جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: میگرن از قول یک بیمار میگرنی!

نوشته
    982
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

میگرن از قول یک بیمار میگرنی!

باسلام
    به زبان آوردن نام میگرن نیز برای میگرنی ها ناراحت کننده است. شاید خیلی ها با واژه میگرن آشنا هستند ولی بجز بیماران میگرنی کس دیگری قادر به درک این معزل نخواهد بود. بیماری که براحتی زندگی و فعالیتهای روزمره را برای مبتلایان بسیار مشکل میکند تا جائی که حتی قادر به برنامه ریزی برای آینده خود نمی باشند. از شدیدترین نوع میگرن میتوان به نوع کلاسیک آن اشاره کرد که با اختلالات چندش آور بینائی شروع و فرد می فهمد که دچار حمله میگرن شده و بایستی بلافاصله خود را به منزل و یا محلی ساکت و تاریک رسانده و بهمراه استفاده از چند تا مسکن و ضد تهوع سعی کند تا بر حمله فائق شود. بیمار در این مواقع فقط از سردردهای وحشتناک آزار نمی بیند بلکه حالت تهوع شدید باعث رنج و عذاب و افزایش سردرد و بیحالی فرد میشود. متاسفانه علم پزشکی با اینهمه پیشرفت قادر به درمان این بیماری نشده و فقط چندین نوع داروهای مختلف برای زمان حمله تولید شده که در بسیاری از مواقع تاثیر چندانی در کاهش درد ندارند. حتی این بیماری قابل اثبات نمی باشد بطوریکه اگه شدت و نوع تخریب جسمی و بخصوص روحی آن که فرد را در دراز مدت افسرده میکند قابل اثبات برای مراجع ذیصلاح بود حتما برای اینگونه بیمارن تسهیلات و امکانات و خدمات ویژه ای قائل میشدند. برای مثال افراد میگرنی از خدمت سربازی معاف و یا در انتخاب شغل یکسری امتیازاتی کسب می کردند که متاسفانه در حال حاضر اینطور نیست و پزشکان محترم چون فقط یکسری اطلاعات ناقص در این مورد دارند با تجویز چند تا قرص و آمپول فکر می کنند بیمار راحت میشود در حالی که اصلا توجهی به بعد روحی بیماری ندارند. چرا که بیمار میگرنی همواره در حالت وحشت و ترس از حمله میگرن بسر می برد . حتی قادر به انجام برنامه های تفریحی مثل مسافرتهای زمینی و حتی ورزش نمی باشد. در آخر تجربیات خود را در رابطه با این بیماری در اختیار دوستان قرار می دهم باشد که مثمرثمر واقع شود:
    1- برای کاهش حمله میگرن از قرارگرفتن در محیطهای پر سروصدا و پر استرس بپرهیزید.
    2-با مشاوره با پزشک متخصص نوع تغذیه خود را متناسب با بیماریتان تغییر دهید.
    3-هر گونه استفاده از دارو حتما با تجویز پزشک متخصص انجام گیرد.
    4-افکار منفی را از زندگی خود کاملا قطع کنید.
    5-از استعمال دخانیات و نوشیدنیهای حاوی الکل بپرهیزید.
    6-انتخاب نوع کار بسیار مهم است. نباید زیاد خود را خسته کنید.(معمولا این بیماران شغل آزاد اختیار میکنند)
    7-خواب به اندازه مکفی (هفت ونیم الی 8ساعت در شبانه روز) -خواب زیاد هم خوب نیست.
    8-دوش آّب ولرم ( کمی سرد) روزانه بسیار مفید می باشد.
    9-نرمشهای سبک سر و گردن - و نرمشهای یوگا نیز مناسب این نوع بیماریست.
    10- و بالاخره مهمترین درمان درمان معنوی است. دعا و رازونیاز با خداوند که شفادهنده اصلی است آرامش خاصی به بیمار میدهد که برای درمان و کاهش حملات میگرن بسیار سودمند می باشد.
    با آرزوی سلامتی برای تمام بیماران

2. تشکر

3.  

نوشته
    65
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چند تا نکته هم من بگم؟

کم خوابی و گرسنگی هم باعث ایجاد سردردهای میگرنی میشه.

البته گاهی اوقات بدون هیچ دلیلی بیماران میگرنی دچار این سردردها می شوند،خوب دیگه

این از خصوصیات زیبای میگرنه.

شدت بیماری میگرن با بالا رفتن سن کاهش پیدا می کنه به خصوص از 40 سالگی به بالا.

می نویسم : دیدار ،

می نویسد بر دل :

«تواگر بی من و دلتنگ منی

یک به یک فاصله ها را بردار»

بر ســــجده هر نماز مهدی صلوات

نوشته
    330
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

بنده هم به عنوان کسی که گاهی دچار نوعی میگرن میشه تجارب خودمو عرض می کنم شاید مقید باشه.

گرسنگی، کم خوابی، خستگی بر اثر مسافرت های طولانی و بدون استراحت، چیزایی که مثل آب لیموترش باعث افت فشار میشه، نشستن در یک وضعیت ثابت و بدون تحرک مثل پای کامپیوتر یا تلویزیون به خصوص اگر به شکل نا متناسب نشسته باشیم مثلاً یک ور یا خمیده و هر طور که روی عضلات گردن فشار بیاید، خوردن بعضی از غذاها و غیره موجب بروز دردهای میگرنی با شدت و ضعف متفاوت میشه.

البته حالت تهوع در همه ی میگرنی ها وجود نداره اما گاهی ممکنه با ناراحتی معده و روده همراه باشه.
    برای تسکین درد و ناراحتی میگرن بهتره از قرص و دارو کمتر استفاده بشه گرچه بعضی وقت ها به جز خوردن یک استامینوفن کدئین چاره دیگه ای باقی نمیمونه.
    به هرحال اگه شخص میگرنی عوامل حمله میگرن را در خودش پیدا کنه بهتر میتونه از اون جلوگیری کنه و حتی گاهی تسکین بده.
    از چیزایی که در تسکین میگرن مفیده: نوشیدن یک لیوان آب و نبات، بعد دراز کشیدن بدون متکا و بین 10 تا 30 دقیقه استراحت کردن، ماساژ آرام گردن و نقاط ملتهب، و موارد دیگر که عزیزان ذکر کردند.

بنده احتمال میدم که عامل اصلی میگرن و بعضی از مریضی ها مثل حساسیت کم تحرکی و زندگی ماشینی و غذاهای مخلوط با مواد شیمیایی و غیره است و باید به نحوی با این معضلات مبارزه کرد.

خداوند همه گرفتاری های بشریت رو رفع کنه و مریض ها رو شفا بده.

یا حق

ویرایش توسط naaqed : ۱۳۸۷/۰۴/۲۳ در ساعت ۲۰:۲۳

نوشته
    65
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naaqed نمایش پست
    یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

برای تسکین درد و ناراحتی میگرن بهتره از قرص و دارو کمتر استفاده بشه گرچه بعضی وقت ها به جز خوردن یک استامینوفن کدئین چاره دیگه ای باقی نمیمونه.

خوش به حال شما که با استامینوفن کدئین خوب میشی سردردهای من با کدئینهای کمتر از ایبوپروفن خوب نمیشن تازه همونشم باز باید حداقل یه روز رو بخوابمتازه جدیدا هم که دیگه ایبوپروفن هم جواب نمیده .
    می نویسم : دیدار ،

می نویسد بر دل :

«تواگر بی من و دلتنگ منی

یک به یک فاصله ها را بردار»

بر ســــجده هر نماز مهدی صلوات

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

اوه! اوه!
    مثله اینکه بیماری فراگیریه!
    خدا آخر و عاقبت ما رو به خیر کنه!
    شدیم نمایشگاه میکروب ها!

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

نوشته
    982
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

انواع میگرن!

نقل قول نوشته اصلی توسط fat11 نمایش پست
    خوش به حال شما که با استامینوفن کدئین خوب میشی سردردهای من با کدئینهای کمتر از ایبوپروفن خوب نمیشن تازه همونشم باز باید حداقل یه روز رو بخوابمتازه جدیدا هم که دیگه ایبوپروفن هم جواب نمیده .
    دوست عزیز یه کوچولو بگم که ایبو پروفن جزو کدئین ها نیست بلکه مسکن و ضدالتهابه! که البته در هنگم سردردهای معمولی و بعضی از میگرن های خفیف به همراه یک عدد استامینوفن کدئین و یک قرص متوکلو پرامید بسیار موثر است . ولی نوع کلاسیک میگرن وحشتناکتر از آنچیزی است که تصور می کنید مخصوصا اختلالات چندش آور بینائی (اورا) و تهوع شدید بقدری بیمار را رنج می دهد که از خدا طلب مرگ می کنه!
    خدمتتون عرض کنم گه یکی از آخرین داروهای تولید شده برای میگرن سوماتریپتان است. که داروی نسبتا خوبیه ! ولی اگر راه درمان این بیماری پیدا بشه بسیار بهتر خواهد بود! انشاا...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری