جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نوجوانی و ظرافت های دوست یابی

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نوجوانی و ظرافت های دوست یابی

این سوال یکی از نوجوانهاست که پرسیده: من یه نوجوان 12 ساله هستم، دوستی هم سن خودم دارم که بسیار بدزبان است، چه کنم تا رفاقتم را با او ادامه دهم؟!

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاور2

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۰۸/۰۲ در ساعت ۱۷:۱۸

2.  

نوشته
    155
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

[quote=عقیل مصطفوی;579786]این سوال یکی از نوجوانهاست که پرسیده: من یه نوجوان 12 ساله هستم، دوستی هم سن خودم دارم که بسیار بدزبان است، چه کنم تا رفاقتم را با او ادامه دهم؟!

با سلام و تشکر
    خدمت شما عرض کنم که فردی که در ارتباط کلامی خود از واژه ها و الفاظ نامتعارف و غیر اجتماعی و یا از عبارت رکیک و غیر اخلاقی استفاده می کند ممکن است دارای شخصیت ناپخته و آسیب دیده ای باشد که این وضعیت ناشی از تعاملات محیطی مخصوصا والدین و همسالان است افراد از طریق یادگیری اجتماعی ممکن است بدزبان شوند و یاد بگیرند هنگام عصبانیت و یا در هر حال از الفاظ ناخوشایند استفاده کنند شما باید در یک بازه زمانی به اندازه توان و کشش و ظرفیت خود و ایشان
    این صفت نامناسب شخصیتی را از ایشان کم کنید مثلا اگر در فضای مناسب با ایشان صحبت کنید و ایشان قانع کنید و یادآوری کنید که نقاط مثبت و خوبی هایی دارد که به دلیل استفاده کردن از این گونه الفاظ ، باعث شده خوبی ها و نقاط مثبت شما پوشیده شود، سعی کنید عزت نفس و خودارزشمندی ایشان را بالاببرید و به ایشان بگویید شما با این شخصت و مقامی که دارید خوب نیست از این الفاظ استفاده کنید. و سعی کنید گفت و گو ها دلسوزانه و در فضای مناسب ، بالحنی مناسب و با احترام باشد . از ایشان بخواهید که با کمک شما تمرین استفاده از الفاظ مناسب را انجام دهد در مرحله بعد اگر تغییری ولو اندک در استفاده این الفاظ ایجاد شد سعی کنید واکنش مثبت نشان دهید و به عبارتی فیدبک هیجانی مناسب تا این رفتار(استفاده از الفاظ مناسب) احتمال تکرار آن بیشتر شود. اگر دیدی بهتر شد که ادامه دهید و اگر دیدید تغییری حتی کم هم اتفاق نیافتد به ایشان بگویید که مجبورید ایشان را ترک کنید زیرا ممکن است رفتار کلامی ایشان ، تأثیرات ناخودآگاه منفی برای شما داشته باشد موفق باشید.
    گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

آیت الله حق شناس (رحمة الله علیه)

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری