صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بت زرد...آیا اسکار برای شما اهمیت دارد؟

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بت زرد...آیا اسکار برای شما اهمیت دارد؟

سلام خدمت دوستان گرامی
    این تاپیک را ایجاد کردم برای نظرسنجی به این سوال و آگاهی دوستان در مورد بعضی از مسائل :

آیا اسکار برای شما اهمیت دارد؟

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر آرنا، شهاب مرادی یکی از میهمانان ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو با اجرای احسان علیخانی بود. در این برنامه شهاب مرادی با انتقاد از اصغر فرهادی با مجری برنامه وارد بحث شد که در ادامه برگزیده این گفتگو را می خوانید:

* شهاب مرادی: اسکار برای من چیز مهمی نیست، اصلا چیزی که آمریکایی ها می پسندند من نمی پسندم، آنها چشم ندارند ما را ببینند، آنها جوان رعنایی مثل شما (احسان علیخانی) که سرپا ایستاده را نمی توانند ببینند.

* وقتی دارو به ما نمی دهند، وقتی پول بانک ما را تحریم می کنند، من باید بگویم آی مردم من چقدر روشن فکرم که ...
    * من نمیگویم که رفتن یک فیلم ساز به اسکار بد است، من اصلا فیلم را ندیدم ولی آن چیزی که شنیدم مضمون آن در مورد دروغ است. صحبت نکردن در مورد آن فقط به خاطر آمریکاست نه به خاطر اصغر فرهادی یا همکارانشان یا چیز دیگری، مساله فرهنگی ما خیلی پیچیده است.
    *
    احسان علیخانی
    : من به عنوان یک جوان ایرانی نباید خوشحال شوم وقتی اصغر فرهادی پرچم کشورم را در سرزمینی که عناد هم با ما دارد بالا برده. وقتی نام سرزمین من را می برد، وقتی از مردم کشورش سخن می گوید، وقتی نام صلح را می برد و می گوید ما جنگ را دوست نداریم و صلح را برای همه مردم دنیا می خواهیم، من اگر خوشحال شوم شما ناراحت می شوی!

*
    شهاب مرادی
    : نه اصلا ناراحت نمیشوم، ولی یک سئوال از شما دارم، این ایرانی که از آن نام برده شد، چقدر تصویر مردم ایران و انقلاب اسلامی است؟ آیا دختری که روسری سرش نمیکند مقابل دوربین، این تصویر فرزند شهید و مادر شهید است؟

* اگر شهدا نبودند امروز هیچ کدام از ما اینجا نبودیم و حتما همان خواننده های قبل و نسل های جدیدشان اینجا بودند. اگر امروز شما اینجایی با این پیشینه و خانواده ات، خون شهید باعث آن شده که تو با افتخار و آرامش اینجا در مورد خدا و انقلاب حرف بزنی.
    * نباید طوری حرف بزنیم که آقای اوباما خوشش بیاید، به درک که خوشش نمی آید، یا خانم کلینتون یا اسرائیل بدش می آید. بگذارید فکر کنند ما خیلی خیلی اهل گفتگو نیستیم. فیلم ساز باید فیلمی بسازد که همه دنیا بدانند آنها با ما دشمنی میکنند.
    *
    احسان علیخانی
    : سال در حال تمام شدن است با همه اتفاقاتی که شما گفتید، بیایید صحبت راجع به حال خودمان بکنیم، من و شما باید حواسمان به هم باشد، ما باید یک عکسی بسازیم از خودمان، از وطنمان و از فرهنگمان، چه کار کنیم که حالمون بهتر بشه؟

*
    شهاب مرادی
    : مردم و مخصوصا مسئولین نیازمند اخلاقند، این اخلاق همبستگی را زیاد می کند.

منبع:
    http://www.shahab-moradi.ir/

ویرایش توسط *عرفانی* : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ در ساعت ۰۸:۰۱ دلیل: تغییر عنوان تاپیک
    با هر چي دوست دارم ،شكل و فرم ميگيرم پس
    اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

2.  

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

برخلاف تصور عمومی اسکار، جایزه ی مسابقه جهانیِ سینما نیست. سخن از میزان اعتبار جهانی آن نیست ، اسکار برای امریکا یک اتفاق بومی و ملی است که توانسته آن را با تبلیغات به یک ارزش فراملی تبدیل کند. که یک بخش سینمای زبان غیر انگلیسی هم دارد. اما ظاهرا تا امروز اعضای آکادمی اسکار به دو کشور سفر کرده اند؛ ویتنام و ایران! (به نقل از بی بی سی) نکته دیگر آیا اسکار مثل المپیک است؟ المپیک مسابقه است و تیم ها و اشخاص شرکت کننده، نماینده کشورهایشان هستند. اما عضویت افراد در آکادمی، شخصی است نه تابع ملیت آنها. و امروز بیش از شش هزار نفر عضو دارد و جایزه آکادمی یا همان اسکار اساسا مسابقه و هم آوردی نیست! دقت بفرمایید؛ وقتی یک وزنه بردار رکوردی را می زند ملاک روشن است؛ وزن وزنه! اما در هنر، مسئله ی پسند و سلیقه هیئت داوران و سیاست های حاکم بر آن جشنواره تعیین کننده است. ( یه سری به سایت اسکار www.oscars.org بزنید و قوانین و تاریخچه و ... را بخوانید)

منبع :http://www.shahab-moradi.ir/
    ویرایش توسط صاحب : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ در ساعت ۱۱:۴۴
    اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خب، حرف من تا الان در مورد اسکار پارسال که به فیلم جدایی نادر از سیمین داده شد که خیلی ها خوشحال شدن و تبریک و تهنیت گفتند. بد نیست یه سری به مراسم اسکار 2012 بزنید و ببینید نماینده ایران در آمریکا چه طور بودند؟!!! ایران جمهوری اسلامی!!!!

http://www.ariapix.net/1390/12/asgha...ins-photo.html

http://www.javanonline.ir/vdcd9z0o9yt09o6.2a2y.html

http://www.newnet.ir/1390/12/08/%D8%...8%B1-2012.html

http://www.sadkhabar.ir/fa/news/1317...3%D9%85-%D9%88

خوشحال میشم نظر بدید!!!!

اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

برخلاف نظر خیلی ها که میگن اسکار یک بحث سیاسی نیست بلکه هنری است امسال اسکار به فیلم ضد ایرانی آرگو داده شد!!!
    در مورد فیلم آرگو صحبت میکنم!

ویرایش توسط صاحب : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ در ساعت ۱۱:۲۱
    اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به گزارش اسلامیک مدیا به نقل از "فردانیوز"، " آرگو" فیلمی بسیار قویتر و کوبنده تر از فیلم 300 در اهانت به ایرانی ها می باشد. این فیلم از فنون اقناع مخاطب بهره برد و روی صحنه رفت.
    ماجرای این فیلم در ظاهر نجات شش دیپلمات آمریکایی در ایران است که با همکاری کانادا از کشورمان خارج شدند، اما در پس این نمایش به ظاهر ساده، کارگردان سعی در تخریب چهره ایران داشته است. صحنه های فرعی این فیلم به طور ناخودآگاه به ذهن و برداشت مخاطب جهت می دهد، به همین دلیل است که می توان گفت این فیلم به خوبی از فنون اقناع مخاطب بهره گرفته است.
    تصاویر مختلف و صحنه های خشنی که از ایران زمان انقلاب به نمایش گذاشته شده است گلچینی از رخدادهاست که از حوادث قبل و بعد جدا شده است، پس نمی تواند نماینده ای گویا و کامل برای بیان اوضاع ایران شود.
    اگرچه "آرگو" فیلمی است که در ظاهر برای توهین و تخریب روی پرده نیامده است، ولی گویی همه اینها مقدمه ای است برای همراه کردن بیننده این فیلم با مقصود خود. اعدام بر روی جرثقیل و کشتن بی دلیل مردم در خیابان توسط مامورین حکومتی که سنخیتی با واقعیت ندارد همگی بازنمایی هایی هستند که به ذهن مخاطب جهت می دهد. در این فیلم به هیچ وجه از رفتار درست ایرانیان با کارمندان سفارت یا از آزادی زنان اسیر و سیاه پوستان حاضر در جمع اسیرا ن صحبتی نشد ولی در همه فیلم فضایی سرشار از ترس و خفقان در ایران بر فیلم حاکم بود.
    اما از سوی دیگر ساخت این فیلم در هالیوود ضعف مار را نیز نشان می دهد. بر سر زبان افتادن این فیلم گویای واقعیت تلخی است: اینکه ما آنقدر ضعیف و بی تحرک عمل می کنیم که حتی داستان خودمان را نیز باید از دیگران بشنویم.

منبع : http://www.islamicmedia.ir/NSite/Ful.../News/?Id=4851
    اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کسی در مورد این مطلب نظری نداره؟ یعنی براتون مهم نیست!!!!!!!!
    اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط صاحب نمایش پست
    کسی در مورد این مطلب نظری نداره؟ یعنی براتون مهم نیست!!!!!!!!
    سلام

آخه چی میشه گفت بزرگوار .

مارهایی که در آستین کشورمون رشد کردن هر روز از یک گوشه ای سر میزنن بیرون و یک نیش زهر آگین نثار جامعه میکنند و میرن
    انقدر گفته اند و شنیدیم و .... دیگه حرفی نمیمونه جز اینکه واگذارشون کنیم به خدا

التماس دعا
    ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ در ساعت ۰۹:۵۴
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    246
    صلوات
    1010
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 9 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

همه میدونیم اینا خدعه های استکبار برای جدا کردن ایرانیهای تو حیطه مختلف مثل سینما از جمهوری اسلامیه، والا کیه که ندونه یه فیلم سطح متوسط اصلا شایسته اول شدن نیست! فقط ایمان دارم اگر هر کدوم از ما توی شغل و درس خودمون واقعا با هدف بالا بردن اسلام تلاش کنیم روزی میرسه که از اسکار های بی محل ککمون نگزه!
    « إلهی! من لی غیرک، أسأله کشف ضرّی والنّظر فی أمری:
    معبودا! من جز تو چه کسی را دارم که از او بخواهم رنجوری مرا بر طرف کرده و نظری به امورم نماید. دعای کمیل »

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

سلام علیکم.

ببینید سینما یک هنرست که میشه ، اون رو در اهداف مختلف و با نیت های مختلف بکار برد.
    جشنواره اسکار از اول تاریخش همیشه اینجوری بوده و هست. خب مسلما اون ها دارند از تمام ظرفیت هاشون به ویژه سینما استفاده میکنند برای پروژه ایران هراسی و بالاتر از اون اهدف سیاسی شون.
    این که فیلم آرگو تحریف آشکار وقایع اون روز هست ، خیلی آشکاره ( حتی صدای بنی صدر رو هم در آورده!) . یکی از نکات جالب اینه که ، فیلمی که اسکار گرفته (آرگو) ، تو هیچ بخش دیگه ای کاندید نشده!!! چطور یک فیلم به این قدرت مندی که تونسته جایزه بگیره ، حتی در یک بخش دیگر حتی کاندید هم نشده!!! در صروتی که ما بار ها مشاهده کرده ایم فیلمی که اول میشه در بخش های دیگه ام ، کاندید میشه. همین نشون میده انتخاب این فیلم دستوری بوده.

خب مسلما اون ها در باطل خودشون با هم متحد اند. چند سال قبل فیلم آقای مجیدی رو به دلیل این که تو یه بخش از فیلم نشون میداد تو ایران اتوبان وجود داره ، نذاشتند بیاد بخش فینال اسکار!!!
    ولی در داخل خیلی از کارگردان های ما خواب و خیال و رویاشون راه یافتن به اسکاره!!!! اون موقع که فیلم جدایی جایزه گرفت این همه داد زدند سیاسیه و.. کسی باور نکرد. امسال که ماجرای آرگو پیش اومد، باز خیلی تحلیل عجیب غریب میکنند. بعضی ها میگویند ، باوجود اسکار گرفتن آرگو ، هنوز هم اسکار جدایی برایمان با ارزش است و... به هر صورت ممکن است مسئله رو دور زدن و قداست جدایی رو حفظ کردند!!! آخر عاقبت روشنفکری همین میشه! واقعا سیاه نمایی که فیلم جدایی نادر از سیمین کرد ، دسته کمی از آرگو داشت؟!

البته بحث تحول علوم انسانی که هست اینه. خیلی از کتاب هایی که اینها (هنرمندان داخلی) میخوانند نتیجه غرب است ، و ما نباید زیاد انتظار نداشته باشی که وقتی طرف این همه واحد غربی پاس میکنه ، خروجیش که فیلم ساز متعهد باشه!!!

در جشنوار امسال اسکار یک فیلمی در مورد ابراهام لینکولن ، یکی از رییس جمهور های سابق آمریکا ، ساخته شده بود که خیلی ها فکر میکردند اسکار میگیره. رهبری فرمودند احتمالا تو فیلم از لینکولن یک قهرمان ساختند ، در صورتی که لینکولن یکی از ضعیف ترین رییس جمهور های آمریکا بوده!
    ببینید سینما رو آمریکا در جهت اهداف خودش بکار میبره. از یک رییس جمهور ضعیف ، میان یک قهرمان میسازند. اون وقت کشور ما این همه اسطوره و قهرمان داره ، ولی...

البته در این بین ، جشنواره عمار امیدی رو در دل بچه های انقلابی روشن کرده. انشالله روز برسه که سینمای ایران ، انقلاب رو به سراسر جهان صادر کنه.
    یاحق.

یکی از اعضاء آکادمی اسکار: بر جوانی استثمار شده‌ام در هالیوود می‌گریم

«جیمی کرتیس»، بازیگر هالیوود و یکی از اعضاء آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در انتقاد از اسکار امسال گفت: اسکار به جهنم می‌رود،همواره بر جوانی بر باد رفته و استثمار شده‌ام در هالیوود می‌گریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، جیمی لی کرتیس، بازیگر فیلم‌هایی چون «جمعه عجیب و غریب»، «اماکن تجاری» و «دورغ‌های حقیقی» و یکی از نویسندگان موفق کتاب کودک، یکی از منتقدان مراسم اسکار امسال است.

او در مقاله تحت عنوان «اسکار به ... جهنم می‌رود» که در هافینگتون پست منتشر شده می‌نویسد: به خوبی «سث مک‌فارلین» را می‌شناختم و انتظار آنچه که اتفاق افتاد را داشتم، من پیش از مراسم اسکار نیز بارها از شوخی‌های زننده او ناراحت شده بودم و به خوبی جو‌ک‌های آزاردهنده و بی‌ارزشش را به خاطر دارم.

هفته گذشته به عنوان یکی از اعضاء آکادمی اسکار، به عنوان فرزند یکی از اعضاء پیشین آکادمی اسکار و به عنوان یک زن از بهترین و بزرگترین مراسمی که صنعت فیلمسازی می‌توانست ارائه‌ دهد بیش از اینها انتظار داشتم، اسکار باید محل تقدیر از هنر و هنرمندان باشد نه محل ارائه شوی پر زرق و برق رقص و آواز.

شاید اجرای چنین برنامه‌هایی در اسکار، بیشترین تماشاگر را برای این مراسم در بر داشته باشد، ولی جذب مخاطب به چه قیمتی؟ مراسم اسکار حقیقتا درباره چیست؟

«جیمی کرتیس»، 55 ساله در ادامه این مقاله افزود: من یک بازیگرم و برای آنکه بتوانم در نقشی ظاهر شوم بارها از من خواسته شد که برهنه شوم. چون این نقش‌ها در حرفه‌ من از اهمیت خاصی برخوردار بودند. در همان‌ موقع هم دوست نداشتم این کار را بکنم ولی راهی نداشتم، من آن کاری را انجام دادم که از من خواسته می‌شد و جزئی از نقش من بود، البته این مسئله بیشتر به درخواست مردها انجام می‌شد.

البته به خوبی می‌دانم اکنون که یک زن میانسالم که بیشتر به مادربزرگ‌ها می‌مانم، خیلی‌ها در هالیوود مرا به خاطر آنچه که امروز هستم مورد نیشخند قرار می‌دهد.

هرگاه به گذشته نگاه می‌کنم به جوانی استثمار شده‌ام در هالیوود می‌گریم. این گریه‌ها برای من بسیار سخت است چون جسم من تمام سرمایه و حرفه من بود.

متاسفم از اینکه به جای آنکه درباره پیروزی شیرین «آرگو»، بازی شگفت‌انگیز جنیفر،سخنوری «دنیل دی لوئیس» و شوخی‌ طبعی‌ها صحبت کنم از چنین چیزهای دردآوری سخن می‌گویم.

آنچه که ما درباره آن سخن خواهیم گفت، بی‌کلاسی مک‌فارلین(مجری مراسم اسکار)، سخنان خفت‌بار او همچون پسر بچه‌ای 14 ساله درباره زنان است.

«کرتیس»‌ در پایان این مقاله شعری به این شرح می‌نویسد:

من یک رویا بسیار در خواب می‌بینم:

زمانی بود که مردان مهربان بودند

زمانی‌که لحن آن مهربانه‌ بود

و کلماتشان جذاب و آرامش‌بخش

و زمانی رود که عشق کور بود

و جهان تمام یک آهنگ بود

و آن آهنگ برانگیزنده بود

و سپس همه چیز ویران شد

و اسکار به کجا می‌رود؟...به جهنم

امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    206
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 2 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من آرگو رو دیدم و به نظرم فیلم فوق العاده ای هست.مخوصا از لحاظ پروداکشن و دکوپاژ.میتونید از مسئولین سینمایی هم بپرسید که فیلم از لحاظ تکنیکی فوق العادست و ایرادی نمیشه بهش گرفت ولی مشکلی که سینماگران با این جایزه دارن جنبه هنری فیلمه که خب قاعدتا برای اسکار به نظر من هم یه مقدار با ارقاق بهش اسکار دادن.ولی سیاه نمایی نکرده بود و حقیقت رو نشون داده بود.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری