صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ಥ_ಥ آسیب های دوران عقد ಥ_ಥ

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

ಥ_ಥ آسیب های دوران عقد ಥ_ಥ

ಥ_ಥ آسیب های دوران عقد ಥ_ಥಥ_ಥ آسیب های دوران عقد ಥ_ಥಥ_ಥ آسیب های دوران عقد ಥ_ಥಥ_ಥ آسیب های دوران عقد ಥ_ಥ

آسیب های دوران عقد

دوران عقد یکی از زیباترین و به یاد ماندنی ترین دوران زندگی مشترک است

که در عین زیبایی، حادثه خیز و پر از دام و بلا است.

در واقع رفتار نسنجیده دختر و پسر یا خانواده های آنها در این دوران می تواند عامل مهمی در ایجاد اختلافات زناشویی و در نهایت دوری زوج جوان از همدیگر باشد.

چیزی که نتیجه ای جز یک زندگی سست و کاغذی ندارد.

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    توقعات زیادی.ببخشیدها در این مدت تنها چیزی که خانواده پسر را به شدت اذیت می کند مخارج بی موردی است که خانواده دختر برای پسر می تراشند.خرج های الکی.همین وگرنه بقیه اش مسئله ای نیست.برای هر مناسبتی که نباید طلا خرید چقدر.درست است که وقتی آقا پسری می خواهد ازدواج کند باید دستش در جیبش باشد وحداقل های آن را در نظر بگیرد ولی کاری می کنند که پسر دستش در جیب پدر ویا دوستانش برود.(قرض بگیرد)
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    باور کنید بیشترین ترس پسرها از ازدواج این است که نتواند از مخارج خرج این جور مراسمات بربیاید.رفته بود خواستگاری اولین سوال مادر عروس خانوم!!!می گفت:مادر دختره همچنین ابرو انداخت من ترسیدم.می گفت مادر دختره گفت آقا پسر چقدر پس انداز داری؟؟؟؟
    گفتم طیب الله مادر!مقداری دارم که می توانم خانه ای اجاره کنم ویک عروسی ساده بگیرم.گفت چی؟؟؟عروسی ساده.دختر من پاشنه ی پاش از طلاست!!!(این جمله واقعی بود به دختر ایشون توی اون محله می گفتند ........پاشنه طلا)واقعا پاشنه کفش میهمانیش از طلا بود.این مطلب را خانمهائی که دیده بودند می گفتند!!!
    گفته بود پاشو از خونه من برو بیرون ایکبیری!!!
    گفتم مادر من این چه حرفیه.گفت کثافت من مادر تو نیستم.
    ولی الان اون بابا رفته ازدواج کرده ودوتا فرشته کوچولو موچولو داره مثل قندعسل.آدم دوست داره بزاره لای نون بخوردتشون!!!(وای که این قده نازن)
    حالا اون دختر الانم ازدواج نکرده الان فکر کنم 29 ساله می شود دیگر.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    201
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

تم طیب الله مادر!مقداری دارم که می توانم خانه ای اجاره کنم ویک عروسی ساده بگیرم.گفت چی؟؟؟عروسی ساده.دختر من پاشنه ی پاش از طلاست!!!(این جمله واقعی بود به دختر ایشون توی اون محله می گفتند ........پاشنه طلا)واقعا پاشنه کفش میهمانیش از طلا بود.این مطلب را خانمهائی که دیده بودند می گفتند!!!
    ایشون که می دونستن اینقدر کلاس دختر بالاست اصلا اشتباه بوده که رفتن خواستگاری همچین دختری،چون در ازدواج هم کفوی اصل و مهم هست.
    وَ إِنْ يَمْسَسْکَ اللَّهُ بِضُرٍّ فَلا کاشِفَ لَهُ إِلاَّ هُوَ وَ إِنْ يَمْسَسْکَ بِخَيْرٍ فَهُوَ عَلى‏ کُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ(17) «انعام»

« اللّهم عجّل لولیّک الفرج »

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    بگذارید نظر شخصی خودم را بنویسیم.این را به طور جد می گویم اگر خانواده ای پیدا بشود که اجازه بدهد واقعا ساده مراسم برگزار بشود وکسی دخالت نکند یعنی توی گوش خانواده محترمی که می خواهیم نخوانند که نه برای دخترن عروسی بگیر.دنده پسر نرم بگذار خرج کنه برای دختر از این جور حرفا نه.خیلی ها جلو نمی روند.
    اما اگر خانواده دختر اجازه بدهند یک عقد ساده برگزار بشود ودر حد خودم یک سرویس طلا برای خانمم بخرم وعقد ساده کنیم یعنی برویم محضر وتمام وپول عروسی را بدهم یک منزل 80 تا 100 متری اجاره ویا رهن کنم.خیلی بهتره ویک سفر ماه عسل هم می روم مشهد با همسرم ولی هیچ کس حاضر نیست.
    به نظر من اگر همه مردم کمی توقعاتشان را کم کنند وبگذارند مردم اینگونه مراسم بگیرند فکر می کنم کسی دیگر در جامعه بدون همسر نمی ماند واین همه غم وغصه خوردن ها وخرافات ها وسوءاستفاده از سادگی دخترها دیگر وجود ندارد ودست خیلی ها رو می شود.
    از نظر من ازدواج ساده یعنی:
    1-آشنائی دوتا خانواده قبل از دیدن دختر توسط پسر
    2-با اجازه پدر ومادر دختر آقا پسر بیاید دختر خانم را ببیند واگر اجازه دهند نزدیک به سه جلسه با هم دقیقا صحبت کنند وببینند از ازدواج واز همدیگر چه می خواهند ونتیجه گیری کامل.
    3-برگزاری یک مراسم خواستگاری ساده چون قبلا صحبتها را در آن سه جلسه زده شده وتعیین مهریه وخواسته های معقول از همدیگر وبعد آماده اند بروند محضر برای عقد.
    4-برگزاری یک مراسم ساده عقد.واگر خواستند یک شام برای میهمانان ویا دادن ولیمه را می گذارند برای بعداز آمدن از ماه عسل!
    5-پولی که می خواهید بدهید برای عروسی وتالار 8 میلیونی بلکه 12 میلیونی رزرو کنید بدهید برای پول پیش منزل خوب.ببینید اگر دقت کنید می بینید که تمام پولها وطلاهائی که در زمان عقد به خانواده تازه تشکیل شده می دهند (منظور دسته گل محمدی عروس خانوم وشاه داماد)وپولی که آقا پسر برای عروسی در نظر گرفته شده اگر اغراق نکرده باشیم چیزی حدود 20 میلیون تا 30 میلیون می شود وشما در اوائل زندگی عوض زندگی در یک خانه 50-60 متری می روید در یک منزل 80-100 متری زندگی می کنید ودیگر کرایه نمی دهدی ودر طی مدتی که درآن منزل زندگی می کنید آقا پسر زحمت می کشد پول پس انداز می کند.(دند پسرم نرم می رود برای خانوم هرچی خواست می خرد.خوب بالاخره دیگر وقت این رسیده کمبودهای دوران عقد وعروسی جبران شود دیگر)آقا پسر در حد توانش پول خرج می کند وآن وقت می بینید زندگی آنقدر ها هم که دیگران می گویند تلخ نیست.ما خودمان با بی برنامه گی زندگی شیرین را به تلخ کامی زهرش می کنیم.
    بعد اگر خدا قسمت کرد طی این چند سال اول زندگی می روید یک خانه با آن پس انداز می خرید ودر آن موقع هم خدا یکی دوتا فرشته کوچولو موچولو به شما داده است!!!
    زندگی گوارای وجودتان!

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

با سلام
    ضمن تشکر از دوستان بابت شرکتشون در بحث از بقیه دوستان هم دعوت میکنم در بحث شرکت کنند و نظرات رو بیان کنند ...

اگر شما هم در آستانه این مرحله از زندگی تان هستید یا همین حالا جزو عقد کرده ها به حساب می آیید، این مطلب را بخوانید تا درک روشن تری از آسیب های این دوره به دست آورید.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    یکی حساب کنه به ما بگوید خرجی که در مراسم خواستگاری-شیربهاء-بله برون-عقد-عروسی چقدر می شود؟؟؟
    چقدر آن را باید پسر بدهد؟؟؟
    دختر چقدر خرج می کند؟؟؟

نوشته
    91
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    12
    گالری
    0

همه حال بهترین حالت میانه روی در کارهاست . و فقط قربة الی الله
    آیا می دانید که اگر شما در حال حمل قرآن باشید ،
    شیطان دچار درد شدید در سر میشود
    و باز کردن قرآن ، شیطان را تجزیه می کند
    و با خواندن قرآن ، به حالت غش فرو میرود..
    و خواندن قرآن باعث در اغما رفتنش میشود؟؟؟؟

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام!!!
    یکی حساب کنه به ما بگوید خرجی که در مراسم خواستگاری-شیربهاء-بله برون-عقد-عروسی چقدر می شود؟؟؟
    چقدر آن را باید پسر بدهد؟؟؟
    دختر چقدر خرج می کند؟؟؟
    سلام!!!
    این مطلب را از این جهت نوشتم که مامان ها،باباها چرا این قدر خرج اضافی.ساده بگیرید بچه هاتون برن سر خونه زندگیشون.شما ها دوست ندارید پدر بزرگ مادربزرگ بشوید.دوست ندارید با نوه هاتون پز بدید(شوخی کردم)اون خرج اضافی را بدهید به دختر وپسر خودشون می دونند چکارش کنند!آنقدر در زندگی چاله چوله هست که با این پولها می شود پرشون کرد.طرف ازدواج کرده چند سال می گذرد.دخر شکایت می کند که مثلا فلان وسیله را نداریم فلان مشکل را داریم اگر پول بود می شد حلش کرد.حالا نگاه کن این درد دل را پیش چه کسی می کنی وجواب را نگاه کنید:خوب مگه شوهرت کار نمی کنه؟؟؟؟؟؟مگر پس انداز ندارید؟؟؟؟شوهرت چقدر حقوق می گیره که بعداز گذشت چند سال نتونستین رفعش کنید؟؟؟می خواهی بهت پول قرض بدم(بعداً سرکوفتش را هم بهت می زنم که من بهت پول دادم.من آدمت کردم.یادته نون نداشتی بخحوری من بهت نون داد)خوب برادر من خواهر من من به خاطر این مسائل است که می گویم خرج اضافی قدغن.اون پول را در زندگی خودتون خرج کنید تا محتاج خلق الله بالاخص دشمنان فامیل نشین.

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من الآن نامزدم از نامزدم هیچ توقع غیر معقول ندارم ولی متاسفانه خواهر و مادرم منو تحت فشار قرار میدهند و توقعات بی جا دارند نمیدونم چی کار کنم من و نامزدم به مدت 12 ساعت شهرهامون از هم فاصله داره همدیگرو خیلی کم میبینیم ولی مادرم انتظار داره که با وجود تموم سختی ها اون همش بیاد و بره ولی من اینو نمیخوام همش تو درگیری و تضاد با خانواده ام هستم
    اونها قناعت کردن منو قبول ندارن

نه مرگ آن قدر ترسناک است و نه زندگی آن قدر شیرین، که آدمی پای بر شرافت خود بگذارد. امام علی(ع)

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری