جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمکم کنید! دارم از دین و خدا دور میشم

نوشته
    19
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کمکم کنید! دارم از دین و خدا دور میشم

سلام علیکم بر شما دوستان
    اول عذر میخوام در این مبحث این موضوع مطرح میشه
    چند وقتیه نفسم داره بهم غلبه میکنه هر چی میخوام به خدا و اهل بیت (ع) نزدیکتر بشم هی فحش میده و منم گریه زاری میکنم خدا منو ببخشه
    پیش روحانیون و روانشناسا رفتم میگن مغزت فشار اومده و یا یه مدت بیخیال باش یا خودتو مشغول کن خوب میشه اما این چیزا میگم باور کنید اعوذ بالله شیطان میخواد منو گمراه کنه
    دیگه هر روز یاده خدا افتادن برام داره سخت تر از دیروز میشه یا نماز میخونم پس از آرامش هی باهام صحبت میکنه و یه دفعه به نتیجه ای غلط میرسه فحش میده
    دیگه سخته برام یاده حضرت علی (ع) یا فاطمه زهرا (س) بیفتم یه حرف های میزنه شرمم میاد خدمته شما بگم
    همش میخوام با خداوند سبحان و اهله بیت باشم نمیزاره البته مقصر اینا همه خودمم ایمانم انگار ضعیفه
    میخوام یاده خداوند بزرگ و بلند مرتبه بیفتم اعوذو بالله یاده چیزای شیطان پرستی لعین میفتم
    حالم سخت پریشونه شما رو به حضرت محمد (ص) قسم میدم برام برادی و خواهری کنین
    وقتی به معصومین (ع) بد میگه یا نمیدونم من میگم خوشحال میشه تشویقم میکنه
    من و مادرم پیش یک سیده رفتیم میگفت دوتا فرشته خوب و دو تاشیطان دارن هی با هم مبارزه میکنن..باید دعا بنویسیم و از اون حرفا که دیگه رفتم پیشه یک آیت الله نشد اونجا بریم.
    شما را به حضرت علی (ع) کمکم کنید نمیخوام از سبحان الله و اهل بیت دور بشم...انگار دیگه استغفرلله اعتقادم از بین داره میره
    هی بهم آینده تاریکو نشون میده هی بهم پیش بینی هایی میده بعضی وقت ها همون درست میشه
    لعنت خدا بر او
    برام دعا کنین منتظر پیام شما هستم
    یا علی

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: پاسخگوی مشاور 2

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نصرلله نمایش پست
    سلام علیکم بر شما دوستان
    اول عذر میخوام در این مبحث این موضوع مطرح میشه
    چند وقتیه نفسم داره بهم غلبه میکنه هر چی میخوام به خدا و اهل بیت (ع) نزدیکتر بشم هی فحش میده و منم گریه زاری میکنم خدا منو ببخشه
    پیش روحانیون و روانشناسا رفتم میگن مغزت فشار اومده و یا یه مدت بیخیال باش یا خودتو مشغول کن خوب میشه اما این چیزا میگم باور کنید اعوذ بالله شیطان میخواد منو گمراه کنه
    دیگه هر روز یاده خدا افتادن برام داره سخت تر از دیروز میشه یا نماز میخونم پس از آرامش هی باهام صحبت میکنه و یه دفعه به نتیجه ای غلط میرسه فحش میده
    دیگه سخته برام یاده حضرت علی (ع) یا فاطمه زهرا (س) بیفتم یه حرف های میزنه شرمم میاد خدمته شما بگم
    همش میخوام با خداوند سبحان و اهله بیت باشم نمیزاره البته مقصر اینا همه خودمم ایمانم انگار ضعیفه
    میخوام یاده خداوند بزرگ و بلند مرتبه بیفتم اعوذو بالله یاده چیزای شیطان پرستی لعین میفتم
    حالم سخت پریشونه شما رو به حضرت محمد (ص) قسم میدم برام برادی و خواهری کنین
    وقتی به معصومین (ع) بد میگه یا نمیدونم من میگم خوشحال میشه تشویقم میکنه
    من و مادرم پیش یک سیده رفتیم میگفت دوتا فرشته خوب و دو تاشیطان دارن هی با هم مبارزه میکنن..باید دعا بنویسیم و از اون حرفا که دیگه رفتم پیشه یک آیت الله نشد اونجا بریم.
    شما را به حضرت علی (ع) کمکم کنید نمیخوام از سبحان الله و اهل بیت دور بشم...انگار دیگه استغفرلله اعتقادم از بین داره میره
    هی بهم آینده تاریکو نشون میده هی بهم پیش بینی هایی میده بعضی وقت ها همون درست میشه
    لعنت خدا بر او
    برام دعا کنین منتظر پیام شما هستم
    یا علی
    باعرض سلام و تشکر ما هم از این مشکلی که در ذهن و روان شما ایجاد شده ناراحت هستیم اما همانطور که روان شناسان و روحانیونی که بهشون مراجعه کرده اید فشار عصبی و تمرکز بیش از اندازه به مسایل معنوی و مذهبی و افراط در باورهای مذهبی و اعتقادی ممکن است باعث این وضعیت شده باشد بی شک وجود سابقه اضطراب و استرس و کمبود اعتماد به نفس در گذشته نقش بسیار مهمی در وضعیت فعلی شما دارد. فشارهای عصبی و اضطراب و عدم اعتماد به خود ممکن است افراد به اختلال های روانی مختلفی مبتلا کند در این میان تعداد زیادی به دلیل اضطراب و استرس دچار وسواس عملی به ویژه در بخش شست و شو می کند و بستگی به اعتقادات مذهبی فرد ، فرد را دچار شک و تردید در رفتار می کند از طرفی برخی دیگر را دچار وسواس فکری و ذهنی و مشغولیت فکری می کند . اختلال وسواس فکری و عملی یکی از اختلالات ثبت شده جهانی است که در زیر مجموعه اختلالات اضطرابی به شمار می آید. قطعا کسی که اعتقادات مذهبی به دین مسیح داشته باشد اگر در شرایطی باشد که شما آنرا تجربه کرده اید ، دچار شک در حضرت مسیح و نسبتش به خدا شده و احساس گناه و عذاب وجدان می شد حتی اگر کسی به هیچ مذهبی هم اعتقاد نداشته باشد شک در وجود ویروس مهلک و یا مشغولیت فکری نسبت به وجود افکار زشت و پلید و مشمئز کننده باعث آسیب ذهنی و فرایند تفکر منطقی اش می شد . پس اگر بخواهیم به صورت عمیق فکر کنیم مشکل شما مشکل اعتقادی و مذهبی نیست بلکه یک نوع وسواس فکری است که در قالب شک در اعتقادات مذهبی ظاهر شده از نظر شرع شما هیچ گونه تکلیفی نسبت به این افکار و احساسات ندارید زیرا این افکار بیمار گونه است و باعث رنج و عذاب شماست پس احساس گناه و عذاب وجدان شما بیشتر بیمارگونه و یا در شرع احساس شیطانی است چون احساس گناه باعث تشدید اضطراب و حال بد شما شده و ضرر به جسم و روان از همه چیز نزد خدا بدتر است به عبارت دیگر شما نسبت به رفتارهای بیرونی و افکاری اختیاری خودتان مسولید نه به آنچه که شما مجبورید و به صورت غیر اختیاری حتی با نارحتی شما وارد ذهنتان می شود. پس با خیال راحت از هر گونه مقاوت و جلوگیری از این گونه افکار بپرهیزید و سعی کنید با تمرکز بر موضوعاتی مانند ورزش و تحرکات بدنی، تعاملات اجتماعی ، پرهیز از تنهایی ، نوشتن نقاط مثبت و خوبی ها ، خودگویی مثبت و پرهیز از خود سرزنشی با این افکار کنار بیایید البته در این وضعیتی که شما قرار دارید مصرف دارو در کنار رفتارهای غیر دارویی سفارش اکید می شود. موفق باشید.
    گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

پای درس اخلاق حضرت آیت الله خوشوقت(ره)

نمي‌توانم نفس امّاره‌ام را كنترل كنم، چه كنم؟!

آدمي كه مي‌خواهد به خدا نزديك شود، بايد از دنيا فاصله بگيرد، و طبيعي است آدم كم‌پول مي‌شود!
    به گزارش فرهنگ نیوز ، سؤال: منظور از سلام در آيه اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما چيست؟
    جواب: گاهي افراد لات سر كوچه و بازار مي‌ايستند و به عابرين متلك مي‌گويند، اين‌جا آدم برود بهتر است يا بايستد با اين افراد بگو مگو كند؟ مسلماً برود بهتر است؛ يك حرف سلامت‌آميز بگويد و برود.
    سؤال: آيا موسيقي مقدس داريم؟

جواب: نه؛ موسيقي يا حلال است يا حرام.
    سؤال: نشانه قبول شدن عبادت چيست؟

جواب: هروقت گناه نكنيم، نشانه قبولي عبادت است.
    سؤال: معناي حديث بك عرقتك چيست؟
    جواب: اگر خدا خود را در قرآن معرفي نمي‌كرد، چه كسي مي‌توانست خدا را بشناسد؟ قرآن در اواخر برخي آيات توصيفاتي از خدا ذكر كرد تا مؤمنين نيز خدا را با آن صفات توصيف كنند.

سؤال: حبس كردن و كتك زدن بچه در چه صورت جايز است؟
    جواب: جايز نيست.

سؤال: درباره حفظ قرآن.
    جواب: كساني كه مي‌خواهند قرآن را حفظ كنند ببينند مي‌توانند، بعدها هم در اثر ممارست اين مقداري را كه حفظ كرده‌اند، نگه‌‌دارند يا نه؛ اگر نمي‌توانند حفظ نكنند، چون در كتاب كافي روايت داريم كه اگر كسي قرآن را حفظ كند بعد در اثر تنبلي يادش برود مبتلا به عذاب مي‌شود.

سؤال: توسل به ائمه عليهم‌السلام خواندن غيرخداست؟
    جواب: نه، خواندن كساني است كه خدا گفته؛ اگر سراغ ائمه عليهم‌السلام نروند، سراغ كساني مي‌روند كه بلد نيستند و گمراه مي‌شوند. لذا تمام وسايلي كه مردم را به اهل‌بيت عليهم‌السلام نزديك كند منسوب به خدا و عبادت است.

سؤال: براي جلوگيري از اوهام و كينه‌ها چه بايد كرد؟
    جواب: ترك گناه همه اين‌ها را درست مي‌كند.

سؤال: چه چيز موجب محبت حضرت حق مي‌شود؟
    جواب: تقوي و توبه، إن الله يحب المتقين، إن الله يحب التوابين.

سؤال: نمي‌توانم نفس امّاره‌ام را كنترل كنم، چه كنم اراده‌ام ضعيف است؟
    جواب: همان اراده ضعيف را به كار بگير، كم‌كم تقويت مي‌شود.

سؤال: آيا از اهل معصيت بايد دوري كرد؟
    جواب: بله، مگر از بستگان باشد. با ارحام، ولو كافر هم باشند نمي‌توان قهر كرد. البته در صله‌رحم هم نبايد افراط كرد. چندوقت يك‌بار تلفني هم احوال‌پرسي هم شود كافي است. پيامبر اكرم صلي‌الله‌عليه‌و‌آله فرمود: صلوا أرحامكم ولو بالسلام.

سؤال: فاميل سببي ارحام حساب مي‌شوند؟
    جواب: نه؛ كساني كه به يك يا دو واسطه از يك رحم به دنيا آمدند، ارحامند و مابقي فاميل سببي‌اند. مثلا مادرخانم و پدرخانم اين‌ها فاميل‌اند ولي ارحام نيستند.

سؤال: آيا عزاداري در پيشرفت معنوي مؤثر است؟
    جواب: يكي از وظايف ما حفظ عزاداري اهل‌بيت عليهم‌السلام است، اگر اين نبود ما هم مثل كشورهاي اسلامي لائيك مي‌شديم. خدا اين عزاداري‌ها را براي حفظ دين قرار داده است.

سؤال: نداشتن امكانات مادي حركت به سمت حق‌تعالي را تسهيل مي‌كند؟
    جواب: آدمي كه مي‌خواهد به خدا نزديك شود، بايد از دنيا فاصله بگيرد، و طبيعي است آدم كم‌پول مي‌شود.

سؤال: راه موحد شدن؟
    جواب: اطاعت از خدا و معرفت اوست.

سؤال: آيا تنها عامل رسيدن به فرقان تقوي است؟
    جواب: تقوي عملي است كه يكي از نتايج آن بصيرت است، بعد در اثر ادامه تقوي، فرقان بيشتر مي‌شود. انسان با ديدن باطن اشخاص مي‌فهمد چه كساني منافق و چه كساني مؤمن هستند.

سؤال: براي رفع بلا چه بايد كرد؟
    جواب: به اندازه بلا صدقه بدهيد و گناه نكنيد.

سؤال: چه عملي در تبديل سيئات به حسنات مؤثر است؟
    جواب: توبه.

سؤال: براي حضور قلب در نماز بايد چه كرد؟
    جواب: ترك گناه و تقويت ايمان.

منبع:مرکز مجازی مهدویت
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری