جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انتخاب همسر به صورت وسواس گونه یعنی چه ؟

نوشته
    367
    صلوات
    60
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    20 روز 21 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    114
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش انتخاب همسر به صورت وسواس گونه یعنی چه ؟

با عرض سلام و احترام

اگر زمان اجازه بده بنده میخواهم فعالیتم رو در قسمت مهارتهای زندگی سایت بیشتر کنم و سوالاتم رو بپرسم که هم خودم به جواب برسم و هم
    دیگران استفاده کنند و هم اینجا رونق بگیره

شاید یکی از دغدغه های ما در زندگی مان انتخاب همسر باشد که برای انتخاب هر کدام معیار و اصولی برای خود داریم .حال میخواهم بپرسم موقع انتخاب اینکه میگویند نباید وسواس گونه انتخاب داشت یعنی چه ؟
    خوب وقتی میخواهیم کسی را به عنوان همسر برگزینیم باید شخص رو خوب از نقطه نظرهای مختلف بررسی کنیم .حالا چرا بعضی میگویند اینکار وسواس محسوب میشود ؟ایا به واقع وسواس هست یا نه ؟

با سپاس

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاوره 2
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ در ساعت ۰۱:۲۱
    امان از لحظه غفلت که شاهدم هستی

این جهان کوه‌است و فعل ما نـــدا

باز گردد ایـــــن نـــداها را صــدا

2.  

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zohree-jOon نمایش پست
    با عرض سلام و احترام

اگر زمان اجازه بده بنده میخواهم فعالیتم رو در قسمت مهارتهای زندگی سایت بیشتر کنم و سوالاتم رو بپرسم که هم خودم به جواب برسم و هم
    دیگران استفاده کنند و هم اینجا رونق بگیره

شاید یکی از دغدغه های ما در زندگی مان انتخاب همسر باشد که برای انتخاب هر کدام معیار و اصولی برای خود داریم .حال میخواهم بپرسم موقع انتخاب اینکه میگویند نباید وسواس گونه انتخاب داشت یعنی چه ؟
    خوب وقتی میخواهیم کسی را به عنوان همسر برگزینیم باید شخص رو خوب از نقطه نظرهای مختلف بررسی کنیم .حالا چرا بعضی میگویند اینکار وسواس محسوب میشود ؟ایا به واقع وسواس هست یا نه ؟

با سپاس

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاوره 2
    خدمت شما عرض کنم همانطور که می دانید وسواس یک اختلال روانی است که به هر موضوعی تعلق بگیرد انسان را دچار تحریف واقعیت از نظر شناختی می کند مثلا اگر وسواس به شست و شو تعلق بگیرد فرد را از واقعیت های جدا می کند و فرد دچار واقعیت های می شود و ممکن است بیش از اندازه واقعیت به شست و شو روی بیاورد . در ازدواج هم همین طور افرادی که دچار وسواس هستند تحریف های شناختی و تفسیر های شخصی از واقعیت ها دارند معمولا کمال گرا هستند و اگر مثلا جزیی از فیزک طرف مقابل را کامل نپسندیدند هر چند که تمام فاکتور های شخصیتی و خانوادگی و فرهنگی مناسب باشد این فرد را رد می کنند اما دقت و هوشیار بودن در تحقیقات میدانی از طرف مقابل و توجه کاملا دقیق در وضعیت ظاهر و گفت و گو های طرف مقابل و انتخاب مسیر استاندار که مورد تأیید روان شناسان است با وسواس متفاوت خواهد بود پس برای انتخاب همسر از راهکارهای استاندارد انتخاب همسر استفاده کنید موفق باشید.
    گفت و گو های خودمانی

انتخاب همسر به صورت وسواس گونه یعنی چه ؟
    فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

در دوره ای که الان درش حضور داریم اصلا وسواس معنا نداره متاسفانه متاسفانه خانواده ها انقدر راحت دختر رو شوهر میدن یا به پسرشون زن میدن که آدم تعجب میکنه !
    مثال اینکه فرد امروز اومده خواستگاری ، غریبه هم هست ولی فرداش عقد میکنن ! بدون هیچ شناختی و بعدش بعضی وقتا متاسفانه کارشون به جاهای باریک میکشه و ...

اگرم یکی بخواد طبق اصول سبک سنگین بکنه تا جواب مناسبی بده خانواده تحت فشار میزارن ... به نظر من که وسواس در این دوره مخصوصا برای ازدواج دختر خانمها اصلا معنا نداره
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

5. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری