صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فاجعه ای واقعی:22 دقیقه در روز کار مفید کارمندان ایرانی!

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عصبانی فاجعه ای واقعی:22 دقیقه در روز کار مفید کارمندان ایرانی!

بسمه تعالی مازیار شیبانی فر در خبرآنلاین نوشت: خبر بسیار تکان دهنده بود؛ بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی کار مفید کارمندان ایرانی (به خصوص در بخش دولتی) 22 دقیقه در روز است. این در حالی است که سال گذشته این رقم یک ساعت و 4 دقیقه یا به عبارتی 64 دقیقه بود. با این حساب، کار مفید کارمندان نسبت به سال گذشته به یک سوم کاهش یافته است. کم کاری و به عبارت بهتر فرار از انجام وظیفه که در بخش اداری و ارایه خدمات کارمندان بخش های دولتی و خصوصی بیشتر به چشم می آید، در اصل ریشه در مشکلات فرهنگی و آموزشی کشور دارد و تنها راه درمان آن توجه به نحوه رشد فکری و روانی خردسالان، کودکان و نوجوانان کشور است. بر اساس همین آمار، وضعیت کارمندان بخش خصوصی بهتر است و کارکنان این بخش در روز حدود 2 ساعت کار مفید دارند. این در حالی است که در حال حاضر بیشتر کارمندان در بخش های دولتی و خصوصی حدود 8 ساعت (از 8 صبح تا 4 بعدازظهر) سر کار هستند. البته در بخش خصوصی ممکن است از کارمندان در روز 1 ساعت بیشتر کار گرفته شود.
    ویرایش توسط استاد : ۱۳۹۱/۱۱/۲۵ در ساعت ۱۳:۴۶
    يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

2.  

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

در ماده 51 قانون کار میزان مجاز ساعت کار روزانه افراد در بنگاه ها و واحدهای مشمول قانون کار کشور 8 ساعت اعلام شده است که البته کارگر و کارفرما می توانند با توافق ساعات کار برخی روزها را کمتر و برخی دیگر را بیشتر در نظر بگیرند، اما به صورت کلی نمی تواند از 44 ساعت بیشتر باشد. با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود که هر کارمند ایرانی در خوشبینانه ترین شرایط در هفته کمتر از 6 ساعت کار می کند. البته برخی آمارها حکایت از هفته ای حدود 3 ساعت کار مفید دارند. ولی حتی اگر همان هفته ای 6 ساعت را هم در نظر بگیریم، نسبت به سایر کشورهای جهان ساعت مفید بسیار اندکی است. برای نمونه، در حال حاضر ساعت کار مفید هفتگی در ژاپن 40 تا 60 ساعت و در کره جنوبی نیز 54 تا 72 ساعت برآورد می شود. برای فهم بهتر شرایط، اگر میزان کار مفید کارمندان را به صورت سالانه در نظر بگیریم، بیشتر متوجه ناخوشایند بودن شرایط می شویم. به این ترتیب که اگر ساعت کار مفید یک کارمند در طول سال در کشور ما حدود 800 ساعت باشد، در ژاپن 2420 ساعت، کره جنوبی 1900 ساعت، آلمان 1700 ساعت، افغانستان 950 ساعت است. در میان کشورهای جهان سوم که آماری از آنها در زمینه ساعت کار مفید سالانه منتشر شده است فقط کویت با 600 ساعت و عربستان با 720 ساعت کار مفید کمتری نسبت به کارمندان ایرانی دارند. پایان خبر.
    يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ،كَبرَُ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُواْ مَا لَا تَفْعَلُونَ-سوره مبارکه صف-آیه 2 و 3

نوشته
    815
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    59 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسمه تعالی اصلی ترین علت این مشکل ضعف اعتقادی و اخلاقی است.مشکل سیستم اداری و غیره و غیره مسأله اصلی این فاجعه نیست.بلکه ایراد اصلی در ضعف بنیانهای اعتقادی و اخلاقی جامعه می باشد. هدر رفتن بیت المال و ضربه به اقتصاد مملکت را بگیر تا بردن نان حرام بر سر سفره و عمل آمدن فرزندان از این مال حرام.ببین چه می شود!!!!! اگر احساس مسئولیت و تقوا باشد هر کسی مراقب کار و مسئولیت خودش می شود و اگر هر کسی خودش را در محدوده وظایفش اصلاح کند،یقینا جامعه اصلاح خواهد شد.والسلام.

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام ممنون از تاپیک خوبتون

الان دیگه رسم شده به هر کسی بگی که فلان کارت اشتباهه و کارت مخالف دینه .. اکثرا میگن الان کل جامعه همین شرایط رو داره و ما هم یکی از اون کل جامعه...

خداییشم یه دو دو تا چهارتا بکنیم همینطوره الان فرض کنیم یک کارمندی بخواد شرعی کار کنه و تمام زمانش رو کامل صرف کار کنه و این در حالیه که اکثر همکاراش به روال عادی جامعه مشغول کار هستن ...

میبینن این فرد داره اینطور کار میکنه همه ی کارهاشون رو میزارن رو دوش این بنده ی خدا و به عبارت خیلی خیلی بی ادبانه ای پیش خودشون تصور میکنن که فرد رو خَـ ـ ـ ـ ر گیر آوردن فکر میکنن احـ ـ ـمـ ـ قـ ـ ـه که اینطوری کار میکنه و سعی میکنن ازش بیشتر کار بکشن و خودشون بیشتر استراحت کنن خوب اینم ظلمه دیگه .

من قبلا در کارگاهی مشغول به کار بودم این شرایط رو به چشم دیدم البته در اداره ها نبودم و مسلما ندیدم اما نود در صد شرایط اونجا هم همینطور هست .

التماس دعا
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    52
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی اخلاقی 2 نمایش پست
    مازیار شیبانی فر در خبرآنلاین نوشت: خبر بسیار تکان دهنده بود؛ بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی کار مفید کارمندان ایرانی (به خصوص در بخش دولتی) 22 دقیقه در روز است.
    سلام. این رو از کجا میگید؟ چه قدر قابل اعتماده؟ درسته که کم کاری هست؛ اما این آمارها مشکوکه.
    در این حد نیست.
    شما باید حرفی را که زدید و نقل کردید، بتوانید ثابت کنید، بعد روش تحلیل کنید.

نوشته
    246
    صلوات
    1010
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 9 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

الان تعداد بیشتری حال کارکردن ندارن و البته تعداد زیادی عشق دلالی هستند!متاسفانه
    « إلهی! من لی غیرک، أسأله کشف ضرّی والنّظر فی أمری:
    معبودا! من جز تو چه کسی را دارم که از او بخواهم رنجوری مرا بر طرف کرده و نظری به امورم نماید. دعای کمیل »

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

سلام علیکم.

متاسفانه این چیزی است که ما در جامعه باهاش درگیر هستیم. هر چند بنده احساس میکنم این آمار کمی اغراق دارد، ولی به هر حال این چیزیه که وجود داره.
    به نظرم دو مفهوم هنوز برای بعضی از کارمندان عزیز و خود ماها جا نیافتاده . یکی تقوای کاری ( یا وجدان کاری) و دیگری حق الناس.
    متاسفانه خود ما از همه چی گله میکنیم ، چه وضعشه ، گرونی و کم کاری و... ولی خودمون میریم تو کار رعایت نمیکنیم و فقط حرف میزنیم. خودمون به خودمون رحم نمیکنیم . اون وقت انتظار داریم همه چیز درست پیش بره. غافل از اینکه جامعه رو من و شماها میسازیم. ولی در مقام عمل که قرار میگیریم بعضی از مفاهیم رو فراموش میکنیم. باید جا بیافته برای اون کارمند ، اون حقوقی که میگیره برای اون مدت ساعتیه که کار میکنه. برای اون دقیقه هایی که کار میکنه ، برای اون ثانیه هاییه که کار میکنه وگرنه کم کاری باعث ایجاد مشکل شرعی در حقوق اون شخص میشود، اشکال شرعی باعث تاثیر در فرزند میشه و همچنین کل خانواده ، تاثیر بد در فرزند آثارش در جامعه است و زندگی خود فرزند و.... یعنی نداشتن یک وجدان کاری ، هم از نظر معنوی و شرعی به خود شخص کارمند ضرر میرساند، هم در خانواده شخص تاثیر بد میگذارد ،هم در کار ارباب رجوع اختلال ایجاد میکند ، که ممکن است سلسله وار به حق الناس ها ی دیگه ختم شود. از طرفی از سرعت رشد جامعه کم میکند و... قیامتی که از یک پرکاه نمیگذرند ، چگونه میخواهیم جواب بدیم؟
    اون دوستان رو نمیدونم ، ولی حداقلش میتونیم از احکام دین ، از رعایت کردن بزرگان مثل شهید رجایی و دیگر بزرگان در این مورد برای اطرافیانمون بازگو کنیم. یک درصد هم تاثیر داشته باشه یک درصده.
    یاحق.
    .
    امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

فاجعه ای واقعی:22 دقیقه در روز کار مفید کارمندان ایرانی!

بطور قطع در مورد معلمان و کارمندان بانک و مهندسین و محققین و سپاهیان و نظامیان و بسیاری از کارهای دیگر

نمی تواند درست باشد
    ویرایش توسط yanoor : ۱۳۹۱/۱۱/۲۷ در ساعت ۰۸:۱۹
    اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    90
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 21 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    من هم با نظر yanoor موافقم . من خودم با قشر معلم کارمند بانک سپاهی و نظامی سر و کار دارم و با چشم خودم می بینم که حداقل 70%آنها (نه همه) در روز بازده کاری آنها خیلی بیشتر از چیزی هست که اینجا گفته شده . و به قول دوستمون حقیقت طلب با ید گفت:
    این رو از کجا میگید؟ چه قدر قابل اعتماده؟ درسته که کم کاری هست؛ اما این آمارها مشکوکه.
    در این حد نیست.
    امام علی علیه السلام می فرمایند:

دانشی که تو را اصلاح نکند گمراهی است.

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yanoor نمایش پست
    فاجعه ای واقعی:22 دقیقه در روز کار مفید کارمندان ایرانی!

بطور قطع در مورد معلمان و کارمندان بانک و مهندسین و محققین و سپاهیان و نظامیان و بسیاری از کارهای دیگر

نمی تواند درست باشد
    دوست عزیز من در گردان نمونه ارتش نیروی زمینی خدمت کردم

اتفاقا سر همین حرف شما اینجانب اعتراض دارم

بنده روزی به مسئول عقیدتی و امور بازرسی گردان که از دوستان صمیمی بنده هم هستند اعتراض کردم به همین کار نکردنشان

کفتم:شما ساعت 8 می آیید صبحگاه گردان بعد وارد دفتر رکن می شوید و بعد از مهیا کردن صبحانه توسط ما سربازان و میل کردن ان در طی نیم ساعت در پشت درهای بسته آنگاه در را باز می کنید

آنگاه من و دیگر دوستان سربازم شروع به کار می کنیم و شما تنها امضا می کنید

بیشتر اوقات باید شمارا از اتاق های دیگر ستاد پیدا کنیم که در حال خوش و بش کردن با دوستانتان هستید

بعد سر ساعت 12 می روید مسجد با جوراب هایی بیرون زده از جیب

نماز را که می خوانید کم کم ساعت 2 شده و می روید جلو جلو سرویس را انتظار می کشید و به خانه می روید

پنج شنبه ها هم که جدیدا تعطیل شدن

دوست عزیز در مورد مسئولین نظامی مخصوصا ارتش اینطور نیست

با احترام...حقیقت
    ویرایش توسط حقیقت : ۱۳۹۱/۱۱/۲۷ در ساعت ۲۲:۲۱
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری