صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º
  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°ºº°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°ºº°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º

  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º  آغاز غيبت امام عصر(عج) مي توانست بحراني در ميان شيعيان ايجاد کند و موجب شگفتي و سرگرداني آنان گردد;
  اما اين امر اتفاق نيفتاد، زيرا رسول خدا و ائمه ي معصومين از همان آغاز همراه با معرفي امام مهدي(عج) به مسلمانان، وقوع غيبت آن حضرت و کيفيت آن را هم گزارش نموده بودند تا پذيرش آن از سوي آنان آسان گردد.
  خصوصاً آن که عسکريين (امام هادي و امام عسکري (عليهما السلام )) با کاهش ارتباط مستقيم خود با شيعيان و گسترش و تقويت نهاد وکالت، آمادگي لازم پذيرش اين امر را بيش از پيش فراهم ساختند.  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º

  در اين نوشتار به بررسي برخي از مباحث غيبت آن حضرت و علل آن پرداخته مي شود.

  آيا مسأله ي غيبت مختص به امام زمان(عج) است؟
  مسأله ي غيبت مختص به امام عصر ـ ارواحنا فداه ـ نيست. طبق بيان قرآن کريم و روايات فراوان، تعدادي از پيامبران گذشته، از جمله: صالح، يونس، موسي، عيسي و خضر(عليهم السلام) نيز به عللي، هم چون امتحان امت خود، غيبت اختيار کرده، از انظار مردم پنهان شده اند!
  ابوبصير مي گويد:
  از امام صادق(عليه السلام) شنيدم که مي فرمود:[1] رسول خدا(صلي الله عليه وآله) مي گويد: تمام غيبت هاي پيامبران، در زندگي قائم ما اهل بيت نيز مو به مو جاري است. عرض کردم، آيا قائم شما از اهل بيت است؟ حضرت فرمود: اي ابوبصير، او پنجمين فرزند پسر موسي کاظم(عليه السلام)و فرزند بانوي کنيزان عالم است. غيبتش چندان طولاني مي گردد که اهل باطل دچار ترديد مي شوند; سپس خداوند او را ظاهر کرده، شرق و غرب جهان را به دست او مي گشايد و عيسي بن مريم از آسمان فرود مي آيد و پشت سر او نماز مي گزارد; زمين با نور خداوند منور مي گردد و جايي در روي زمين باقي نمي ماند که در آن غير از خداوند ـ عزوجلّ ـ پرستش شود; همه ي اديان باطل از ميان مي روند و فقط دين خدا مي ماند، هر چند مشرکين نپسندند!


  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º

  نمونه اي از غيبت هاي گذشته
  1. غيبت حضرت خضر: به تصريح قرآن کريم، حضرت موسي(عليه السلام) در دوران غيبت حضرت خضر(عليه السلام)از علم او بهره مند مي شد; او با اين که از ديدگان پنهان بود، هرگز از حوادث و اوضاع زمان غفلت نداشت و توسط ولايت و اختياراتي که خداوند به او داده بود، در اموال و نفوس تصرف و اوضاع را طبق مصالحي رهبري مي نمود.
  داستان وي با حضرت موسي(عليه السلام) در قرآن کريم[2] ذکر شده است.

  2. غيبت حضرت موسي بن عمران(عليه السلام): طبق تصريح قرآن کريم، حضرت موسي(عليه السلام)چهل روز تمام از بني اسراييل دوري گزيد[3] و بعد از سپري شدن اين زمان، دوباره به سوي قومش بازگشت.

  3. غيبت حضرت يونس(عليه السلام): وقتي قوم حضرت يونس بر مخالفت خود افزودند واو را سرزنش کردند، آن حضرت از ميان آنها بيرون رفت، به طوري که هيچ کس نمي دانست او کجاست!
  طبق تصريح قرآن کريم، حضرت يونس مدتي در شکم ماهي محبوس و از ديدگان امت خود پنهان بود.[4] خداوند او را بنابر مصلحتي در شکم ماهي زنده نگه داشت، سپس او را بيرون آورد و سالم به سوي قومش بازگردانيد!


  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º

  4. داستان غيبت حضرت عيسي(عليه السلام): يهود و نصاري برکشته شدن وي اتفاق دارند، امّا خداوند مي فرمايد:
  (وَ قَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسِيحَ عِيسَي ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللَّهِ وَ ما قَتَلُوهُ وَ ما صَلَبُوهُ وَ لکِنْ شُبِّهَ لَهُمْ وَ إِنَّ الَّذِينَ اخْتَلَفُوا فِيهِ لَفِي شَکّ مِنْهُ ما لَهُمْ بِهِ مِنْ عِلْم إِلاَّ اتِّباعَ الظَّنِّ وَ ما قَتَلُوهُ يَقِيناً بَلْ رَفَعَهُ اللَّهُ إِلَيْهِ وَ کانَ اللَّهُ عَزِيزاً حَکِيماً);[5] و گفتارشان که ما مسيح عيسي بن مريم، پيامبر خدا را کشتيم، در حالي که نه او را کشتند و نه به دار آويختند، لکن امر بر آنها مشتبه شد و کساني که در مورد (قتل) او اختلاف کردند، از آن در شک هستند و به آن علم ندارند و تنها از گمان پيروي مي کنند و قطعاً او را نکشتند.
  عيسي بن مريم هم اکنون زنده وغايب است و طبق روايات، در زمان ظهور مهدي ـ روحي فداه ـ از آسمان به زمين فرود مي آيد; چنان که رسول خدا(صلي الله عليه وآله) فرمود:
  يلتفتُ المهديّ و قد نزلَ عيسي بنُ مريمَ کانما يقطُرُ من شعرهِ الماءُ فيقولُ المهديُّ: تقدّم صلّ بالنّاس فيقُولُ عيسي: امّا اُقيمتِ الصّلوةُ لکَ، فيصلّي خلفَ رجل من وُلدي[6]; مهدي متوجه مي شود که عيسي فرزند مريم از آسمان فرود آمده و گويي از موهاي سر و صورتش آب مي ريزد، مهدي ـ روحي فداه ـ به او مي گويد: جلو بايست و با مردم نماز بخوان; حضرت عيسي(عليه السلام)مي گويد: نماز بايد به وسيله ي شما اقامه شود; پس عيسي پشت سر مردي از فرزندان من مي ايستد و نماز مي خواند.


  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º

 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º

  5. داستان حضرت صالح(عليه السلام): حضرت صالح از پيامبران عظيم الشأن است و نام مبارکش 9 بار در قرآن آمده و از حيث زمان بعد از نوح و قبل از ابراهيم(عليهم السلام) بوده است.
  حضرت صالح(عليه السلام) بر قوم ثمود، که مردمي بت پرست بودند، مبعوث شد. ايشان مدتي از نظر قومش غايب شد، حضرت صالح در روز غيبت مردي کامل و داراي شکمي هموار، اندامي زيبا، و محاسني انبوه، گونه هاي کم گوشت، ميانه بالا و متوسط القامه بود، پس از غيبت و بازگشتن به سوي قوم خود، تغيير کرده بود، او را نشناختند و به سه دسته شدند:
  1. دسته اي منکر وي شدند; 2. دسته اي مشکوک بودند; 3. دسته اي نيز يقين داشتند که او صالح پيغمبر است.
  صالح(عليه السلام) نخست به دسته اي که درباره ي وي مشکوک بودند برخورد نمود و فرمود: من صالح هستم، ولي مردم او را تکذيب کردند، دشنامش دادند و آزارش رساندند و گفتند: ما از تو به خدا پناه مي بريم، صالح پيغمبر شکل تو نبود.
  سپس نزد منکرين آمد. آنها نيز سخن او را نپذيرفتند و سخت از وي دوري کردند!
  آن گاه از کنار گروه سوّم که اهل يقين بودند گذشت و به آنها گفت: من صالح هستم. آنها گفتند: راست مي گويي خبري به ما بده که بدان وسيله شک نکنيم! و بدانيم تو صالح هستي، چه ما ترديد داريم که خالق متعال بتواند انسان را در هر صورتي که مي خواهد، تغيير دهد!
  صالح گفت: من همان صالح هستم که ناقه را براي شما آوردم. گفتند: درست مي گويي، منظور ما نيز پرسش از همين مطلب بود، ولي بگو بدانيم ناقه چه علايمي داشت؟
  صالح گفت: علامت ناقه اين بود که يک روز براي خوردن آب به آبشخور مي رفت و روز ديگر آن را براي شتران ديگر مي گذاشت. گفتند: درست گفتي، ما به خدا و آن چه تو از نزد او آورده اي ايمان داريم...[7]


  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  502
  مورد تشکر
  634 پست
  حضور
  10 روز 22 ساعت 26 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  یا الله

  بخدا قسم که شیطان کار خودش را در زمان غیبت امام زمان (عج) خوب انجام داده و شیعیان را گمراه کرده است.

  امروزه تمامی شیعیان منتظر مهدی ای هستند که مردی تنومند و قوی هیکل است و عمامه ی سبز بر سر دارد و روبند سفید و نورانی بر چهره دارد و شمشیر دو دم بر کمر بسته، سوار اسب سپیدی می آید و تمام اهل باطل را به درک واصل می کند!

  به خدا قسم که اینها تمام کذب است و باور نکنید و اینها مسائل باطلیست که شیطان در طول زمان بر شیعیان القا کرده تا زمان ظهور شیعیان امام خود را نشناسند.

  اگر این گونه بود صفات آن حضرت، آیا با احکام الهی و عدالت خداوند سازگار بود؟! آیا مهدی (هدایتگر) می آید تا جاهل را هلاک کند؟! یا به نابودی جهل قیام می کند؟

  بخدا قسم زمانی که بیاید عده ی کثیری از شیعیان او را انکار می کنند و بجهت اینکه یک عده انسان شهرت طلب نادان و دروغگو در سالیانی که گذشته، به دروغ پردازی روی آورده و برای اینکه خود را انسان موجهی جلوه دهند، نشانی های باطلی از آن حضرت به مردم ارائه کرده و مدعی دیدار با ایشان حتی دیدار حضوری!!! گشته اند!

  بخدا قسم مهدی نه سوار بر الاغ بوده! نه در مسجدی بر کسی ظاهر شده و دوباره غیب شده که وجود گرامیش دور از اینگونه اعمال بچه گانه و دور از حقیقت است.

  این دروغگویان سلسله وار از پی هم آمدند و نفر اول خشتی را کج نهاد و نفرات بعد بجهت اینکه گفته هایشان تأیید شود، همان نشانه های دورغ نفر قبلی را به گونه ای دیگر آراستند و ارائه کردند تا مردم باور کنند که ایشان مورد نظر امام زمان (عج) بوده اند.

  بخدا قسم که تمام این دروغپردازی ها و تخیلات باطل را از ذهن خود پاک کنید تا زمانیکه ایشان ظهور کردند این مسائل موجب نشود به شک بیفتید و ایشان را انکار کنید.

  یا مهدی ادرکنی

  ویرایش توسط ناصر یوسف نژاد : ۱۳۹۱/۰۶/۲۶ در ساعت ۰۶:۴۱


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º


  6. داستان غيبت ذو القرنين: قرآن کريم در سوره ي کهف، آيات 83 ـ 96 داستان مشروحي درباره ي ذوالقرنين دارد و صفات ممتازي را براي او برمي شمرد; امّا بيان نشده که ذوالقرنين کيست، و فقط در بسياري از روايات اسلامي از پيامبر(صلي الله عليه وآله) و ائمه معصومين(عليهم السلام)نقل شده است که: او پيامبر نبود، بلکه بنده ي صالحي بود.[8]
  جابر بن عبدالله انصاري مي گويد:[9]
  از رسول خدا(صلي الله عليه وآله) شنيدم که فرمود: همانا ذو القرنين بنده ي صالح خدا بود و خداوند او را براي بندگانش حجت قرار داده بود، ذو القرنين مردم را به طرف خدا دعوت و آنها را به تقوا و پرهيزکاري امر مي کرد; امّا مردم ضربتي به سمت راست سرش زدند و او مدت ها از نظر مردم غايب شد! غيبتي آن چنان طولاني که گفتند: مرده، يا هلاک شده و معلوم نيست در کدام وادي سرگردان است! امّا ذوالقرنين، پس از غيبت طولاني، مجدداً به طرف قومش بازگشت. اين بار نيز مورد حمله قرار گرفت و آنان دومين ضربه را به سمت چپ سرش زدند!
  سپس حضرت فرمود:
  آگاه باشيد، که در ميان شما کسي هست که همان روش و سنّت ذوالقرنين را دارد. خداي ـ عزّوجلّ ـ سبب و امکانات همه چيز را براي ذوالقرنين فراهم کرد و قدرتي در زمين به او داد که او شرق و غرب را در نورديد; امّا به زودي سنّت و روش ذو القرنين در قائم از اولاد من جاري خواهد شد و قائم، شرق و غرب عالم را زير فرمان حکومت خود مي آورد. در اطراف جهان کوه و دشت و بياباني نيست که ذو القرنين در آن قدم نهاده باشد، مگر اين که مهدي در آن قدم خواهد گذاشت، (و آن را زير چتر حکومتش خواهد کشيد) همه ي گنج ها و معادن زمين را خداوند براي قائم ظاهر مي کند و او را به وسيله ي ترسي (که در دل دشمنان مي افکند) ياري خواهد کرد. قائم، جهان را پر از عدل و داد مي کند، همان طوري که از ظلم و جور پر شده است.
  به نمونه هاي ديگري از غيبت نيز مي توان اشاره کرد از جمله:

  7. غيبت ادريس(عليه السلام) که سرآغاز همه ي غيبت ها بود و ظهور او بعد از دشواري هاي زياد شيعيانش و مژده دادن فرج و قيام قائمي از فرزندانش که نوح بود.[10]  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º


  8. غيبت ابراهيم(عليه السلام)که همانند غيبت قائم ما ـ صلوات الله عليه ـ است و بلکه از آن عجيب تر; زيرا خداي تعالي نشانه ي ابراهيم را از همان هنگام که در رحم مادرش بود نهان ساخت، تا آن که موقع ولادتش شد.[11]
  9. غيبت يوسف(عليه السلام) که بيست سال به طول انجاميد که سه روز آن را در چاه و چند سال آن را در زندان و باقي آن را در امارت گذراند.[12]
  چرا حضرت مهدي (عج) از دوستان هم غايب هستند؟
  بهروز محمدي منفرد

  اخبار معصومين حکمت هاي گوناگوني، از جمله ترس از جان، نبودن بيعت کسي بر گردن حضرت، ستم پيشگي مردمان و... براي غيبت برشمرده اند، ولي به نظر مي رسد اين حکمت ها جز برخي، بيانگر علت غيبت حضرت از عموم مردم باشند; امّا در فلسفه ي پنهان بودن حضرت از دوستان، پاسخ هاي ره گشايي به نظر مي رسد:
  1. نمي توان گفت همواره رخسار حضرت براي دوستان ايشان هم پشت نقاب غيبت است; زيرا:
  الف) در کتاب هاي معتبر، موارد متعددي از تشرّفات دوستان به محضر حضرت ذکر شده است.[13]
  ب) چه بسا اوليا و دوستان حضرت، محضر آن امام همام را درک کرده، ولي خبر آن را پنهان کرده اند.
  آري اولياي الهي و دوستان آن حضرت، همواره توفيقات و درجات خود را پنهان کرده، و مجاز به آشکار نمودن آنها نيستند.
  هر که را اسرار حق آموختند *** مهر کردند و دهانش دوختند
  ج) شايد اوليا حضرت را زيارت نمايند ولي آن بزرگوار را نشناسند.
  د) اوليا و خاصان معصوم نيستند; از اين رو، شايد قصور و کوتاهي هايي از آنان سرزده و موجب شده است که حضرت، خود را از آنان مخفي نمايد.

  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0


  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º


  2. يکي از حکمت هاي آفرينش انسان، آزمودن[14] اوست و خداوند اين سنّت را بر اوليا و خاصان درگاهش، همانند ابراهيم، ايوب، يعقوب، يونس و.... نيز مقدر فرمود، تا پرورش يابند و استعدادهاي نهفته ي ايشان به فعليت برسد و به عالي ترين درجات و مقامات معنوي و معرفتي نايل آيند.
  آيا مردم گمان مي کنند اگر گفتند ايمان آورديم رها شده، آزمايش نمي شوند؟[15]
  صبر و تحمل مشقات غيبت و ترديد نداشتن در آن، از آزمايش هاي سخت است. چنان که شيخ طوسي مي فرمايد:
  بنا به فرموده ي پيشوايان اسلام، آزمايش به وسيله ي غيبت حضرت مهدي، از سخت ترين آزمايش هاي الهي است.[16]
  امام صادق(عليه السلام) فرمود:
  جز اين که خداوند دوست دارد تا شيعه را بيازمايد.[17]
  هيهات، هيهات، لا يکون فرجنا حتي تغربلوا، ثم تغربلوا ثم تغربلوا; هيهات، هيهات، فرج نخواهد رسيد تا شما غربال شويد. [18]

  امّا ره آورد پنهان بودن حضرت از دوستاني که از آلودگي ها و پليدي ها پاک هستند، دل باختن دوستان به آن حضرت، تعميق پيوند عاطفي با ايشان و، در نتيجه، نزديک تر شدن به حضرت حق و درک کمالات روحي است.
  اولياي الهي با تحمل درد فراغ حضرت، مشکلات غيبت، و انتظار ديدار ايشان، قدر و منزلت حضرت را شناخته و مرغ دلشان در آسمان لاهوتي به پرواز درمي آيد و براي نزديک شدن به خداوند از فرشتگان پيشي مي گيرند.
  امام صادق(عليه السلام) فرمودند:
  نزديک ترين حالت بندگان به خداوند، زماني است که حجت خدا را از دست داده باشند و او براي آنان ظاهر نباشد; آنان از او محروم باشند، در حالي که مي دانند او وجود دارد و حجت خدا بر آنان تمام باشد; در چنين زماني، بايد منتظر فرج و گشايش در هر صبح و شام باشند.[19]
  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  24
  مورد تشکر
  99 پست
  حضور
  3 روز 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º  ۳) خداوند تبارک و تعالی افعالش حکیمانه بوده، از بیهوده کاری برحذر است; امّا گاه فلسفه ی آفریده ها و اوامر او بر همگان آشکار می گردد و گاه، فلسفه ی افعال و دستورهای حضرتش، همانند علت بسیاری از فروعات، بر انسان ها پنهان می ماند; زیرا چه بسا مصلحت در آشکار نشدن علت بوده و یا این که بشر، شرایط و استعداد پذیرش این فلسفه ها را نداشته باشد و یا دانستن آنان آثار منفی به بار آورد.

  (یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَسْئَلُوا عَنْ أَشْیاءَ إِنْ تُبْدَ لَکُمْ تَسُؤْکُمْ);[۲۰] ای کسانی که ایمان آورده اید، ازچیزهایی سؤال نکنید که اگر برای شما روشن گردد شما را ناراحت می کند.

  از این رو خداوند که خیر حکیم علی الاطلاق است، گاه مصلحت را در آشکار نشدن علت بسیاری از افعال و دستورهای خود می داند; دراین صورت پرسیدن از این علت ها نه تنها مصلحت ندارد، بلکه مذموم است و باید امر آن را به خدا واگذار کرد.

  (وَ رَبُّکَ یَخْلُقُ ما یَشاءُ وَ یَخْتارُ ما کانَ لَهُمُ الْخِیَرَةُ);[۲۱] پروردگار تو هر چه را بخواهد می آفریند و هر چه را بخواهد برمی گزیند.

  گفتنی است ندانستن فلسفه ی چنین ایده ها و افعالی نباید خدشه ای بر باورداشت آنها وارد آورد.
  از سوی دیگر شیعه بر این باور است که یکایک امامانش، معصوم و مصون از گناه و اشتباه هستند و تمام رفتار و کردارشان، اطاعت از دستورهای حکیمانه ی الهی است.  º°”˜`”°º×.ღ امامت و مهدويت (غيبت امام زمان(عج)) ღ.׺°”˜`”°º
  ویرایش توسط ♥ سلالة النّبوّة ♥ : ۱۳۹۱/۰۷/۱۸ در ساعت ۲۰:۳۴


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود