جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حرکاتش سوال برانگیزه باعث میشه تردید کنم

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حرکاتش سوال برانگیزه باعث میشه تردید کنم

با سلام و خدا قوت حضور شما
    دختری 33 ساله هستم مدت 5 سال است که پسری به من علاقمند شده ولی این علاقه خود را بصورت نگاه کردن و جلب توجه غیر مستقیم نشان میدهد .ما با هم همکاریم یک سال است که من به واحد انها امده ام قبلا در واحد دیگری بودم ولی او برای دیدن دوستانش به واحد ما می امد از وقتی به واحد انها امدهام این حرکات او شدت یافته اوایل فکر میکردم که ادم چشم چرانی است و نسبت بهش بی اعتنایی میکردم ولی در واحد همه او را به عنوان پسری خیلی سالم با سواد و مقبول می شناسند .حرکات او مراهم علاقمند کرد بنابراین دو سه بار سوالی طرح کردم و باهاش ارتباط برقرار کردم او خیلی رسمی اما با اشتیاق به سوالاتم جواب داد ولی چیز دیگری نگفت بنابراین با یکی از خانمهای پیشکسوت اداره که اون اقا باهاش ارتباط داشت موضوع رو در میون گذاشتم ان خانم هم غیر مستقیم ازش پرسیده بوداو گفته بود که به هیچیک از خانمهای واحد علاقه ای نداره ان مساله باعث شد که من دوباره بهش بیاعتنا بشم اما چنذ روز بعد در یکی از بخشهای اداره که خلوته کاری داشتم حس کردم یکی پشت سرمه برگشتم نگاهمون به هم گره خورد و مدت 15 ثانیه به هم خیره شدیم تو نگاش محبت انتظار و سوال بود اما بعد که یادم افتاد قصد ازدواج نداره با بیاعتنایی نگاهمو گرفتم و با عذر خواهی محل رو ترک کردم اما بعد فکر کردم شاید نمیخواسته راستشو به اون خانم بگه.بایذ بگم اون اقا روحیه مذهبی داره تو روابطش سنتیه وتحصیلات دکتری داره و من کارشناسی هستم فکر میکردم که تحصیلاتم براش مهمه ولی وقتی در قالب مشورت در مورد ادامه تحصیل ازش پرسیدم و گفتم انگیزه درونی برای ادامه تحصیل ندارم خیلی راحت قبول کرد و منطقی دونست .حالا سوال من اینه که اصلا اون به من علاقه ازدواج داره یا نه و اگر علاقه داره چرا این چند سال اقدام نکرده ؟و چرا به خواستگاری کسانی که بهش معرفی کردند میره ؟ منظورش از این نگاههای ممتد و توجه برانگیز چیه ؟با نگاهش چه سوالی رو میخواد بپرسه ؟ من خیلی تلاش کردم تا توی زندگی به یک هدف عالی برسم یعنی همه مراحل زندگیم دنبالش بودم و الان رسیدم به طوریکه نمیتونم بهش فکر نکنم و در این مسیر دنبال یک همراه بودم که با وارد شدن این اقا در ذهنم فکر میکنم همونه. تورو خدا راهنماییم کنید تا به تعادل برسم و بهترین تصمیمو بگیرم .متشکرم

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاوره 2

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۱:۲۵

2.  

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط عاشقانه نمایش پست
    با سلام و خدا قوت حضور شما
    دختری 33 ساله هستم مدت 5 سال است که پسری به من علاقمند شده ولی این علاقه خود را بصورت نگاه کردن و جلب توجه غیر مستقیم نشان میدهد .ما با هم همکاریم یک سال است که من به واحد انها امده ام قبلا در واحد دیگری بودم ولی او برای دیدن دوستانش به واحد ما می امد از وقتی به واحد انها امدهام این حرکات او شدت یافته اوایل فکر میکردم که ادم چشم چرانی است و نسبت بهش بی اعتنایی میکردم ولی در واحد همه او را به عنوان پسری خیلی سالم با سواد و مقبول می شناسند .حرکات او مراهم علاقمند کرد بنابراین دو سه بار سوالی طرح کردم و باهاش ارتباط برقرار کردم او خیلی رسمی اما با اشتیاق به سوالاتم جواب داد ولی چیز دیگری نگفت بنابراین با یکی از خانمهای پیشکسوت اداره که اون اقا باهاش ارتباط داشت موضوع رو در میون گذاشتم ان خانم هم غیر مستقیم ازش پرسیده بوداو گفته بود که به هیچیک از خانمهای واحد علاقه ای نداره ان مساله باعث شد که من دوباره بهش بیاعتنا بشم اما چنذ روز بعد در یکی از بخشهای اداره که خلوته کاری داشتم حس کردم یکی پشت سرمه برگشتم نگاهمون به هم گره خورد و مدت 15 ثانیه به هم خیره شدیم تو نگاش محبت انتظار و سوال بود اما بعد که یادم افتاد قصد ازدواج نداره با بیاعتنایی نگاهمو گرفتم و با عذر خواهی محل رو ترک کردم اما بعد فکر کردم شاید نمیخواسته راستشو به اون خانم بگه.بایذ بگم اون اقا روحیه مذهبی داره تو روابطش سنتیه وتحصیلات دکتری داره و من کارشناسی هستم فکر میکردم که تحصیلاتم براش مهمه ولی وقتی در قالب مشورت در مورد ادامه تحصیل ازش پرسیدم و گفتم انگیزه درونی برای ادامه تحصیل ندارم خیلی راحت قبول کرد و منطقی دونست .حالا سوال من اینه که اصلا اون به من علاقه ازدواج داره یا نه و اگر علاقه داره چرا این چند سال اقدام نکرده ؟و چرا به خواستگاری کسانی که بهش معرفی کردند میره ؟ منظورش از این نگاههای ممتد و توجه برانگیز چیه ؟با نگاهش چه سوالی رو میخواد بپرسه ؟ من خیلی تلاش کردم تا توی زندگی به یک هدف عالی برسم یعنی همه مراحل زندگیم دنبالش بودم و الان رسیدم به طوریکه نمیتونم بهش فکر نکنم و در این مسیر دنبال یک همراه بودم که با وارد شدن این اقا در ذهنم فکر میکنم همونه. تورو خدا راهنماییم کنید تا به تعادل برسم و بهترین تصمیمو بگیرم .متشکرم

[/quote]
    باعرض سلام و تشکر
    خدمت شما عرض کنم که در تفاوت های جنسیتی در زن و مرد گفته می شود که اگر یک خانم به دچار احساسی مثبت نسبت به آقایی داشته باشه به هیچ وجه نمی تونه به طرف مقابلش بفهمونه اما در پسر ها 99درصد نیمی ابلکه 100درصد اگر احساسی نسبت به جنس مخالف داشته باشند به دلایل مختلفی مانند ترس از دست دادن و.... به هر نحوی که شده از گفت و گوی مستقیم تا واسطه ها و یا حتی خواستگاری رسمی به طرف مقابل ، اعلام می کنه و این کار با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما هم کاملا همخوانی دارد . بنابراین متأسفانه شما سرمایه گذاری روانی مطمئن در موضوعی که نامطمئن بوده داشته اید یعنی اگر منطقی به این مسأله فکر کنیم با خود می گوییم که این فرد یا به من علاقه داره یا اینکه من رفتارهای و نگاهایش را تفسیر به علاقه می کنم . پس با نگاهی به خودتان سعی کنید این احساس وابستگی یک طرفه را ریشه یابی کنید و در این راه از یک مشاور بالینی هم کمک بگیرید و دلیل اینکه بدون نشانه ها و دلایل قطعی و یقینی به فردی علاقه مندی یک طرفه پیدا کرده اید در حالی که قراین کافی وجود ندارد ، چیست؟ اما به طور کلی شما باید از به تدریج استقلال شخصیتی خودتان را به دست آورید و روی فرد یا افرادی سرمایه گذاری روانی نکنید حتی ما به افرادی که رسما خواستگاری رفته اند می گوییم تا زمانی که سر سفره عقد ننشسته اید نباید به طور کامل وابسته شوید. موفق باشید
    گفت و گو های خودمانی

حرکاتش سوال برانگیزه باعث میشه تردید کنم
    فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی ممنون از راهنمایی شما همفکری با شما منو به واقعیت نزدیکتر کرد
    ولی من به ایشان وابسطه نشدم و اگر اینطور که شما گفتید قراین کافی وجود نداشته از همین فردا میتوانم واقعی فکر کنم و همه چیزو تعدیل کنم

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

همون طور که پاسخگوی گرامی فرمودند اگر پسری از دختر خانمی خوشش بیاد به لطایف الحیلی منظور خودشو به طرف می فهمونه

و معمولا تو دختر خانم های با شخصیت و با غرور برای این که بفهمند طرف چقدر ثبات قدم داره چند باری طاقچه بالا می ذاره
    جدا از این دوست گرامی که سنی ازشون گذشته
    متاسفانه ما در دوران دانشجویی بارها میدیدیم که دختر خانم های دانشجو دچار سوتفاهم می شدند و بعضی از پسرای بی انصاف از احساسات دختر بی چاره سو استفاده می کردند و فقط برای خوش گذرانی و... طرح دوستی می ریختند
    که خیلی مواقع استارت اولیه رو خودشون زده بودند

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری