جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمک برای برای برنامه ریزی!

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

کمک برای برای برنامه ریزی!

سلام. اول از همه تشکر میکنم بابت تمام مطالب مفید و کاربردی که توی سایت میذارید.
    ببخشید میخواستم بدونم در زمینه ی برنامه ریزی هم میتونید کمک کنید؟
    آخه مشکل همیشگی من اینه که هیچ وقت نتونستم برای روزهام برنامه داشته باشم و به همه کارم برسم و واقعاً احساس بدی دارم. تا حالا هم نتونستم مشکلم رو حل کنم و البته از این بی برنامگی خیلی لطمه دیدم.
    میدونم هرکس باید مطابق با شخصیت و موقعیت خودش برنامه ریزی کنه اما من حتی اصول کلی برنامه ریزی رو هم نمیدونم! البته کمی مطالب کلی راجبه این مساله خوندم ولی...
    شما میتونید کمکم کنید؟؟

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاوره 2

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۰۸/۱۰ در ساعت ۱۴:۳۱

2.  

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محدثه67 نمایش پست
    سلام. اول از همه تشکر میکنم بابت تمام مطالب مفید و کاربردی که توی سایت میذارید.
    ببخشید میخواستم بدونم در زمینه ی برنامه ریزی هم میتونید کمک کنید؟
    آخه مشکل همیشگی من اینه که هیچ وقت نتونستم برای روزهام برنامه داشته باشم و به همه کارم برسم و واقعاً احساس بدی دارم. تا حالا هم نتونستم مشکلم رو حل کنم و البته از این بی برنامگی خیلی لطمه دیدم.
    میدونم هرکس باید مطابق با شخصیت و موقعیت خودش برنامه ریزی کنه اما من حتی اصول کلی برنامه ریزی رو هم نمیدونم! البته کمی مطالب کلی راجبه این مساله خوندم ولی...
    شما میتونید کمکم کنید؟؟
    کارشناس بحث : پاسخگوی مشاوره 2
    باعرض سلام و تشکر
    ابتدا مقدمه ای خدمت شما عضو صمیمی محترم عرض کنم و بعد به راهکارهایی برای برنامه ریزی بهتر بپردازیم
    هر فرد با توجه به توانایی ها ، استعدادها ، علاقه ها ، و اهداف پیش رو و محدودیت های محیطی و ژنتیکی برای بهتر انجام دادن کارها و رسیدن به اهداف منطقی نیاز به برنامه ریزی خاص خودش را دارد پس موضوع تفاوت های فردی در برنامه ریزی بسیار مهم است .
    اما راهکارهای کلی برای یک برنامه ریزی موفق:
    1- پرهیزاز کمال گرایی و بلند پروازی : بعضی از افراد بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیت موجود که بخشی از آن تحت کنترل فرد نیست و بدون در نظر گرفتن استعداد و توانایی، صرفا بر اساس آرزوهای خود برنامه ریزی می کنند که قطعا دچار مشکل می شوند پس نباید فاصله ای بین من واقعی و من آرمانی باشد.
    2- پرهیز از خود سرزنشی و زیر سوال بردن شخصیت: بعضی از افراد در هنگام انجام نشدن کل یا جزء برنامه های نوشته شده شخصیت خود را لگد مال می کنند و با خود گویی ها و برچسب های منفی به شخصیت خود آسیب جبران ناپذیری می زنند که این کار نه تنها باعث پیشرفت نمی شود بلکه حرمت خود شکسته شده و باعث به وجود آمدن احساس حقارت می شود.در واقع هیچ موضوعی نباید به اصل شخصیت انسانی اثر منفی داشته باشد و انسان ها نباید خود و یا دیگران را مشروط قبول کنند قطعا کسی که احساس ارزشمندی و عزت نفسش را به موقعیت بیرونی مانند انجام برنامه های مقرر و...پیوند بزند خود را مشروط قبول کرده و اگر در برنامه ای موفق نشد احساس خود ارزشمندیش کاهش پیدا می کند.
    3- برنامه ریزی باید هدفمند وجزیی باشد.
    4- زمان تفریح و ورزش و تحرکات بدنی و فعالیت های شادی بخش باید در برنامه ریزی باشد.
    5- برنامه نباید خشک و غیر قابل انعطاف باشد و حتما باید جبران برای زمانی که به دلایلی برنامه مورد نظر انجام نشده باشد، وجود داشته باشد.
    6- افت احساس و هیجان طبیعی است و ممکن است فردی در یک زمان حال انجام برنامه مورد نظر را نداشته باشد پس نباید خود را بی عرضه و دست و بسته فرض کند.
    7- وضعیت بالا برای افرادی است که از نظر روحی تعادل دارند اما اگر فردی سابقه وسواس ، اضطراب و افسردگی علی الخصوص از نوع دو قطبی داشت ابتدا باید فرایند درمان را طی کند بعد به این گونه راهکارها توجه کند.
    موفق باشید.
    گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

ممنون از راهنماییتون .
    ببخشید جزئی تر نمی فرمایید؟

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محدثه67 نمایش پست
    ممنون از راهنماییتون .
    ببخشید جزئی تر نمی فرمایید؟
    با سلام و تشکر برای اینکه برنامه ریزی جزیی خدمت شما ارایه شود باید تمام ویژگی های شخصیتی و محدودیت های محیطی و ژنتیکی شما مشخص باشد .
    گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری