صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا احادیث مربوط به کارهای بعد از ظهور صحیح است ؟

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا احادیث مربوط به کارهای بعد از ظهور صحیح است ؟

درود بر همه
    آیا احادیثی که در بحار و کافی و الغیبه و الانوار النعمانیه و .... آمده صحیح هستند وقابل قبول ؟
    اولین کار امام این است که عمر وابوبکر را از قبر بیرون میاورد وشلاق میزند و بعد آنها را میسوزاند و مسجد را خراب میکند ( مسجدالحرام ) : مجلسی
    او حتی عایشه را از قبر بیرون آورده وشلاق میزند (!!!؟؟؟ ) ( عایشه آری عایشه : زنی که حمیرای محمد بود . در عشق او به این زن هیچکس تردید ندارد. در زمان وفات در خانه این زن بود وسر بر روی سینه او گذاشته جان داد وتا لحظه آخر دستش را در دست داشت . علی (ع) هم در اتاق بود )
    بعد از بیرون آوردن آنها (عمر وابوبکر ) از قبر به خاطر گناه هابیل و گناه برادران یوسف و گناه نمرود که ابراهیم را در آتش انداخت و حتی حتی گناه آتش پرستان را از آنها میگیرد و همه گناهانی که فبل وبعد از آنها در جهان بوده از آنها انتقام میگیرد : نعمت الله جزایری
    وقتی او خروج کند بین او عرب وقریش جز شمشیر نخواهد بود : مجلسی
    ابوعبدالله : اینکار تمام نمیشود مگر آنکه دوسوم مردم کشته شوند . پرسیدند بعد از رفتن دوسوم جهان چه باقی میماند!!؟؟ ؟ فرمود آیا از اینکه در بین یک سوم باقیمانده باشید خوشحال نمیشوید!!!!!! ( احسائی )
    پیامبر با نرمی برخورد میکرد اما او کشتار میکند : مجلسی و نعمانی
    قائم به امری غیر از آنچه بود قیام میکند ( یعنی با دین وکتابی نو !! ) : طوسی
    سنگ موسی که 12 چشمه شیر وعسل از آن جاریست همراه او ست
    ابوعبدالله : دنیا تمام نمیشود مگر اینکه مردی از من با حکم آل داوود ( آل داوود حکومت کند و دلیل وبینه نمی پرسد : کلینی

2.  

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

قسمت اول حرفتان ارزش جواب ندارد.آقای مسلمان !!! شما حتی به اعتقادات چند قرنی خود را نقض میکنی؟؟؟ چرا؟؟ آیا تقیه میکنی ( آیین پدران ) یا نه حرف خودت را باور داری ؟
    این افراد درستکارند و مجازات آنها معنی ندارد !!!! به خدایی که من میپرستم همین حرف را من به مرکز پاسخ در قم گفتم . جواب را حتما میدانی !! حاج آقای بزرگواری بعد از 15 دقیقه ، این حدیث را در بحار ج56 ص 386 پیدا کردند ( از شاذان نقل شده ) با افتخار و غروری ترحم انگیز فرمود گرچه سند کامل نیست اما چه اشکال دارد ؟ امام بیاید و این دو ملعون !!!! و فاسق !!!! را شلاق بزند. ( راستی درست گفتی حدیث را من کامل نگفتم . بدن آنها همچنان تازه است و پس از شلاق و سوزاندن . خاکسترشان را بر باد میدهد . به نظرت کامل شد یا کمه ) البته بعدذ از خاکستر شدن منصفانه و وجدانن دیگه کاریش نمیشه کرد و شکنجه ای داد . حال تصمیم آخر با شماست . حاجی. هر چه امر دهی همان است. خوشا به حال فروتنان چرا که ملکوت آسمان از آن ایشان است.
    شرب خمر . زنا . غالی ؟؟؟ آیا اینها گناهی بزرگتر است یا غصب ولایت . سرپیچی از امر رسول. حمله به زهرا . کشتن محسن . آتش زدن خانه علی.و.... (به گفته شما)
    آرمان شهر صالحان . خب . که در آرزوی آنروز نیست؟ حدیثهایی که آوردی از همان منابعی ست که من آوردم . اما چون من نوشتم جعلیست .!!!!! ؟؟؟ و از شما وحی منزل؟/؟!!!

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بزرگواران
    خواهش می کنم یک مقدار صمیمی تر به مباحثه با یکدیگر بپردازید که روی هم دیگر تاثیر گذار باشید ، سعی کنید به جنبه علمی بحث بیشتر بپردازید ، این باعث می شه هر کسی که این بحث رو می بینه و به دلایل توجه می کنه ، اگه دلایلمون علمی و درست و منطقی باشه ، درست رو از نادرست تشخیص بده
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

5. تشکرها 2

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer نمایش پست
    درود بر همه
    آیا احادیثی که در بحار و کافی و الغیبه و الانوار النعمانیه و .... آمده صحیح هستند وقابل قبول ؟
    اولین کار امام این است که عمر وابوبکر را از قبر بیرون میاورد وشلاق میزند و بعد آنها را میسوزاند و مسجد را خراب میکند ( مسجدالحرام ) : مجلسی
    او حتی عایشه را از قبر بیرون آورده وشلاق میزند (!!!؟؟؟ ) ( عایشه آری عایشه : زنی که حمیرای محمد بود . در عشق او به این زن هیچکس تردید ندارد. در زمان وفات در خانه این زن بود وسر بر روی سینه او گذاشته جان داد وتا لحظه آخر دستش را در دست داشت . علی (ع) هم در اتاق بود )
    بعد از بیرون آوردن آنها (عمر وابوبکر ) از قبر به خاطر گناه هابیل و گناه برادران یوسف و گناه نمرود که ابراهیم را در آتش انداخت و حتی حتی گناه آتش پرستان را از آنها میگیرد و همه گناهانی که فبل وبعد از آنها در جهان بوده از آنها انتقام میگیرد : نعمت الله جزایری
    وقتی او خروج کند بین او عرب وقریش جز شمشیر نخواهد بود : مجلسی
    ابوعبدالله : اینکار تمام نمیشود مگر آنکه دوسوم مردم کشته شوند . پرسیدند بعد از رفتن دوسوم جهان چه باقی میماند!!؟؟ ؟ فرمود آیا از اینکه در بین یک سوم باقیمانده باشید خوشحال نمیشوید!!!!!! ( احسائی )
    پیامبر با نرمی برخورد میکرد اما او کشتار میکند : مجلسی و نعمانی
    قائم به امری غیر از آنچه بود قیام میکند ( یعنی با دین وکتابی نو !! ) : طوسی
    سنگ موسی که 12 چشمه شیر وعسل از آن جاریست همراه او ست
    ابوعبدالله : دنیا تمام نمیشود مگر اینکه مردی از من با حکم آل داوود ( آل داوود حکومت کند و دلیل وبینه نمی پرسد : کلینی
    بنام خدا
    سلام جناب مهاجر گرامی
    1:تمام احادیثی که در این کتب آمده اند بنا نیست نعتبر باشند بلکه برای اعتبار یک حدیث باید حدیث را از جهاتی مانند روای حدیث و ... بررسی کرد .
    2:لطفا در پستهای میانی یک موضوع با ایجاد پستهای انحرافی , موضوع اصلی را به بیراهه نکشانید.

7. تشکر

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آقای مشکات اولا موارد انحرافی به قول شما کار ندارم چرا جواب مرا به مسلمان ایرانی حذف کردید!!!!!!!!!!!!!!! داری به خط فکری دوستان جهت خاصی میدهید؟؟؟//!!!!!!!! آن جواب لازم است باشد . دوباره آنرا کپی کنید. البته اگر زمین ذوب نمیشه و به موش تبدیل نمیشویم.
    1 : این حرف شما با دوستان دانشمندی که در قم هستند موافقت ندارد چرا؟ شما آیا نمیتوانید در میان خود به اجماعی قابل قبول برسید. نمیتوانید یا نمیخواهید!!؟؟ اعتبار حدیث را که تایید میکند /؟ شما و دوستانتان ؟ آیا این صلاحیت در شما وجود دارد؟ آنها صریحا گفتند تمام حدیثهای مجلسی و صدوق و.. درست است. خودتان بپرسید. بقیه هم تنها به این نوشته اکتفا نکنند آنقدر معرفت داشته باشند که بروند و بپرسند.
    حدودا دو هفته ست من سؤال مطرح میکنم . شما شخصا جواب دهید . غیر از اینکه گفته اند!! جعلیست! وجودندارد! سندش پیدا نشد! تو شبهه افکنی میکنی! و .... وجدانن تنها یک جواب که ارزش داشته باشد به من داده اند؟؟
    بیسواد بیسواد گفتن چه دردی از شما دوا میکند ( این لفظ را من خود بکار برده ام درباره خودم) آیا میخواهید مثل بعضیها که مغزشان مثل قلمشان خشکیده و یخ زده الکی اظهارنظر کنم و هی بگویم من آنم که رستم بود پهلوان. من دانشمندم. من 4 سال درس آخوندی خوندم.
    به من چه ؟ الله را هزار مرتبه شکر. اگر الله بخواهد بقیه عمرت را در آنجا باش . علم که بد نیست. لعنت بر او که غیر از این بگوید. شما همیشه آنجا بمان.
    2 : درباره مورد دوم این حرف به من برنمیگردد و من نمیتوانم جواب دهم. برکت وفیض خداوندگار با همه باد

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer نمایش پست
    آقای مشکات اولا موارد انحرافی به قول شما کار ندارم چرا جواب مرا به مسلمان ایرانی حذف کردید!!!!!!!!!!!!!!! داری به خط فکری دوستان جهت خاصی میدهید؟؟؟//!!!!!!!! آن جواب لازم است باشد . دوباره آنرا کپی کنید. البته اگر زمین ذوب نمیشه و به موش تبدیل نمیشویم.
    1 : این حرف شما با دوستان دانشمندی که در قم هستند موافقت ندارد چرا؟ شما آیا نمیتوانید در میان خود به اجماعی قابل قبول برسید. نمیتوانید یا نمیخواهید!!؟؟ اعتبار حدیث را که تایید میکند /؟ شما و دوستانتان ؟ آیا این صلاحیت در شما وجود دارد؟ آنها صریحا گفتند تمام حدیثهای مجلسی و صدوق و.. درست است. خودتان بپرسید. بقیه هم تنها به این نوشته اکتفا نکنند آنقدر معرفت داشته باشند که بروند و بپرسند.
    حدودا دو هفته ست من سؤال مطرح میکنم . شما شخصا جواب دهید . غیر از اینکه گفته اند!! جعلیست! وجودندارد! سندش پیدا نشد! تو شبهه افکنی میکنی! و .... وجدانن تنها یک جواب که ارزش داشته باشد به من داده اند؟؟
    بیسواد بیسواد گفتن چه دردی از شما دوا میکند ( این لفظ را من خود بکار برده ام درباره خودم) آیا میخواهید مثل بعضیها که مغزشان مثل قلمشان خشکیده و یخ زده الکی اظهارنظر کنم و هی بگویم من آنم که رستم بود پهلوان. من دانشمندم. من 4 سال درس آخوندی خوندم.
    به من چه ؟ الله را هزار مرتبه شکر. اگر الله بخواهد بقیه عمرت را در آنجا باش . علم که بد نیست. لعنت بر او که غیر از این بگوید. شما همیشه آنجا بمان.
    2 : درباره مورد دوم این حرف به من برنمیگردد و من نمیتوانم جواب دهم. برکت وفیض خداوندگار با همه باد
    بنام خدا
    جناب مهاجر گرامی
    با سلام
    1:تنها در مورد کتاب بحار جهت اطلاع شما:
    هدف مرحوم مجلسي از جمع آوري كتاب گران سنگ بحارالانوار بنا به آنچه در اول اين كتاب آمده است جمع آوري و باب بندي رواياتي بوده است كه در منابع قديمي شيعه بوده كه برخي از اين منابع به جهت كمياب بودن احيانا در معرض از بين رفتن بوده است. در كتاب بحار كه موسوعه بزرگي از روايات شيعه مي باشد روايات جالب و معتبر فراواني وجود دارد، ولي اين گونه نيست كه بتوان حكم به صحت و اعتبار تمامي روايات اين كتاب كرد. هر روايتي از اين كتاب و يا هر كتاب ديگري به صورت جداگانه مي تواند از نظر محتوا و سند مورد بررسي قرار گيرد و يا حتي ممكن است روايتي طبق برخي ديدگاه ها معتبر باشد و از ديدگاه برخي معتبر نباشد. به همين جهت مرحوم مجلسي در اين كتاب در زماني كه خطر از بين رفتن روايات بوده روايات را جمع آوري نموده بنا بر حذف روايتي به صورت سليقه اي نداشته چون ممكن است روايتي از نظر كسي معتبر نباشد ولي شخص ديگري آن را معتبر بداند و يا معنا و توجيه تازه اي از آن روايت ارائه كند كه ديگران نيز آن را بپذيرند. بنابراين حذف اين گونه روايات نيز به مصلحت نمي باشد و اگر قرار بود هر كسي به سليقه خودش روايات را جمع آوري مي كرد خيلي از روايات امروزه در اختيار ما قرار نمي گرفت.
    2:پستی از شما حذف نشده مگر آنهایی که اهانت به اشخاص بوده یا بحث را به بیراهه می کشاندند.
    3:کسی نگفته شما بیسوادید....
    4:اتفاقا مورد دوم بیشتر به شما برگشت می کند.....

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از نظر کسی معتبر و از نظز دیگری معتبر نباشد!!!! یعنی چه ؟ اگر اشتباه است مثل حدیثی که من آوردم البته از نظر شما که من مخالفم. چزا باید باقی بماند . حال اگر بزرگی مثل او که در قم بود معتبر داند وشما بزرگتر آنرا مردود !!! پس چگونه از مردم سند میخواهید
    ؟؟؟ حال آنکه هر وقت دلتان خواست در صحت آن تردید میکنید وقبول ندارید؟؟؟ مگر شما ( شیعه ) غیر از این کتابها چیز دیگری هم دارد؟؟ تمام آنچه دارید در همین کتابها مثل بحار جمع شده . حالا شما قبول ندارید ودیگری تایید میکند . !!!!! تکلیف مردم چیست؟؟ پس سند برای چه میخواهی ؟ شما که بحار ( هر جا دلت خواست را رد میکنی ) . چه سندی باشد که شما تاییدش کنید؟
    این حرفها توجیه خوبی برای جواب ندادن (البته جواب درست ) نیست. اگر جعلیست ثابت کن. چگونه ؟ شما استادی با همان علومی که 60 بار برای من کپی کردی!! تکذیبش کن. یا به قول حاج آقا از اهلش بپرس و به من هم بگو .
    سلاح جعلی بودن کارایی ندارد؟ در ست است که تعداد عضوها زیاد نیست که اکثر همفکر ند اما شاید تعدادی میهمان مطالب را ببینند ( خدای ناکرده ) گیج شوند .

نوشته
    1,032
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب مهاجر ببینید ، غیر از ما که در این مباحث شرکت میکنیم بسیاری دیگر ، امروز ، فردا و یا چندین ماه دیگر هم ممکن است این مطالب را ببینند و بخواهند پاسخ سوالی که شما مطرح کردید را بدانند ، شما هم که حتما و ان شالله من باب تفقه و دانستن سوال می فرمایید نه تعنت و اشکال تراشی و ... بسیار خب جناب مسلمان ایرانی پاسخ علمی به سوال شما دادند در پست شماره 2 .
    پیامبر (ص) قبل از شهادتشان فرموده بودند که پس از ایشان دروغ های بسیاری بر آن حضرت (ص) خواهند بست و فرمودند هر آنچه از من نقل می کنند به قران عرضه کنید اگر با قران موافقت داشت بپذیرید والا آن را رد کنید .
    این یکی از ملاکهای تشخیص صحت روایات است ، بررسی سند روایات هم بسیار مهم است تا مبادا از ناحیه جاعلان و واضعان ، حدیثی ساخته شده باشد . امیدوارم تا اینجا را قبول داشته باشید .
    بنابراین ملاک درستی روایات ، وارد شدن آن در کتاب خاصی نیست بلکه حتما با ملاک های صحت روایات باید منطبق باشد .نه تنها جناب مسلمان ایرانی بلکه بسیاری از دوستان دیگر ، روایاتی که شما می آورید را نقد می کنند زیرا مفاد بسیاری از آنان با قران کریم سازگار نیست و در مورد ورود این روایات در کتب شیعه مانند بحار الانوار و.. هم توضیحات کافی را جناب مشکات فرمودند که برای از بین نرفتن روایات در زمانی خاص تمامی آنها در برخی کتب روایی ثبت شدند اما این به معنی صحت همه روایات نیست دقیقا به همین دلیل است که هر روایتی که شما نقل می فرمایید بلافاصله دوستان سند و آدرسش را از شما می خواهند . شاید مورد اختلاف این است که شما تصور می کنید هر حدیثی در هر یک از کتب شیعه بود باید و لابد درست است و به همین دلیل قبل از اطلاع از صحت یا عدم صحت آن ، حساب اعتقاد شیعه را بر آن باز می کنید و شروع به نقد می فرمایید در حالیکه ما معتقدیم هر روایتی را باید با ملاکهای صحت روایت سنجید نه اینکه در فلان کتاب روایی آمده پس حتما درست است .
    حالا با مطالبی که جناب مشکات و مسلمان ایرانی فرمودند امیدوارم شبهه رفع شده باشد ، باور کنید هیچ تقیه ای در کار نیست فقط بنده تصور می کنم از اصول اعتقادات تشیع اطلاعات نادرستی به شما رسیده است که مورد قبول خود شیعیان هم نیست.

12. تشکر

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سپاس از جواب مکفی و مودبانه شما( بر عکس بعضیها !!!!)
    آقای مهیات ( محیات ) عزیز . ببینید اگر ما روایات را با قرآن بسنجیم در طرز فکر شیعه اشکالی اساسی وارد میشه ؟ چرا ؟ اجازه دهید مثال بزنم .
    مردم بنده ما هستند در اينكه اطاعت ما بر آنها واجبست و در اطاعت فرمانبرمايند و در دين پيرو ما هستند، هر كس حاضر است بغائبين برساند ( امام رضا ) : چرا ما بنده ایم . شما که گفتید در دین اجباری نیست!!!
    امام صادق : جفر . جامعه . مصحف فاطمه نزد ماست . توضیحش را خودتان میدانید. اینها چیست ؟ ایا قرآن کافی نیست؟؟
    میشنویم که میگویند روزی شما در دست امام است.
    شما بنده امامید
    امامان واسطه خلقتند.
    خدا جهان را برای انها آفریده. تمام دنیا مال ایشان است
    مسافرت . امام .... حفظت کنه
    مردی . با امام محشور شوی
    خوشبخت شدی . دیدی چون شیعه بودی امام ... کمکت کرد
    بدبخت شدی . دیدی کافر . مرتد .ناصبی . موهات پیدا بود امام ... زد به کمرت
    مریض شدی میگویند دکتر چیست ؟ امام ... یا امام .. شفایت دهد
    نیاز پیدا کردی . مردم چکاره اند . امام .... بهت میده .
    از گناه نترس !!!! امام ... از پل صراط عبورت میده
    تشنه شدی . الهی امام ... از حوظ کوثر بهت بده
    ....................
    ..................
    .................

.................... با این روایات و حرفهاچه میکنید
    خب . این با قرآن میخواند؟ آیا خداوند همه ما تنها روزی دهنده نیست و شفا دهنده و.....
    میگویید اینها واسطه اند ؟ چرا ؟ شما خدا را چه فرض میکنید ؟ آیا او از مشکل من و خوشی شما بیخبر است؟ ایا نیازی به یادآوری دارد؟
    میگویی امام دعا میکند تا خدا به ما چیزی دهد ؟ با زهمان جوابها .را من میدهم.
    سلامتی با شما

14. تشکر

نوشته
    3,610
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    790 پست
    حضور
    118 روز 3 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد پیام

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری