جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا خدا نمی خواد(نمی ذاره) خیلی عبادتش کنم؟

نوشته
    38
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 17 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا خدا نمی خواد(نمی ذاره) خیلی عبادتش کنم؟

سلام
    خیلی فکر کردم که این سوالمو کدوم بخش بپرسم به نظرم رسید این بخش جای بهتری هست
    باید در مورد مشکلم خیلی توضیح بدم
    من نمازمو می خونم و سعی می کنم اول وقت باشه(غیر از نماز صبح که از اول وقتش می گذره و برای آماده شدن به سر کار که از خواب بلند میشم نماز صبح را می خونم)
    من مشکلی در زندگیم دارم و اون اینه که به خاطر همسایه های بی ملاحظه ای که دارم شبا مخصوصاً ساعت 12 یا 1 شب به سختی خوابم می بره
    چند وقته هی ذکر می گم سعی می کنم گناه کمتری در طول روز داشته باشم سعی می کنم نماز شب بخونم اما به نتیجه ای که می خوام نمی رسم یعنی رسیدن به آرامش
    اما مشکل اصلیم چیه؟نمی دونم چرا چند وقته نمی تونم نماز شب بخونم؟حتی نماز صبحم قضا میشه
    به نظرتون آیا دلیل اصلی این به آرامش نرسیدن و از دست دادن عبادت قصد و نیتی هست که از انجام دادن عبادت دارم؟آخه مثلاً یه شب می گم خدایا اگه امشب اذیت و آزاری واقع نشد و تونستم خوب بخوابم برای نماز شب بیدار میشم
    ضمناً من سر نماز این مردم آزارها را نفرین می کنم.درسته؟اصلاً گفتن عبارت مردم آزار به همسایگانم درسته؟

ویرایش توسط طوبی : ۱۳۹۱/۱۲/۰۸ در ساعت ۱۵:۴۲

2.  

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با نام الله

چرا خدا نمی خواد(نمی ذاره) خیلی عبادتش کنم؟

کارشناس بحث:
    پاسخگوی اخلاقی 6

4. تشکرها 4

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فدایی رهبر نمایش پست
    سلام
    من نمازمو می خونم و سعی می کنم اول وقت باشه(غیر از نماز صبح که از اول وقتش می گذره و برای آماده شدن به سر کار که از خواب بلند میشم نماز صبح را می خونم)
    من مشکلی در زندگیم دارم و اون اینه که به خاطر همسایه های بی ملاحظه ای که دارم شبا مخصوصاً ساعت 12 یا 1 شب به سختی خوابم می بره
    چند وقته هی ذکر می گم سعی می کنم گناه کمتری در طول روز داشته باشم سعی می کنم نماز شب بخونم اما به نتیجه ای که می خوام نمی رسم یعنی رسیدن به آرامش
    اما مشکل اصلیم چیه؟نمی دونم چرا چند وقته نمی تونم نماز شب بخونم؟حتی نماز صبحم قضا میشه
    به نظرتون آیا دلیل اصلی این به آرامش نرسیدن و از دست دادن عبادت قصد و نیتی هست که از انجام دادن عبادت دارم؟آخه مثلاً یه شب می گم خدایا اگه امشب اذیت و آزاری واقع نشد و تونستم خوب بخوابم برای نماز شب بیدار میشم
    ضمناً من سر نماز این مردم آزارها را نفرین می کنم.درسته؟اصلاً گفتن عبارت مردم آزار به همسایگانم درسته؟

باسمه تعالی
    با سلام:
    در محروم ماندن از نماز شب یا نماز صبح امور متعددی دخیل می باشند:

مثلا در روایت آمده :مردي حضور حضرت علي (ع) مشرّف شد و عرض كرد:

يا أميرَالْمُؤْمِنينَ، اِنّي قَدْ حُرِمْتُ الصَّلاةُ بِاللَّيْلِ؟ قالَ: فَقال أميرُالمؤمنينَ (ع): أنْتَ رَجُلٌ قَدْ قَيَّدَتْكَ ذُنُوبُك
    اي اميرالمؤمنين، چرا من از فيض نماز شب محروم مي‌شوم؟ آن حضرت (ع) فرمود: تو مردي هستي كه گناهانت تو را در بند و (زنجير) كشيده‌اند(1

ویا پرخوری بش از حد در شب ،دیر خوابیدن ،.............

و ظاهرا علت اینکه شما برای نماز شب بیدار نمی شوید مزاحمتی است که همسایگانتان برای شما ایجاد کرده اند که باعث می شود شما دیر بخوابید و در نتیجه از نماز شب و نماز صبح محروم بمانید بنابراین اگر این مشکل حل شود و در کنار آن تقوای الهی را پیشه کنید و سبک بخوابید ان شاء الله به فیض نماز شب خواهید رسید

بله عبارت همسایه آزاری عبارت صحیحی است که به شدت از آن نهی شده است و البته شما به جای نفرین کردن به آنها بهتر است جریان خود را به آنها بگویید که یک همچین مشکلی دارید و به خاطر سر و صدای آنها نمی توانید سر وقت بخوابید شاید آنها نسبت به این آزار و اذیتی که به شما دارند بی اطلاع باشند

پی نوشت:
    1- الكافي : 3 / 450

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسمه تعالی

جمع بندی

پرسش

سلام
    من نمازمو می خونم و سعی می کنم اول وقت باشه(غیر از نماز صبح که از اول وقتش می گذره و برای آماده شدن به سر کار که از خواب بلند میشم نماز صبح را می خوانم)
    من مشکلی در زندگیم دارم و اون اینه که به خاطر همسایه های بی ملاحظه ای که دارم شبا مخصوصاً ساعت 12 یا 1 شب به سختی خوابم می برد
    چند وقته هی ذکر می گویم سعی می کنم گناه کمتری در طول روز داشته باشم سعی می کنم نماز شب بخونم اما به نتیجه ای که می خواهم نمی رسم یعنی رسیدن به آرامش
    اما مشکل اصلیم چیست؟نمی دانم چرا چند وقته نمی توانم نماز شب بخوانم؟حتی نماز صبحم قضا میشود
    به نظرتون آیا دلیل اصلی این به آرامش نرسیدن و از دست دادن عبادت قصد و نیتی هست که از انجام دادن عبادت دارم؟آخه مثلاً یه شب می گم خدایا اگه امشب اذیت و آزاری واقع نشد و تونستم خوب بخوابم برای نماز شب بیدار میشوم
    ضمناً من سر نماز این مردم آزارها را نفرین می کنم.درسته؟اصلاً گفتن عبارت مردم آزار به همسایگانم درست است؟

پاسخ

در محروم ماندن از نماز شب یا نماز صبح امور متعددی دخیل می باشند:

مثلا در روایت آمده :مردي حضور حضرت علي (ع) مشرّف شد و عرض كرد:

يا أميرَالْمُؤْمِنينَ، اِنّي قَدْ حُرِمْتُ الصَّلاةُ بِاللَّيْلِ؟ قالَ: فَقال أميرُالمؤمنينَ (ع): أنْتَ رَجُلٌ قَدْ قَيَّدَتْكَ ذُنُوبُك
    اي اميرالمؤمنين، چرا من از فيض نماز شب محروم مي‌شوم؟ آن حضرت (ع) فرمود: تو مردي هستي كه گناهانت تو را در بند و (زنجير) كشيده‌اند(1

ویا پرخوری بش از حد در شب ،دیر خوابیدن ،.............

و ظاهرا علت اینکه شما برای نماز شب بیدار نمی شوید مزاحمتی است که همسایگانتان برای شما ایجاد کرده اند که باعث می شود شما دیر بخوابید و در نتیجه از نماز شب و نماز صبح محروم بمانید بنابراین اگر این مشکل حل شود و در کنار آن تقوای الهی را پیشه کنید و سبک بخوابید ان شاء الله به فیض نماز شب خواهید رسید

بله عبارت همسایه آزاری عبارت صحیحی است که به شدت از آن نهی شده است و البته شما به جای نفرین کردن به آنها بهتر است جریان خود را به آنها بگویید که یک همچین مشکلی دارید و به خاطر سر و صدای آنها نمی توانید سر وقت بخوابید شاید آنها نسبت به این آزار و اذیتی که به شما دارند بی اطلاع باشند

پی نوشت:
    1- الكافي : 3 / 450

7. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری