جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نامگذاری سال ۹۲ به‌ نام «سال حماسه سياسی و حماسه اقتصادی»متن كامل سخنان رهبري

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۰
  نوشته
  11,630
  مورد تشکر
  20,202 پست
  حضور
  66 روز 12 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  13

  نامگذاری سال ۹۲ به‌ نام «سال حماسه سياسی و حماسه اقتصادی»متن كامل سخنان رهبري

  بسم الله
  نامگذاری سال ۹۲ به‌ نام «سال حماسه سياسی و حماسه اقتصادی»

  گروه سياسی: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پيام به مناسبت آغاز سال جديد، چشم‌انداز سال ۹۲ را اميدوارانه و همراه با پيشرفت و تحرك و ورزيدگی و حضور جهادی ملت ايران در عرصه‌های سياسی و اقتصادی دانستند و تاكيد كردند: با اين نگاه، سال ۹۲ را «سال حماسه سياسی و حماسه اقتصادی» نامگذاری می‌كنيم.

  به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ‌حضرت آيت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پيام به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۲، با اشاره به حركت رو به جلوی ملت ايران در سال گذشته بويژه در مواجهه اقتصادی و سياسی با جهان استكبار، چشم‌انداز سال ۹۲ را اميدوارانه و همراه با پيشرفت و تحرك و ورزيدگی و حضور جهادی ملت ايران در عرصه‌های سياسی و اقتصادی دانستند و تاكيد كردند: با اين نگاه، سال ۹۲ را «سال حماسه سياسی و حماسه اقتصادی» نامگذاری می‌كنيم.

  متن پيام رهبر معظم انقلاب اسلامی به اين شرح است:

  بسم‌الله‎الرّحمن‌الرّحي

  يا مقلّب القلوب و الأبصار، يا مدبّر اللّيل و النّهار، يا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

  اللّهمّ صلّ علی حبيبتك سیّدة نساء العالمين فاطمة بنت محمّد صلّی الله عليه و ءاله. اللّهمّ صلّ عليها و علی ابيها و بعلها و بنيها. اللّهمّ كن لولیّك الحجّة بن الحسن صلواتك عليه و علی ءابائه فی هذه السّاعة و فی كلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دليلا و عينا حتّی تسكنه ارضك طوعا و تمتّعه فيها طويلا. اللّهمّ اعطه فی نفسه و ذرّیّته و شيعته و رعیّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جميع اهل الدّنيا ما تقر به عينه و تسرّ به نفسه.

  تبريك عرض می‌كنم به همه‌ هم‌ميهنان عزيزمان در سراسر كشور، و به همه‌ی ايرانيان در هر نقطه‌ای از جهان كه هستند، و به همه‌ی ملت‌هائی كه نوروز را گرامی می‌دارند؛ مخصوصاً به ايثارگران عزيزمان، خانواده‌های شهدا، جانبازان و خانواده‌هايشان، و همه‌ی كسانی كه در راه خدمت به نظام اسلامی و به كشور عزيزمان مشغول فعاليتند. اميدواريم خداوند متعال اين روز را و اين آغاز سال را برای ملت ما، برای همه‌ی مسلمانان عالم، مايه‌ی شادی و بهروزی و نشاط قرار دهد و ما را به انجام وظائف‌مان موفق و مؤيد بدارد. به هم‌ميهنان عزيزمان عرض می‌كنم توجه داشته باشند كه ايام فاطميه در اواسط روزهای عيد است و تكريم و احترام اين ايام برای همه‌ی ما لازم است.

  ساعت تحويل و هنگام تحويل، در حقيقت حد فاصلی است بين يك پايان و يك آغاز؛ پايان سال گذشته و آغاز سال نو. البته نگاه عمده‌ی ما بايد به طرف جلو باشد؛ سال نو را ببينيم، برای آن خودمان را آماده كنيم و برنامه‌ريزی كنيم؛ اما حتماً نگاه ِ به پشت سر و راهی كه طی كرده‌ايم هم برای ما مفيد است، برای اينكه ببينيم چه كرده‌ايم، چگونه حركت كرده‌ايم، نتائج كار ما چه بوده است، و از آن درس بگيريم و تجربه بياموزيم.

  سال ۹۱ مثل همه‌ی سال‌ها، سالی متنوع و دارای رنگ‌ها و نقش‌های گوناگون بود؛ شيرينی هم داشت، تلخی هم داشت؛ پيروزی هم داشت، عقب‌ماندگی هم داشت. زندگی انسان‌ها در طول حيات، هميشه همين جور است؛ با كش و قوس‌ها همراه است، با فراز و نشيب‌ها همراه است؛ مهم اين است كه از نشيبها خارج شويم، خودمان را به اوج‌ها برسانيم.

  آنچه كه در طول سال ۹۱ از جنبه‌ی مواجهه‌ی ما با جهان استكبار آشكار و واضح بود، عبارت بود از سختگيری دشمنان بر ملت ايران و بر نظام جمهوری اسلامی. البته ظاهر قضيه، سختگيری دشمن بود؛ اما باطن قضيه، ورزيدگی ملت ايران و پيروزی او در ميدان‌های مختلف بود. آنچه كه دشمنان ما هدف گرفته بودند، صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف بود؛ عمدتاً عرصه‌ی اقتصاد و عرصه‌ی سياست بود. در عرصه‌ی اقتصاد، گفتند و تصريح كردند كه ميخواهند ملت ايران را به‌وسيله‌ی تحريم فلج كنند؛ اما نتوانستند ملت ايران را فلج كنند و ما در ميدانهای مختلف، به توفيق الهی و به فضل پروردگار، به پيشرفتهای زيادی دست پيدا كرديم؛ كه تفصيل آنها برای ملت عزيزمان گفته شده است، گفته خواهد شد؛ من هم ان‌شاءالله در سخنرانی روز اول فروردين، به شرط حيات، اجمالاً مطالبی عرض خواهم كرد.

  در زمينه‌ی اقتصاد البته بر مردم فشار وارد آمد، مشكلاتی ايجاد شد؛ بخصوص كه اشكالاتی هم در داخل وجود داشت؛ برخی از كوتاهی‌ها و سهل‌انگاری‌ها انجام گرفت كه به نقشه‌های دشمن كمك كرد؛ ليكن در مجموع، حركت مجموعه‌ی نظام و مجموعه‌ی مردم، يك حركت رو به جلو بوده است و ان‌شاءالله آثار و نتائج اين ورزيدگی را در آينده خواهيم ديد.

  در عرصه‌ی سياست، از يك جهت همت آنها اين بود كه ملت ايران را منزوی كنند، از جهت ديگر ملت ايران را دچار دودلی و ترديد كنند؛ همت آنها را كوتاه و ضعيف كنند. درست عكس اين عمل شد؛ در واقع عكس اين اتفاق افتاد. در زمينه‌ی انزوای ملت ايران، نه فقط نتوانستند سياست‌های بين‌المللی و منطقی ما را محدود كنند، بلكه حتّی نمونه‌هائی از قبيل اجلاس جنبش غير متعهدها با حضور تعداد كثيری از سران و مسئولان كشورهای جهان در تهران تشكيل شد و عكس آنچه را كه دشمنان ما ميخواستند، رقم زد و نشان داد كه جمهوری اسلامی نه فقط منزوی نيست، بلكه در دنيا با چشم تكريم و احترام به جمهوری اسلامی و به ايران اسلامی و به ملت عزيز ما نگريسته می‌شود.

  در زمينه‌ی مسائل داخلی، مردم عزيز ما در آنجائی كه امكان و موقعيت ابراز احساسات وجود داشت ــ عمدتاً در بيست و دوم بهمن سال ۹۱ ــ آنچه را كه لازمه‌ی حماسه و شور بود، از خود نشان دادند؛ از سالهای ديگر پرشورتر و متراكم‌تر در صحنه حاضر شدند. يك نمونه‌ی ديگر هم حضور مردم خراسان شمالی در بحبوحه‌ی تحريم‌ها بود، كه نمونه و مستوره‌ای از وضعيت و روحيه‌ی ملت ايران را نشان می‌داد نسبت به نظام اسلامی و به مسئولان خدمت‌كار و خدمتگزار خودشان. كارهای بزرگی هم بحمدالله در طول سال انجام گرفته است؛ تلاشهای علمی، كارهای زيربنائی، تحرك فراوان مسئولين و مردم. زمينه‌ها برای حركتِ رو به جلو و ان‌شاءالله جهش، فراهم شده است؛ هم در زمينه‌ی اقتصاد، هم در زمينه‌ی سياست، و هم در همه‌ی زمينه‌های حياتیِ ديگر.

  سال ۹۲ برابر چشم‌انداز اميدوارانه‌ای كه به لطف پروردگار و همت مردم مسلمان برای ما ترسيم شده است، سال پيشرفت و تحرك و ورزيدگی ملت ايران خواهد بود؛ نه به اين معنا كه دشمنیِ دشمنان كاسته خواهد شد، بلكه به اين معنا كه آمادگی ملت ايران بيشتر و حضور او مؤثرتر و سازندگی آينده‌ی اين ملت به دست خودشان و با همتِ با كفايت خودشان ان‌شاءالله بهتر و اميدبخش‌تر خواهد شد.

  البته آنچه را كه ما در سال ۹۲ در پيشِ‌ رو داريم، باز عمدتاً در دو عرصه‌ی مهم اقتصاد و سياست است. در عرصه‌ی اقتصاد، به توليد ملی بايد توجه شود؛ همچنان كه در شعار سال گذشته بود. البته كارهائی هم انجام گرفت؛ منتها ترويج توليد ملی و حمايت از كار و سرمايه‌ی ايرانی، يك مسئله‌ی بلند‌مدت است؛ در يك سال به سرانجام نمی‌رسد. خوشبختانه در نيمه‌ی دوم سال ۹۱ سياست‌های توليد ملی تصويب شد و ابلاغ شد ــ يعنی در واقع اين كار ريل‌گذاری شد ــ كه بر اساس آن، مجلس و دولت می‌توانند برنامه‌ريزی كنند و حركت خوبی را آغاز كنند و ان‌شاءالله با همت بلند و با پشتكار پيش بروند.

  در زمينه‌ی امور سياسی، كار بزرگ سال ۹۲، انتخابات رياست جمهوری است؛ كه در واقع مقدرات اجرائی و سياسی، و به يك معنا مقدرات عمومی كشور را برای چهار سال آينده برنامه‌ريزی می‌كند. ان‌شاءالله مردم با حضور خودشان در اين ميدان هم خواهند توانست آينده‌ی نيكی را برای كشور و برای خودشان رقم بزنند. البته لازم است هم در زمينه‌ی اقتصاد، هم در زمينه‌ی سياست، حضور مردم حضور جهادی باشد. با حماسه و با شور بايد وارد شد، با همت بلند و نگاه اميدوارانه بايد وارد شد، با دل پر اميد و پر نشاط بايد وارد ميدانها شد و با حماسه‌آفرينی بايد به اهداف خود رسيد.

  با اين نگاه، سال ۹۲ را به عنوان «سال حماسه‌ی سياسی و حماسه‌ی اقتصادی» نامگذاری می‌كنيم و اميدواريم به فضل پروردگار، حماسه‌ی اقتصادی و حماسه‌ی سياسی در اين سال به دست مردم عزيزمان و مسئولان دلسوز كشور تحقق پيدا كند.

  به اميد توجهات پروردگار و دعای حضرت بقيةالله (ارواحنا فداه) و با درود به روح مطهر امام بزرگوار و شهيدان عزيز.

  و السّلام عليكم و رحمةالله و بركاته


  رفيق بي كلك مادر

  قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم
 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  نوشته
  1,109
  صلوات
  49
  تعداد دلنوشته
  4
  مورد تشکر
  5,136 پست
  حضور
  36 روز 15 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  2  ممنون خیلی زحمت کشیدید.


  کارتان را برای خدا نکنید
  برای خدا کار کنید...
  تفاوتش زیاد نیست فقط همین قدر که ممکن است امام حسین (ع) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضای خدا.....
  شهید آوینی
  =================================™
  سلامتی رهبر معظم انقلاب صلوات:

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...uiGyQnbl1I4zLw
  بی تو،تا دنیاست،دنیایی ندارم...
  اللهم عجل لولیک الفرج


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  1,279
  مورد تشکر
  4,825 پست
  حضور
  21 روز 4 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  72
  آپلود
  4
  گالری
  98  فیلم سخنان مقام معظم رهبری حفظه الله به مناسبت حلول سال 92

  دانلود فیلم

  امام خمینی (ره) :

  ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۱
  نوشته
  65
  مورد تشکر
  169 پست
  حضور
  19 ساعت 58 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  خیلی متشکرم  التماس 2عا ای پاکان 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  نوشته
  4,159
  صلوات
  71
  تعداد دلنوشته
  17
  مورد تشکر
  16,110 پست
  حضور
  91 روز 16 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  18
  آپلود
  0
  گالری
  1001  سلام سال نو همه مبارک

  خدا اجرتون بده من هیچ وقت موقع سال تحویل نمیتونم سخنرانی رو گوش بدم چون یا یکی میاد خونمون یا ما میریم خونه ی بزرگترا و به همین علت خونه انقدر شلوغ میشه که نمیتونم صدای آقا رو بشنوم

  دیروز خیلی دنبال کلیپش گشتم از اسک دین صوتش رو دانلود کردم از کانون هم کلیپش رو دانلود کردم ممنون
  »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

  دانلود کنید تا زندگیتون
  (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
  »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
  جلد 1
  جلد 2

  جلد 3

  ۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
  »»» جوانها کلیک کنند ««


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود