جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حــــــــجــــــــاب ........ در فضای ســــــــایــــــــــــبـ ـــــــــر !!!!!!!

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

حــــــــجــــــــاب ........ در فضای ســــــــایــــــــــــبـ ـــــــــر !!!!!!!

سلام

شاید با دیدن عنوان تاپیک متعجب مونده باشید که جریان از چه قرار هست الان براتون توضیح میدم و تقاضا دارم نظرتون رو در این باره بهمون بگید .

نمیدونم تا به حال به سایتهای یا انجمنهای سرگرمی رفتید یا نه اما من بعضی وقتا که گذرم به اینگونه سایتها می افته مواردی رو میبینم که خیلی آزارم میده .... خیلی از خانمها روی آواتارشون در همچین انجمنهایی یا حتی بعضی موارد در انجمن خودمون تصاویر زنهای ... خیلی بد حجاب و اروپائی رو قرار میدن که با شخصیت یک زن ایرانی یا یک دختر ایرانی اصلا سازگار نیست و این در حالیه که آواتار به نوعی نشاندهنده ی درون و ذات ماست .

به این چند نمونه آواتار سانسور شده نگاه کنید.

حــــــــجــــــــاب ........ در فضای ســــــــایــــــــــــبـ ـــــــــر !!!!!!!

و حالا سوالی که از دوستان دارم به نظر شما حجاب و عفاف فقط مختص فضای حقیقی و چهره و قامت حقیقی ماست ؟ یا در فضای مجازی هم ما باید حد و حدودهایی رو رعایت کنیم؟

حدود نامگذاری برای آیدی ...
    حدود قرار دادن تصویر مناسب ...
    حدود رفتار با نامحرم ...
    و ...
    کلا مجموعه ی حجاب ظاهری و گفتاری و رفتاری که ترجمه ی مجازیش میشه حجاب آواتاری و گفتاری و مطلب گذاری ... ؟

منتظر شنیدن نظر بزرگواران هستم .
    التماس دعا
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

2.  

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

سلام
    قبول دارم. متاسفانه اصلا رعایت نمیشه. خودم بارهای توی وبلاگ های مختلف دیدم. متاسفانه چون گمان میشه که فضای مجازی "دیده" نمیشه بنابراین هیچ حد و حدود و حریمی هم نباید باشه...
    اما راه حل چیه!؟! اگه آدم بخواد تذکر بده با این برخورد مواجه میشه که " خوشت نمیاد نیا. کسی دعوت نامه نفرستاده!"

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

حجاب و عفاف در همه جاهایی که یک دختر خانم یا زن در معرض تماشای بیگانگان است

واجب است حفظ شود و در صورت دیدن بدحجابی و بدعفافی در اینترنت باید تذکر داده شود

ویرایش توسط yanoor : ۱۳۹۱/۱۱/۲۲ در ساعت ۱۱:۰۳
    اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    30
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 20 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام.
    به نظرم باید روی انجمن ها و سایت ها نظارت بیشتری بشود. مثلا هر انجمن حداقل یک مدیر اسلامی داشته باشد با اختیارات نزدیک به مدیر سایت تا حق گذاشتن آواتار و ... را از این گونه کاربران بگیرد یا دسترسی آن ها را محدود کند تا آن انجمن یا سایت رسمی شود.
    نمی دانم.
    فقط تاسف داره....
    تذکر هم که به این افراد داده می شود فقط جملات بدون منطق می گویند...
    ای خدا....
    یاد آن خانه های پنج دری بخیر...
    حیاط پر از باغچه های کوچک با گل های قشنگ و درختان سرسبز
    و حوضچه های پر از آب و ماهی های قرمز کوچک
    و شمعدانی های خوشبو دور تا دور حوض و ایوان
    طاقچه های قدیمی که توی آن قرآن کریم می گذاشتیم
    چه خوب بود ، معنویت بود
    صفا بود، صمیمیت بود ، طراوت بود.....

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک سیب یا هر میوه دیگر از دانه بودن تا رسیدن مدت زمانی را طی می کند

آدمها هم مثل همان میوه بعضی دانه می مانند و رشد نمی کنند بعضی رشد می کنند اما کال

می مانند و بعضی روی درخت آنقدر می نانند تا رسیده شوند

حجاب خانمها هم همینطور است باید با درخت فرهنگ غنی اسلامی

و با آموزشهای مستقیم و غیره فرهنگسازی شود تا حجاب و عفاف واقعی

را بدحجابان بیاموزند حجاب فصای سایر هم ارتباط مستقیم با همان حجاب و عفاف ظاهری دارد

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    38
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من خودم به شخصه وقتی این تصاویر و میبینم نا خود اگاه حس قضاوت به سراغم میاد و قضاوتی که در مورد اون فرد دارم این هست که این فرد اصلا اون خانم باحیا و متین نخواهد بود
    شایدم قضاوت من اشتباه باشه ولی در فضای مجازی ما افراد ونمیبینیم و درواقع این نوشته ها و عکسها هستن که ذهنیتی از اون شخص به ما میدهند.

ممنون از بابت این پست
    امام(ره) به ما آموخت که انتظار در مبارزه است و این بزرگترین پیام او بود و پس از او اگر باز هم امیدی ما را زنده می دارد همین است .

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

دقیقا همینطوره من خودمم بعضی وقتا تو سایتهایی که میرم اینطور خانمها رو با این شکل آواتار میبینم ناخودآگاه یک قضاوتی در موردشون انجام میدم و میبینم که قضاوت فقط قضاوت من نبوده بلکه در پروفایل یا در پستهای فرد مورد نظر میبینم آقایون چه راحت این خانم رو مخاطب حرفهای بی ارتباط میدونن و بحثهای خنده داری که هیچ لزومی درش نیست و خیلی ناراحت میشم پیش خودم میگم واقعا در شان یک زن مسلمان ایرانی یا کلا یک زن مسلمان با هر ملیتی نیست که اینچنین باهاش صحبت بشه

چند وقت پیش یه داستان کوتاه خونده بودم که مطلبش این بود که یه انگلیسی میاد به یه ایرانی میگه چرا خانمت با هیچکس دست نمیده چرا انقدر محدودش میکنی و ... و آقای ایرانی پاسخ میده چرا ملکه ی شما با کسی دست نمیده فرد انگلیسی پاسخ میده چون اون ملکه است و مقام والایی داره . آقای ایرانی هم میگه در کشورهای مسلمان همه ی زنها ملکه اند و مقام والایی دارن و با نامحرم دست نمیدن ...

این مثال در مورد گفتار هم باید صادق باشه همه ی زنهای ما مقام والایی دارن که نباید به هر چیز کم اهمیتی بفروشنش .
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

مقام معظم رهبری( دامت برکاته ) :
    بر روی مسئله حجاب «کار هنری و کار زیبای تبلیغی» باید صورت گیرد تا این مسئله در ذهن جای گیرد . »»»»»»» من فکر می کنم در وضع کنونی اگر در کنار میل طبیعی زن به حجاب شایسته، نوعی «تبلیغات صحیح» که بتواند نقطه نظر اسلام را هم تامین کند ارائه شود،زنان ما به حجاب اصیل اسلامی و شرعی رو خواهند آورد.»»»»»»» در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که «هنر» را تمام عیار و با «قالبی مناسب» به میدان آورد تا اثرگذار شود.

با سلام عرض ادب خدمت خواهر خوبم خانم خادم زهرا ممنون از فعالیت بسیار خوب و موثر شما
    این مطالب رهبر را خوندم دیدم جاش اینجاست واقعا تبلیغات خوب و موثر خیلی تاثیر گذار هست همین کاری که شما میکنید.
    فرستادن عکسها و پوستر مطالب خواندنی و شنیدنی و مباحثی که دوستانم انجام میدهند.انشالله روزی فرا رسد که هیچ کسی
    بی حجاب نباشد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری