جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شوهرم شبها دیر به خانه میاد چگونه با او رفتار کنم؟

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شوهرم شبها دیر به خانه میاد چگونه با او رفتار کنم؟

بعضی خانمها وقتی از وقت شام می گذرد و شوهرشان دیر به خانه می آید برای اینکه او را از اینکار باز دارند؛ تنهایی شام را می خورند و منتظر نمی مانند، وقتی او به خانه می آید و شام می خواهد می گوید: متاسفم فکر کردم تا این ساعت که بیرون هستی حتما یه چیزی خوردی، منم شام را خوردم. آیا این رفتار، رفتاری مناسب است؟ آیا قهر کردن از شوهر بهتر نیست؟ چه راهکار بهتری برای دیر نیامدن آقاشون دارید؟

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاور2

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۰۸/۰۲ در ساعت ۱۷:۱۸

2.  

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط عقیل مصطفوی نمایش پست
    بعضی خانمها وقتی از وقت شام می گذرد و شوهرشان دیر به خانه می آید برای اینکه او را از اینکار باز دارند؛ تنهایی شام را می خورند و منتظر نمی مانند، وقتی او به خانه می آید و شام می خواهد می گوید: متاسفم فکر کردم تا این ساعت که بیرون هستی حتما یه چیزی خوردی، منم شام را خوردم. آیا این رفتار، رفتاری مناسب است؟ آیا قهر کردن از شوهر بهتر نیست؟ چه راهکار بهتری برای دیر نیامدن آقاشون دارید؟

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاور2
    با عرض سلام و تشکر
    خدمت شما عرض کنم که برای حل این مسأله باید به چند نکته توجه داشت یکی اینکه باید دیر آمدن ایشان ریشه یابی شود و فرضیه های مختلف مطرح شود وفرضیه نزدیک به واقعیت از میان فرضیه ها کشف شود مهمترین دلایل می تواند به شرح زیر باشد:
    1- به دلیل مشغولیت شغلی
    2- جذاب بود محیط بیرون
    3- جذاب نبودن محیط خانه
    برای بهتر شدن اوضاع و برآورده شدن انتظارات همسر این آقا بهتر است از راهکارها مثبت و پاداش استفاده شود تا تنبیه، این راهکارها عبارتند از :
    1- صحبت و گفت و گوی صمیمانه در فضای مناسب و با لحن مناسب و شنیدن علت دیر آمدن
    2- تقویت و واکنش هیجانی مثبت در زمان هایی که زودتر از هر شب به خانه مراجعه دارد مثلا با استفاده از واژه های احساسی مانند چقدر احساس خوبی دارم به خاطر زود آمدن شما و رفتارهای مثبت را باید خانم آغاز کند و دقیقا بگوید چون شما زود آمدی فرقی ندارد این زود آمدن یک ساعت باشد یا یک ربع و..
    3- خانم در گفت و گوی صمیمانه به همسرش بگوید که من برای شما خیلی ارزش و اهمیت قایلم و از اینکه باهم غذا می خورم احساس لذت دارم .
    4- خانم از همسرش بخواهد زمانی که دیر می آید حتما به ایشان اطلاع بدهد.
    5- خانم با برنامه ریزی می تواند زمان های انتظار را تبدیل به یک برنامه فعال و شادی بخش تبدیل کند مثلا برای رفع موقت گرسنگی مقداری خوارکی بخورد و زمان انتظار را با ورزش و فعالیت های لذت بخش پر کند.
    6- زن با شوهر خود قرار بگذار که اگر بدون برنامه قبلی همسرش دیر بیاید باید یک جریمه ای با تفاهم همدیگر بپردازد.
    7- دیر آمدن نباید باعث تحقیر و یا سرزنش مرد توسط همسرش شود.
    8- استفاده کردن از واژه های چرا ، باید در مورد دیر آمدن ، توسط خانم ممکن است باعث شکل گیری ساخت ذهنی معیوب شود و آن ساخت عبارت است از اینکه زن من می خواهد بر روی من تسلط داشته باشد پس حالا که این طور شد فردا دیرتر به خانه خواهم رفت.

با آرزوی توفیق روز افزون
    ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۱/۰۸/۰۴ در ساعت ۱۲:۳۰
    گفت و گو های خودمانی

شوهرم شبها دیر به خانه میاد چگونه با او رفتار کنم؟
    فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری