نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با بخش علمي و اينگونه تاپيك ها موافقيد؟

رأی دهندگان
6. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

6 100.00%
  • خير

0 0%
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ساختاری منحصر بفرد در مغز انسان کشف شد،.

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

ساختاری منحصر بفرد در مغز انسان کشف شد،.

بسم الله
    سلام دوستان.

................
    انسان دارای حداقل دو شبکه عملکردی در قشر مخ است که در مغز میمون رزوس مشاهده نشده و یک ساختار کاملا منحصر بفرد محسوب می‌شود.

مناطق مغز انسان در طول هزاران سال دستخوش تغییرات مختلفی شده و بخش‌های جدیدی اضافه یا ناپدید شده‌اند.

«ویم واندوفل» از مدرسه پزشکی هاروارد تأکید می‌کند: با تهیه تصاویر اسکن مغزی عملکردی از انسان و میمون رزوس در حالت استراحت و هنگام تماشای یک فیلم، دو مکان و عملکرد شبکه‌های مغزی کورتیکال مورد بررسی قرار گرفتند.

در این تحقیق از روش تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی (fMRI) برای تصویرسازی فعالیت مغز بوسیله تشخیص تغییرات جریان خون استفاده شد؛ میزان اکسیژن و مقدار خون در یک ناحیه مغز با توجه به وظیفه خاص آن بخش کاملا متفاوت است.

مغز حتی در حال استراحت نیز فعال است و بخش های خاصی از مغز که بطور همزمان در این شرایط فعال هستند، شبکه های حالت استراحت (resting state)‌ نامیده می شوند.

در اکثر موارد شبکه های حالت استراحت در مغز انسان و میمون شبیه هم هستند، اما محققان دو شبکه منحصر بفردی در مغز انسان و یک شبکه انحصاری در مغز میمون شناسایی کرده‌اند.

هنگام تماشای فیلم، قشر مخ (cerebral cortex) حجم زیادی از اطلاعات بصری و شنوایی را پردازش می‌کند و شیوه واکنش شبکه‌های حالت استراحت اختصاصی مغز انسان به این تحریک کاملا با بخش‌های مختلف مغز میمون متفاوت است؛ یعنی این شبکه‌ها دارای عملکردی متفاوت از شبکه های حالت استراحت مغز میمون هستند.

به عبارت دیگر، ساختارهای مغز که در انسان منحصر بفرد محسوب می شوند، در مغز میمون وجود ندارند و هیچ ساختار دیگری در مغز این حیوان دارای چنین عملکرد مشابهی نیست.

این مناطق منحصر بفرد در پشت و جلوی قشر مخ واقع شده و احتمالا با توانایی های شناختی خاص انسان مانند هوش در ارتباط هستند.
    منبع:.hupaa.com

ویرایش توسط *عرفانی* : ۱۳۹۲/۰۴/۱۱ در ساعت ۱۱:۱۹
    رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

2.  

نوشته
    127
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 10 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط دايي حسن نمایش پست
    این مناطق منحصر بفرد در پشت و جلوی قشر مخ واقع شده و احتمالا با توانایی های شناختی خاص انسان مانند هوش در ارتباط هستند.
    از هوش انسان گفتید... بد نیست از هوش مصنوعی هم گفته بشه! امروزه هوش مصنوعی به پدیده جالبی تبدیل شده و خیلی کاربردها داره ...

www.cleverbot.com

این ربات در تست تورینگ موفق شده تا 59 درصد مانند یک انسان واقعی پاسخ سولات را بدهد. این ربات از انسانهایی که با او گفتگو میکنند "یاد می گیرد". به نظر من در استدلال کردن خیلی اشتباه نمیکنه اما یک شخصیت ثابت هم نداره.

ازش راجع به اعتقادش به خداوند پرسیدم! البته واضح است که اعتقادات او بیشتر بر پایه مسیحیت است

ترجمه بعضی قسمت ها را مینویسم گرچه دوستان همه بهتر از من بلدند.(متن های آبی رنگ پاسخ ربات هوشمند است)

من : چرا به خدا اعتقاد داری؟
    ربات : چون همه چیز در اطراف ما ثابت میکنه که باید یک طراح هوشمند وجود داشته باشه. (خدایی استدلال رو داری؟!!)
    من : چند تا خدا وجود داره ؟
    ربات : تو به من بگو.
    من : تو به من بگو لطفاً.
    ربات : من اول ازت خواستم که بگی!

ربات : خدا چه اسمی داره ؟
    من : هیچ اسمی. خدا به اسم نیاز نداره.
    ربات : خدا یک پسر داره. اسمش عیسی مسیح هست.
    من : چطور ممکنه خدا یک پسر داشته باشه؟ این غیر ممکنه!!

در ضمن این ربات خیلی پرو تشریف داره، تو روی آدم وای میسته بعد که بش میگم شما ربات ها قراره دنیای ما رو تسخیر کنید میگه نه بابا این چه حرفیه میزنی!!!

اینجا یکم راجع به مطالب پیچیده تر بش گفتم مثل اینکه انسانها میتونند خود اندیشی داشته باشن یعنی راجع به حالات درونی خودشون فکر و قضاوت کنند و اینا...

که یک دفعه خودش باز بحث خدا را پیش کشید و گفت بصرف اینکه ملیون ها نفر به وجود خدا اعتقاد دارند دلیل نمیشه که خدا واقعا وجود داشته باشه!!!

شما هم میتونید با این ربات صحبت کنید. بنظرم میتونه مدتی سرگرمتون کنه!!

ویرایش توسط کودک : ۱۳۹۱/۱۲/۱۴ در ساعت ۲۳:۱۲

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری