صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ≧◔◡◔≦ از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

شاد ≧◔◡◔≦ از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦

≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦

نخستین روز مهر ماه و آغاز بازگشایی مدارس یاد آور خاطرات شیرین برای والدین است و البته ورود کودکان به دنیایی دیگر؛ مدرسه!

≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦ ≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦ ≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦

حسین کوچولو از در مدرسه داخل نمی رود ، جیغ ، داد و فریاد که من مدرسه نمی خواهم.

علی هشت ساله در حالی که سر کلاس نشسته است، امیدوار است که معلم اسمش را نخواند. او پاسخ سؤال معلم را می داند، اما از اینکه بخواهد در برابر همه دانش آموزان کلاس صحبت کند، هراسان است.

او در برابر دیگران نه تنها پاسخ سوال را فراموش می کند بلکه دچار تپش قلب و خشکی دهان می شود پاسخ اشتباه با خنده های زیرزیرکی همکلاسی ها به تجربه بسیار تلخی می انجامد که اضطراب کودک را در حین صحبت کردن میان عموم تشدید می کند.

برای برخی کودکان، صحبت کردن در جمع فرصتی برای نشان دادن افکار آنهاست، ولی برای برخی دیگر، یک فشار روانی شدید است. اینها ترس هایی است که کودکان در این ایام به آنها دست و پنجه نرم می کنند .

آیا تا بحال با این حس فرزندتان مواجه شده اید ؟ و یا خود در دوران کودکی آن را تجربه نموده اید؟ بسیاری از کودکان این حرف را می زنند.

البته این احساس، چندان طول نمی‌کشد. اما اگر این احساس ماندگار شد، چه؟

مدرسه رفتن هم بخشی از زندگیست و یک حقیقت.

پس بیایید کمی درباره مدرسه و اموری که در صورت تنفر از مدرسه باید انجام دهیم صحبت کنیم.

≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦ ≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦ ≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦

ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

و

چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان

2.  

نوشته
    154
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 5 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید111 نمایش پست
    من امسال سال آخرم که میرم مدرسه .≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦ هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا
    اما من همیشه یه علاقه خاصی به مدرسه داشتم، حالاشم شغلم خدارو شکر تدریسه و توی دانشگاه و خدابخواد بعد از این توی مدرسه قراره مشغول بشم

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ......

نوشته
    132
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    حضور
    5 روز 7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2

≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦من امسال سال آخرم که میرم مدرسه .چون بعدش میرم دانشگاه≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦ هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا

ویرایش توسط حمید111 : ۱۳۹۱/۰۶/۲۷ در ساعت ۰۱:۰۵
    السلام علیک یا ابا عبدالله

اللهم صل على فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمك.

نوشته
    132
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    حضور
    5 روز 7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2

ولی من از مدرسه رفتن اصلا بدم نمی آید و کلی بعدش دلم براش تنگ میشه .≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦
    ویرایش توسط حمید111 : ۱۳۹۱/۰۶/۲۷ در ساعت ۰۱:۰۷
    السلام علیک یا ابا عبدالله

اللهم صل على فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمك.

نوشته
    154
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 5 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦من امسال سال آخرم که میرم مدرسه .≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦ هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا
    تنبل خان
    خدایا این بنده ات را به راه راست هدایت کن

نوشته
    154
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 5 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ╫❀نیایش❀╫ نمایش پست

نخستین روز مهر ماه و آغاز بازگشایی مدارس یاد آور خاطرات شیرین برای والدین است و البته ورود کودکان به دنیایی دیگر؛ مدرسه!

حسین کوچولو از در مدرسه داخل نمی رود ، جیغ ، داد و فریاد که من مدرسه نمی خواهم.

علی هشت ساله در حالی که سر کلاس نشسته است، امیدوار است که معلم اسمش را نخواند. او پاسخ سؤال معلم را می داند، اما از اینکه بخواهد در برابر همه دانش آموزان کلاس صحبت کند، هراسان است.

او در برابر دیگران نه تنها پاسخ سوال را فراموش می کند بلکه دچار تپش قلب و خشکی دهان می شود پاسخ اشتباه با خنده های زیرزیرکی همکلاسی ها به تجربه بسیار تلخی می انجامد که اضطراب کودک را در حین صحبت کردن میان عموم تشدید می کند.

برای برخی کودکان، صحبت کردن در جمع فرصتی برای نشان دادن افکار آنهاست، ولی برای برخی دیگر، یک فشار روانی شدید است. اینها ترس هایی است که کودکان در این ایام به آنها دست و پنجه نرم می کنند .

آیا تا بحال با این حس فرزندتان مواجه شده اید ؟ و یا خود در دوران کودکی آن را تجربه نموده اید؟ بسیاری از کودکان این حرف را می زنند.

البته این احساس، چندان طول نمی‌کشد. اما اگر این احساس ماندگار شد، چه؟

مدرسه رفتن هم بخشی از زندگیست و یک حقیقت.

پس بیایید کمی درباره مدرسه و اموری که در صورت تنفر از مدرسه باید انجام دهیم صحبت کنیم.

این ترس رو همه بچه ها دارن؛ بخصوص توی سالهای اول تا سوم ابتدایی
    توی این سه سال هم این وظیفه معلمهاس که این ترس رو از بچه ها دور کنن با دادن اعتماد به نفس به اونها که میتونن جواب بدن و البته با بچه ها طوری برخورد کنن که اگر شاگردی پاسخ رو غلط هم داد کسی نخنده به اون؛‌این نخندیدن خیلی میتونه به دانش اموزان کمک کنه تا ببینن واقعا چیز عجیبی نیست که بلد نباشن

چون ما معلمامون به بچه ها یاد ندادن که این خندیدن کار غلطیه متاسفانه بچه ها همیشه دنبال خودشون میبرن اینو و حتی توی دانشگاه هم همین طور هستن و بچه ها اکثرا این اعتماد به نفس رو ندارن که جواب بدن؛

من حدودا شش هفت سال پیش سر کلاس سال دوم دبیرستان بچه های تجربی بودم؛ خب بچه ها هم به دلیل اینکه اکثرا از ریاضی بیزارن خوششون نمیاد بخونن؛ و حتی پای تابلو بیان و جواب درست خودشون ر وبنویسن؛ حتی الان هم توی دانشگاه و حتی سرکلاس دانشجوهایی ریاضی؛ کسی جرات نمیکنه بیاد پای تابلو و جواب سوال رو که میدونه بگه؛
    یه کاری که من با این دانش اموزها و دانشجوها میکنم اینه که وقتی درس رو دادم بلافاصله نمونه سوال و مثال بهشون میدم؛ انقدر مثال میدم که حل کنن و مجبورشون میکنم که بیان پای تابلو که اخرای ترم که میشه دیگه خودشون میخوان که بگن: استاد من میام این یکی سوال رو حل میکنم.
    همیشه اخر ترم برای من بهترین روزها بوده؛ وقتی میبینم تونستم بچه ها رو بفهمونم که سرکلاس باید خوب گوش بدن و اگر هم اشتباه بود جوابشون ترس نداشته باشن از گفتنش

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

من امسال سال آخرم که میرم مدرسه .چون بعدش میرم دانشگاه هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا
    سلام
    هورررررررراااا
    توي دانشگاه يك هوراي نشان داده بشه كه بري توي دبستان سال اول ميز اول كلاس اول بشينيدانشگاي يك دانشگاهي
    شوخي ميكنم موفق باشي
    رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh... نمایش پست
    اما من همیشه یه علاقه خاصی به مدرسه داشتم، حالاشم شغلم خدارو شکر تدریسه و توی دانشگاه و خدابخواد بعد از این توی مدرسه قراره مشغول بشم
    سلام من هم به مدرسه علاقه داشتم ولي نميدونم چرا هميشه فرار ميكردم
    رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦

نتیجه ای که تاکنون به دست آمده است حاکی از آن است که ممکن است کودکان با هر سطح هوشی، با هر زمینه اجتماعی و از هر خانواده ای و با هرگونه آرمانی، به مدرسه گریزی یا هراس از مدرسه دچار شوند.

اصطلاح هراس از مدرسه اصطلاحی جامع و فراگیر است، ریشه بیشتر این حالات همان ترس از ترک خانه است و اگر کودک را وادار به این کار بکنیم، اضطراب او به هراس مبدل می شود.

مدرسه نماینده دنیای خارج و نوعی واقعیت است که با واقعیتی که کودک در خانه تجربه کرده متفاوت است، بعضی از کودکان مواجهه با این واقعیت را نمی توانند تحمل کنند و از این رو به آن چیزی روی می آورند که برای آنها مانوس تر است. مدرسه غالبا نخستین مکانی است که کودک ناگزیر است که بدون حمایت مادرش در آن روزگار بگذراند.

≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦≧◔◡◔≦  از مدرسه رفتن متنفرم!! ≧◔◡◔≦

ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

و

چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان

نوشته
    154
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 5 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دايي حسن نمایش پست
    سلام من هم به مدرسه علاقه داشتم ولي نميدونم چرا هميشه فرار ميكردم
    کلا پسرا همه همین مدلی هستن و فراری

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری