صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: |*|*|*| حاج رمضان روحی هم پرکشیدوبه همرزمان شهیدش پیوست |*|*|*|

نوشته
    845
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    19 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0

|*|*|*| حاج رمضان روحی هم پرکشیدوبه همرزمان شهیدش پیوست |*|*|*|

جانباز 70 درصد "رمضان روحی" که در دوران هشت سال دفاع مقدس از ناحیه نخاع دچار آسیب شده بود،

سرانجام پس از تحمل سالها درد و رنج به شهادت رسید.

به گزارش روابط عمومی انجمن جانبازان قطع نخاعی، جانباز 70 درصد ٰ رمضان روحی ٰ پس از تحمل 27 سال درد و رنج و زندگی

بر روی برانکارد سه شنبه شب به همرزمان شهیدش پیوست.

|*|*|*| حاج رمضان روحی هم پرکشیدوبه همرزمان شهیدش پیوست  |*|*|*|

جانباز شهید رمضان روحی در دوران جنگ تحمیلی از ناحیه گردن مورد اصابت ترکش دشمن قرار گرفته بود

و بیست و هفت سال با تحمل رنج و مشقت در بستر آرمیده بود.

همچنین این جانباز شهید از سالها قبل سنگ مزار خویش را آماده نموده و تاریخ تولدوتاریخ مجروحیتش را در آن حک کرده بود

و اکنون تاریخ شهادتش تکمیل کننده سنگ مزارش خواهد شد.

روحش شاد و یادش گرامی

آیة الله العظمی بهجت:

تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.

و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عج) هم در اصلاح نفس است.

راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عج)؛

نه دعای همیشگی و لقلقه زبان... بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط خادمة المهدی نمایش پست

جانباز 70 درصد "رمضان روحی" که در دوران هشت سال دفاع مقدس از ناحیه نخاع دچار آسیب شده بود،

سرانجام پس از تحمل سالها درد و رنج به شهادت رسید.

به گزارش روابط عمومی انجمن جانبازان قطع نخاعی، جانباز 70 درصد ٰ رمضان روحی ٰ پس از تحمل 27 سال درد و رنج و زندگی

بر روی برانکارد سه شنبه شب به همرزمان شهیدش پیوست.

جانباز شهید رمضان روحی در دوران جنگ تحمیلی از ناحیه گردن مورد اصابت ترکش دشمن قرار گرفته بود

و بیست و هفت سال با تحمل رنج و مشقت در بستر آرمیده بود.

همچنین این جانباز شهید از سالها قبل سنگ مزار خویش را آماده نموده و تاریخ تولدوتاریخ مجروحیتش را در آن حک کرده بود

و اکنون تاریخ شهادتش تکمیل کننده سنگ مزارش خواهد شد.

روحش شاد و یادش گرامی

سلام!!!
    فيلم اين مصاحبه را از شبكه يك ضبط كردم.مي نشينم دوباره مي بينم!!!
    چند وقت قبل هم يك جانبازي در يزد بود فكر كنم مرگ مغزي شد وهمه اعضاء بدنش را به نيازمندان اهداء كرد!!!
    نگاه كن تا آخرين دقيقه هاي زندگيشون هم به ياد مردم هستند ولي ما ها چي آيا يادي از اين ملكوتيان مي كنيم!!!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    18
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 4 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خوشا انان که با قلبی مملو از دیدار یار به سویش عاشقانه پرواز می کنند و تمام تعلقات دنیا را هر چند زیبا و دوست داشتنی اما رها میکنند وتنها به اوج مینگرند. یادشان گرامی باد و راهشان ...

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

مراسم تشییع جانباز شهید حاج "رمضان روحی" با شرکت پرشکوه اقشارمختلف مردم ومسئولان شهرکرج برگزارشد.(نمی دونم چرا این عکسها پرشکوهی رو نشون نمیده!) به گزارش خبرنگارفاش نیوز، مراسم تشییع جانباز شهید حاج "رمضان روحی" قبل ازظهرامروز با شرکت پرشکوه اقشارمختلف مردم ومسئولان شهرکرج برگزارشد وتشییع کنندگان پیکر پاک این جانباز شهید را از مقابل منزلش درفاز چهار مهرشهرکرج تا مزارشهدای گلگون کفن درامامزاده طاهر(ع) تشییع کردند. جانباز 70 درصد ٰ رمضان روحی ٰ پس از تحمل 27 سال درد و رنج و زندگی بر روی برانکارد سه شنبه شب به همرزمان شهیدش پیوست. از سال ها قبل با عشق به شهادت درمکان فعلی محل تدفینش قبری خریداری کرده و سنگ نوشته ای را نیز با نام خودش بر روی آن قرارداده بود تا بیانگر اندکی از شوقش به پرکشیدن تا جواررحمت بی منتهای الهی باشد. وی تاریخ تولدو مجروحیتش را براین سنگ قبر نمادین حک کرده و جای تاریخ شهادت را خالی گذاشته بود که امروز 1391/11/25 برروی آن ثبت گردید. شهید روحی ظهر امروز ،لحظاتی قبل از اذان ظهر درمزارشهدای امامزاده طاهرکرج درکنار جانباز شهید "حسین قدیری"به خاک سپرده شد. رمضان روحی هفتم مهرماه سال 66 در «عملیات فکه» و در حالی که مقابل تیر مستقیم دشمن قرار گرفت تا گلوله به دیگر همرزمانش اصابت نکند، از ناحیه گردن دچار مجروحیت شد و 27 سال توان حرکت از بستر نداشت.

همچنین مراسم ختم این شهید روز یکشنبه 29 بهمن‌ماه از ساعت 14 تا 16 در مسجد جامع مهرشهر، «فاز 4 » برگزار خواهد شد.

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

«یار 27 ساله تخت»، تخت را رها کرد و «بیتا»یش را تنها گذاشت + فیلم

به نام خدا

حاج رمضان روحی از جانبازان قطع نخاعی که بیش از 27سال روی تخت بود به یاران و همرزمان شهیدش پیوست.

اونایی که مثل من سخت گریه می کنند حتما دانلود کنند

دانلود

یا علی(ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید

یا علی

نوشته
    813
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 37 دقیقه
    دریافت
    165
    آپلود
    14
    گالری
    6

شهادتت مبارک حاج رمضان ، دعایمان کن برادر ....... دعا کن ما هم لایق شویم .......

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

داستانش خیلی جالبه و عجیب!!

به گزارش مشرق به نقل از «خبرگزاری دانشجو»؛ چندماه پیش بود که مهمان خانه گرمشان در کرج شدم و برایم از غم و شادی شان گفتند؛ جانباز روحی را می گویم که امروز باید بگویم شهید رمضان روحی ...

چقدر دلش شهادت می خواست و چقدر خسته بود از ۲۷ سال خوابیدن بر روی تخت ...

امروز نیست و بیتایش بیتاب پدر است .

به بهانه شهادتش تصمیم گرفتیم دوباره حرف هایش را بشنویم حرف هایی که هیچ وقت بوی کهنگی نمی گیرد.

روحش شاد و یادش گرامی ...

۱۸ سال زندگی عاشقانه در کنار کسی که فقط روی یک تخت افتاده و باید برای هر کار کوچک کنارش باشی.

۱۸ سال همه مسئولیت به گردنت باشد، اما خم به ابرویت نیاوری چون عاشق همسرت هستی.

جالب تر این است که برای به دست آوردن این زندگی عاشقانه نیز باید با عزیزترین هایت، یعنی پدر و مادرت بجنگی تا بتوانی به خواسته ات برسی.

آنقدر این سوژه برایم جالب بود که بعد از شنیدنش نتوانستم به راحتی از کنارش بگذرم؛ اما نزدیک شدن به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) باعث شد تا بدانم که زمانش رسیده که این عاشقانه آرام را روایت کنم تا در این روزگاری که فقط می شنویم از قیمت دلار و دعوای فلان مسئول، حالا بشنویم از کسانی که گوشه ای دنج برای خود ساخته اند و به دور از هیاهوی این زمانه زندگی می کنند.
    ادامه دارد...

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

...

با آقای روحی که تماس گرفتم، گفت: اصلا شرایط جسمی مناسبی ندارد و نمی تواند صحبت کند اما آنقدر اصرار کردم که پذیرفت ساعت ۱۲ دوشنبه به منزلشان در کرج برویم.

حدود یک ساعت بعد از قرار رسیدیم و در بدو ورود بیتای ۹ ساله که حاصل این زندگی عاشقانه است به استقبالمان آمد.

طبق ۲۷ سال گذشته زندگی اش، همان طور به صورت دمر بر روی تخت افتاده بود؛ ۲۷ سالی که به قول خودش ۱۸ سالش با وجود همسری مهربان برایش قابل تحمل تر شده و حتی گاهی این دردهای کهنه برایش شیرین شده اند.

از هر دو می خواهم که از آشنایی ازدواجشان بگویند اما همسر جانباز روحی می گوید: من خیلی دوست ندارم راجع به این موضوع صحبت کنم و از همسرش می خواهد که او این کار را انجام دهد و این جانباز ۷۰ درصد این گونه برایمان روایت می کند از یک عاشقانه آرام:

ما از اول آشنایی نداشتیم. یک چیز خوبی که بود هر دو در کرج آشنا شدیم ولی هر دو اهل اردبیل هستیم. ایشان بنیاد می رفتند و می‌آمدند. می‌خواستند با یک جانباز ازدواج کنند -سال ۷۳ یا ۷۴ بود- و شش ماه هر هفته بنیاد می‌آمدند. بنیاد هم جانباز معرفی نمی کرد؛ چون می گفتند شاید از روی احساس دارد تصمیم می گیرد.
    ...

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

می خواستند کاملا مطمئن شوند که واقعا می‌خواهد با یک جانباز ازدواج کند یا نه؛ تا اینکه سر شش ماه با بنیاد دعوایش شد که من را مسخره کرده‌اید من شش ماه است دارم می‌آیم اینجا ولی شما هیچ‌کاری نمی‌کنید.

آن موقع بود که یکی از بنیاد به من زنگ زد و گفت: یک همچنین خانمی هست که می‌خواهد با جانباز ازدواج کند. ما هم شما را معرفی کردیم. گفتم: چطوری باید ایشان را ببینم؟ قرار شد ساعت ۴ در کرج نزدیک خانه ایشان همدیگر را ببینیم (آن زمان قادر بودم با وجود مشکلات جانبازی خودم به تنهایی رانندگی کنم).

یادم هست که گفتم: چطور ایشان را بشناسم؟! که گفتند: یک خانم چادری است که دستش باندپیچی شده است. سر ساعت ۴ قرار گذاشته بودیم اما هر چه به ایشان نگاه کردم آنقدر رویشان را گرفته بودند که نتوانستم ایشان را ببینم. نیم ساعتی که با هم بودیم صورتشان را به طرف پنجره ماشین گرفته بودند و صحبت می کردند.

از همسر آقای روحی پرسیدم که از آن روزها چیزی به خاطر دارد؟

گفت: نه. آنقدر مشکلات زندگی و کشیدن بار آن برایم سخت هست که دیگر حتی لحظه ای قبل را به خاطر ندارم! (اما همه این حرف ها را با لبخند می گوید).

آقای روحی ادامه می دهد: من واقعا در آن نیم ساعت، زندگی‌ام را پیاده کردم و از شرایطم گفتم و از ایشان پرسیدم: شما شرایطی ندارید؟ گفتند: نه.

ایشان باید سر نیم ساعت برمی‌گشتند خانه؛ اما واقعیت در این نیم ساعت یک عمر زندگی کردیم. من ایشان را امیدوار کردم و ایشان هم مرا امیدوار کرد.
    بعد از نیم ساعت، ایشان را سر خیابانشان پیاده کردم و آمدم خانه بعد هم پدر و مادر و چند تا از فامیل را فرستادم خواستگاری.

خانواده‌شان قبول نکردند. یک بار دیگر هم فرستادم، باز هم جواب نه بود! یک روز ایشان به من زنگ زدند و گفتند: هزار بار هم بیایی خواستگاری خانواده ام کوتاه بیا نیستند. من الان از خانه آمده ام بیرون و دیگر برنمی گردم.
    ...

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

اینجای صحبت که می رسد، خانم روحی باز لبخندی می زند و عاشقانه به همسرش نگاه می کند.

جانیاز روحی ادامه می دهد: به ایشان گفتم: این کار را نکن بالاخره قبول می کنند اما ایشان نپذیرفت و گفت: من منتظر شما هستم و من هم چاره‌ای نداشتم و رفتم سوارشان کردم. بعد هم رفتیم تهران خانه برادرم ایشان را گذاشتم خانه برادرم و برگشتم کرج.

ساعت حوالی ۱۱ شب بود که به خانه رسیدم. دیدم در باز است و سه برادر و مادر ایشان هر کدام روی یک پله نشسته بودند. گفتند: دختر ما را بده! گفتم: دختر شما دست من نیست. دختر شما را من دیدیم و سوار کردم و بردم بنیاد.

آنها هم خیالشان راحت شد که دخترشان بنیاد است و صبح که رفتند بنیاد و دیدند آنجا نیست و به آنها دروغ گفته شده و بعد که دیدند کار از کار گذشته، دیگر به خانه ما هم نیامدند.

یک مدتی گذشت و ایشان همچنان خانه برادرم بودند، اما چون شناسنامه‌شان را با خود نیاورده بودند و بدون شناسنامه هم نمی‌شد ازدواج کرد.

یک ماه به همین شیوه گذشت تا یک روز برادر بزرگشان نقشه‌ای چید که تنها راه این است که ما شناسنامه را بدهیم دست آنها تا بروند کارهایشان را انجام دهند و بعد بیایند پیش عاقد و زمانی که برای عقد می آیند آنجا هم شناسنامه و هم دختر را پس می گیرم و می‌آییم خانه و همه چیز تمام می‌شود.

اینجای صحبت که می رسد، بیتای ۹ ساله شان که به پدر زل زده و به حرف های او با دقت گوش می دهد خنده اش می گیرد و یواش یواش از مادرش سوال می پرسد.

اینجاست که می فهمیم دخترک ما هم قصه این ازدواج عاشقانه را نمی داند.
    ...

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری