جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بنظرتون نقش مهریه تو ازدواج چقدره؟

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    1 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بنظرتون نقش مهریه تو ازدواج چقدره؟

سلام
    میخوام بدونم نقش مهریه چقده؟
    اصلا چقدر مهم هست؟
    19سالمه یه خواستگار همه چی تموم دارم و فقط و فقط بخاطر مهریه همه چی بهم خورده
    داماد شدیدا حزب الهی هست و میگه مهریه باید اونقدی باشه که هروقت خواستی بتونم بهت بدم و بیشتر از 150 تا سکه رو قبول نمیکنه
    اما خونوادم میگن 500
    دارم دیوونه میشم اخه مگه مهریه چیه که من باید پسری رو که همتای خودمه از دست بدم
    کمکم کنین بگین چیکار کنم؟

2.  

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با نام الله

کارشناس:پاسخگوی مشاور 2

نوشته
    155
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فهیمه19 نمایش پست
    سلام
    میخوام بدونم نقش مهریه چقده؟
    اصلا چقدر مهم هست؟
    19سالمه یه خواستگار همه چی تموم دارم و فقط و فقط بخاطر مهریه همه چی بهم خورده
    داماد شدیدا حزب الهی هست و میگه مهریه باید اونقدی باشه که هروقت خواستی بتونم بهت بدم و بیشتر از 150 تا سکه رو قبول نمیکنه
    اما خونوادم میگن 500
    دارم دیوونه میشم اخه مگه مهریه چیه که من باید پسری رو که همتای خودمه از دست بدم
    کمکم کنین بگین چیکار کنم؟
    با سلام و تشکر مهریه یک موضوعی است که در دین اسلام سفارش شده و در فرهنگ ما هم تا اندازه رعایت می شود اما دستخوش تغییراتی شده و بسیاری از والدین آن را به عنوان استحکام زندگی و پشتوانه می دانند در حالی که اگر زن و شوهر نتوانند به هر دلیلی در کنار هم زندگی کنند و مرد فقط به خاطر ناتوانی در پرداخت مهریه، زندگی را تحمل کند ، باعث اختلافات و ناسازگاری ها و در نهایت طلاق عاطفی خواهد شد. اما مهریه زمانی به کار می آید که فرد به دلایلی از همسرش جداشده باشد ، زن برای ادامه زندگی تا زمانی که ازدواج مناسب دیگری داشته باشد باید از پشتوانه اقتصادی برخوردار باشد تا به دلیل مالی باالاجبار تن به ازدواج های غیر منطقی و زود گذر ندهد. پس این مشکل شما با یک واسطه حل می شود که معمولا در فرهنگ ما با یک تعادل قدری از خواسته های پدر زن و قدری از خواسته های خانواده داماد را لحاظ کرده و نقطه تعادلی برقرار می کنند پس شما نباید به خاطر این مسأله دچار درگیری روحی شوید زیرا از این قبیل مسایل در زندگی زیاد پیش می آید اگر شما هر مسأله را به عنوان یک دغدغه روحی و درگیری روانی دنبال کنید ممکن است دچار مشکلات زیادی شده و از زندگی رضایت نداشته باشید. نکته دیگر اینکه همیشه در هر موضوعی افراط و تفریط باعث می شود که زندگی از مسیر منطقی خارج شود. اینکه طرف مقابل شما شدیدا حزب اللهی است نقطه مثبتی نیست بلکه باید وضعیت روانی و رفتاری ایشان بیشتر بررسی شود و خود با تمرین و ممارست، چارچوب سخت فکری و رفتاری را از خودش دور کرده و یک موضع انعطاف پذیری در تمام ابعاد زندگی اش داشته باشد در این تمرین می تواند با یک مشاور مجرب با مهارت مشورت داشته باشد. موفق باشید.
    ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۱/۱۲/۱۱ در ساعت ۲۱:۵۷
    گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    مهریه باید در حدی باشد که هر وقت خانم تقاضای مهریه اش را کرد بتواند پرداخت کند.
    عقل سلیم می گوید یک آقا نمی تواند درجا 500 سکه نه اصلا 300 سکه نه اصلا 150 سکه نه اصلا 100 سکه را یکجا بدهد!می تواند.
    مهریه باید طور تعیین شود مرد بتواند همسرش را راضی کند.یعنی مهریه اش را بپردازد.

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

6. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری