صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ابومسلم خراساني ودشمني با آقاي شيعه امام جعفر صادق عليه السلام

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

مطلب ابومسلم خراساني ودشمني با آقاي شيعه امام جعفر صادق عليه السلام

انتقاد تند آیت الله علم الهدی ازیک تیم فوتبال
    ابومسلم یکی از دشمنان خونخوار امام جعفر صادق (ع) بود و گذاردن نام یک تیم فوتبال در این استان به نام ابومسلم خراسان صحیح نیست و این مایه ننگ است.
    آیت الله 'سید احمد علم الهدی' روز سه شنبه در گفت و گو با شريان نيوز افزود: ابومسلم یکی از دشمنان خونخوار امام جعفر صادق (ع) بود و گذاردن نام یک تیم فوتبال در این استان به نام ابومسلم خراسان صحیح نیست و این مایه ننگ است.
    او اضافه کرد: سیاه جامگان هم اراذل و اوباش اطرافیان ابومسلم بودند که در زمان آن امام همام به هر شهری وارد می شدند به عنوان مقابله با بنی امیه مردم را قتل عام می کردند و یا نوامیس مسلمانان را مورد هتک حرمت قرار می داده و اموالشان را به غارت می بردند. وی ادامه داد: من طی نامه ای از مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی خواستم که با تغییر نام تیم های ابومسلم و سیاه جامگان خراسان این لکه های ننگ را از دامن ورزش استان پاک کنند.
    سلام!!!
    محبت مي كنيد كمي درباره ابومسلم بگوئيد وبفرمائيد ابومسلم در دوره امام صادق عليه السلام چه اعمالي را ضد امام انجام مي داد؟واين ضديت با افكار وعقائد رئيس مذهب امام جعفر صادق عليه السلام از كجا شروع شد؟وهدف اين ضديت چه بوده است؟
    باتشكر
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

ابومسلم خراساني ودشمني با آقاي شيعه امام جعفر صادق عليه السلام

کارشناس بحث: پاسخگوی تاریخی 3

نوشته
    426
    مورد تشکر
    168 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ابومسلم خراسانی یکی از داعیان عباسیان است که با پرچم الرضا من آل محمد و بنی امیه را سرنگون وبنی عباس را به قدرت رساند
    وی از احساسات اهل بیت دوستی ایرانیان استفاده کرده و با پرچم و لباس سیاه علم قیام را بر افراشت
    وی برای این کار نامه های به سران بنی هاشم یعنی امام جعفر صادق علیه السلام و عبدالله محض بن حسن مثنی به امام حسن مجتبی علیه السلام نوشت
    در نامه به امام صادق علیه السلام گفت:
    إنِّي‌ قَدْ أظْهَرْتُ الْكَلِمَةَ، وَ دَعَوْتُ النَّاسَ عَنْ بَنِي‌اُمَيَّةَ إلَي‌ مُوَالَاةِ «أهْلِ الْبَيْتِ» فَإنْ رَغِبْتَ فَلَا مَزِيدَ عَلَيْكَ.
    «من‌ كلمۀ ولايت‌ را آشكارا نموده‌ام‌، و مردم‌ را از بني‌ اُميّه‌ منصرف‌ نموده‌، و به‌ موالات‌ اهل‌ بيت‌ گرايش‌ داده‌ام‌، بنابراين‌ اگر تو به‌ خلافت‌ رغبت‌ داري‌، در اين‌ امر روي‌ دست‌ تو كسي‌ پيدا نمي‌شود!»
    اما امام جعفر صادق علیه السلام در جواب وی فرمودند:
    مَا أنْتَ مِنْ رِجَالِي‌، وَ لَاالزَّمَانُ زَمَانِي‌(1)
    «نيستي‌ تو از مردان‌ من‌! و نيست‌ اين‌ زمان‌ زمان‌ من‌.»
    همین جمله حضرت حاکی از آن است که این شخص در مسیر اهل بیت نبوده و انگیزه های دیگری از قیامش داشته است
    1. الامام الصادق ، اسد حیدر ج 1ص 43
    لامام الصادق(ع)، اسدحیدر، ج 1، ص 43.
    ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۱/۱۲/۲۷ در ساعت ۱۵:۱۴

نوشته
    426
    مورد تشکر
    168 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

همین که ابومسلم و ابومسلمه خلال به سه نفر نامه نوشتند نشان از عدم صداقت آنان است آنان به امام‌ جعفر الصادق‌، و عبدالله‌ بن‌ الحسن‌ بن‌ «الحسن‌»، و عَمْرو الاشْرَف‌ نامه نوشتند
    اما سرانجام ابومسلم با فریب مردم از شعار الرضا من آل محمد بنی عباس را بر تخت نشاند ودر این راستا جنایاتی انجام داد که حاکی از قساوت قلب وی بوده است
    تعداد کسانى که ابومسلم در دوران حکومت خود به قتل رساند، بالغ بر ششصد هزار نفر بود!(1) اگر چه ممکن است این اعداد وارقام نشان از کثرت باشد تا واقعیت ولی هر چه باشد اوج قساوت قلب وی را نشان می دهد
    و در نامه ای به منصور دوانقی دومین خلیفه عباسی می نویسد«برادرت (سفاح) به من دستور داد که شمشیر بکشم، به مجرد سؤ ظن دستگیر کنم، به بهانه کوچکترین اتهامى به قتل برسانم، هیچ گونه عذرى را نپذیرم. من نیز به دستور وى بسیارى از حرمتها را که خدا حفظ آنها را لازم کرده بود هتک کردم، بسیارى از خونها را که خدا حرمتشان را واجب کرد. بر زمین ریختم، حکومت را از اهل آن ستاندم و در جاى دیگر نهادم ».(2)

چنین شخصی نمی تواند مورد تکریم واقع شود و اگر چه بنیامیه را تارومار کرد ولی بر سر کار آوردن بنی عباس مشکلاتی را برای جامعه اسلامی بوجود آورد که کمتر از ظلم بنی امیه نبود
    بعضی می خواهند وی را ایرانی الاصل بنامند و قیام وی را نوعی وطن دوستی جلوه دهند ولی وی نه تنها ایرانی نبوده بلکه وطن دوستی وی هم مورد تردید است ، چرا که اگر قیام می کرد و خود به حکومت می رسید ، شاید می توانستیم این عنوان را بر وی بنهیم ولی اینکه وی بنی عباس جنایتکار را مسلط کرد نشان دهنده این است که نه تنها از نظر اسلام منفور است بلکه از دید یک ایرانی دشمن اسلام نیز نمی تواند مورد تمجید باشد
    تنها کاری که وی کرد آن بود که از محبت ایرانیان نسبت به اهل بیت
    سوء استفاده
    نموده و آن را به استخدام بنی عباس دراورد
    1. ابن کثیر، البدایه و النهایه، ط 2، بیروت، مکتبه المعارف، 1977 م، ج 10، ص 72 - ابن خلکان، و فیات الاعیان، تحقیق: دکتر احسان عباس، ط 2، قم، منشورات الشریف الرضى، 1364ه'.ش، ج 3، ص 148 - ابن اثیر، الکامل فى التاریخ، بیروت، دارصادر، ج 5، ص 476 - محمد بن جریر الطبرى، تاریخ الامم و الملوک، بیروت، دارالقاموس الحدیث، ج 9، ص 167.
    2.حیدر، اسد، الامام الصادق و المذاهب الاربعه، ط 2، بیروت، دارالکتاب العربى، 1390 ه'.ق، ج 2، ص 533 - خطیب بغدادى، تاریخ بغداد، بیروت، دار الکتاب العربى، ج 10، ص 208.
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۲/۰۱/۲۸ در ساعت ۱۲:۲۷

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی تاریخی 3 نمایش پست
    اما امام جعفر صادق علیه السلام در جواب وی فرمودند:
    مَا أنْتَ مِنْ رِجَالِي‌، وَ لَاالزَّمَانُ زَمَانِي‌(1)
    «نيستي‌ تو از مردان‌ من‌! و نيست‌ اين‌ زمان‌ زمان‌ من‌.»
    سلام!!!
    توضيح بيشتر مي خواهم.
    باتشكر
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

وی از احساسات اهل بیت دوستی ایرانیان استفاده کرده
    سلام!!!
    نحووه سوء استفاده ابومسلم ملعون چگونه بوده است؟

نوشته
    426
    مورد تشکر
    168 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام!!!
    نحووه سوء استفاده ابومسلم ملعون چگونه بوده است؟
    ابومسلم خود را دوستدار خاندان پیامبر صلی الله علیه واله وسلم معرفی می کرد ، چون به اهل بیت علاقه داشتند ، فریب وی را خوردند ، وی شعارش الرضا من آل محمد بود (1)
    یعنی اگر بر بنی امیه پیروز شویم شخصی را به خلافت می رسانیم که مورد رضایت آل محمد باشد
    یعنی یک حرف کلی می زد و مصداق بر الرضا من آل محمد معلوم نمی کرد ، و همه فکر می کردندمنظور وی اهل بیت هستند ولی پس از پیروزی معلوم شد منظور وی از الرضا بنی عباس هستند،

یعنی این شعار را به نفع خود مصادره کردند

1.طبری، تاریخ الامم و الرسل و الملوک، (8 ج)، (قاهره، مطبعة الاستقامة، 1358 ق / 1939 م)، ج 5، ص 394.
    ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۲/۰۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۰۱

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

چون به اهل بیت علاقه داشتند ، فریب وی را خوردند ، وی شعارش الرضا من آل محمد بود (1)
    سلام!!!
    لطفا یک قضیه یا یک داستان در این مورد بیاورید؟برای آگاهی خودم می خواهم

نوشته
    426
    مورد تشکر
    168 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام!!!
    لطفا یک قضیه یا یک داستان در این مورد بیاورید؟برای آگاهی خودم می خواهم
    از تاخیر در جواب پوزش می طلبم
    منظور از قضیه تاریخی درباره فریب مردم است یا در باره اهل بیت دوستی ایرانیان ؟؟
    اگر منظور فریب مردم است که گزارشات تاریخی زیادی آن را تایید می کند
    عباسيان شعار خود را «الرضاء من آل محمد» قرار داده بودند و ابراهيم امام که قبل از منصور و سفاح به عنوان اولین شخص عباسی محسوب می شد دستور داده بود تا از افشاي نام واقعي امام و رهبر پرهيزکنند. (1)

عابسیان واژه آل محمد را که ويژه علويان بود مصادره کردند. و با مخفی کردن نام امام و رهبر کار خود را از پیش بردند تقسيم بندي ابراهيم امام ازوضعيت شهرها نشان از آمادگي ايرانيان براي قيام دارد و نيزعلاقه آنان به اهل بيت عليهم السلام (2)

يک حرکت موازي از سوي بني عباس مردم را فريفته بود چنان که بعضي از بزرگان همراه اين نهضت مانند ابوسلمه خلال که به اين فريب پي برده بود به جرم هواداري از خلافت علويان اعلام شد. (3)
    ولی اگر منظور شواهد تاریخی اهل بیت دوستی ایرانیان است بفرمائید تا خدمتتان عرض شود
    1- تاريخ سياسي و اجتماعي خراسان در زمان حکومت عباسيان،التون، ل، دنيل، ترجمه مسعود رجب نيا،ص 115 و 114.

2- شخصيت و قيام زيد بن علي، رضوي اردکاني، ص 489تا504،انتشارات علمي فرهنگي.

3- تاريخ سياسي و اجتماعي خراسان در زمان حکومت عباسيان، ص 38.

نوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ابومسلم خراسانی دودمان ستمگر بنی امیه را از اریکه قدرت به زیر کشید . عظمت کار ابومسلم خراسانی را وقتی بهتر خواهیم فهمید که بدانیم هم او دستور داد صد هزار تن و بقولی دیگر ششصد هزار تن از تازیان بنی امیه گردن زده شوند . و بدینوسیله انتقام ملت ایران را از دستگاه ظلم آنان گرفت .
    شما هم بنا به یک روایت نمی توانید از ارزش ابومسلم کم کنید . مگر امام سجاد مختار را تایید کرد که امام صادق ابومسلم را تایید کند؟
    اگر به حرف شما باشد مختار هم به قول تاریخ کذاب بوده است .
    ابومسلم اگر کشت تازیان غارت گر امیه را کشت

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری