جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه جاذبه ای در عرفانهای نوظهور موجب فریب و جذب جوانان می شود ؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  138
  مورد تشکر
  316 پست
  حضور
  13 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  چه جاذبه ای در عرفانهای نوظهور موجب فریب و جذب جوانان می شود ؟
  باسلام و احترام

  موفقیت روز افزون عرفانهای نوظهور در جذب و فریب جوانان به سوی خود این سوال را ایجاد می کنه که این عرفانها چه جاذبه خاصی دارند که به این راحتی جوانان مارو تحت تاثیر قرار می دهند ؟
  کارشناس بحث : پاسخگوی اخلاقی 5

  ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۰۶/۰۸ در ساعت ۱۸:۱۰


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  166
  مورد تشکر
  678 پست
  حضور
  3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط سلوا نمایش پست
  باسلام و احترام

  موفقیت روز افزون عرفانهای نوظهور در جذب و فریب جوانان به سوی خود این سوال را ایجاد می کنه که این عرفانها چه جاذبه خاصی دارند که به این راحتی جوانان مارو تحت تاثیر قرار می دهند ؟

  با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان بزرگوار
  به طور کلی میتوان علل گرایش جوانان به عرفانهای نوظهور وجذابیتهای موجود در این عرفانهای کاذب را به چند امر تقسیم نمود.
  یکی از مهمترین عوامل گرایش جوانان به این فرقه ها، کنترل همه جانبه زندگی و نسخه پیچیدن برای همه زوایای زندگی از سوی رهبران آنها است. عموما رهبران و سرکرده های این فرقه ها با انواع تبلیغات دروغین کسب مقامات معنوی و وعده رهایی از افسردگیها با راحت ترین راهها و شیوه ها در صدد جمع کردن طرفداران بیشتر برای خود هستند.
  استفاده از انحاء موسیقی های مهیج، مواد مخدر، و جذابیتهای جنسی و سکس و رقص و شور و نشاط و پایکوبی و شرب مشروبات الکلی و مد گرایی و اشاعه فحشاء در فرقه های مختلف عرفانهای نوظهور، یکی دیگر از مهمترین عوامل گرایش جوانان به این فرقه هاست.
  از طرفی عدم ارائه صحيح دين مبين اسلام و عرفان نشأت گرفته از آن، به جواناني که ديدگاههاي علمي در آنها نهادينه شده است، یکی دیگر از عوامل گرایش جوانان به این معرکه ها است. همين خلا عدم ارائه عرفان حقیقی برای جوانان، ميدان را براي تکتازي گروههاي فکري انحرافی معنويت گرا وديگر فرقه ها باز گذاشته و نسل جوان امروز را ناخودآگاه به سمت آنها سوق داده است.
  همچنین مخفی کاری عرفان های کاذب خود یکی از مهمترین عوامل جذب جوانان است زیرا این مساله باعث می شود تا جوانان به این امور حساس شوند و بدون آگاهی کامل در پی تحصیل و تجربه آنها برآیند.
  این موارد برخی از مهمترین عوامل جذابیتهای عرفانهای نوظهور و گرایش جوانان به آنها است.

  ویرایش توسط اویس : ۱۳۹۱/۰۶/۱۶ در ساعت ۲۲:۵۶


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  138
  مورد تشکر
  316 پست
  حضور
  13 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام و تحیات و تشکر از پاسخگویی شما استاد گرامی


  شما در بخشی از پاسخ خود فرمودید :


  همين خلا عدم ارائه عرفان حقیقی برای جوانان، ميدان را براي تکتازي گروههاي فکري انحرافی معنويت گرا وديگر فرقه ها باز گذاشته و نسل جوان امروز را ناخودآگاه به سمت آنها سوق داده است.
  سوالم اینه که این خلاء چگونه و چرا بوجود آمده ؟ چه کسی یا چه کسانی باید این خلاء را از بین ببرند و یا پرکنند تا جوانان ما دچار انحرافات فکری و عقیدتی و در نتیجه ضلالت و گمراهی نشوند ؟


  با تشکر فراوان از صبرو حوصله شما در پاسخگویی
  لازمه رهایی از جهل و رسیدن به معرفت دانائی ست
  لازمه دانائی کسب علم و آگاهی ست
  لازمه کسب علم و آگاهی پرسش است
  از این روست که زیاد می پرسم
  تا از نادانسته هایم بکاهم و به دانسته هایم بیافزایم


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  166
  مورد تشکر
  678 پست
  حضور
  3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با عرض سلام و ادب خدمت سرکار محترم سلوا
  خلایی که در این باره وجود دارد بیشتر بخاطر سنگینی مباحث عرفان حقیقی و تن ندادن غالب افراد به این مباحث و پیگیری آنها است. مثلا در عرفان حقیقی بحث مفصلی در مورد حقیقت توحید و ولایت مطرح می شود که بحث بسیار دامنه دار و سنگینی است و هرکسی از عهده فهم درست آن بر نمی آید بلکه باید سالیانی در محضر استاد کتل طی کرده و مکملی زانوی ادب زد و با سیر و سلوک و ریاضات شرعی نفسانی به ادراک حقیقت آن علوم و معارف نائل آمد و چون این اسباب و شرایط برای هرکسی فراهم نمی شود بلکه اساسا همت چنین ریاضاتی در عموم مردم یافت نمی شود خلایی در عرفان حقیقی بوجود می آید.
  مسلما این خلا باید از ناحیه اساتید حقیقی عرفان و فلسفه و با پیگیری مداوم نفوس مستعده صورت گیرد.

  ویرایش توسط اویس : ۱۳۹۲/۰۲/۱۱ در ساعت ۲۲:۳۶

 5. تشکرها 2


 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  نوشته
  4,047
  صلوات
  12700
  تعداد دلنوشته
  19
  مورد تشکر
  18,892 پست
  حضور
  78 روز 13 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط اویس نمایش پست
  مسلما این خلا باید از ناحیه اساتید حقیقی عرفان و فلسفه و با پیگیری مداوم نفوس مستعده صورت گیرد
  السلام علیکم ورحمةالله
  واگرچنین شودیعنی اساتیدحقیقی عرفان وفلسفه واردعمل شوندونفوس مستعده پیگیرمداوم سیروسلوک گردند باتوجه به اموراتی که ازسالیان دراز برفلاسفه وعرفای اسلامی ازسوی علمای دیگر مطرح بوده سرپوشیده بایدگفت بازهم آن خلاءموردبحث پرنخواهدشد هرچند که :تاریشه درآبست امید ثمری هست
  اما جناب اویس محترم می دانند که یکی ازعوامل مهم جذب افرادبه این گروه ها ی منحرف همین نوع علت یابی ومعرفی مادرجامعه است که معمولاآنهارا اینگونه معرفی می کنیم که:

  نقل قول نوشته اصلی توسط اویس نمایش پست
  عموما رهبران و سرکرده های این فرقه ها با انواع تبلیغات دروغین کسب مقامات معنوی و وعده رهایی از افسردگیها با راحت ترین راهها و شیوه ها در صدد جمع کردن طرفداران بیشتر برای خود هستند.
  واین تبلیغ منفی خودنوعی ایجادانگیزه برای آزمودن ومشاهده چیزیست که ماآنرانفی کرده ایم وتعدادزیادی ازافراد وقتی خلاف آنچه راکه ماگفته ایم حداقل درصورت ظاهربا همان آزمودن اولیه مشاهده می کنند خودمبلغ این گروه ها می گردندوازکرامات ودلبری ها ومجالس آنها دم می زنند درحالیکه نوارها وسی دی های سخنرانی شان رادربین جوانان پخش می کنند.
  اگرممکن است لطفا درموردانسان که قوای نهفته وسرشارازحقایقی دارد که درصورت تمرین به فعلیت می رسد مطالبی را بیان فرمائیدکه همانند هندوها وسرخ پوستها وسیاهپوست هاوووکه در روی آتش ذغال سنگ راه می روند ویا در روی هوا می نشینند ویابانگاهی قطاررا متوقف می کنند ویا مثل بعضی ازآنها که شیشه ومهتابی می خورندوبازی هائی ازاین قبیل که دلالت برحقانیت آنهاندارد .رسیدن به حقیقت غیراز پرداختن به این امورات نفسانی جهت جذب مشتریست وچه بسا افرادوگروه هائی که هرگز خلاف شریعت ازآنها چیزی مشاهده نمی گردداما براثرریاضت وتمرین این قوای درونی درآنها بفعلیت رسیده وهربیننده ای این فعلیت رادلیل بربزرگواری وتقدس آنها می انگارد ودر دامی گرفتارمی شود که دلسوزان وخیرخواهان وصالحین ازآن درهراسندباتشکرازشما


 7. تشکر


 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  166
  مورد تشکر
  678 پست
  حضور
  3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  جمع بندی
  پرسش:
  چه جاذبه ای در عرفان های نوظهور موجب فریب و جذب جوانان می شود؟


  پاسخ:
  به طور کلی می توان علل گرایش جوانان به عرفانهای نوظهور و جذابیت های موجود در این عرفان های کاذب را به چند امر تقسیم نمود.
  یکی از مهم ترین عوامل گرایش جوانان به این فرقه ها، کنترل همه جانبه زندگی و نسخه پیچیدن برای همه زوایای زندگی از سوی رهبران آن ها است. عموما رهبران و سرکرده های این فرقه ها با انواع تبلیغات دروغین کسب مقامات معنوی و وعده رهایی از افسردگی ها با راحت ترین راه ها و شیوه ها در صدد جمع کردن طرفداران بیشتر برای خود هستند.
  استفاده از انحاء موسیقی های مهیج، مواد مخدر، و جذابیت های جنسی و سکس و رقص و شور و نشاط و پایکوبی و شرب مشروبات الکلی و مد گرایی و اشاعه فحشاء در فرقه های مختلف عرفان های نوظهور، یکی دیگر از مهم ترین عوامل گرایش جوانان به این فرقه هاست.
  از طرفی عدم ارائه صحيح دين مبين اسلام و عرفان نشأت گرفته از آن، به جوانانی که ديدگاه های علمي در آن ها نهادينه شده است، یکی دیگر از عوامل گرایش جوانان به این معرکه ها است. همين خلا عدم ارائه عرفان حقیقی برای جوانان، ميدان را براي تکتازی گروه های فکري انحرافی معنويت گرا و ديگر فرقه ها باز گذاشته و نسل جوان امروز را ناخودآگاه به سمت آن ها سوق داده است.
  همچنین مخفی کاری عرفان های کاذب خود یکی از مهم ترین عوامل جذب جوانان است زیرا این مساله باعث می شود تا جوانان به این امور حساس شوند و بدون آگاهی کامل در پی تحصیل و تجربه آن ها برآیند.
  این موارد برخی از مهم ترین عوامل جذابیت های عرفان های نوظهور و گرایش جوانان به آن ها است.  ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ در ساعت ۲۰:۱۲ دلیل: همکار ویراستار تدوین

 9. تشکرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود