جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خصوصیت آیاتی که با لفظ جلاله «الله» شروع می شوند!

نوشته
    303
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    22 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خصوصیت آیاتی که با لفظ جلاله «الله» شروع می شوند!

سلام
    یکی از اساتید درس قرآن گفته است هر آیه ای که با کلمه جلاله «الله» ، ( مثل آیة الکرسی و آیه نور) شروع می شود اگر قرائت شود لازم نیست قبل از آن اعوذبالله من الشیطان الرجیم بگوییم. آیا این حرف درست است؟

کارشناس بحث : پاسخگوی قرآنی 6

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۰۹/۱۸ در ساعت ۰۴:۳۳
    يارب نظر تو برنگردد

2. تشکر

3.  

نوشته
    309
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    12 روز 14 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام یکی از اساتید درس قرآن گفته است هر آیه ای که با کلمه جلاله «الله» ، ( مثل آیة الکرسی و آیه نور) شروع می شود اگر قرائت شود لازم نیست قبل از آن اعوذبالله من الشیطان الرجیم بگوییم. آیا این حرف درست است؟
    با سلام خدای متعال در سوره نحل آیه 98 می فرماید: فَإِذا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ مِنَ الشَّيْطانِ الرَّجِيمِ اين آيه در رابطه با آنست كه رسول خدا و هر مؤمن در وقت خواندن قرآن از وسوسه شيطان به خدا پناه ببرد. در تفسير عياشى از امام صادق عليه السّلام نقل شده كه حلبى از آن حضرت پرسيد: آيا در هر سوره‏اى كه شروع مى‏كنيم اعوذ باللّه بگوئيم؟ فرمود: آرى به خدا از شيطان رجيم پناه ببر. علاوه بر این که قبل از آغاز هر سوره که با« بسم الله » و با نام خدا شروع می شود «أعوذ بالله من الشیطان الرجیم » گفته می شود بنا براین طبق آیه شریفه و روایت فوق در هر زمانی که انسان می خواهد قرآن بخواند باید از شر شیطان به خداپناه ببرد و فرق نمی کند که در کجای قرآن باشد،البته استعاذه، در وقت قرائت قرآن، مستحبّ است، چه در وقت نماز و چه در غير نماز. رک؛1) مجمع البيان في تفسير القرآن، ج‏6، ص: 593 2)تفسير أحسن الحديث، ج‏5، ص: 501 موفق باشید.
    ویرایش توسط سعید : ۱۳۹۱/۱۲/۰۵ در ساعت ۲۱:۳۱

5. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری