌بینیم كه به رغم اعتماد به نفس كم یا زیاد ما، حقیقت وجودی طرفین، بروز كرده و مانع تغییر خواهد شد.

❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧
    ❧ ازدواج به شرط تغییر ❧

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)